Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
6. sep 2011

Tak je nejaka firma little bamboo ktora vyraba 70x70 ale su skoro vsade vypredane..

iron
6. sep 2011

ja periem tie bambusove na 40 a tiez uz je to obdlznik a nie stvorec, trosku stvrdli, ale saju dobre.

@kloranebb no ved 70x70 cisto bambus..hm, idem guglit

kloranebb
6. sep 2011

Ty kokso isla som si nachystat plienky na zajtrajsie pranie-mam ich v novom kybli a na spodku toho kybla som nasla plesen!!! Len tak vyrastla na plastovom vedre! Jejdi to co ma byt?? Brutal. Tie plienky tam mam dva dni. Mozno tri.

kloranebb
6. sep 2011

@iron ale no tak. To je naprd ked ani spravne pranie nepomoze. Ako to potom budem skladat na prdelku? Ako mi to ma vydrzat aj pre druhe babo. Vsetky vypocty zlavy su potom scestne. Pracka sa mi pokazila, plienky sa zbehnu cize treba pri druhom babu kupit nove... Je to drahe toto plienkovanie..

iron
6. sep 2011

@kloranebb ale zdrave 😅

Idem hajat...a zajtra ideme googlit tie bambusaky velke...ale ked sa zbehnu, mozno staci kukat aj mensie nie? 😀

tinika
6. sep 2011

@kloranebb no dahe, ale ako pise iron zdrave a zabavne .) určite viac ako ked stale taku istu jednorazovku vyberiem 🙂) ja sa tak tesim ked otvorim skrinu a vyberam ktoru dame a to mam zatial len 4 🙂)))

zfidorka
6. sep 2011

@kloranebb prefoldy BI sa scvrknu, ale s tym sa rata (asi o 1/4 a len v jednom smere), dalej sa uz nezcvrkavaju...
ja ked dam prat plienky a vyprazdnim vedro, tak ho premyjem vodou a vyutieram... mohla ti tam ostat nejaka vlhkost z plienok, preto ta plesen.. vytri ho octom, ten je protiplesnovy...
vacsina plienok vydrzi aj dalsie babo... je dobre vediet ako sa tie ktore plienky spravaju po urcitom case, aby clovek nemal vybavu postavenu prevazne na nich... zbytocne to potom latkujuce mamicky znechuti...
kikko bambus da daju aj po scvrknuti skladat na rovno, savostou su fakt super, mojej malej aj "zahoja" podrazdenu pokozku, preto ja na ne nedam dopustit... 🙂
latkovky vyjdu aj na 1 babo lacnejsie ako jednorazovky (pri rozumnom prebalovani, nie setreni stylom 3 plienky na den)...

zuzanockamt
7. sep 2011

@kloranebb ja skladujem plienky nasucho v plastovej velkej nadobe, periem tak raz za 2 - 3 dni a nikdy som tam nemala plesen, ani to nejako extremne nepachne ... vzdy pred pranim preplachnem v cistej vode, ktora ostala po kupani, vyzmykam a do tej nadoby napustim cistu studenu vodu a pridam ocot a plienky tam na noc namocim a na druhy den periem ... odkedy to takto robim, tak su uzasne ... len do octu nenamacam PUL-ky ... inak ja som do latkovania nesla kvoli tomu, ze usetrim, ale pravdepodobne ano, lebo aj pampersky som prebalovala velmi casto a tie su teda drahe a ine jednorazovky mi nevyhovuju ... ale je to zdrave ... teraz nedavno mal krpec vysoke teploty zo zubov a hnackoval , bol ale taky nervozny, ze sa mi nedal ani prebalit, tak som davala pampers, lebo som ho nechcela vzdy po hodine zase prebalovat (ja menim latkove totiz asi kazdu hodinu az hodinu a pol) a za dva dni mal cely zadok cerveny, nastastie teploty za dva dni presli a dala som latkove a zadocek za den krasny a to este stale hnackoval

kloranebb
7. sep 2011

@zfidorka no to ja mam 15 bambusiek 5 mam a 4 iv. Ked sa bmb tak zrazaju tak neviem ako ich budem dalsiemu babetku skladat. Vies narovno to je pri pulkach naprd kedze na bokoch by bola na telicku umelina.. Jedine asi dokupit potom tie zavazovacie ak budu prilis male na skladanie a davat narovno a na to zavazovacku a na to pul...

sima.p
7. sep 2011

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/w3bp/2k... baby čo poviete na tento inzerát?

zfidorka
7. sep 2011

@sima.p uz neexistuje.. o com bol?

@kloranebb ja som zlozila stvorec na mensi stvorec (v pripade kikko bmb by to bol obdlznik 😉 ) a potom takto na tzv. nohavickovy sklad http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
ale to je ked menej kaka, lebo netesni okolo noziek tak ako novosklad... najlepsie je davat babo kakat do misky a je to vyriesene 😎 😎 😎

zojec
7. sep 2011

@kloranebb myslim si, ze na novosklad budes skladat mozno este 2-3 mesiace max. potom ked sa babo zacne vrtiet, tak to nebude take jednoduche 😖 este ocenis skladanie narovno a suchacove plienky 😉 miesto puliek, skus vlniaky, nebudes mat umelinu na ritke. na male babatko bohate postacia obycajne kikko lux stvorce 70x70 , zbehnu sa raz a potom uz nie. savostou do toho 3-4 mesiaca stacia. samozrejme aj potom, ale b. ked pisne do stvorca tak ho mozem zmykat 😉

sima.p
7. sep 2011

@zfidorka 2 ks prefoldy econobum po 5 Eur ks, vraj nový 7,50 ks. Ale napísala som jej, že 7,50 stojí organic, tak to stihla, lebo si myslela, že jej to to isté...

ajca123
7. sep 2011

Ahojky cakam svoje tretie a chcela by som pri tretom vyskusat latkove plienky lebo to tak leze do penez....
Druheho uz ucim na nocnik a dari sa nam 🙂 ale chcem tretieho mat na latkovych plienkach lebo ako male babo toho vela nacika a nakaka 🙂
Dajte mi dobry typ lebo precitat 1158 stran nebude sranda a cas na to nemam 🙂
Dakujem

zfidorka
7. sep 2011

@sima.p ja niekedy nechapem tie povodne ceny, ved ludia musia vediet co za kolko kupovali, nie?
pekne im cistis tie inzeraty 😉

sladkasue
7. sep 2011

@kloranebb mne tu niekto poradil(a velmi dobre-DAKUJEM) ze do boxu-alebo do kybla nedava plienky len tak, ale... davam ich do starej bavlnenej navliecky a vsetko to potom hodim do pracky - kybel je cisty, akurat co sa vyvetra... este som ho neumyvala a to ho uz nejaky ten piatok pouzivam....

nie kazdemu babatku vadi na telicku PUL

emjee
7. sep 2011

fuha, dnes som zistila, ze ani baby beehinds bambusove jednovelkostne uz nie su nikde k dostaniu :-/ 😖

emjee
7. sep 2011

@ajca123 precitaj si vo fotoblogoch od @zfidorka @divoska @zojec @sladkasue @labutka a inych bab z tejto temy a tiez v mojom zakladne info, skus spravit nejaku zostavu a my ti to tu okomentujeme potom 😉

maciatko31
7. sep 2011

Milé mamičky - látkarky - o pár dní sa mi narodí bábätko a keďže nie je v mojich silách prečítať cez 1000 stránok- chcela by som Vás poprosiť o radu. Budem používať látkové plienočky aj klasické socíkové štvorce, aj bambusové plienky a vôbec moderné látkové plienočky ako BG a pod. Chcela by som to všetko prať spolu, lenže neviem, aký prášok mám použiť, aby to vyhovovalo všetkým plienkam. Rada by som prala v silnejších práškoch, /napr. Persil sensitive/ aby boli plienky žiarivé a nezachádzali, na druhej strane sa bojím, aby som si moderné a drahé plienočky nezničila alebo im neskrátila životnosť. Na fľaky už mám žlčové mydlo a viem aj tiež, že nesmiem používať ocot, myslím že kvôli bambuskám. Ale čo s tým práškom? Na slniečko sa moc spoliehať nemôžem, ide jeseň, takže ho už veľa nebude.
Ďakujem za každú radu.

zuzanockamt
7. sep 2011

@maciatko31 ja periem vsetko v persile sensitive, v drefte alebo lovele a pouzivam aj ocot, bambusove plienky su v pohode, nic im nie je ... namacam vzdy plienky pred pranim na noc do octovej vody, ale PUL-ky nie

zfidorka
7. sep 2011

@maciatko31 ja periem uz vyse roka vsetky plienky v lovele na 60 stupnov...

maciatko31
7. sep 2011

@zuzanockamt @zfidorka Ďakujeem, to ste ma potešili, že môžem použiť aj tieto prášky a plienkam sa nič nestane. 🙂

maciatko31
7. sep 2011

@zuzanockamt - a na akej teplote perieš?

zuzanockamt
7. sep 2011

@maciatko31 periem na 60

maciatko31
7. sep 2011

@zuzanockamt Dik. 🙂

divoska
7. sep 2011

@maciatko31 normalne na 60 v hocijakom prasku budu v pohode 😉 skusam s uspechom od 5tich mesiacov co som lovelovala, nabuduce skusim hadam aj skor 🙂

tinika
7. sep 2011

@zfidorka super, ja tiez lovelu pouzivam ale tekutu to nevadi? bo som prave uvazovala či mozem, či to neobsahuje avivaz, a to sa nema

tinika
7. sep 2011

@ajca123 aj vy čakate riška? 🙂)) a kedy ak smiem vediet?

tinika
7. sep 2011

@zfidorka ja som si dnes len tak zhruba spočitala kolko ma stali za rok jednorazovky pri starsom a to som určite prebalovala častejsie ked bol mensi a vyslo mi ze usetrim min. 200eur prvy rok a potom uz len do plusu 🙂 takze aj finančne sa to isto oplati a zdravotne ovela viac, a stale vravim ze lutujem, ze som nezačala uz pri prvom

ajca123
8. sep 2011

@tinika Riska cakame konec decembra a zaciatok januara a nas prvorodeny sa vola Patrik, druhorodeny FIlipko a treti sa bude volat Riško 🙂)