Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
12. aug 2011

@luba41 ja myslim ze pasovat budu. Patentky maju rovnake, vkladky do tutto su dva slize. Ten dlhsi si poskladas, ako potrebujes, ten kratsi je mozne, ze z d'lishky velk.S ti bude trcat. Do Mka a Lka bude pasovat.

barcabejby
12. aug 2011

Ahojte...tiež premýšľam(e) nad látkovkami. Ale ešte musím dosť študovať, aby som to celé pochopila...vlastne som na úplnom začiatku...ale som k látkovaniu dosť priklonená. Veľmi by som ich chcela vidieť naživo... Neviete náhodou, či je to možné niekde v okolí Nových Zámkov? Prípadne Komárna, Štúrova, Levíc? Ak nie, asi budeme musieť skočiť niekam do BA...len keď ešte stále robím od pondelka do piatku od 9 do 18-tej a skoro každú sobotu do 12-tej...chcelo by to viac voľného času na prieskum a študovanie 🙂

gabika84
12. aug 2011

ahojte. tak my latkujeme o 106, zatial sme len na stvorcoch a flipkach. dokonca iba na stvorcoch 70x70 (aj tie musim rozne zakladat aby jej neboli velke, tak neviem kedy vyuzijeme 80x80 😒 ) ale dnes sme vyskusali aj weehugerku, posielam fotodokumentaciu 🙂

crysmile
12. aug 2011

@gabika84 mame skoro rovnako stare deticky.. tiez ficime novosklad a flipky.. inak tie weehugersky jej pristanu, tam davas stvorec narovno?

gabika84
12. aug 2011

@crysmile dala som jej ich iba na skusku, ked som vedela ze nebude kakat 😀 do vnutra som dala bambusovu Baby Lucy vkladku narovno.

crysmile
12. aug 2011

@gabika84 hehe, aspon na fotku.. ja som este taketo krasy ani nevytiahla, lebo to by bolo hned okaknute..

lenka47
12. aug 2011

@gabika84 krasnucka je 🙂 my sme tiez mali tieto, uz z nich vyrastla tak som objednala aj c. 2 :D a ten isty vzor,lebo je uzasny-uplny hawaj :D

iron
12. aug 2011

@gabika84 jej, krasavica..tento vzor je moj favorit tiez.

etuska
12. aug 2011

@gabika84
jeeej-az teraz som si vsimla-blahozelam ku krasnej dcerke-je rozkosna 🙂 😉

etuska
12. aug 2011

@iron
@gabika84
aj mne sa velmi paci-dufam,ze 3tie babo bude dievcatko aby som mohla dokupit este nejake krasne latkovky 😀 😀

ronie111
12. aug 2011

ahojte kočky, ktoré uz latkujete
... potrebujem poradit, ako vlastne zacat, aj jaj som sa rozhodla latkovat
cakame dvojicky a onedlho su uz tu, tak by som si uz zacala robit aj nejake tie zasoby...
je nejaka stranka ohladom latkoviek, teda konkretne, kolko asi a ake plienocky na zaciatok?
... budem si to musiet ale znasobit dvoma... kedze budu dvojicky...
alebo uvitam, ak mi poslete aj nejaku internu postu a tam mi to niekto vysvetlite...prosim
vy uz musite mat rozne skusenosti...a tak rada uvitam aj vase odporucania...
diky krasne za odpovede 😵

sulky
12. aug 2011

Ahojte baby, tak po dlhom case som zasa tu 😎 Idem po radu. Neviete kde by som zohnala ten klasicky cinsky nocnik? Nasla som len slahacie misky. Hanka odmieta kakat do plienky, tak pouzivame umyvadlo, ale potrebovala by som nieco praktickejsie, hlavne na noc 😀

taanak
13. aug 2011

klasicky cinsky nocnik uz asi nezozenies, vyskusaj misku z kauflandu :o) http://www.pejashop.cz/cms/modules/fotogalerie/...

bashka
13. aug 2011

Ahojte, nepocitali ste tu este nahodou kolko stoji jedno pranie v pracke? Plna pracka. Taky priemer-voda, elektrina. Prasok, avivaz viem. Len tak by ma to zaujimalo, na latkovkach sme asi tyzden a chcem si to nejako dat do kopy, investiciu, pranie...atd, vsetko. dikes

katka888
13. aug 2011

@bashka
kopcim z jednej stranky eshopu:"
látkové plienky:

základná výbava : cca od 200 do 400 eur / výbavičku je možné si zabezpečiť aj lacnejšie, ale minúť aj viac peniažkov... 😉 /

doba používania: cca 30 mesiacov / zväčša detičky, ktoré používajú látkové plienky, sa od nich odnaučia skôr , ako detičky, ktoré používajú jednorazové plienky. Samozrejme, nie je možné to brať ako pravidlo /

náklady na energiu / rok : cca 20 eur

náklady na vodu / rok : cca 20 eur

pranie plienok: cca raz za 2-3 dni

náklady na celé plienkové obdobie : cca 200 eur náklady na pranie + základná výbavička = cca 400 - 600 eur

nezanedbateľná je aj úspora pri ďalšom dieťati, kedy mamička môže využívať látkové plienočky po prvom dieťatku ako aj možnosť predaja látkových plienok v rôznych bazároch a tým si znížiť náklady na plienkovanie."

.

emjee
13. aug 2011

potrebujem pomoc - spravila som sliz a nezhustol 😝 😝 😝 co s nim?

wera.g
13. aug 2011

Ahojte, prosím vás o radu, koľko cca plienok látkových potrebujem, ak by som chcela baliť do látkových? Do pampersiek len na noc a keď niekam pôjdeme by som asi balila, inak nie 🙂 Ďakujem veľmi pekne za každú radu

labutka
13. aug 2011

@emjee myslim ze si dala vela vody, a malo mydla a sody. 😉 skus dorobit, alebo davaj toho vela do pracky.

labutka
13. aug 2011

@wera.g ak bez noci, tak cca 18-20 ks plienok (nakombinovala by som nohavickove, stvorcove, kapsovky a sio) a k tomu cca 2-3 vrchne gate pul.

labutka
13. aug 2011

...a @wera.g uvidis ze neskor dokupis nejakych 4-5-6 nocnych a vlniaky 😉

wera.g
13. aug 2011

@labutka uff, keď to tak čítam, tak som z toho riadne mimo 😅 som prvorodička, v rodine ani v okolí nemám nikoho, kto by mal mimi, tak netuším čo a ako - a to som si myslela, že stačia klasické látkové tie štvorcové a poštolky prípadne.. 😅 ani netuším čo sú kapsovky, sio, či vlniaky ☹ nedáš mi prosím nejaký link, alebo viac info, bola by som moc vďačná 🙂

emjee
13. aug 2011

@wera.g budu ti stacit aj klasicke stvorcove (ale pozor kde budes kupovat, v beznych obchodoch maju len gazovite, na latkovanie dost nevhodne, rasej sa poobzeraj po eshopoch) - k nim treba dokupit snapi sponku a vrchne nohavicky (nie postolky)
pre inspiraciu si pozri fotoblogy @labutka @zojec @zfidorka @divoska moj 😀 a inych prispievajucich v tejto teme

@labutka robila som druhy krat v zivote - prvy raz som ho mala husty, tak som dnes dala trochen menej mydla, sody som dala myslim dost, uz to trochu zhustlo, ale prve hodiny to vyzeralo, ze z toho bude len biela voda 😀

wera.g
13. aug 2011

@emjee Moc ďakujem za pomoc 🙂 práve som si mrkla tvoj príspevok o látkovaní, a zistila som, že si v tomto okamihu prekrížim nohy a rozkročím ich až si to stihnem všetko naštudovať a zistím čo a ako.. a to som si myslela, že to bude ľahké 😅
nevieš mi ešte prosím poradiť nejaký eshop, kde by som teda také dobré látkové zohnala? aj tie nohavičky vrchné, aby som zase ako sa poznám nepokupovala kopec blbostí čo ani nevyužijem 😅 ďakujem moc !

emjee
13. aug 2011

@wera.g www.google.sk heslo latkove plienky - najdes tam vsetko 😉

wera.g
13. aug 2011

@emjee hej hej, tak som už pozerala, ale je tam toľko tých stránok... 😅 nuž, skúsim a uvidím 🙂

emjee
13. aug 2011

@wera.g ked chces rychly prehla co je co, tak kuk sem http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

zuzanockamt
13. aug 2011

@wera.g ja keby som mala zacat latkovat novorodenca, tak si kupim min. 20 stvorcovych bavlnenych plienok, pripadne aj niekolko bambusovych Kikko stvorcov, aspon 12 ks viacvrstvovych plienok (Popolini), nejake separacne vlozky - papierove aj stay dry (napr. Littlelamb su dobre alebo staci kupit polyesterovu deku a nastrihat si z toho separacky, ja to mam spravene takto), potom 4 ks PUL gati (dobre su BG flip, ale mne osobne sa viac pacia BG econobum) a mozno 5-6 ks kapsovych plienok (baby si chvalia BumGenius - lepsie sedia na patentky ako na suchy zips

juliam
13. aug 2011

Ahojte žienky látkárky, tak po dlhom-predlhom čítaní a rozhodovaní som sa konečne rozhodla pre našu plienkovú výbavu. Drobec sa narodí v polovičke októbra. Vyzerá to tak, že budeme zas trošku väčší (dcérka mala 4150 g), tak podľa toho som volila aj veľkosti. Zo začiatku chceme byť na štvorcoch, ku doktorke a na návštevu kapsovky, príp. AIO, na noc nohavičkové plienky. Prosím vás o rady a pripomienky, čo by ste kúpili inak, popr. nekúpili alebo dokúpili 🙂 Ďakujem.

34 klasických socíkovských štvorcov (mám už doma aj vypraté)
6 KIKKO bambus plienok 70x70 (aj tieto už práve visia na žinke)
4 PUL nohavičky - 2x BG Flip + 6 vkladačiek stay - dry patentky jednoveľkostná (zvýhodnená sada)
- ešte sa rozhodujem, ktoré z týchto: Imse Vimse, Bummis, WeeHugeers, Thirsties, Tots Bots
alebo Little Lamb - čo poviete?
2 zaväzovačky - Disana + 1 Snappi sponka - neviem, či mi to treba, keď budeme mať PULky?
1 možno 2 vlniaky - Babyidea Wool shorties, veľ. M (5-10 kg)
- merino Bundle of Joy, veľ. S (5-10 kg)
4 nohavičkové plienky na noc - Tots Bots Bamboozle Stretch jednoveľkostná suchý zips
- Little Lamb bambus, veľ. 1, suchý zips
- Bum Hugger, veľ. S (do 7 kg), patentky - mám dokúpiť extra vkladačku?
- Anavy bambus, jednoveľkostná, patentky
kapsovky, AIO alebo SIO - ešte neviem presné aké a koľko
- Baby Beehinds Magic AIO
- Sweet Monkey Minky AIO,
- Wonderoo V2 / minky
- Bum Genius 4.0
vkladačky - 1x BabyIdea Bamboo Twofold, 2 ks v balení
- 1x BabyIdea Bamboo Prefold, 2 ks v balení
- 1x Baby Beehinds bambus plienka
separačky - Imse Vimse Baby 200 ks
lanolínová kúra - Disana 250 ml

vedierko na plienky
látkové obrúsky
budeme prať zrejme v Lovele + ocot, na škvrny žlčové mydlo

Ozaj, mamina mala ešte doma odložené takéto niečo - bavlnená plienka s vkladačkou a tie trojuholníky môžu slúžiť ako zaväzovačky? Poraďte 🙂

zfidorka
13. aug 2011

@mimuka ja lanolinujem cez noc (doteraz som pouzivala tiez imse vimse kuru), plachala som to v octovej vode, vyzmykala v pracke na najnizsich otackach a v pohode...

zfidorka
13. aug 2011

@gabika84 blahozelam k malej, vela zdravia a radosti pri latkovani 😉