Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sladkasue
1. sep 2011

@tunylyk my budeme mat sice rok, ale toto pouzivame my:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/cl...

luba41
1. sep 2011

Ahojte. Mám otázku. Tie, ktoré používate Itti bitti d´lish SIO, máte niektorá aj z limitovanej edície? Totiž kúpila som novú, krásnu vel. M ale ona je o dosť menšia oproti normálnemu M, ked si ich porovnám😒 My ešte fičíme na vel. M, ale túto neviem nastaviť, je nám malá a preteká.

katka888
1. sep 2011

@tinika
ja davam len novosklad a vrchne, nedaam nic navyse... nam to postacuje, kedze to pouziam na doma ked je maly hore. ked spi / je dlho hore a ocakavam, ze bude spat / tak daam kapsove alebo AIO, alebo ked behame cely den hore dole, tak sme len v kapsovych a AIO 🙂

josie3331
1. sep 2011

ak nevyhody vidite v tom, keby pouzivam len nohavickove plienky...

poleva
1. sep 2011

@josie3331 to ešte dávate látkové plienky? načo? nestačia jednorázovky? ved už ani neodporúčajú baliť naširoko 🙂 🙂

kloranebb
1. sep 2011

Prvy krat som lanolinovala vlniaky a preto mam par otazok: uz su suche ale dost mastne. Chvilu som ich mala v rukach a lesknu sa mi ako nakremovane. Nezamasti sa tym padom oblecenie ktore dam na ne? Pojde to potom zmyt? Ako sa da najlahsie zbavit lanolinu? Potrebujem umyt nadobu v ktorej som lanolinovala a nechcem pri tom stravit hodinu :-Z
Ked som rozpustala imse vimse kuru tak to uplne rozpustit neslo a mam na vlniacikoch lanolinove skvrny. Ako sa ich zbavit? A nabuduce bude stacit len poriadne horuca voda aby sa ten lanolin dobre roztopil a aby som nevyrobila dalsie flaky?
Uf kludne mi napiste aj ako lanolinujete vy. Dakujem

emjee
1. sep 2011

@poleva v tejto teme sa pouzivaju len latkove plienky, ziadne jednorazovky - pouzivaju sa nie kvoli sirokemu baleniu, ale kvoli tomu, ze je to zdravsie a ekologickejsie ako jednorazovky

sima.p
1. sep 2011

@poleva kúp si veľké jednorázové plienky pre dospelých a skús ich ale týžden v kuse nosiť, ako Ti v nich bude...

tinika
1. sep 2011

@katka888 a ked nema novosklad nie je baleny na siroko?

katka888
1. sep 2011

@tinika
ja som malemu ked nemal este mesiac davala len plienku na obdlznik a vrchne, novosklad mu trcal kade tade, kedze bol malinky a na kontrole klbikov bolo vsetko ok. ono aj ked som na to pozerala, bol baleny aj takym sposobom sirsie ako pri jednorazovkach, takze som to az tak neriesila. potom sme presli na kapsove a teraz ked je vacsi tak uz mu ten novosklad netrci kade tade, tak na doma, ked je hore ma novosklad a pulky BG flip. na von, denne spanie kapsovky a aio a na noc nohavickove bambusove a na ne anavy lniaciky

josie3331
1. sep 2011

@poleva nestacia jednorazove plienky k zaparenemu zadku? stacia!!! 😀

josie3331
1. sep 2011

ja obcas pouzivam jednorazove plienky co som dostala, ked nestiham tocit latkove plienky, lebo ich mam dost malo a zadok ma urcite po tom horsi....
len nam vobec nesedia kapsove plienky...vsetky sa u nas precikavaju, ci uz LL alebo V2 wonderoo
BG kapsu som mala ale hned na zaciatku kdesi stratila 🙄
ale nohavickove plienky neboli nikdy precikane, vrchne nohavicky ked tak vsetko zachytili...takze to je pre nas asi lepsie....preto sa pytam na nevyhody...asi to, ze pomaly schnu, co? ale zase aj tie vnutra do kapsovych plienok dlho schnu, takze aj tak sa nedaju rychlo pouzit

poleva
1. sep 2011

@sima.p ja som sa len pýtala,že kvôli čomu dávate...ja ti to neberiem,len som sa zaujímala 😉

wewe22
1. sep 2011

este mi prosim poradte kolko asi mate kapsovych plienok vo vybave?

katka888
1. sep 2011

@poleva
pouzivame latkove plienky miesto jednorazovych, nie vyslovene kvoli sir baleniu. a nie iba tie klasicke stvorocove bavlnene, ale aj taketo nadhery: 😉

katka888
1. sep 2011

@wewe22
cca 10 som mala pri jednom , aktivne sme tocili asi 6, teraz mam dve deti tak ich mam viac

estterka
1. sep 2011

@poleva latkove plienky su krasne,zdrave,ekologicke a da sa pri nich aj usetrit vyrazne 😉

hirrina
1. sep 2011

@poleva Ja som začala dávať malému látkové plienky pretože mal stále zaparenú prdelku. Odkedy ich používame, zadoček má nádherný voňavý, nepoužívam žiadne krémy a nie je problém raz za dva dni pustiť pračku. Predtým, pri mojom prvom dieťati som bola na látkovky lenivá, keď mi to radila mamina, ale teraz musím uznať, že to bola len moja vlastná pohodlnosť. Keď som sa o to začala na radu mojej kamarátky M.K. zaujímať, tak som zistila, že je to naozaj zdravšie nielen pre dieťa, ale aj pre našu planétu a nemusím chodiť stále kupovať jednorázovky do obchodu a nosiť vrecia s použitými plienkami. Naozaj som s nimi spokojná a malý konieckoncov tiež.

sima.p
1. sep 2011

@poleva však ani ja Ti to neberiem používať jednorazovky, ja som Ti napísala prečo - mne by sa v tom igelite a v rope a čo ja viem čo ešte obsahujú jednorázovky tiež nepáčilo byť zabalená 2 roky.... A roboty s látkovkami je minimum a dokonca ma to aj baví

hirrina
1. sep 2011

Baby, viem, že to tu už niekde bolo spomínané, ale nemám čas to hľadať...začali mi po opraní smrdieť plienky od moču. Periem v Lovele, dávam aj predpierku a Miofresh a aj tak mi smrdia. Mám to najprv namáčať do vody s octom, alebo ako? Prosím poraďte.. ☹ .

adui
1. sep 2011

Ahojte maminky. Máte niektorá skúsenosť s plienkami Baba+Boo? Píšu, že sú anglické, ale vyzerajú ako tie čínske z e-bay.

sulky
1. sep 2011

@hirrina , tentol problem sme tu riesili cca pred rokom 😎 Viacere sme sa zhodli v tom, ze to po case same prestalo smrdiet.
Este skus nedavat miofresh / nappyfresh do prania, ale namocit na noc.

hirrina
1. sep 2011

@sulky Ahoj, ale namočiť na noc do čoho - do Lovely alebo Miofreshu?

sulky
1. sep 2011

@hirrina - miofreshu, ale ako vravim, ono to po case vymizlo same.

tinika
1. sep 2011

@poleva kto neodporuča balit nasiroko? lebo ja prave opak vsade počuvam zatial a nestačia jednorazovky 🙂 ale kazdy robi ako uzna za vhodne 🙂 ja som pri prvom pouzivala aj tie, ale lutujem ze som sa skor nedostala k tym modernym latkovkam

sima.p
1. sep 2011

@tinika no v tomto ale má @poleva pravdu, už pred dvomi rokmi nám v pôrodnici hovorili, že už netreba baliť naširoko, ale aj tak sú látkovky super oproti jednorázovkám

tinika
2. sep 2011

@sima.p tak neviem kde, u nas stale balia na siroko 🙂 viem ze v zahraniči nie, ale tu na Sk zatial vsetky kamosky mali odporučanie balit na siroko a aj v nemocke tak robili

emjee
2. sep 2011

@josie3331 mne nohavickove schnu rychlejsie ako kapsy - ale teda ja mam BBH magic a tie schnu pomerne dlho, Blueberry minky a fuzzi bunzky schnu cca rovnako dlho ako nohavickove a potom mam uz len flipky 😀
mne tiez viac vyhovuju nohavickove, aj ich najviac tocime

sima.p
2. sep 2011

@tinika normálne v Nitre na pôrodnici pri odchode nám hovorili, že vyšla vyhláška, že už netreba baliť naširoko. Teraz rodila aj kamoška v Nitre, tak sa jej opýtam, ako im teraz hovorili. A aj ortoped na kontrole povedal, že má všetko OK, že netreba ani preventívne baliť.

sasettka
2. sep 2011

ahojte baby! 🙂
nahodou tuto plienku z vas niektora nema? to je asi nejaka novinka ... mne sa strasne paci ta cierna, len sa bojim, ze by pustala farbu
http://www.klingacik.sk/detail/1108/anavy-easy-...