Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

hirrina
31. júl 2011

@mamusia To som si presne myslela čo Ty, že malý bude mať problém sa otáčať, lebo tiež začal tak skoro ako Tvoja. Kdeže, žiadny problém, po 2 dňoch v látkovkách sa vrtel ako predtým 😉 .

mamusia
31. júl 2011

@hirrina no mne sa praveze v plienke vobec nechce zatial 😖 no trapime sa aj s bruskom,tak byva na podlozke dost malo,bo sa neda byt dlho,kedze velmi placka potom,no v pliene fakt len lezi na chrbte,alebo brusko,no ako nahle je len na prebalovacej podlozke,hned sa toci 😀

lumarque
31. júl 2011

@frola ja k nim pridavam biele veci...kosele, ale iba biele

zfidorka
31. júl 2011

@rybenka2212 vsetky nove vlniaky lanolinujem, pred 1. pouzitim 2x... potom uz len raz... doteraz som lanolinovala kurou imse vimse, ta sa mi uz minule, tak najblizsie skusim lanolinom z lekarne...

zfidorka
31. júl 2011

@zuzanockamt podla mna by mali byt vlniaky 100 percent merino vlna...

lumarque
31. júl 2011

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci poznate nejaku vkladacku, ktora by mala savost okolo 300ml, bola makka a vhodna na noc do kapsovej aio plienky. Maly mi zacal poriadne v noci pisat, vsetko mi preteka, tak som v noci nabehla na jednorazovky ( dns bola taka tazka, ze som ju zo srandy odvazila a rozdiel oproti prazdnej bol 22O g). dakujem

zfidorka
31. júl 2011

@frola ja by som tiez prala na 60 stupnov, pridavam uteraky...

zfidorka
31. júl 2011

@mamusia ano dobre rozumies, nemusis susit 😉 😉 😉
neboj, zachvilu sa bude pretacat aj s latkovou bombou 🙂 balis este na siroko? ja som malu balila len do 3 mesiacov...

zfidorka
31. júl 2011

@lumarque savost v ml som netestovala, ale najviac savy je baby idea bamboo prefold, naskladas ho aj do kapsovky, ak sa ti zmesti, tak by som pridala aj nejaku frote bambusovu vkladacku, napr. malu baby lucy
ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-prefold-2-ks-303/
ekoplienky.sk/product/babylucy-stvorcova-bamboo-plienka-30x30-242/

mamusia
31. júl 2011

@zfidorka nie,ja som ani nebalila nasiroko,teraz uz netreba balit a moje dievcence maju dobre klbiky hned odzaciatku 🙂

kloranebb
31. júl 2011

@martina05 dik ze si sa ozvala. Presne tie anavy chcem aj ja a hned dvojo som objednala. Nuz ale ste ma zneistili. Neviem ci to je dobra volba, ci nekupit tie pul bg flip alebo nejake vlniaky hmmm.

zfidorka
31. júl 2011

@mamusia tak to potom nemoze mat az taky velky balik 🙂

zfidorka
31. júl 2011

@kloranebb ja som anavy flisaky citala dobre referencie, niektore baby ich davali aj vacsim detom na spanok...pre malo babo ako mas ty budu podla mna dobra volba... aj ked ja by som asi zobrala na skusku len 1...

katka888
1. aug 2011

@frola
ja pridavam do rpania kuch utierky a manzelove tricka aponozky z cvicenia, alebo takej "spinavej" roboty.
raz som mu dala aj tielko, ale roztiahlo sa, takze neriskujem "pekne" veci na 60.

@mamusia
my sme zacali latkovat na 6 mes a trvalo asi 2 tyzdne kym sme presli na kompletne latkovanie / kym dosli vsetky plienocky /, takze mala aj jednoraz aj latkovky a pretacala sa normalne aj v takych aj takych plienkach... ono sa nauci aj v plienocke sa otocit, neboj
plienku aj v zime popiskanu len hodis k plienkam na pranie a do 3 dni operes, nemusis susit.my sme v malom byte bez balkona, takze nemam kde takto presusovat plienocky

kloranebb
1. aug 2011

@zfidorka a co este kupit? Skusit nejake vlniaciky ci osvedcene pul?

martina05
1. aug 2011

@kloranebb to ma mrzí, že som vyvolala obavy. Ja ich mám a nie sú vyslovene zlé. Aj teraz ich má Vanda na sebe. Ona je ale viac cikavá a tak ju musížalim kontrolovať... Na noc by nám isto nevydržali...

wzorcek
1. aug 2011

@mamusia nas sa v latkovkach este neotaca (skoro 5mesiacov), ale ja si zas hovorim, ze jak fajne kym ho najdem tam kde som ho naposledy polozila 😉

wzorcek
1. aug 2011

baby, je rozdiel v tych Baby idea a Baby Lucy prefoldoch? mam BI twofold a chcem si dokupit aj prefold len neviem ktory si vybrat.
pouzivate niekto na dovypchatie aj tie Baby Lucy vkladacie bambusove stvorce? myslim tie 30x30 alebo 40x 40

wzorcek
1. aug 2011

jaj, a este, mozem na noc davat na bamboozle stretch aj flipky vrchnaky? lebo vlniaky zatial nemam.

katka888
1. aug 2011

@wzorcek
jasne ze mozes, aj ja davam flipky na bamboozle strech

sladkasue
1. aug 2011

@wzorcek BL stvorce davam ku kikko stvorcom - nasmu drobcovi to staci na noc 🙂

zfidorka
1. aug 2011

@kloranebb kolko a ake vrchne to vlastne mas? (aj s tymi co si uz objednala) ako casto ti maly kaka?

usjak
1. aug 2011

dievcence chcem sa opytat poznate nejaku mamicku dvojiciek co pouziva latkkove plienky? Ja cakam dvojicky a uvazujem nad tym, snad sa to bude dat zvladnut, co poviete?

zfidorka
1. aug 2011

@wzorcek BI prefold je 100 % bambus, BL je 70 % bambus a 30 % organicka bavlna, z toho zlozenia vyplyva, ze BI by mal byt viac savy... 100 % bambus je este aj LL vkladacka
ekoplienky.sk/product/little-lamb-bambusova-vkladacka-do-kapsovej-plienky-537/
vsetky hore uvedene prefoldy su z flausu, co je podla mojich skusenosti najviac savy material 🙂
BL frote stvorce pouzivam na dovypchatie kapsoviek napr. BG (tam davam maly stvorec), do homemade kapsoviek davam flausovy twofold/prefold a maly BL frote stvorec a do nocnych plienok davam twofold a 40x40 BL stvorec, s tym ze v predu prehnem, a tak zlozim na tretiny...

zfidorka
1. aug 2011

@usjak myslim ze davnejsie tu taka mamicka prispievala, na ceskom fore som tiez latkujuce mamicky s dvojickami videla 🙂
musis ratat ze budes castejsie prat, inak by to nemalo byt az take odlisne, co sa tyka napr. vybavy 🙂

labutka
1. aug 2011

@usjak jednu taku osobne poznam.
Myslim ze bude treba asi o tretinu-polovicu vscsiu vybavu ako pri 1 babatku, a oranie asi po 2 dnoch, inak sa ti to nezmesti do pracky.

tatya
1. aug 2011

Ahojte, chcem sa opytat, moze vydrzat dieta celu noc v jednej latkovke, alebo budem musiet vstavat az kym sa nenauci v noci necikat 😀 Ak Vam nejaka vydrzi dajte tip, hned ju kupim 😀 😀 😀
A este je nejaky rozdiel medzi zlcovym mydlom ked je tuhe a tekute? Nie je to tekute "slabsie"?
A na pranie plienok sa mozu pouzit aj mydlove orechy?

sima.p
1. aug 2011

@usjak ak by si nestíhala úplne látkovať, tak aspon čiastočne, lebo si myslím,že pri dvojičkách jednorázoviek minieš neskutočne veľa.... dúfam, že to pôjde, držím palce...

katka888
1. aug 2011

@usjak
nelatkujem sice 2jicky, ale jedno mesacne a jedno 1 a pol rocne dieta, periem denne, kvoli tomu, ze dost kakaju, ak budes mat bavlnene stvorce, tak sa nazehlis aspon prve tyzdne, ja zacinam objavovat caro modernych plienok, maly , jednomesacny, dlho spinka, tak mu uz miesto storcov davam AIO a kapsovky na den a na noc nohavickove bambusove plienky. mozno by som odporucila zainvestovat, ak mozete podla dom rpzpoctu do kvalitnych savych bambusovych kladaciek, alebo modernych plienok / kapsove, AIO, nohavickove / aby si tolko nezehlila, a tie by ti mali pri babatku vydrzat 2-3 hodky, nie ako klasicke stvorcove bavlnene plienky , c zvladnu tak jedno ciknutie, a tym budes mat menej zehlenia, skladania a pod. ale urcite si vyber len par kusov , vyskusaj 2-3 tyzdne ako babatka budu mat rezim a potom dokup co vam bude vyhovovat. osobne by som nerobila velku vybavu vopred, lebo uvidis neskor co ti bude najviac vy hovovat. a tak dokupis.

@tatya vynikajuce na noc su save bambusove plienky ako napr anavy alebo tots bots bamboozle strech, ak mas obavy, este do toho zvyknu baby davat extra vkladacky, ako napr uz viackrat spominane BI prefold / twofold peluskovo.sk/moderne-plienky/nohavickove
peluskovo.sk/moderne-plienky/vkladacie-viacvrstvove

wzorcek
1. aug 2011

@katka888 @sladkasue @fidorka dakujem 🙂