Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petrinka
29. jún 2011

@chanella pisat pisu, ale podla mojich skusenosti do 18kg urcite nie je 😝 plienka ma bedrovy strih. ked ma maly nad 9kg, tak urcite kup velkost 3, lebo 2 dlho neponosite a budete ju mat len tak-tak.

iron
29. jún 2011

ahojte...ja som tu nova...tiez latkujem a pozeram akurat vybavu @chanella. Aj dost mas toho...to ja tolko nemam a latkujem dve deti.

chanella
29. jún 2011

@zfidorka tie vrchne nohavicky mam aj s vkladackami, aj stay dry aj organic. A ktore su najlepsie na noc? Kedze ma maly cez 9 kg a chcem pouzivat na doma stvorce, tak mam balit na draka so snapy sponkou?

chanella
29. jún 2011

@petrinka dakujem, vyskusam mu je len tak na necisto a asi ju teda predam

petrinka
29. jún 2011

@chanella vyskusaj, ale ak je este neprana, tak mu asi bude dobra... zmensi sa az po niekolkych praniach. ved uvidis, ja len pisem z vlastnej skusenosti, aby si nebola potom sklamana.

chanella
29. jún 2011

@iron ja som si tu vybavicku zosavila v podstate sama a potom mi nieco poradila jedna pani z ekoplienok. Este nemam sajnu ako to bude fungovat, urcite nieco vyradim, pripadne vymenim za ine... este mam v tom troku chaos 🙂

estterka
29. jún 2011

@chanella na noc je bamboozle a na to vrchne gatuse,alebo mozes vyskusat aj ine nohavickove. musis ratat s tym,ze parkrat ich treba vyprat,aby mali idealnu absorbciu. a ja,ako som pisala,do toho davat aj rpefold poskladany a separacku.

iron
29. jún 2011

@chanella to ti verim...ja som zacala latkovat asi tak tri mesiace dozadu mladsiu....a starsiu som chcela oducit od plienok...no dopadlo to tak, ze ich nosi aj ona....lebo maju gulicky a momentalne je to u nas hit...
Ale ja budem musiet este doplnit vybavu, lebo dietko mi dnes prekakalo tri plienky a ostatne nedoschli, tak aby som tak casto neprala...

zfidorka
30. jún 2011

@chanella maly vak na plienky mimo domu mam tento Popoliny, uplne postacuje, zmestia sa tam 3-4 plienky... ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-vak-na-plienky-popolini-278/
ja na noc davam vlniaky, ak das na noc bambusovu plienku, tak podla mna budu aj flipky v pohode...
ked ti maly nekaka riedke (co asi nie), tak nemusis skladat stvorce na draka, staci na rovno - na obdlznik, snappy sponku nepotrebujes vtedy...

zuzanockamt
30. jún 2011

tak ja uz som vyskusala pri nasej cisterne na noc aj anavy, ale bez sance ... jasne, ze ked je nova, nebude mat taku absorpciu ako niekolkokrat vyprata, tak uvidim neskor ... este asi vyskusam bamboozle stretch a ak aj tu precika, tak v noci len jednorazovka ... a mozno casom bude cikat uz menej v noci

zfidorka
30. jún 2011

@zuzanockamt bamboozle stretch na noc jedine dovypchatu, napr. baby idea prefoldom 😉

zuzanockamt
30. jún 2011

@zfidorka len ked mu tam dam prefold, tak uz ma zadok ako bombu a bojim sa, aby ho tam nieco netlacilo ... lebo vcera som skusila dat do LL nohavickovej prefold, tak to som skoro uz ani nezapla, na dlzku mu to bolo male, lebo on je velky na svoj vek

zfidorka
30. jún 2011

@zuzanockamt tak skus dat twofold, ten je kratsi, bamboozle je relativne velkoryso strihana plienka, tam by sa to malo vojst lepsie ako do LL... bamboozle len s origos vkladackou podla mna na noc nestaci...

zuzanockamt
30. jún 2011

@zfidorka no to hej, som uz pozerala, ze to ma len jednu vkladacku, preto sa mi viac paci anavy,kedze tam su dve ... ale aj tak somu dala este jednu navyse a aj tak bol rano mokry 😝

zfidorka
30. jún 2011

@zuzanockamt ked tolko cika musis davat len tie najsavejsie vkladacky, to je bambusovy flaus - ako je napr. baby idea prefold, twofold... inak, nohavickova plienka z bmb flausu je baby idea bamboo extra, zapinanie na patentky ma vkladacku so stay dry flisom, dovypchata BI prefoldom je super sava... to len taky dalsi tip 😉 skus pokombinovat to co mas doma...

zuzanockamt
30. jún 2011

@zfidorka vdaka, no musim nieco vymysliet na neho 😀 ... kuknem este aj tu plienku, co si napisala

zfidorka
30. jún 2011

@zuzanockamt tu je link 😉 ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-extra-166/
moja vela cikala okolo 6teho mesiaca, trvalo to par tyzdnov, takze je nadej na zlepsenie aj u vas 😉

zuzanockamt
30. jún 2011

@zfidorka uz som to nasla, ekoplienky.sk mam otvorene skoro stale teraz 😀 a kukam ... ked prestane v noci jest, tak sa to snad zlepsi, ale ked pocitam aj vecerne krmenie pred spanim, tak pocas noci jedava 3-krat, tak sa ani necudujem tomu cikaniu

blovitc120
30. jún 2011

Ahoj dievčatá, sa mi vidí, že tu ktosi písal, že BG organics AIO je väčšia ako BG kapsa, neviem to teraz nájsť, ale je to tak? Vďaka

sima.p
30. jún 2011

@zuzanockamt moja vypije pred spaním fľašu mlieka, v noci už neje ani nepije. Na noc jej dávam bud Bum hugger vypachatý doma vyrobeným bamgusovým prefoldom + BI twofold, vtedy sa ráno nezobudí precikaná. Alebo Tots bots bamboozle strech dovypchaté tým istým a tiež sa nezobudí precikaná. Ked som skúsila dať BI twofold a BL bambusovú vkladačku do tých istých plienok, tak to už mala plienku ráno mokrejšiu. Takže ja musím dať bud 2x homade prefold, alebo 1x homemade prefold + 1x BI twofold. Anavy mna sklamala. Mám pocit, že tá tots bots bamboozle strech je savejšia ako Anavy. A aj strihovo nám lepšie sadla TB ako Anavy.

zfidorka
30. jún 2011

@blovitc120 tusim @majka1981 to pisala...

blovitc120
30. jún 2011

@zuzanockamt ja dávam 2 BI prefoldy na noc, má zadok ako melón, ale s jedným prefoldom je to o ničom, môžem ju rovno nechať čúrať do postele

blovitc120
30. jún 2011

@zfidorka ďakujem, tak @majka1981 je to pravda pls.?

lenadka
30. jún 2011

ach baby ja koncim s iti bitti plienkami, mala sa do nej pokakala a zapierat tolko vrstiev, kupu bum genius flipiek a vkladaciek sty dry nelutujem ani sekundu, no kapsy a plienky z viacerymi vkladackami pre mna nie su 😅

hhenike
30. jún 2011

@zojec @zfidorka Prave sme sa dostali do stadia, kedy nam plienky na malom priserne smrdia. Pamatam si, ze ste tu opisovali, ako ich namacate v pracke v normalnom prasku, takze som sa inspirovala a prave to skusam. Len sa chcem spytat, ci vam to teda stacilo namacat z casu na cas, alebo bolo treba pred kazdym pranim? A ako dlho to u vas trvalo? Ci namacate este stale?
Vdaka

siss_sz
30. jún 2011

@lenadka ja take len na noc pouzivam... a rano rychlo rychlo prebalim do BG alebo stvorcov, tiez mi ich je luto, ze su take prekakane... o prepiernie by mi az tk nevadilo... ci ty tiez davas iba na noc?

siss_sz
30. jún 2011

no baby, vidim, ze aj ine deti cikaju tolko, ja som myslela, ze to len moj precika vsetko... najprv som bola nadsena z bamboozle, ale to asi len par krat malo cikol..odvtedy vsetko komplet mokre... ale teraz citam, ze aj dva prefoldy sa mozu davat a az to moze stacit..fnuk... a ja ze uz mam vsetko nsakupene😀 musim daco posit veru..

zojec
30. jún 2011

@hhenike zo zaciatku som namacala stale, trvalo to asi mesiac 😉 teraz uz nenamacam skoro vobec

majka1981
30. jún 2011

@zfidorka @blovitc120 ina baba mi to pisala, ja ju teraz doma nemam, tak neviem povedat ci je väcsia... sorry, potvrdit to nemozem

estterka
30. jún 2011

ahojte,baby,staci ked periem plienk yna 60tke? je to dost vydezinfikovane?ked mi sme chytili dve infekcie mocovych ciest za sebou a zacinam si vycitat,ci to nie je kvoly zmene plienok ☹ lebo ten prasok deinfekcny nemam,nevedela som,ze sa ma davat a u nas nie je dostat.