Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
8. sep 2011

@tinika to je ten suedecloth myslim.. aj itti bitti ma vrchnu vkladacku z tohto matrošu..

tinika
8. sep 2011

@crysmile tu itti nepoznam 🙂

crysmile
8. sep 2011

@tinika tak to su oblubene plienky co sme nosili na vonka pri malej - mali sme ich 7... daj si do googlu itti bitti snap d lish.. ale dobre kupovat az Mko a Lko, lebo vajecinka rada preteka, oni su uzke medzi nozkami..

tinika
8. sep 2011

@crysmile aha tak preto nepoznam, bo ja jednovelkostne len kukala .)))

crysmile
8. sep 2011

@tinika ale boli velmi spolahlive u nas.. a je tam aj bambus aj stay dry.. a hlavne, su male na rituske a tak dietatko napchas aj do uzsich nohavic..

gabika84
8. sep 2011

@crysmile ahoj. ja latkujem novoska. frcime hlavne na stvorcoch a pulkach, ale uz sme na von zacali nosit aj niektore kapsove a nohavickove (sme do nich ako tak dorastli 🙂 ) mala kaka stale casto, snazim sa preprat plienocku hned, aby nezaschla. ale obcas sa mi ich par nakopi 😅 zatial je to kolotoc: napapat-masirovat brusko-vykakat-prebalit-preprat-ucicikat- a skor ako si sthnem uvedomit, uz je zase cas papat. a potom vsetko odznova 😖

evulikm
8. sep 2011

@crysmile ja používam na syna vrchné BG aj tie fialové (tuším bubble) 🙂 ale zasa my už máme plienku iba na spanie.

tinika
8. sep 2011

@evulikm tak vy ste sikovni .) moj sa občas pyta cez den, aj bol bez plienky ale s nehodami ale to bolo o nahode kedy som ho posadila, zatial sme na plienkach

evulikm
8. sep 2011

@tinika ďakujem. ale u nás to bol trochu beh na dlhšie trate. predsa len, ževraj chlapi sú lenivejší na chodenie na wc. ak sa dobre pamätám, tak od mája sme už len tak, že plienka je iba na spanie. teraz sa mu zadarí mať po obedňajšom spánku suchú plienku a niekedy sa aj v noci vypýta. ale to je len sporadické... ale cikať, cikáme v zásade iba do wc a postojačky. takže postavím na stupienok, chytím pipíka a cikáme 🙂 na nočník ideme iba vtedy, ak chce kakať

cetera
8. sep 2011

Prosim o pomoc nejaku mamicku na zostavenie nejakej vybavicky na latkovanie. Mam 3 mesacneho chlapceka (7 kil) a 2 rocnu slecnu cca 20 kil. Jej by som chcela uz nieco typu pouzit a oprat pripadne ze vymenit vnutro plienky za suche. kedze je tu toho kopec a ja kolko krat citam ze si urobim zostavu sama tak tolko krat aj z toho vzide, takze uz definitivne by som to chcela uzavriet a zacat latkovat s vami.

sima.p
8. sep 2011

@cetera ja len že či má naozaj 20 kg, lebo moja štvorročná dcéra má cca 18 kg... Na 20 kg dieťa to bude ťažšie zohnať plienky, snad na plienka.sk majú po 2 EUR vypredaj Hamiko XXL....

etuska
8. sep 2011

@sima.p
tak tie by som asi nekupovala 😝 radsej nejake jednovelkostne dobre save

sima.p
8. sep 2011

@etuska no hej, ja ich poznám, mala som ich, ale čo na to 20 kg dieťa? Ked väčšinou sú plienky do 15 - 16 kg?

zfidorka
8. sep 2011

@cetera na ispiraciu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/estterka/cla...
pre maleho podla toho kolko kaka by boli dobre aj nejake stvorce (ako najlacnejsia alternativa)...
ak chces vymienat len vnutra, tak pripinacie vnutra ma gro via
ekoplienky.sk/product/gro-via-shell-set-281/
na doma na jedno ciknutie postacia, ak chces aby vydrzali dhsie, tak pridas bambusovu alebo nejaku stay dry vkladacku... (ale rovnaku sluzbu ti urobi aj poskladany stvorec 🙂 )
@mirkadena tu pred casom pisala svoju zostavu, tak skus napisat aj priamo jej...

etuska
8. sep 2011

@sima.p
Bum hugger XL je dost velky a aj BG sa mi zdaju v pohode

cetera
8. sep 2011

@sima.p no to ano ona je taka ze vacsia... :o) moja mala bacula, ani zdvihnut ju niekedy nevladzem obcas ma sekne ale co narobim...kebyze jej aspon jest chutilo ale stravu uplne odmieta len susene mlieko pije.

cetera
8. sep 2011

@zfidorka maly mi kakal niekdy kazdy den, ale to bolo uz hodne davno,.. teraz asi tak 4 dni nic a na piaty nalozi tolko ze az... den predtym pusta takych spionov ze az a na druhy den naklada cely den do plienok a potom zase 4 dni nic.

sima.p
8. sep 2011

@etuska hej, bum hugger XL by snad mohol byť, ja mám len L doma, ale BG nie som si istá... ale niekto tu spomínal nejaké plienky, tuším HappyHeins (či tak nejak) že sú aj pre väčšie deti? @blovitc120 má tuším nejaké aj väčšie

etuska
8. sep 2011

@cetera
@sima.p
http://www.nurturedfamily.com/mommys-touch-clot...
ja som tento tyzden kupila v bazari Mommy´s touch - a tie sa mi zdaju dost velke

cetera
8. sep 2011

@etuska nejde mi to otvorit

etuska
8. sep 2011

baby neviete ci sa nechysta nejaka dalsia verzia BG Artist series?alebo nejake pekne nove plineocky na obzore? 😀

cetera
8. sep 2011

@etuska uz slo, a takato by mala takej baculke 20 kg byt dobra? ona dost velku ritku a brusko ani nehovorim
taky maly mischelin

etuska
8. sep 2011

@cetera
no mne sa zda ze je dost velka.zajtra ti mozem poslat rozmery-lebo prave sa perie 😝

tinika
9. sep 2011

@evulikm jej včera ste este mali 1r a 11m a dnes uz dva, prajem malemu všetko všetko najlepšie .)) no moj praveze ked sme von skusali na stojaka ta ani panovi, ale ked som ho dala akoby sadnut tak sa vycikal 🙂) No je to individualne, kamoskyn je o mesaic starsi od mojho a uz min. 3 mesiace bez plienky a pyta sa krasne, aj krasne rozprava, takze ovela sikovnejsi ako moj, ale to neriesim, to len konstatujem 🙂 a dievčence min. dve mladsie nas uz tiez obehli 🙂

blovitc120
9. sep 2011

@etuska ano, sima.p ma pravdu, moja takmer 3-rocna dama stale nema v noci schopnost zobudit sa na cikanie, tak ma plienky v noci, lebo ona aj 35yzdne necika, ale potom aj 5 noci po sebe precura 2 BI prefoldy. BG a Wonderoo su jej tak nafest, ani nie okolo bruska, tam davam na 3. patentku, ale na dlzku su kratsie, Blueberry Minky je dobra. Okrem toho mam Happy Heinys a ta je taka velka, ze mam pocit, ze by ju oblieklo aj 6-rocne dieta. Na dlzku zmensujem o jednu velkost a okolo bruska to ma na najtesnejsie bez zmensenia a volna je dost. Fakt je obrovska. Niektore baby mi hovorili, ze im sa vypelichal flis a pretekala, mne nie, flis je v pohode a pretiekla len raz (dala som len jeden prefold a dcera ked v noci cika, potrebuje 2, ale po asi 10 suchych nociach som jeden vybrala a zrovna vtedy vypustila asi bazen 😀).

sima.p
9. sep 2011

@blovitc120 Tvoja vypúšťa bazén a moja štvorročná cisternu... Sa smejem, ked napr. vonku ciká tak takým prúdom že až.... a to množstvo...

blovitc120
9. sep 2011

@sima.p 😀. Vonku mi to nevadi, ale do plienky by uz nemusela... No co s nou, ked tak tuho spi, ze sa nezobudi a ja ju nemozem, lebo reve ako pavian a nevie potom zaspat...

sima.p
9. sep 2011

@blovitc120 jasné, že vonku to nevadí, mne sa len páčilo to, že vypúšťa bazén.. aj ked by už nemusela... Ale tak ono zase do 5tich rokov to nie je žiadna vada, dovtedy to ani netreba nejako riešiť... 😎

blovitc120
9. sep 2011

@sima.p az tak to neriesim, ale uz mi dost vadi vsade tahat plienky. Nechapem to, cez den odkedy sa rozhodla, ze nechce plienky, nemala nikdy ani jedinu nehodu a tieto nocne su vecne.