Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
8. sep 2011

@ajca123 to fakt??? ja mam prveho Patrika hihi a druhorodeny bude risko 🙂))

crysmile
8. sep 2011

@pusinqa preto som nemohla davat dovnutra tu vkladacku, lebo mi to tiez pretekalo.. som to nevedela tak vlozit, aby jej to nepretieklo.. do jedinych som vkladala viacvrstvovu plienku a to do swb econappi.. inak vsetky kapsovky som pouzivala len takto, ze som davala vkladacku navrch..

hhenike
8. sep 2011

Ahojte, idem si po radu, lebo dnes nadranom som uz v "zufalstve" siahla po pamperske 😠 .Na noc pouzivame TB stretch a Flexitot, na to PULky wonderwraps. Doteraz bolo vsetko OK, ale nieco vyse tyzdna sa A. budí kazde rano s mokrym pyzamkom. Plienka durch mokra. Tak neviem, co tak zrazu zacal vela cikat. Skusila som dat + aj nejaku mensiu vkladacku, ale nepomohlo. Mam doma aj humburger + PI prefold, ale to nie velmi rada pouzivam, lebo v tom ma taku obrovsku ritku, pripada mi to velmi nemotorne... 🙂.
Takze vase skusenosti? rady? nápady?
vdaka

crysmile
8. sep 2011

@hhenike ja som v tomto veku pri dcerke zacala pouzivat BL bambusku spolu s dvomi vkladackami z bambusu - takze dokopy v tom mala asi 8 vrstiev bambusu.. a plienka bola durch mokra... takze ja by som dala nejake savejsie vkladacky este dovnutra.. naj je BI prefold.. ale ked nemas, tak daj dve nejake bambusove vkladacky..

zfidorka
8. sep 2011

@tinika tekuta lovela nevadi...
super ze ta latkovanie chytilo 😉

zfidorka
8. sep 2011

@hhenike presne ako ti pisala @crysmile, chce to viac vrstiev.. BI prefold do TB stretch si neskusala? to by malo stacit... btw, v noci by balik na zadocku malemu nemal vadit...

tinika
8. sep 2011

@zfidorka tak to som rada 🙂 nemusim menit, pouzivam aj tie orechy ale momentalne mi dosli 🙂) no ja som latkovala aj pri prvom ale to bolo take nudne - stvorce a postoky hihi a ma to preslo ked vela cikal, ale teraz aj ked bude, pomenim aspon vela krasnych plienočiek 🙂)))

hhenike
8. sep 2011

@crysmile @zfidorka som rada, ze ste mi neradili kupovat dalsie plienky 🙂. myslim, ze toho mame dost... jasne, vyskusam to s tym prefoldom... asi som len potrebovala nakopnut :D vdaka

crysmile
8. sep 2011

@tinika ja sa vytesujem aj z toho novoskladu, pripada mi v nom taka mala ritulka.. inak si sa asi ty pytala, ze ci je BG flip velky pre novoska? no nam bol super a to sme mali pri narodeni 3,5kg.. takze ja si myslim ze na normalneho novoska je to ok, ono to babo aj tak rychlo rastie..

crysmile
8. sep 2011

@hhenike ale urcite vyskusaj najskor tie prefoldy.. podla mna ide len o to spravne dovypchat plienocku.. mozno ak cika viac dopredu, tak tam dat este viac vrstiev, naskladat na chlapceka alebo tak..

zfidorka
8. sep 2011

@hhenike 😀 😀 😀

tinika
8. sep 2011

@crysmile hej ja som sa pytala, preto sa teraz tesim bo tie postolky boli take bleee a flipky farebne, krasne .))) a uplne inac vn ich babo vyzera ako v postolkach 🙂)

crysmile
8. sep 2011

@tinika to sa ani neda porovnavat s postolkami.. toto je super, makkucke, fajnucke, priedusne.. plienocka sa da pekne skryt pod vrchnaky.. a nie ako postolky, ze to vsetko mokre bolo aj na obleceni.. rovnako aj ostatne plienocky.. proste latkovanie je krasne..
este som sa chcela opytat, vy co latkujete novoska, tak stihate aj prepierat kaku? lebo ja to len tak prastim do vedra a potom mi to tam zaschne a kedze nemam balkon a slniecko nevybieli, tak mam flaky.. a to davam prat na 60 a predpierku.. ako ked som cez vikend u nasich, tak vyvesim vonku a vybielia sa tie flaky, ale tiez ide jesen, tak ma to tak mrzi trosku, ze tam tie flaky su.. a ked som dala Puer, tak mi bohuzial omylom vybielilo aj zlty kikko bambusovy stvorec..

tinika
8. sep 2011

@crysmile ja budem namačat do vedra, hodim vam foto ake som kupila včera za 5eur a ma fajny system ze sa da zavriet ako tie boxy na hračky, bo vsade vedra po 13-18eur a ovela mensie .))

inac kocky dva dni som davala len jednorazovky bo mal hnačky a nechcela som hend zababrat latkovky, mozem teraz dat jednu pop-in a jednu latkovu prat s vecami? bo prazdna pračka

tinika
8. sep 2011

tu je vedro 🙂

crysmile
8. sep 2011

@tinika ja som tak robila ze zakakane do vedra s vodou, tam zlcove mydlo.. ale nevypralo to aj tak.. tak som s tym sekla.. a taky kontajner aj ja mam.. teda podobny z baumaxu..
neviem, pri hnacke by som isto dala plienocky min. na 60, aby znicilo bakterie 😉

tinika
8. sep 2011

@crysmile no ale ja davala jednorazovky ked mal hnačku teraz, ale ide o to ze mam len dve plienky a treba ich uz vyprat bo tri dni čakaju, a dat dve do pračky prazdnej .... tak sa pytam či mozem dat tam nejake veci ako oblečko .) ja som kupila vedro v mobelixe som nasla .) na nete sice ine ale mensie a toto je aj pekne farebne .)) a ja som dakedy pri prvom davaal len tak do vody namocit a vyvarala a vačinou zosli skvrny a čo mi ostali asi na troch teraz som prala co som chystala Riškovi a dala som ten biely prasok čo predavaju na bielenie na tych strankach s plienkami a pekne zoslo, namočila som na noc a bolo

crysmile
8. sep 2011

@tinika podla mna mozes dat s vecami vyprat ak to nemal ked bola ta hnacka..

tinika
8. sep 2011

@crysmile nie to len ocikane .)

crysmile
8. sep 2011

@tinika tak by som to s kludnym svedomim dala s vecami prat aj na 40..

tinika
8. sep 2011

@crysmile uz sa peru .)) uz nehnačkuje tak sa mi nazbieraju normalne, perim inac zvlast ale tak dve plienky do jednej pracky to drahe prianie 🙂))

crysmile
8. sep 2011

@tinika to veru hej.. a skoda aj vody.. aj elektriny..

tinika
8. sep 2011

ze prečo by okakal očuranu plienku ked moze kakat do hned čerstvo prebalenej 🙂) este tak nevinne k balkonovemu oknu do rozka sa postavil a tlačil kedy sa to moje dieta začne pytat? :((((

tinika
8. sep 2011

a prečo maju bg flip tolko krasnych farieb? ked mne treba len tri?? jaj ako si vyberiem

tinika
8. sep 2011

inac ked nekaka rano davam este separačku jednorazovu ale občas nekaka cely den a zbytočne sa ta separačka tam rozmoči , niekedy mam pocitz e zbytočne davam, ale zase nespini tak plienku ked pokaka, ako to robite vy?

crysmile
8. sep 2011

@tinika flipky maju viac farieb? ja mam len zelenu a modru.. ja som davala pri dcerke separacku do kazdej.. aj ked kakala len raz za den..

tinika
8. sep 2011

@crysmile no na jednej strane su len modre, zelene a ruzove al tu napr. kukaj http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bum...

crysmile
8. sep 2011

@tinika pekny vyber.. no pre chlapcekov zas len modra a zelena...

tinika
8. sep 2011

@crysmile prečo? mne sa lubi aj ta fialkova/bubble/ aj sweet taka jemna zeleno biela