Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
13. júl 2011

@ellysa takyto mam ja z lidla.. dobra vec... ked mas nieco dlhsie, jednoducho jednu tu policku nevytiahnes..

zfidorka
13. júl 2011

@sladkasue vsetky pocikane plienky je potrebne vyprat najneskor 3. den 😉

zfidorka
13. júl 2011

@sladkasue este k tomu suseniu... citala som aj o moznosti mat zavesny stropny susiak v kupelni/izbe, pradlo ti potom nezavadzia, ale visi pod stropom... dokonca to niekto mal aj v spalni...

sladkasue
13. júl 2011

@zfidorka to by bolo mozno fajn, ale manzel je chory, ked idem este len prat a nie, ked nam to 2 dni zavadzia v byte:(

zfidorka
13. júl 2011

@sladkasue chapem 😅
tak dokupit susicku 😵 🤐
inak, niekde v zahranici, tusim v anglicku, funguje praci servis na plienky - das spinave, donesu ti ciste...

crysmile
13. júl 2011

@sladkasue ja mam susicku, tiez nemame balkon.. ked operie, prehodim z pracky do susicky a je to makkucke, suche.. jedine pul nie je dobre susit v susicke, to by si aj tak musela susit mimo..

sladkasue
13. júl 2011

@zfidorka juj to simi dala teraz suepr inspiraciu, lebo u nas v TT je ta pracovna(jak v amerike) a mozno tam je aj susicka - tak mozno vsetko zbytocne riesim... mala by som to len cez ulicu🙂
snad to tam este bude, aj ked sa prestahujeme 🙂

ellysa
13. júl 2011

@sladkasue presne tak jedine sušičku, ja mám aj tú,ale nejak sa v nej bojím sušiť, iba vkladačky dávam na nízky stupeň ale aj tak ich ešte dosušujem
@crysmile čo všetko sušíš a ako? ja nedávam do sušičky žiadne vrchné gaťuše ani nohavičky kapsovky, len vkladačky a nohavičkové plienky, ale neviem na aký stupeň sušenia ich môžem dať, dávam len na jemné prádlo a na stredný stupeň ale aj tak potom ešte aj deň dosichajú

sladkasue
13. júl 2011

@crysmile pulky mi nerobia problem, ani kapsovky - to schne velmi rychlo🙂

nepredava niektora inak vrchne pulky? v inzeratoch skoro nic nie je:( asi kupim nove, ale... potrebovala by som dokupit, resp. mozno poradit aku mate overenu znacku. ja sa tych suchych zipsov bojim 😠 mam len 2 na patentky...

siss_sz
13. júl 2011

@sladkasue ja mam aj aj... a suchy zips s a mozno po case kazi, ako spominaju baby (ja mam este len 4 mesiace odskusane), ale suchy zips zapnem na vrtivm babe skor, ako tie patentky..a to mi este nebeha🙂)

siss_sz
13. júl 2011

pocuvajte, radili ste tu nieco na premokajuce (okolo noziciek) kapsovky? mam wonderoos - nove, tie nepremokaju a potom z bazarika a pretekaju malemu..ja mam na tie kapsovky taku smolu☹((
neda sa to nejak poriesit?

mimuka
13. júl 2011

@zfidorka ahoj manžel bol práve v galantérke a pýtal si ihlu s guľatou špičkou a predavačka naňho pozerala ako keby spadol z jahody 🙂...čo to prosím ťa je? volá sa to ihla s guľatou špičkou?

crysmile
13. júl 2011

@ellysa ja davam vsetko prat na stupen - na odlozenie do skrine.. mam whirpoolku.. ale pulky ani kapsovky by som nesusila v nej...

@sladkasue tak potom nie je co riesit, sa ti to oplati kupit susicku, ak mate malo miesta a napr. mate vlhko v byte.. takto to mame my...

sladkasue
13. júl 2011

@siss_sz podla mna treba castejsie prebalovat, alebo dat savejsiu vkladacku... mam aj starsie kapsovky z bazariku ale uz mi nepromokynaju🙂 fakt - chyba je len v slabej vkladacke alebo pridlhom nechavani v mokrom... troba odsledovat dieta ako cika 😉

ellysa
13. júl 2011

@crysmile ja mám bosch, mám aj program do skrine, ale ešte aj či jemné, alebo normálne prádlo, na tom jemnom je to ale stále dosť mokré, skúsim to normálne

ellysa
13. júl 2011

@siss_sz tiež poradím len častejšie prebaliť, skontrolovať vždy, či sú vkladačky rovno v kapse, dobre utianuť okolo nožičiek, inak neviem

ellysa
13. júl 2011

baby nemáte niekto skúsenosti s plstením home made vlniakov? mám jedny štrikované, ale mne sa zdá, že keď ju do nich navlečiem, tak tie dierky sú moc veľké, no uvidím, ak to bude pretekať, tak vypáram urobím väčšie a budem plstiť, to bude sranda 😀

crysmile
13. júl 2011

@ellysa to na jemne mam aj ja, ze sa da pridat ku vsetkym programom, najlepsie je dat normalne, ved ked je to bavlna, tak to mozes.. ja som aj flis k tomu strcila a nic sa nestalo..

katka888
13. júl 2011

@petrinka
pripajam sa s blahozelanim, prajem vela zdravicka, mamke vela mliecka a vsetko dobre 🙂

sladkasue
13. júl 2011

neviem najst e-shop, kde by som si kupila to co potrebujem... v kazdom maju iba nieco:(
hladam vrchne nohavicky a bambus. vkladacky

crysmile
13. júl 2011

@sladkasue a ake chces vrchne? bambusove chvalia baby idea prefold alebo twofoldy..

sladkasue
13. júl 2011

@crysmile no vrchne: Little Lamb a Bummish Super brite a whisper,mozno este ImseVimse soft... snad dobry vyber🙂 dufam, ze na tieto nie su zle referencie...
a tie baby idea sa daju pouzit aj ako samostatne? ja som chvela tiez asi LittleLamb a baby lucy stvorce...

no, najskor sa musim zbavit aspon polovice mojich povodnych - manzel by ma zabali, ze zas nieco kupujem 😀

crysmile
13. júl 2011

@sladkasue no bummis som mala, ale lepsie sa mi pacili baby beehinds.. tie lepsie sedeli..
tie BI vkladacky su skor na vkladanie do dacoho.. viem ze anavy mali viacvrstvove bambusove, tie sa daju aj na nohavickovy sklad skladat, su pruznejsie, zapnes snapkou..

sladkasue
13. júl 2011

@crysmile a nez suchy zips na BBH je v pohode? vyzera divno uz od novoty...
aj nad tymi vklad. anavy som rozmyslala...

crysmile
13. júl 2011

@sladkasue no mne sa velmi ten suchac pozdaval, kedze ja mam rada radsej patentky.. ale bola som spokojna, krasne maly zadocek bol z tych nohaviciek.. bumisky robili vacsi zadocek..
anavy by som brala.. ale teraz mam kadecoho ineho nakupeneho..

siss_sz
13. júl 2011

@ellysa @sladkasue dakujem za rady 😨
no tak akoze mozem prebalovat castejsie a sledovat, cisu rovno vkladky... ale j mi divne, ze ta ina wonderoo vydrzi v pohode celu noc...
ale este mi napadlo, ci nahodou ta predajkyna neprala napr. v avivazi... a ze tym sa to pohorsilo, ze ci sa to da spoznat a potom aj prip. nejak zachranit... 🙂

sima.p
13. júl 2011

@sladkasue mne sa bummies veľmi páčia, sú super, jedny mám

pusinqa
13. júl 2011

no my už len látkujeme, síce len tak pomerne jednoducho ale zatiaľ nám stačí, neprecikáva sa, na doma sú super vlniačiky tie točíme dookola a využívam klasické štvorce čo som mala, super nám to vyhovuje, na vonku už máme kapsovky že je pekne v suchom, prať som si zvykla v rámci ostatných rutinných úkonov vždy ráno, zaberie to chvíľku, potom aj vyvešiam čo je tiež rýchlo, teraz to super všetko schne na obed mám komplet všetko suché, separačky keď dám priečne a založím pekne zachytávajú ostanú len trošku občas škvrny na bokoch alebo pod z redšieho ale slniečko vyťahá zo štvorcov, z kapsových to ide dole úplne bez problémov a už takmer nepoužívam ani vlhčené obrúsky čo som pri jednorázovkách, tak aj na tom ušetrím 😀 ale malá už trošku stojí vo vani tak ju opláchnem, aj sa tak v tomto teple ovlaží 🙂

peinka
13. júl 2011

dakujem krasne za radu