Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
15. aug 2011

babybeehinds nohavičkové sa ešte predávajú? nejak ich nikde nemôžem nájsť

miruss
15. aug 2011

@juliam: Babybeehinds nohavičkové sú dlhodobo nedostupné u dodávateľa.

etuska
15. aug 2011

@labutka
@miracle
@katka888 v
daka zienky 😉 😵

zfidorka
15. aug 2011

@kaciatko81
male stvorce na dovypchatie pre malo babo by som zobrala 30x30, ja ich vyuzivam doteraz do kapsoviek...
4x vrchne bg flip sa mi zda byt vela, ja by som zobrala na skusku 2 a este 1 nejaku inu znacku - tots bots, thirsties duowrap...

"rozmyslala som, ze by som na noc skusila flaus, ale neviem, ci je vhodny pre novorodenca" - aku konkretnu flausovu plienku myslis? bambusove flausove vkladacky som ja vyuzila od 6. mesiaca, dovtedy boli na noc malej zbytocne, lebo som ju prebalovala 1x v noci a to stacil stvorec dovypchany BL vkladackou

vlniaciky su na noc v pohode, je to vzdusne...

"este sa chcem opytat, vacsina plienok ma napisane, ze od 3.5 kg, co ked si donesiem babatko, ktore bude mat povedzme 3kg? budu mi tie plienocky pretekat alebo ich musim viac vyplnit alebo ako vlastne?"
vacsina plienok sedi od narodenia, napis konkretne ktore myslis...

"ako je to s pul-kami? pise sa, ze ich staci presusit a len pri znecisteni vyprat, ale ked ich budem len susit nebudu smrdiet?"
nebudu, ak zacnu, tak ich vyperies 😉

"tu kapsovu vlastne periem zvlast vypln a zvlast ten vrch?"
ja periem kapsu zvlast, vkladacky davam do sietky na pradlo, aby sa mi nezachytavali v pracke (mam zpredu plnenu)

"ake odporucate separacne plienocky? daju sa splachovat alebo lepsie vyhodit do kosa?"
separacky na male babo popoliny celulozove, ja som ich prestala davat, lebo boli trochu mokre po ocikani a mala mala v tom case podrazdeny zadocek, potom kakala do misky 🙂 nam zacali upchavat zachod, takze radsje hadzat do kosa...

"dalsia vec, ked davam stvorce, staci mi jeden alebo mam davat rovno dva? ja viem, ze asi zistim casom, co babtku vyhovuje, ale tak ma to napadlo."
obycajne stvorce by som davala 2, zalezi to aj od toho ci budes balit na siroko alebo nie (ja som malu balila do 3. mesiacov)

"dalsia vec, mozem dat povedzme na noc, ak bude babatko dlhsie spat bambusovy stvorec a do neho alebo pod neho este natlacit tu bambusovu babylucy?"
mozes, ja by som to zaviazala do zavazovacky, je to rychlejsie a lepsie tesni ako novosklad... ja som davala len obycajny stvorec a do neho bambusovu BL vkladku

"na neskor som myslela, ze k tomuto este na dovypchavanie povedzme na noc tie prefoldove plienky a pripadne stay dry plienocky, uvidime ako sa bude babo tvarit a nejake tie kapsove este"
dobre myslis 😉 v praxi uvidis

"a este ako s udrzbou? potrebujem nejaky vak ked niekam pojdem, kde budem skladovat tie pouzite, doma asi najlepsie spinave zaprat a nechat vo vedre, pocikane dat len do vedra, pripadne pred tym presusit. do vedra mozem pridat tu levandulovu silicu, to mozem nakvpakat priamo na plienky? ten dezinfekcny prostriedok miofresh-mozem povedzme noc pred pranim do vedra naliat vodu s tymto, kvazi namocit plienky, potom preplachat a strcit do pracky? a prasok? lovela alebo nejaky bio z dm alebo som teraz videla, ze je aj ten mio care. najlepsie asi skusit, ze?"
ja mam na vonku maly vak
ekoplienky.sk/product/uzatvartelny-vak-na-plienky-popolini-278/
3-4 plienky tam v pohode vojdu...
doma mam plienky vo vedre, silicu priamo na plienky nie, mozu ti ostat flaky, kvapni na vatovy tampon a ten mozes napr. prilepit na veko... v miofreshi namacat nemusis, staci ked budu smrdiet, co zvyknu po pridani prikrmov... ja periem v lovele...

"a este, ocot sa vraj nemoze davat na pul, cize ho mozem pridat len ked periem len klasicke stvorce alebo vkladacky? a dam ho k prasku alebo do priehradky na avivaz alebo priamo do pracky? je to klasicky ocot? a kolko asi? a inak mozem vsetky plienky prat spolu na 60-ale to je asi pri kazdych napisane. "
ja davam normalny ocot, placham v nom plienky pred pranim - dam plnu priehradku na avivaz, pustim plachanie, potom pridam plienky s pul-vrstvou (kapsovky a pod) a vyperiem...
vacsinu plienok mozes na 60tke, ja mam napr. kikko bamb. stvorce, ktore sa mozu na 40tke a na 60tke sa dost zrazili, ale 40 stupnov sa mi na plienky zda dost malo...

katka888
15. aug 2011

@kaciatko81
ja som nedavala dve bavlnene plienky malemu, ani novosklad, mal jednu balvlnenu na obdlznik a na to BG flipky.
nam sa osvedcili na male babo kapsovky bum genius ale este radsej mu davam easyfit od tots bots . wonderoo mu davam ale nie s original vkladackou,ale vkladackou z bum genius kapsovky. wonderoo moze pretekat, ked bude velmi prepchate.
na noc davam nohavickove bambusky , najradsej flexitots od tots bots, opat preto, ze mu nerobia taky zadocek ako ine bambusky a na to davam vlniaciky od anavy, tie su tensie ako klasicke vlniaciky napr popoliny alebo disany
separacky davam do kosa, zavisi to od toho aky mate odpad, u svokrovcov su v dome a maju tam siroku tu odpadovu ruru ci co to je, my v panelaku neviem, radsej davam do kosa.
pokakane len oplachnem , prejdem zlcovym mydlom a dam k ostatnym , skladujem na sucho, pocikane rovno do vaku na plienky. mozes kludne pouzivat aj kos s vekom, bud odpadkovy, alebo niektore baby maju pixlu od primalexu napriklad.
vak na plienky urcite si zadovaz aspon nejaky maly, tam sa ti zmesita plienky za pol dna urcite, a do takeho vaku mozes davat napriklad aj plavky z kupaliska... vynikajuci je vak wetbag od grovia, uzatvara sa zatiahnutim gumky, mam iny vak co sa zatahuje snurkou a ta sa dost zasekava,. dobre vaky ma aj anavy, tie sa zase zipsuju.

iron
15. aug 2011

@kaciatko81
ja separacky splachujem, sme v dome...uvidime ci to upcha...nemalo by.
na noc jednoznacne bamsusku....neviem na mini cuda......my sme zacali od siedmich mesiacoch tusim...ale ked si matne spominam bolo to dost mini, takze neviem ci je jednovelkostna na noc dobry napad. Mne pripada niekedy ze je to aj dost na mojej 9 kilovej pneumatikovej buchte. Ja mam vyskusane aj lolipopky bambusove, nesklamali,...
a to vrecko na plienku, odporucam co sa zazipsuje, ak to budes mat na uskladnovanie plienok a nie len na prenasanie. Na prenasanie ti staci aj so snurkou, ale pri skladovani, ti to bude smrdkat.. 😀 😀

katka888
15. aug 2011

@iron
nam z vaku na snurku nesmrdka 🙂 mozno tak n atreti den, ale dva to zvladal v pohode 😀

iron
15. aug 2011

@katka888 fakt? ja tam svacnem jednu nocnu bambusku a smrdka to veselo kyslo...co to moje dieta cika... 😝

opicaskorica
16. aug 2011

ahojte, som buduca mamicka s prvym bejby, chcela by som vediet viac o tychto plienkach, no 1200 stran tejto diskusie nemam silu studovat, prosim mohli by ste mi v skratke napisat pozitiva a negativa tychto plienok. vazne nad nimi uvazujem, paci sa mi, ze su ekologicke a ze su lepsie pre bejby. vopred dakujem.

etuska
16. aug 2011

@opicaskorica
skus si pozriet tieto fotoblogy -verim ze budes mat v tom ovela jasnejsie a latkovanie je fakt super.Latkovky som zacala pouzivat cca ked mal syncek 1tyzden a pri tretom babatku uz mam vlastne celu vybavu nakupenu 😉 som rada ze som sa na to dala 🙂

opicaskorica
16. aug 2011

@etuska diky moc, idem studovat! mam v tom zatial trosku gulas, ale dufam, ze sa mi vyjasni 😀

zfidorka
16. aug 2011
josie3331
16. aug 2011

baby predavam wonderoo W2...minky s kvetinkami a ruzovymi gulickami
a klasicke wonderoo tyrkysove....
dam to onedlho do bazaru ale pytam sa pripadne dopredu...
pouzivane 2 mesiace.....nesadli nam

kaciatko81
16. aug 2011

ahojte, dakujem krasne za rady, mam z toho straaasny zmatok 😀
@sladkasue, dakujem 🙂
@zfidorka
ja som myslela tie flipky preto, ze mam pocit, ze vsetky ich tu chvalite, snad nebol nikto nespokojny 😅
tie flausove som myslela, ze by som na noc davala flausove vrchne nohavicky (netusim ktore) a dovnutra tie bambusove stvorce a bambusove baby lucy, tie 30x30
tie vlniaciky asi musim vidiet nazivo (chcem sa ist pozriet aj na nejaku prezentaciu, ale zatial som pn, takze len takto), ale k tym sa asi prepracujem casom.
aj flipky, aj bumgenius maju pisane cca od 3.5kg
sietku na pradlo, tiez mame plnenu pracku zpredu, ale zatial sme nemali problem, ze by sa nieco zachytavalo 😒
aspon zo zaciatku by som chcela balit na siroko. ako to treba naskladat-novosklad, plus este jednu lienku na obdlznik? ty si davala stvorec, do neho vkladacku, zavazovaciu plienku a na to vrchne nohavicky?
cize ta silica je len pre potlacenie pripadneho smradu?
na ba,busove sa ocot tiez nema davat, ze?
@katka888
tak by som asi skusila tie bumgenius a easyfit
tie vlniaciky asi musim obcumnut nazivo, asi mam o tom len blbu predstavu
no odpad netusim, sme sice v dome, ale neviem, ake hrube mame trubky, takze kos to asi isti
@iron dakujem 🙂

katka888
16. aug 2011

@kaciatko81
myslim si, ze v rodinnom dome by nemal byt problem s odpadom.
co sa tyka balenia nasiroko, ja som skusala novosklad do neho este jednu plienku na obdlznik a na to flipky, ale maly bol taky maly / mal 2860 g ked sa narodil /, ze mu ten novoskald okolo noziciek stale vytrcal.. som sa na to vytoto a davala som stvorec poskladany na obdlznik jeden a na to flipky a po mesiaci ked uz kakal pomenej tak mu davam najma kapsovky a AIO aj na doma, kedze ak zaspi, spi aj 2-3 hodky v kuse a dost casto cez den a jedne stvorec sa mi zdal malo. my toptiz prerabame teraz byt a dost sme aj cez den s malym chodili kadetade po obchdoch tak preto som si uz navykla davat kapsovky aj na doma.
ale ak ti babo bude kakat casto, tak zo zaciatku budes casto prebalovat tak to ti su lepsie stvorcove... uvidis, a podla potreby doobjednas...

kaciatko81
16. aug 2011

@katka888
no nemal... ale my sme to nestavali a aj z praxe viem, ze ludia su schopni na barakoch porobit kadeco 😖 obcas az rozum zastava... a dokumentacii sa velmi verit neda, ako som zistila, tak nechcem moc riskovat. ale uvidime, ved si zatial ani neviem predstavit ako ta plienka, ked ju idem vyhodit vyzera 😀

katka888
16. aug 2011

@kaciatko81
je to ako 2-3 ustrizky toaletaku len priesvitne 🙂

iron
16. aug 2011

k tomu odpadu. Ide o priechodnost rur. Standardne su nadimenzovane tak, aby nebol problem pri toaletakoch a pod. V rodinnom dome je vyhoda, ze rury z WC idu priamo bud do centralnej kanalizacie, kde je ta priechodnost rur zase vyssia, potom to ide do cisticiek a tam su cerpadla, ktore nemaju problem s hocicim. Pokial budete mat tlakovu kanalizaciu, ze budete mat vlastnu sachtu s cerpadlom a pri zdvihnuti hladiny sa precerpa do centralnej, zavisi to od cerpadla ktore je v sachte. Ale na trhu su take, ktore ti v pohode rozsekaju handry na malinke kusky, takeze nejaka separacka by nemala byt problem... 🙂

pusinqa
16. aug 2011

@josie3331 tak ich ideš predať? ja si ju nakoniec nechám prešla som na systém presne ako @katka888 že ju vypchám vkladačkami z BG kapsovky a tak je super, skrátka keď je prepchatá pretečie ako katka píše
@iron aj ja mám na šnúrku a 2 dni v pohode nesmrdí, viac ani nemávam, asi ozaj záleží od bábätka
@zfidorka si spomínala tie bambusové flausové vkladačky na noc od 6m., to si dávala na vrch a sú akože suché, či nie? nemáš prídpadne nejaký link? u nás malej v noci v bambuske vadí vlhko aj prebaľovanie tak neviem či na noc skrátka jednorázovky, či kapsové alebo sty dry vkladačky dokúpiť

pusinqa
16. aug 2011

@katka888 aj mne sa tie flexitots hrozne páčia fakt jej nerobia veľkú riťušku dám na ne v pohode aj vlniačiky BoJ, super sú, keď ich dovypchám aj pekne vydrží na noc, len tú vlhkosť musím poriešiť

katka888
16. aug 2011

@pusinqa
nejak mame podobny "vkus" na plienocky.
zvazujem tie BOJky vlniaciky, teraz mame anavy , tie mam rada, lebo su fakt tenucke a malemu nechcme robit velky zadocek, na neskor mame disany a popoliny... tak tie BOJky necham asi az od roka to bude zas leto a BOjky vyzeraju dost fajne tenucko

pusinqa
16. aug 2011

@katka888 vkus, veru asi áno 🙂, BoJ-ky ja mám len tie, ale čo som videla u kamošky anavy tie boli tenšie, tieto sa mi zdajú fajn, disany a popliny budú asi ešte hrubšie ako BoJ nie? nám na teraz že malá stojí a štvornožkuje vyhovujú, dám do nich štvorec narovno a myslím že jej je fajn a hlavne ju do nich nasuniem, nemusím ju dať ležať na čo sa veľmi jeduje teraz, ešte chcem dať vlniačiky na zimu uštrikovať, s tými wonderkami ma pobavilo keď som to u teba čítala že si to tiež tak vymyslela, ja akurát pár dní testujem tento nový systém na nich a tak sú ok a sú ozaj pekné keď niekde aj vonku musím prebaliť také na parádu 😀

katka888
16. aug 2011

dnes osm fotila vlniaciky:
uz musim konecne nahodit nejake foto a popisy do mojho fotoblogu ☹
tu su anavy:

katka888
16. aug 2011

tu su disany:

katka888
16. aug 2011

popoliny:

soso
16. aug 2011

Ahojte,
poradite mi prosim Vas par veci ohladom latkoviek? Mam uz nakupenu vybavu, vsetko oprane, akurat som sa to pokusala dat dohromady a neviem, ci dobre skladam kapsovky...mam BG 4.0 kapsovky, k nim boli 2 vkladacky...jedna mensia, jedna vacsia, ktora sa da nastavit na 3 velkosti. Takze otazky:
- pre novorodenca staci vlozit len tu malu vkladacku? Ja som tam vlozila len tu vacsiu, ktoru som patentkami skratila na small size a vlozila tak, ze tam, kde je to prelozene (ta vkladacka) to je na zadku. Takto to ma byt?
- zehlite obycajne plienky, napr. tie kikko? chcem zo zaciatku ten novosklad pouzivat a neviem, ci to treba, ci nie zehlit.
- co na cistenie a pranie este budem potrebovat? Mam eko prasok a bieliaci puer, ale citala som, ze je to dobre namacat (neviem, v com? v prasku?), pripadne sa pouziva nejaky dezifekcny? Napisete mi niektora prosiiiim postup cistenia plienok?
Dakujem Vam kocky moc a pekny den! 🙂

soso
16. aug 2011

jaaaj a este nemam vobec jasno v tych vlniackach...preco su dobre na noc? a ktore su naj? Tie este nemam ziadne nakupene...

zuzanockamt
16. aug 2011

@soso to prelozene ma byt vpredu
- stvorce zehlit netreba, ale pocas prvych 6 tyzdnov sa to odporuca
- ja mam takyto postup pri prani : plienky vyplacham v cistej vode vo vani (väcsinou, ked sa maly okupe, aby som vyuzila tu vodu), potom vyberiem PUL-ky a kapsy a namocim plienky a vkladacky do octovej vody na niekolko hodin a potom vyzmykam a periem na 60 stupnov, davam detske pracie gely do prania - Lovela, Dreft a Persil sensitive + dezinfekciu Mio fresh, al eked nemam cas, tak len presypm plienky z kosa do pracky a periem aj s predpranim na 60