Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
18. júl 2011

@leishmania na den budes davat stvorce? tych potrebujes cca 20... na noc pocitaj 3 plienky (bud nohavickove alebo kapsovky dovypchate bambusom).. na vonku budes davat bg stay dry vkladku? tu by som tiez podlozila bambusom...

leishmania
18. júl 2011

@zfidorka mam stvorce dakych 10, takze keby som neplanovala davat stvorce mam kupit 20 BG flip stay dry vkladaciek a este 20 bambusov? 😀
@estterka takze ta moja vybava je tak na pol dna pre teba 😀 simon kaka na 98% do wc, takze to budem mat viacmenej na cikanie ak sa mu to nepokazi
@zuzanockamt dnes dostal 1x latkovku ale nocne este neboli suche, dnes totiz dosli tak som to vsetko prala. no a tu co som mu dala cez den, tak sa do nej za 2 hod nevycikal ani, potom som ho uz isla kupat

zuzanockamt
18. júl 2011

@leishmania ja mam 7 ks vrchnych PUL gati, 1ks vlniaky, 10 ks kapsoviek, 12 ks viacvrstvovych, asi 20 - 25 ks klasickych stvorcov, 12 ks nohavickovych plienok, 2 ks vkladaciek do BG flip, 2 ks este home made vkladaciek, periem kazdy treti den, za den (teda za tych 12 hodin) miniem cca 12 plienok

estterka
18. júl 2011

@leishmania ja ale nemam ani jeden stvorec,na den ma len 10 organic vkladaciek a 5 stay dry.ale nasa cika menej casto. my zatial len rano kakame do nocnika 😅

zfidorka
18. júl 2011

@leishmania dalsich 20 ks urcite nekupuj 😀 skus to co mas a uvidis ako vam to pojde a z coho mas dokupit... ak to bude potrebne, tak das prat zo zaciatku kazdy den...
moja cika aj do nocnika, ale prebalujem ju kazdu hodku... napriklad vcera za 2,5 hodiny 5x cikala (2x plienka, 3x nocnik) a raz kakala...

leishmania
18. júl 2011

@estterka a tie organic su v com ine od stay dry?
@zuzanockamt to peres raz za tyzden? 😀

zuzanockamt
18. júl 2011

@leishmania kdeze, ved nas krpec cika ako cisterna, tak musim mat zasobu, periem kazdy treti alebo kazdy druhy den, aby mi to stihlo schnut

estterka
18. júl 2011

@leishmania su velke,je to stvorec,ktory sa zlozi do tvaru stay dry,teda jednak su to na sebe hned tri vrstvy a zachyti viacej a jednaj je to sirsie a pokryje viac miesta z vrcnych gatiek

leishmania
18. júl 2011

@zfidorka @estterka dakujem no zajtra vyskusam jak to pojde a potom dokupim este dake...mne sa krpec len nahodne vycika, ale rano ho dam na wc a vykaka sa a po kazdom zobudeni ho dam, a ked zacne tlacit...uz sa mi zda ze celkom chape ze kaka sa do wc, ale cikanie mu je jedno, ale to som ho ani neucila dako

katka888
19. júl 2011

@leishmania
my sme minali vo vasom veku cca 10 plienok denne priemerne. rataj + den na susenie, takze ak chces prat kazdy druhy den tak rataj tak 30 plienok
ako pise
@zfidorka najprv vyskusaj co mas, aby si vedela aky system ti vyhovuje a potom dokupis. a aj zistis co ti treba podla toho ako babo piska, ci vela naraz, treba ti nieco savejsie alebo piska pomenej a to ti na doma postacia aj storce 🙂

sladkasue
19. júl 2011

baby, taka otazocka... da sa nalanolinovat aj normalna latka??? no tak, aby neprepustala... asi nie?!

katka888
19. júl 2011

@sladkasue
to chces pouzit latku ako vrchne nohavicky? alebo ako? 🙂

sladkasue
19. júl 2011

@katka888 no ano, resp. prala som - a ja blba, ze na 90°C, zabudla som nastavit 60°C - a na dvoch kapsovkach sa mi normalne oddelil pen pul od latky 😖 tak teraz neviem co s tym... sa to nejako vyzrazalo alebo co a je to jak igelit prisity o latku...
mala som v plane to odstrihnut a vyskusat tu lan. kuru 😅

jankass
19. júl 2011

ahojte...pisem prvykrat, ale sledujem to tu uz dlhsie..
dnes som objednala vybavicku,ale zacinam mat pochybnosti...

ale ine som chcela: ako ste to riesili po porode? vybavicku som kupila pre novorodenca,ale myslim, ze potrva kym sa zorientujem co a ako...cim je najlepsie zacat? do porodnice ratam, ze bereme jednorazovky a doma budem skusat rozne sklady, preklady a kombinacie 🙂
objednane mam aj kapsovky, AIO, nohavickove, dokonca zavazovacie...
za inych okolnosti mam pocit, ze aj z pampersky by som mala stres + viazanie na siroko..nehovoriac o tom, ze z tohto latkovania by mohla byt maturita...
aha, a este do jednorazoviek sa od zaciatku natiera zadocek a do latkoviek vobec?

inak, niekto tu pisal, ze rodina sa pozera na to skepticky, lebo sak je jednoduchsia moznost ako latkovanie.. ja sa na to pozeram z ekologickeho hladiska (za to si vysluzim aj obdivny pohlad od blizkych), ale na druhej strane mam pocit, ze som si usila na seba budu, lebo neviem, kto bude maleho okrem mna prebalovat...

jankass
19. júl 2011

predsa len posielam na koment objednanu vybavicku, na obrazkoch, nechcelo sa mi to prepisovat... + 30 ks klasickych bavlnenych + 2 nohavicky objednane z UK

jonki
19. júl 2011

@sladkasue podla mna to nebude fungovat tak ako to funguje pri vlne. Mozno ciastocne ano. Lanolin je z vlny a davam ho spat na vlnu. V podstate ho vraciam tam kam patri. No ako napad to nie je zle 😉 mozno najblizsie pri lanolinovani zo zvedavosti tiez skusim 😵

a baby som ja vadna ked este stale pouzivam disany??? mame nohavickove plienky aj AIO ale tie mi tu stoja a mi ficime den/stvorec vo FLIP, noc/ vkladka, stvorec,disana vo vlniakoch. Pouzivate niektora disana alebo ine zavazovacie plienky aj u vacsich miminiek?

petah82
19. júl 2011

@jankass neboj, prebali aj manzel a casom aj niekto z rodiny, kto je troska sikovny. moj manzel nema najmensi problem, na nohavickove skoro vzdy zabudne dat vrchne PULky, ale co... inak mame kapsove, tie mam v sufliku pochystane uz vypchate, takze da a zapne, nie je to ziadna veda.
ja som stvorce nepouzivala, tak neporadim ako je to so skladmi.
ked som dosla z porodnice mala som vsetkeho dost, nechcelo sa mi ani latkovat, ze az neskor, ale manzel ma zlomil, ze zacni hned a bolo super. jednorazovky sme mali do porodnice a zo zaciatku na noc, lebo som sa bala, ze sa bude na mokro budit, ale teraz uz aj na noc davame BG s bambus prefoldom a vsetko je ok, vydrzi celu noc, nebudi sa na mokro...
zostava vyzera fajn, uvidis co sa vam bude pacit a podla toho kupis dalej.
neboj, nie je to ziadna robota navyse, peries tak ci tak. a casom pride mania... 🙂

blschka
19. júl 2011

@jankass pekna vybavicka😉 podobnu, s malymi obmenami a v mensom mnozstve mam aj ja, zatial vsak balim iba na den, zacali sme okolo druheho mesiaca, ale uz rozsirujem "zbierku" a coskoro dufam, ze zacneme aj na noc. u nas najviac ficia stvorce na novosklad ... zachytia vsetko, rychlo schnu a nerobi to velku ritku, lebo u tych najmensich to netreba vobec alebo skoro vobec nejak dovypchavat. ja periem kazdy druhy den a tocim 10! stvorcov, 3 kapsovky a sem tam 1-2 gro via (tie som teraz este dokupila, tak mozno budem pravat kazdy 3.den) no a na noc este miniem tak 2-3 jednorazovky.

zfidorka
19. júl 2011

@jonki no kym nemas problem malu do zavazovacky uviazat preco nie? 😉 v minulosti baby spominali ze pouzivali zavazovacky aj dlhsie...

zfidorka
19. júl 2011

@jankass latkovania sa neboj, ja malej davam latkovky od prichodu z porodnice, na zaciatku to bolo o skusani a objavovani 🙂 ja som si na den u takeho maleho baba oblubila tzv. nohavickovy sklad (nechcelo sami skladat novosklad) http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c... skladala som ho zo stvorca poskladaneho na mensi stvorec...
na vonku som davala novosklad s bambusovou vkladackou, na prebalenie som mala prichystanu nohavickovu plienku, k dr. som davala kapsovky...
na noc som davala do zavazovacej plienky stvorec na rovno alebo vv s vkladackou (bud stay dry, alebo bambusovou) a na noc vlniaky...

seffka
20. júl 2011

ahojte, poradi mi prosim niekto, ake latkove plienky kupit? Dcerka ma takmer 7 mesiacov a objavili sme caro latkovych plienok. Lepsie neskor ako nikdy 🙂 Mam vrchne nohavicky popoliny a zatial do nich vkladam klasicke stvorce bavlnene. Vraj je to cez leto najlepsie. Ked pozeram shopy, tak netusim ake su rozdiely medzi stay dry a neviem cim vsetkym 🙂 ani neviem, ci su lepsie stvorcove plienky, alebo tie vkladacky. Snazime sa aj o bezplienkovu komunikacnu metodu. Dakujem moc

zfidorka
20. júl 2011

@jankass k tomu natieraniu, zalezi od babatka... moja napr. strasne vela kakala a ta riedka kakanica jej drazdila zadocek, takze ja som ju natierala... zo zaciatku by som asi preventivne davala nejaky setrnejsi kremik, predsa je ta pokozka citlivejsia a kym si najdes system, moze sa stat, ze si nevsimnes ze je napr. babo pokakane a prebalis neskor...

leishmania
20. júl 2011

@seffka ja som tu pisala nedavno co mam, zatial nam to v podstate staci, ale chcem dokupi estee par kapsoviek, a stay dry vkladaciek, a este jedny vlniaky, simi je vekovo pribl jak tvoja mala, kaka viacmenej do wc a ked sa zobudi zvykne sa vycikat do wc

"2x vrchne nohavicky BG flip
1x kapsovka BG plus vypln
6x vypln BG stay dry
1x baby beehinds AIO
1x nohavickova plienka tots bots
1 vlniaciky letne
2x bambusova vypln imse vimse
2x prefold bambus babyidea
1x vkladacka zabudla som jaka, ale taka mensia"
na fotkach su vlniaciky - uzasne, spat ho davam en v nich, a potom prepchata BG 😅, no co prvy pokus

zfidorka
20. júl 2011

@erika12345 latkove obrusky pouzivam tieto:ekoplienky.sk/product/obrusky-imse-vimse-bioflanel-12-ks-78/
namocim si stale 1 ks vodou a potom hodim do prania k plienkam...

mimuka
20. júl 2011

@zfidorka koľko máš tých obrúskov??

rybenka2212
20. júl 2011

Ahojte maminy. Viem ze zoznamov re zacinajuce maminy je tu dost, no konecne som dokoncila ten moj a rada by som vedela co si o nom myslite. Maly ma uz 7 mesiacov, doteraz sme pouzivali jednorazovky, no velmi ma lakaju latkovky. Si myslim ze radsej neskor ako nikdy. Je to velky papkac, ma uz 10 a pol kila, a pouzitych plien denne(24 hodin) mame okolo 10 kusov. Cika a kaka skoro stale.
Mohli by ste mi prosim okomentovat a ked tak zkritizovat ten moj zoznam? chcela by som to co najskor objednat, no naozaj som si neni ista.
Musim povedat ze velku inspiraciu som nasla u ZFIDORKY, tvoju zostavu plienociek som si niekolkokrat prestudovala a vela som obkukala.Dakujem 🙂
Jaj a este chcem dodat, na doma mam v plane pouzivat stvorce s bambusovymi vlozkami.

snapisponka
2 ks prefold bambusovy babyidea
2 ks twofold bambusovy
separacne vlozky
vrecko na pleny
Imse Vimse obrusky bioflanel
9 ks stvorce kikko bambus 30 * 30
5 ks stvorce baby lucy bambus 40 * 40
5 ks stvorce 80 * 80 MaM happy square
4 ks stvorce 90*90 Imse Vimse (zatial som ich nenasla, iba 80 na 80 )
no a okolo 30 ks stvorcov
vlniaky na leto LoveyBuns jersey
lanolin
a latky na domace zhotovenie vkladaciek od ZFIDORKY : obojstranne bambusove frote
frote french terry
bambusovy aksamit
dalej:

VRCHNE NOHAVICKY:
2 * BG flip Stay dry+6 stay dry vkladaciek (multipack)
1 * Weehuggers

NOHAVICKOVE PLIENKY:
1 * Anavy bambusova
1 * Bum Hugger
1 * Baby Lucy Bamboo

KAPSOVE:
2 * Bum Genius 4.0
1 * Wonderoo V2
1 * Swaddlebees econappi

AIO:
2 v 1 Swadebees

Je tu niecoho prehnane a niecoho zase malo? Budem velmi vdacna ak sa mi na to Vy, skusenejsie mamicky pozriete, nech zbytocne nekupujem blbost.
Vopred krasne dakujem.

emjee
20. júl 2011

@rybenka2212 co budes davat na noc?

siss_sz
20. júl 2011

@emjee
@rybenka2212
ved tam ma toho dost... mne noc potiahne aj wonderoo, aj anavi (hoci ta je cela mokra uz) a bum hugger s prefoldom ...ostatne nemam tusim..
mozno by som bum hugger z oboc velkosti zobrala (su dve, nie?)

emjee
20. júl 2011

@siss_sz @rybenka2212 len sa pytam, ako ano noc sa da aj prestvorcovat, zalezi kolko cika a kolko spi, ja som v tom veku uz v noci neprebalovala, lebo nebolo co 😀 len nech sa rybenka nad tym zamysli ako je to u nich

seffka
20. júl 2011

@leishmania dakujem, tych plienok je tak moc, ze fakt netusim ako si vybrat co i len znacku 🙂