Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
4. júl 2011

@chanella este mas na obrazku zlava baby idea twofold, asi anavy viacvrstvovu (ak ma na stitku anavy) 😅 a vpravo na flip organic vkladacke mas prefold z wonderoo V2 kapsovej plienky (2. vkladacku mas na obrazku co si davala hore na stranke tiez uplne vpravo)...

chanella
4. júl 2011

@mirkadena nooo, mas krasnu zostavicku 🙂 ja len zistujem co nam bude vyhovovat, uz mam par ks na predaj, co mi baby poradili, tak ich asi posunie dalej. Dnes (nas 2. den latkovania) sme vyskusali Wonderoo V2 Minky a bola som nadsena, tiez BG 4.0 tiez super, no a na doma davam stvorce do Flipiek, Weehugger a Thirsties. Prave som pozerala na ekoplienky Tots bots Easyfit V2, vyzera super, ale ta cena! ty ich mas 10?

chanella
4. júl 2011

@zfidorka dakujem pekne 🙂 tie pri babyidea su baby lucy panda. Co myslis tym - (2. vkladacku mas na obrazku co si davala hore na stranke tiez uplne vpravo)... ?

estterka
4. júl 2011

@chanella no wonderoo ma jednu velku vkladacku a potom taku malu bielu hunatu,co je vlastne stay dry vrstva a da sa patentkou pripnut na tu velku vkladacku 😉 inak zvyknem takto spojene tie wonderoo vkladacky dat aj na noc do baboozle

estterka
4. júl 2011

@chanella ja som tiez velmi chcela tu easyfit a mala nam bola :/ nam je ale vacsina plienok mala..

chanella
4. júl 2011

Baby, uz sa to tu urcite pisalo, len to overujem. Kapsove plienky sa peru po kazdom pouziti, vsak?

chanella
4. júl 2011

@estterka moj Teo ma cca 9,5 kg a to este nema 9 mesiacov, takze potom aj nam bude asi mala. Je to velky chlapisko 🙂 Dnes som mu dala wonderoo ale len tu jednu velku vkladacku na vonka, bolo to v pohode. Ale ked je ta mala vkladacka sty dry, nemala by byt priamo na pokozke? Ved vlastne ta vnutorna cast plienky wonderoo udrzuje ritku v suchu, nie? takze je jedno cim ju vypchas, nie? Ty das tu velku a na nu pripnes malu a das ju do kapsy?

chanella
4. júl 2011

Ozaj, pouzivate na doma vak na plienky alebo ich skladujete vo vedre? Ja som kupila ten vak, ale nie som si ista. Stvorce mam vo vedre, na veko som dala vatovy tampon a pokvapkala cajovnikovym olejom. Myslite, ze takto mozem spolu skladovat pouzite vsetky plienky? Na vonka si ale musim kupit taky maly vak.

miruss
4. júl 2011

@chanella: Áno kapsové plienky treba prať po každom použití.
Mojej malej bola Tots easyfit dobrá až do odplienkovania , t.j. do 21 mes. a mala vtety 13,5 kg. Ale veľa záleží na proporciách dieťaťa.

miruss
4. júl 2011

@chanella: Ja som mala vak na plienka a bola som spokojná. Skladovala som v ňom všetky plienky a prala raz za 2-3 dni. Mne to vyhovovalo. Mala som aj jeden malý na cesty a dlhšie vychádzky.

katka888
4. júl 2011

@chanella
uz ti odpovedali 🙂 ano je 🙂

chanella
4. júl 2011

@miruss moj maly je velke babatko a plienocka je dost draha, takze neviem...

chanella
4. júl 2011

@katka888 dakujem za fotku 🙂

zfidorka
4. júl 2011

@chanella wonderoo V2 ma 2 vkladacky, 1 velku bambusovu co mas na obrazku zlozenu na obdlznik (je na nej napisane wonderoo) a 2. malu mikrovklaknovu, ktora sa pripne na modru alebo ruzovu patentku tej velkej vkladacky, tu mas na hornom obrazku uplne vpravo...

estterka
4. júl 2011

@chanella nebude vam mala,hannah mala takmer 11 kil ako 9 mesacna,ona ma teraz uz 12. ked mala 8 mesiacov,ked sme zacinali,wonderoo ani nezapla. ja teda plienku wonderoo nemam,len vkladacky a tie pouzivam na noc,dam ich do bamboozle

katka888
4. júl 2011

@chanella
kludne pouzivaj vak aj na doma , ja som najprv mala kos, ale potom sme pouzivali vak a uz som sa ho nevzdala.
a plienocky vsetky pokope 🙂

estterka
4. júl 2011

@miruss no je to o proporciach a nie vahe,lebo tvoja mala v 21 mesiacoch o 1,5 kila viac ako ma teraz nasa v 10tich 😅 no nevadi,mame BG farebne kapse. a mozno,ako baby hovorila,ked sa natiahne,budu jej dobre aj ine plienky.

miruss
4. júl 2011

@estterka: Presne tak. Niekoré detičky sa naraz vytiahnú, zmenia proporcie a sadne im viacero plienok, ktoré im boli malé.

katka888
4. júl 2011

dievcata, mimo temu, neviete ako sa ma sulky? uz by to mala mat za sebou, ze?

hirrina
4. júl 2011

Sulky sa vo štvrtok narodila Hanka.

katka888
5. júl 2011

@sulky blahozelame, prajeme vela zdravicka obom, a mamke mliecka pre princeznu 🙂

miruss
5. júl 2011

@sulky: Blahoželám k malej princezne. 🙂

mimuka
5. júl 2011

Tá Tots bots Easyfit V2 je kapsovka alebo AIO??..a má stay dray vrstvu?..neviete ešte niekto porovnať plienky TB bamboozle strech a BB bamboo? bude sa dať ešte BB bamboo kúpiť? ktorá by bola lepšia na noc?
Ja dávam zatiaľ na noc kapsovku..bojím sa malú nechať v mokrom (v noci už neprebalujem, veľmi ju to zobudilo a potom už poriadne nespala), ale tak uvažujem či zase nieje lepší ten bambus. Nerozkladá sa ten moč viac na tej umeline, keď je ten bambus antibakteriálny...?? Čo si myslíte, že je z hygienického hľadiska lepšie.

taanak
5. júl 2011

@mimuka
BB - je cela z bambusoveho flausu, co je super material na noc, plienka nam vydrzi zatial aj bez dalsej vkladacky. Niektore maminy vsak pisali, ze im nevydrzala do odplienkovania, lebo sa dost zrazila, my ju zatial pouzivame v pohode. Momentalne ju ale v obchodoch nedostanes.
TB Stretch - tak ako ju kupis na noc nie je, ale v kombinacii s vkladackou bamboo prefold (latkoveplienky.sk/produkt-detail/babyidea-bamboo-prefold-2-ks) je na noc super. Navyse ma plienka super strih, je to nasa najoblubenejsia nocna kombinacia. 😉

@sulky - pridavam sa ku gratulaciam k babatku 😉

anelisa
5. júl 2011

@katka888 so sulky som volala vcera, chcela som sa zastavit v jej obchodiku a hovorila mi, ze prave ide z porodnice 🙂

taanak
5. júl 2011

@mimuka Tots bots Easyfit V2 je AIO s kapsou na vlozenie dalsej vkladacky 😉

anelisa
5. júl 2011

@chanella par stran dozadu sa tu niekto pytal na stranku cheeks and cherries. co.uk a tam je Tots bots Easyfit V2 za super cenu. Ak mas niekoho v UK, daj si poslat 🙂 mne to tiez neda odvtedy spavat, ako som to nasla 😅

ellysa
5. júl 2011

@anelisa aj ja stále obzerám, super ceny sú tam 😀 , dá sa objednať aj do EU a poštovné nie je také strašné, len nemám pay pal

anelisa
5. júl 2011

@ellysa k postovnemu som sa nedopatrala....kolko to vyjde na Slovensko?

gabika84
5. júl 2011

ahojte. ta BBH bamboo, je to tato? http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bab... naozaj nie je nikde dostat, tu maju stav na objednavku, tzn. ze sa objednat neda? 😕