Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

brisilda
21. júl 2011

@zfidorka no praveze ja to potrebujem na vonku 😒 maly vsetko precura dokonca a plienku happyhaines kde som dala bam. vkladacku z wonderky dnes som ho dala spinkat v latkovke tak sa tesim na nocne prebalovanie lebo inak mu davam radsej pampersky 🤐 ale aj tie vieme precurat 😀

marianas
21. júl 2011

Ahojte. Môžem prať v slize všetko aj pullky? Nezničím ich?

zfidorka
21. júl 2011

@brisilda ja mam strihovo rada bg kapsu, original vkladky menim za bambusove - frote stvorec a babyidea twofold... tie su dobre save a stihle 🙂

miruss
21. júl 2011

@brisilda : Na suchý zips a super savá AIO je Anavy easy.

brisilda
21. júl 2011

co hovorite na tieto vrchne gatky? Blueberry coveralls

miruss
21. júl 2011

@brisilda : mne sa pozdávajú. Dobrý strih, majú aj krídielka okolo nožičiek proti pretečeniu, sú jednoveľkostné a dosť priestranné aj pre nočné plienky.

zojec
21. júl 2011

@miruss ja som s anavy bola velmi spokojna strihom. je uzucka a aj pekne sedi, co mi ale vadilo (teda malej) ze bola v mokrom a pri dlhsom noseni navlhla ta vnutorna bavlna a premokla popri nozickach 😒 tak som ju nakoniec predala. ak by bol miesto bavlny suedecloth, tak je super 🙂
@marianas niektori neodporucaju v slize prat umelinky, flis, suedecloth, ale ja v slize na striedacku s komercnymi praskami periem uz viac ako pol roka a nic sa nedeje a nic sa nenici 😉
@brisilda moje naj favority momentalne su plienky IB 😉 skoda, ze nie su aj na suchac 😉 ale ak mas fakt velkeho ucuranca, tak potom BG kapsy vo vnutri s BI prefoldom, ako pisala zfidorka. myslim, ze im nic nemoze konkurovat 😉

brisilda
21. júl 2011

@miruss zmenila si si fotku a ani som ta nespoznala 😀 prave som mrklav vas eshop a strasne sa mi pacia Blueberry coveralls ale vzor sova 😒 nahodou sa este jedna nenajde? v kosiku uz mam vlozene aj pul zabku v akcii 😀 no idem kuk este anavy lebo tie su fakt dobre

brisilda
21. júl 2011

@zojec IB mam ale 2 ks sa mi znicili ani neviem ako kedze do susicky vrchne gate nedavam iba vkladacky 😒 proste popraskala mi pul vrstva takze IB ma sklamali ☹ teraz cakam ako dopadnu ostatne IB no tak ci tak maly ich precura a prekaka

zojec
21. júl 2011

@brisilda moja sa prave pokusa chodit, takze jej IB najlepsie sedia na riti a kedze kaka a vacsinou aj cika do nocnika, postacuju, len nie do manducy. uz som bola 2x opisana. anavy maju podobny strih, ale ako som spominala vyssie, maju trosku nedostatky, aspon teda pre mna 😉

brisilda
21. júl 2011

@zojec mrkla som anawy no nieje to to prave pre nas ale strasne sa mi pacia tieto PUL http://www.ekoplienky.sk/product/wee-huggers-464/ vkladaciek mam doma strasne vela aj nohavickove plienky

miruss
21. júl 2011

@brisilda : Ja som sa ani nezmenila, len predtým som mala fotku z diaľky. Určite budem mať aj sovy, ale teraz idem v nedeľu na dovolenku. Takže sovy budú najskôr v druhej polovici augusta. Bummis žabky sú skladom už len veľ. S a L.

miruss
21. júl 2011

@brisilda : Z tých mám sovy na suchý zips.

michaela80
21. júl 2011

@miruss dik za promptne vybavenie kremovo modrych BG na tortu plienkovu...... fakt som nechapala ked pondelok uz prisli.... 🙂 🙂 🙂

brisilda
21. júl 2011

@miruss takze zabky som odstranila nakolko nam treba M 😒 sova sa mi viac pacila Blueberry coveralls ale nevadi teraz objednam na skusku hugger 😉 v kosiku mam vel-rybu a asi dohodim gitaru 😀 a prosim poradit este nieco na pranie 😉 pouzivam prasok mio ale priserne smrdi 😕 hlavne ked su plienky pocurane a postoja dlhsie ako 24 hodin je to priserne silny zapach nieco ako chlor ? neviem to popisat 😀 ozik a zabudla som este flisove nohavicky anawy maly precura ked ich bude mt cez den?

miruss
21. júl 2011

@michaela80 : Že aká som rýchla a aj pošta to skvele zvládla.

michaela80
21. júl 2011

@miruss to fakt...sak len v piatoch sa objednavali a v pondelok uz zvonil postar.... ked bude foto torty tak pridam....

zojec
21. júl 2011

@brisilda weehugery mam tiez. celkom fajn pulky. su take pevnejsie ako flipky, a aj trosku sirsie. super su tie bmb zaklapky,ale vkladacku treba dobre zalozit, lebo ak je len tak ledabolo zvykne navlhnut bud zaklapka, alebo okolo noziciek. 😉 a nedaju sa pouzit na nohavickovu plienku.
ak mozem k tomu smradku, mne sa celkom osvedcil ten nappy fresh od sulky. dobre pohlcuje pachy. ono ti mozu teraz smrdiet aj kvoli tomu teplu . a k flisakom, ak maly viac beha ako sedi, tak by mohli vydrzat, no pri sedeni pod tlakom prevlhaju a celkom dost.

miruss
21. júl 2011

@michaela80 : Jasné na fotku sa teším.

miruss
21. júl 2011

@michaela80 : Môžem ju potom pridať aj do fotogalérie na stránku?

michaela80
21. júl 2011

@miruss jasne...

miruss
21. júl 2011

@brisilda : S flísakmi súhlasím so @zojec . Na dezinfeciu a proti zápachu je dobrý aj Miofresh.

michaela80
21. júl 2011

@brisilda ja mam dvoje weehugersky a som velmi spokojna..sedia nam perfektne ja do nich davam site vkladacky na styl flip organic z bambusu a na vrchu mam vsity aksamit... napr. flipky mi nesedia tak z cakaju na kupcu v bazariku.... vadi mi ten material pul na zaklapkach...

sima.p
21. júl 2011

@miruss mna inak Bummies PULky (mám ich od Teba) veľmi milo príjemne prekvapili a ešte aj cena je fajn...

miruss
21. júl 2011

@sima.p : To som rada.

josie3331
21. júl 2011

teraz som dala malej jednorazovku lebo vsetky plienky mokre, aj komunisticke 😕 a teraz priatel prebaluje, pocikane dupacky, kakanica presvitala cez plienku....tak riesil, aka je jednorazovka nespolahliva a pretecie (keby vedel, ze vela ludi si mysli pravy opak)....a prebalovat nohavickove, pulky, nohavickovy sklad vie a pri jednorazovke da plienku naopak....chacha

katka888
21. júl 2011

@brisilda
vrchne mozes na suchac aj weehugerky a tie maju tie zaklapky z bavlny pri styku s pokozkou. len ich treba castejsie menit ako bum genius flip

zajaciq
22. júl 2011

@zfidorka
@martina05 jo dobre defcata, skusim mio fresh. ja by som uz bola najradsej, keby sme boli odpliekovane :(
@lulukn79 no s predpierkou nikdy s nicim, pracka perie dobre skvrny. no ale je pravda, ze curanice by som mohla vyskusat . dakujem

alusha
22. júl 2011

@zajaciq cau a vitaj, som rada, ze si sa ukazala 🙂 ja som nedavno zacala prat v slize a tiez nam plienky velmi smrdeli mocom... u mna jedine, co zabera je persil senzitive, par prani v nom a plienky su znovu v pohode a vonaju.... chcela som prejst na nieco ekologickejsie a setrnejsie, ale velmi mi ten smrad vadil...

zojec
22. júl 2011

@alusha treba prat na striedacku. ja tiez, ked som prala cisto len v slize, tak po mesiaci smrdeli. teraz striedam sliz s komercnymi praskami, akymikolvek. dokonca staci aj namocit na noc do nejakeho a potom vyprat v slize.
@zajaciq ja som pred pranim zvykla plienky vyplakat a vyzmykat a potom som zapla na 60tku... sa mi zdalo ze predpierka nestaci, bolo take obdobie.