Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sisa.b
10. feb 2009

neviem, ja nie som ziadna krajcirka. masinu mam, starsim dvom som sila teplacky, mikiny, bundicky,... ale teda tie plienky by som najskor mal omrknut tie origos 😝 mam tu aj novu flisovu deku z ikey, tak uvidim. ale ked ja pouzivam len klasicke stvorce, ja vela plienok nebudem potrebovat. iba ze by som vynechala papierove aj na noc... 😕

bambusko
10. feb 2009

kili, ja som sa aio rychlo zbavila 😝 kapsy su paradne, len ta cena...

kili
10. feb 2009

sisa, však nejde o to, že ich potrebuješ, to je pre radosť, si to nepochopila 😀 😀 😀

sisa.b
10. feb 2009

kili, ja neviem, kolko stala, lebo sme ju dostali. ja som chcela tu natahovaciu na cely matrac a svokra mi objednala len tento obdlznik, ktory sa dava do stredu matraca. takze som ho ani nemala v plane pouzivat. a vobec neviem, o com hovoris 😀 ake nohavicky? ake kapsovky? myslela som, ze by boli z toho dobre tie all-in-one, ci ako sa to... 😝

sisa.b
10. feb 2009

kapsy - to su tie, kde save jadro vkladate?

bambusko
10. feb 2009

sisa, ano, mam v albume nafotene, pozri si 🙂

sisa.b
10. feb 2009

kili, ja som ich objednala, lebo vyzeraju moc peknucko na obrazkoch 😵 este som chcela tie starbunz na paradu 😝

kili
10. feb 2009

sisa, práveže tie all-in-one sú o ničom, lebo zle schnú, keďže z jednej strany je nepremokavý igelit.
kapsovky sú tie, kde sa vlkadá to jadro, preto je to super, že ho tam vložíš a keď ideš prať, tak vyberieš a rýchlo uschne 🙂 a tak plienok potrebuješ menej.
nohavičky sú vlastne vrchné nohavičky na plienky, však používač, či nie? ako teraz malú balíš?

kili
10. feb 2009

jo, už si objednala, tak nič 😅

sisa.b
10. feb 2009

davam stale postolky 😝 na kontrolu ideme az v aprili, tak dovtedy budeme na postolkach. je to super rychle vyzliekanie. a aky je rozdiel medzi tymito vrchnymi nohavickami napr. fix a medzi tymi, co ponukaju v drogeriach?
a este som sa chcela spytat - pochopila som, ze vlniaciky sluzia tiez ako vrchne nohavicky, aby nepremokla plienka - ale aky je rozdiel medzi vlniacikmi a pulkami? preco niekto pouziva to, niekto to...

bambusko
10. feb 2009

sisa, tie obycajne gate a aj postolky su gumene a nepriedusne. pul su priedusne, vlniaky prirodne a viac priedusne ako pul. mne sa maly zacal po celej noci v pul nohavickach vyhadzovat na brusku, ked sme presli na noc na vlniaky, je to ok

sisa.b
10. feb 2009

kili, objednala som si tieto peknucke plienky, ale nie all-in-one 😉 zatial len na skusku BL bamboo a Organic 3v1 a k nim fix nohavicky. ale chcela by som este nieco paradne k doktorke - najviac sa mi pacia tie starbunz. maju aj kapsovky, aj all-in-one. ale myslim, ze by to bolo jedno, kedze by sme ich pouzivali max. 2x do mesiaca, nie? 😕

sisa.b
10. feb 2009

bambu, myslela som si, ze to bude mat taky dovod 🙂 a ako je to s priepustnostou? nepremokaju tie vlniacky?

kili
10. feb 2009

sisa, no ale to si kúp rovno kapsovky a budeš ich používať viackrát ako 2x do mesiaca 🙂

bambusko
10. feb 2009

sisa, ak chces daco paradne k dr. radsej kup nejake pekne pulky 😉 par stranok dozadu tu davali dievcata linky. pokochas sa viackrat ako len na jedno ocuranie 😀

kili
10. feb 2009

sisa, cez tie pul neprejde vlhkosť, cez vlnu niekedy áno, vtedy treba nalanolinovať, to sa ribí tak raz za mesiac.
na balenie na široko sa vy..., ak je to len preventívne, tak to fakt nemusíš. nosíš malú v šatke vertikálne, nie? to niekoľko hodín denne bohato nahradí to trápne balenie. a už sa to aj tak nerobí. ja som to nerobila ani pri malích, sami držali nožičky rozčapené, tak mi to prišlo úplne zbytočné ich tak fixovať

bambusko
10. feb 2009

vlniaky sa lanolinuju, aby drzali. mozu prevlhnut tlakom, napr. pri noseni, ale mne sa to stalo len parkrat a su hlavne prijemnejsie na dotyk a volnejsie na pohyb dietata

kili
10. feb 2009

bambu, no ale jasné, že sa ti to stalo len párkrát, keď máš chlapa. u báb je to asi o inom.

sisa.b
10. feb 2009

ale ked tie zvieratka su take milucke ☹ na tie by som ukecala aj draheho... 😕

kili
10. feb 2009

ale vlniaky aj tak nie sú vhodné pre úplné mimi, lebo nohavičky často skončia okakané, tak aby si nemusela pracne prepierať a nechať dlho schnúť. pulky uschnú rýchlo

kili
10. feb 2009

no ja sa už lúčím, idem spať.
sakra, som zabudla ísť do sprchy 🙄 no nič, ráno si budem musieť švihnúť.
sisa, daj na ne link, ktoré myslíš, som zvedavá

sisa.b
10. feb 2009
bambusko
10. feb 2009

kili, vsak to je jedno, ci chlapec alebo dievca nie? 😕 ved pri noseni je dieta pritlacene spredu o teba a naspodu zase o satku/nosic. od narodenia vlnikay nieeeeeee, a na stvorce uz vobec. za od 4-5 mesiacov, podla kakania, bud na obdobie, ked vies, ze nic nehrozi alebo po zavedeni prikrmov

sisa.b
10. feb 2009

tak my kakame veeelmi casto 😝 a velmi casto sa mi prekaka - najradsej na nejakej navsteve v jednorazovkach 🙄 ako vcera, ked sme boli pozriet v MC... ona ked sa rozbehne, tak jej to vrchom z plienky tecie 😝

bambusko
10. feb 2009

sisa, to si pematam od dievcat, alica az perinku osr... ked sme uz boli vychystane k dr. 🙄 s latkovkami sa mi toto nikdy nestalo, maximalne to skoncilo v pulkach okolo noziciek 🙂

sisa.b
10. feb 2009

a ako to riesis s latkovkami, ked ides k doktorke? lebo papierova je sucha, aj ked si len trosku cikne, menim jej tam plienku len ked ju pokaka. to by som musela brat kolko plienok so sebou? 😕 akoze pridem, vyzleciem ju, zistim, ze si cikla, vymenim plienku, kym nas doktorka skontroluje, tak si zase cikne, tak musim este vymenit... bravas ich vela so sebou?

kili
10. feb 2009

tak som ešte musela povešať plienky, som zabudla 😅

mne sa A. prekakal v noci, to mal tú IV nedonoseneckú a ja som vedela, že bude kakať, ale skúšala som, že či stihnem pripraviť mlieko, lebo aj tak na nočníku bol najprv 10min. rev, kým spustil. ale teda, mal vtedy nejaké 2kg ale taký náklad čo vedel vyložiť 😝 , asi do 1/4-1/3 číňakú (fakt nepreháňam) a keď toto vtedy raz skončilo v tej plienke, tak to bolo komplet všade. tak som si povedala, že radšej 10 min. rev nad nočníkom, ako 10min. revu pri prezliekaní a sprchovaní o 3-4ráno 😀

sisa.b
10. feb 2009

kili 😲 😲 😲 tak to pekne nakladal 😝 a preco plackal 10 min? ja ju tolko nenechavam - chce, chce, nechce, ide do plienky 😕 mam jej dat sancu a pockat?

kili
10. feb 2009

sisa, ja keď vyzliekam, tak zistím, že sú pocikaní tak plienku dám do pitlíka, kým ich dr pozerá, tak sú vyzlečení a potom keď balím, tak dám čistú.
no a tiež som sa tam pýtala a dávala ich cikať do umývadla, alebo ešte v čakárni do číňaku 🙂

kili
10. feb 2009

sisa, no práveže ja som vedela, že sa mu chce, len bol hladný, preto plakal, len ja nevystrčím kozu, ale musela som ísť zohriať MM do flašky a to trvá dlho. preto som to raz skúšala, že to stihnem, no nestihla som. Ale rýchlo si zvykol a najprv sa vykakal, síce teda z plačom, ale s tým som už nič narobiť nemohla, plakal by aj tak, kým spravím to mlieko.