Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
30. júl 2011

dievcata, chcem sa spytat, vedeli by ste mi poradit, kde sa da kupit detske oblecenie z bambusu, resp. bavlna s primesou bambusu ? ... viem, ze to k plienkam nepatri, ale mozno bude niekto vediet 🙂 ... lebo ja som uplne nadsena tymi plienkami bambusovymi - Kikko, su nadherne mäkke a keby sa tak dalo aj oblecko taketo zohnat, bolo by to super, aspon bodycka

leishmania
30. júl 2011

ma niekto skusenost s tymito vlniakmi?
Bundles nohavičky http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bun...

sladkasue
30. júl 2011

@tatya na flaky skus zlcove mydlo. na celkove zazltnutie by moholo pomoct namacanie v prekarbonate sodnom(puer)

sladkasue
30. júl 2011

@zuzanockamt aj ja som take hladala. este som odtial ale nic nekupovala... ale vypada to dobre, dokonca aj cenovo porovnatelne s "obycajnym" obleckom
http://www.organicbaby.sk/0,36,Oblecenie-unisex...

vacsinou maju z bio bavlny, ale najdes aj bambusove vecicky

dankakk
30. júl 2011

@sladkasue
@zuzanockamt baby, ja som si u nich robila objednavku ešte čo som bola tehu.... Čakala som na fakturu a nic. Vobec sa mi neozvali ani na mail. Takze neviem či ešte fungujú... Ale možno treba vyskúšať🙂 ... A akurát som pozrela do navstevnej knihy a po dvojročnej odmlke je tam teraz nejaky príspevok... Tak uz možno fungujú🙂

martina05
30. júl 2011

@zfidorka
@labutka

ahojte chcela by som sa spýtať či náhodou nemáte niektorá skúsenosti s lanolínovou kúrou Imse Vimse. V návode je napísané, že po namáčaní treba ešte plákať v octovej vode. Robíte to takto, "nevymyje sa ten lanolín???

etuska
30. júl 2011

kocky poznate plienky zn Bambooty?
vraj su vyborne save aj na noc,vel. xl je aj pre vacsie deticky od 13kg-tak zvazujem ze kupim 1 ks

labutka
30. júl 2011

@martina05 octova voda sa pouziva na odvapnenie, ja uz ocot vobec pri prani nepuzivam a pri vlniakoch som ho nepouzivala vobec.

martina05
30. júl 2011

@labutka Takže len klasicky zarobíš kúru, vychladíš na 30st. a namočíš vlniaky na celú noc...a dáš sušiť...??

Ak idem lanolínovať troje vlniakov zarobím z dvojitej dávky, myslíš že bude stačiť?? Alebo zarobím pre každé vlniaky osobitne... Už sa radšej pýtam, aby mi to zase nepremokalo ....

labutka
30. júl 2011

@martina05 ja rano este vlniaky preplachujem cistou vodou a potom vysajem vodu tak, ze ich zatocim do uteraku. niekto toto ale nerobi, zalezi od teba.

Myslim ze to bude stacit, dolezite je, aby ten roztok bol nepriesvitny. Ked donho das ruku, mne vzdy ostala taka mastna a lepkava. Ked sa ti bude zdat malo lanolinu, mozes operativne doliat. 😉
Moj roztok bol taky mliecno biely.

labutka
30. júl 2011

Jaj a este toto, nedavaj zbytocne vela vody, len tak, aby si mala vsetky vlniaky namocene.

zanas
30. júl 2011

ahojte, citala som kdesi par stranok dozadu ze itti bitti nie su vhodne do manducy. Predpokladam ze kvoli sirokemu baleniu. Je to tak? BG mozu byt? Jednorazovka je v manduce v poriadku? Dakujem za objasnenie 🙂

zuzka88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siss_sz
30. júl 2011

mozu sa do tej itti bitti dat aj ine vkladky? ci pretiekla by...?
ak sa smiem opytat napr @zojec, alebo @labutka ... 🙂 vdaka

zojec
30. júl 2011

@siss_sz jasne mozes 😉 zvyknem davat cca10x60 (asi su uzsie trosku) napoly a na to malu 10x30 😉 mam specialne do IB usite 😉 nic nepreteka...
@zanas IB do manducy nie, lebo zvykne pretiect popri nozicke.. jednorazovky by nemali, ale neskusala som.. BG su ok 😉

siss_sz
30. júl 2011

@zojec IB preteka?!?! to uz sa neda nicomu verit? 😀 a ked mam 40x35 to asi nie, co? ci nejak to zohnem na 13,3cm? chi... 🙂 vdaka

zojec
30. júl 2011

@siss_sz IB ako taka nie, ale tym ze je uzka a v manduce su nozky nasiroko, tak cika zvykne ujst popri plienke von 😉 hm.. tie by mohli byt velke.. este keby boli 30x40, tak by sa dali po sirke na stvrtiny poskladat 😉 len aby to zas nebolo velmi navysoko.. ved poskusaj, ja do Lkovych poskladam aj stvorec 70x70 😉

siss_sz
30. júl 2011

@zojec poskusam...ale vydrzi aj noc, ci to su skor na paradu plienky? 😉

zojec
30. júl 2011

@siss_sz :D ja som ich zadovazila ked sa b. narodila 1Ks a hned som ho aj predala 😉 ale od toho roku, je super, lebo je uzka medzi nozkami, dobre sedi a da sa s nou fajn chodit 😉 dovtedy by som ju neskusala. a na noc asi ee. len v pripade, ze maly v noci necika a stavaju sa mu len male "nehody" 😉 ale ako taka nasaje celkom dost s boosterom vydrzi celkom dobre. mozno kebyze sa do IB da BI prefold, tak by mozno noc potiahla.. ale nejak tomu neverim.. lebo velmi vypchavat sa neda, bolo by to velmi navysoko

zojec
30. júl 2011

@zuzanockamt take bodynka som tu nevidela.. ale kuk sem: http://www.bamboo-baby.com/category/57-sale.aspx 😉 popripade si mozes take usit. bambusove latky sa tu kupit daju aj ked vyber nie je ktovieaky..🙂

mixalka27
30. júl 2011

dievčatá možem sa vás opýtať ako dlho schnú vkladacie plienky, ďakujem

siss_sz
30. júl 2011

@zojec dakujem... tak zatial budeme machrovat u doktorky a potom vyuzijeme od roka 😉 vdaka🙂)

zanas
30. júl 2011

@zojec som si myslela ze to je kvoli klbikom, ze pretecu by ma nenapadlo :-O

emjee
30. júl 2011

@leishmania ano, to su Bundle of Joy, BoJ alebo aj "male merino" 😉 vacsina ch pouziva na stvorce na rovno, su pomerne velke Skove ti vydrzia hodne dlho, ja mam Mka a pri aktualne 13kg su Matejkovi na stvorec este stale velke
su to denne vlniaky, na noc sa nehodia

zuzanockamt
30. júl 2011

@sladkasue
@zojec dakujem dievcata 🙂

@leishmania ja ich mam, velkost M - krpec ma cca 10,5 kg, davam ich na nohavickove plienky na noc, skusala som aj na den na stvorec, ale este su mu velke, na noc su v pohodicke

@emjee preco sa BoJ na noc nehodia? ... ja ich davam len na noc, na nohavickove plienky a su OK

emjee
30. júl 2011

@zuzanockamt jednak su tenke, jednak maju skor slipovy strih, mne teda na noc vyhovuju skor vyssie a hrubsie, ja mam disany a este take hrubsie zapinacie Little Beatle

leishmania
30. júl 2011

@emjee @zuzanockamt dakujem za odpovede, ja som bola hlavne zvedava ci je ten material prijemny na dotyk, a ci su neni moc hrube

zfidorka
30. júl 2011

@kloranebb ta vkladacka je len obdlznik, radsej by som volila vacsiu - prefold (tie co som ti davala link), po zlozeni ma viac vrstiev...

zfidorka
30. júl 2011

@martina05 ja som davala vyplachat nachvilu do octovej vody podla navodu.. ocot sa pouziva napr. pri farbeni na zafixovanie farby, tak som si odvodila ze je to mozno na zafixovanie lanolinu... co sa tyka vlniakov, su v povodnom stave, ocot ich neznicil a to som ich lanolinovala niekolko krat a viacero...

zfidorka
30. júl 2011

@mixalka27 ake konkretne vkladacky myslis? vacsina cca 24 hodin...