Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
15. sep 2011

@eridani dakujem za radu 🙂

ginepra
15. sep 2011

@obrsona ahoj, prosim ta, tie separacne co si pisala su univerzalne do vsetkych typov nohavickovych plienok? mozem na nu klasicky bavlneny stvorec poskladany a vrchne nohavicky? daju sa dobre oprat? dakujem

ginepra
15. sep 2011

@vianne ahoj, tie bambusove a kikko skladas do vrchnych alebo pouzivas len original vkladacky? ktore su lepsie bambusove alebo kikko? dakujem za radu, chcem len zacat s latkovanim a zbieram rady a plienky...

kloranebb
15. sep 2011

Dobre tomu rozumiem?:
Kapsove plienky su s pul vrstvou, nedavaju sa na ne vrchne nohavicky, vyplnis si ich podla potreby, maju stay dry vrstvu, po precikani peries cele (zrejme ma babo medzi nohami riadnu kapsu, jak dve hrube damske toaletne potreby)
Aio su s pul vrstvou, vypchate su od vyroby, ak ti to nestaci tak pridavas vkladacky a stay dry, po precikani peries cele
Sio su s pul vrstvou, nedavas vrchne gatuse, vrstvy pripinas podla potreby a po precikani tiez peries cele
Nohavickove su tvarovane, mozes pridavat vkladacky a stay dry, ked das navrch pulky, na brusku ma potom dve vrstvy zapinania, co zrejme aj dietatko tlaci, lepsie su na ne natahovacie vlniaky

Mylim sa v niecom?

Nuz a ktore su to potom plienky co mi spominala jedna baba ze su s pul vrstvou a ked babo pocika, menis len vkladacky???

wewe22
15. sep 2011

@kloranebb Sio su tie do ktorych menis po precikani vkladacky su to napr. BG flip, GroVia,atd.
inak si to pochopila celkom dobre

kloranebb
15. sep 2011

Aky je rozdiel medzi itti bitti tutto a itti bitty d´lish?

hirrina
15. sep 2011

@kloranebb Itti bitti tutto je od narodenia až po 3 roky /viacveľkostná/ a Itti bitty d´lish kupuješ S, M, L - podľa veľkosti dieťaťa.

hirrina
15. sep 2011

@kloranebb A myslím, že aj vkladačky u každej majú trocha iný tvar.

evulikm
15. sep 2011

@kloranebb snáď ti odpoviem správne 🙂 itti bitty tutto sú jednoveľkostné (veľkosť nastavuješ pomocou patentiek) a itty bitty d´lish sú viacveľkostné (3 veľkosti: S, M, L)
inak ja som skoro rok syna látkovala cez deň iba s IB d´lish 😉 a bola som maximálne spokojná

kloranebb
15. sep 2011

Baby co mate itti bitti tutto: pisu ze sa da pouzit viackrat ked vymenis vkladacky ak ju nechas preschnut. Je teda ta plienka po ciknuti cela mokra? Ako to mam chapat? Ci to je ako vetranie puliek?
Co keby som jednu plienku pouzila az tri krat? Slo by to, ci len dvakrat sa da?
Daju sa dokupit nahradne vkladacky tri kusy roznych tvarov ktore obsahuju aj vkladacku minibooster. Naco sa da tato vkladacka este dokupit aj samostatne? Vari sa daju pripnut naraz dva miniboostre?
Dobre sedia tie vkladacky pri vsetkych velkostiach?
Dakujem za vysvetlenie a nazory na zaklade osobnych skusenosti.

siss_sz
15. sep 2011

@kloranebb ked to babo precika, vnutro nohaviciek ostava suche (kv.tej vrstve vnutornej, je z takeho materialu..horsie, ked to prekaka...to uz nepouzijes znova..haha..) a ja tie nohavicky pouzijem (ked sa nahodou podari neprekakat) aj trikrat...mam iba dve sady vkladaciek, ale nemusis ich tam dat vsetky tri naraz.. takze dam napr. tu dlhu - precika, dam tu kratku s miniboostrom a potom druha sada to iste... dva miniboostre sa daju pripnut- jeden na kratku vkladku a druhy na dlhu vkladku... a dobre sedia vkladacky pri vsetkych velkostiach 😉

kloranebb
15. sep 2011

@siss_sz dakujeeem 🙂

lindana
15. sep 2011

Ahoj kocky. Ja este babo nemam, ale tuto temu mam uz nejaky cas v oblubenych a poctivo studujem. Ak bude krpec, rozhodne bude nosit taketo krasne plienocky 😉 Zaujimalo by ma, kedze uz tak pomaly skreckujem vybavu( zatial mam len zopar bodyniek, ktore som fakt nemohla nekupit a pod.), ktore plienky by ste si kupili v bazare a ktore urcite len nove, nepouzivane..ci uz z hygienickych dovodov, pripadne nizsia savost casom atd. Dnes som kupila krasne trio vrchnych gatiek tu na MK, ale neviem, co dalej. Mne sa velmi lubia nohavickove plienky a na to gatuse, zo zaciatku asi stvorce a nejake reprezentativne AIO. Robila som si excel s tym, co by som chcela mat, a dosla som na sumu vyse 400e za nove 😀 , takze v bazariku budem asi varena pecena 😝 Alebo sa naucim sit 😅

tigerca10
15. sep 2011

@lindana Ahoj, ja latkujem, poviem ti, ze vela plienok mam z bazarika a casom nestratia savost, ale naopak, zvysia. ide len o opotrebovanie materialu. ale co som si vsimla, tu na mk predavaju hlavne plienky bez flakov, nekupila by som znacky popolini, baby lucy a imse vimse.
Ked sa chces pozriet na podrobnejsi rozpis, urbila som analyzu plienok, ktore som vyskusala:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/tigerca10/cl...

kloranebb
15. sep 2011

@zfidorka co vravis na itti bitti tutto? Vnutro maju z suedecloth, latky ktoru preferujes ako stay dry? Nie je to super vecna prebalovanie mimo dom?

susan32
16. sep 2011

Ahojte som tu nova a potrebujem poradit. Nemam tolko času aby som si toto cele forum čitala. Chcem sa spytať aku ste mali vybavu pre novoredenca cca do 6 mesiacov. Chcem si pomaly pokupovat ale vôbec sa vtom nevyznam. Mam vtom chaos. Tie nazvy atd...... A keby ste mohli aj napisat s ktorej stranky ste objednavali. Ďakujem

sladkasue
16. sep 2011

babulky, musime sa pochvalit, mame nove plienocky - site od Katky 🙂
velmi sa nam pacia, sak su podla nasich priani a najoblubenejsieho strihu 😎
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/al...

a teda dufam, ze na hodny cas uz ziadne plienocky nebudeme kupovat! snad na buduce leto sa budeme odplienkovavat(teraz sme mali rok)

vianne
16. sep 2011

@kloranebb tak som to troska zle napisala..su to kapsove s vkladackou...ale kupovala som ich ich s oznacenim AIO🙂 ked sa mi minu vkladacky tak do nich davam poskladane bavlneene stvorce.

vianne
16. sep 2011

@ginepra najprv davam original frote vkladacky, ale kedze maly cika este len tak potroske, vrchne kapsove gatky nebyvaju premocene...ja tu vkladacky nevsuvam do kapsy ale nechavam navrchu, tak sa mi tie vrchne nepremocia - tak ich pouzivam ako vrchne PULky. ked sa mi minu vkladacky, dam bavlnene stvorce poskladane do obdlznika, alebo aj viacvrstvove kikko - na noc, dlhsie vydrzia, vtedy ma fakt ale zadocek ako mravec :P Tie bambusove mam tiez kikko - nebielene (su aj vo farebnej verzii), kupene v dm-ke, saju ovela lepsie ako klasicke bavlnene. Ale tie pouzivam len vynimocne, skor ako na podlozenie do kocika, su jemnucke. ja som si kupila z kazdeho par na vyskusanie, ked bude vacsi a zacne sa viac hybat tak chcem prejst napr. na haipa daipa plienky, ktore vela nasaju a pekne drzia...ale teraz su na neho este troska velke 🙂) tato vybavicka ma zatial vela nevysla, najdrahsie boli zatiel tie kapsove ks tusim za 8 eur, ale su sikovne, a budu mu dobre az po nocnik, maju patentky na upravu velkosti.

csikike
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michaela80
16. sep 2011

@csikike ja latkujem a nemam malej problem obliect aj slimky jeany... 🙂 🙂 🙂 pravda je ze musim jej vtedy dat BG organic ale vojde mi do kazdych a jednych nohavic... 🙂 🙂

csikike
16. sep 2011

@michaela80 v pohode, ja som len chcela pomoct, ale pre istotu poziadam adminov aby vymazali ten inzerat, chapem, ze to sem nepatri, mojej som teda mala problem obliect normalne nohavice a pritom je dost chuducka, este nema ani 10kg a ma cca 90cm

michaela80
16. sep 2011

@csikike to bolo v dobrom napisane 🙂 🙂 🙂 🙂 .. aj nasa je chuda 76 a 8,60 a fakt vsetko obleciem na latkovky ,ani tu blbost na bodynka namame... a donca moja polovicka ju pred tyzdnom nasukala do bodynka velkost 62 HMKOVE a to sme mali nocnu plienku dobre vypchau oblecenu.... 🙂 🙂 🙂

zfidorka
16. sep 2011

@katka888 ja sa tiez bojim ze budem mat malo plienok 🙂 minule sme z dovolenky brali domov 2/3 cistych 😀

zfidorka
16. sep 2011

@tinika ked chces vkladacku na noc pre babatko, tak stacia aj baby lucy male stvorce... ja som baby idea prefold/twofold zacala vyuzivat az od 6. mesiaca... ale zalezi aku plienku chces vypchavat, napr. nohavickove bambusky maju vacsinou dost vkladaciek...

zfidorka
16. sep 2011

@lindana pri kupovani pouzitych plienok moze byt problem s pul vrstvou, ze moze byt poskodena (ale na to sa mozes spytat predavajucej), frote materialy casom tvrdnu, hlavne ak sa peru v tvrdej vode...
kvoli hygiene mozes vyprat plienky s definfekcnym prostriedkom, napr. mio fresh...

@kloranebb IB maju suedecloth, dobre si pamatas, je to moj oblubeny stay dry material...
ja na prebalovanie mimo domu uprednostnujem kapsovky, lebo ich vymenis cele, ako jednorazovku... IB su sio, cize vrstvy sa pripinaju, takze ked rozbalis, musis vnutro odopnut a dat nove (je s tym trochu viac prace)... ak by sa babo nahodou pokakalo, tak musis vymenit celu plienku, nemozes len odopnut vkladacky, lebo su pospinene vrchne...
ak ti tie nevyhody nevadia, mozes IB pouzit aj na prebalovanie vonku

juliam
16. sep 2011

ak sa @argyro nenahnevá, tak som si urobila také jednoduché vyhodnotenie ankety, čo sem zavesila 😉 možno to bude zaujímať aj ostatné mamičky.
Na anketu odpovedalo 14 látkárok.

1. Ako dlho látkujete?
v priemere 11 mesiacov

2. Aké látkovky ste doteraz vyskúšali?
4x Itti Bitti d´lish SIO, 8x Itti Bitti tutto, 7x Tots Bots Easyfit V2, 5x Tots Bots Bamboozle Stretch, Tots Bots Flexitot, 10x Wonderoos V2 Minky, 7x Little Lamb, 10x Bum Genius, 9x Bum Genius Flip, 2x Econobum, 4x Blueberry onesize minky, 7x Ella´s House Bum Hugger, Baba+Boo, Bum Deal, Papoose, od Katky Cárskej, 5x Baby Lucy, 2x Weehugeers, 4x Anavy, 2x Loveybums, 5x Gro baby, Gro via, 2x Baby Idea, Disana, MaM, 3x Kikko, 3x Swaddlebees, 4x Imse Vimse, Minilala, 3x Popolini, 4x e-bayové kapsovky, Bum Cheeks, Wander wraps, 3x Bummies, 2x Thirsties, 3x Fuzzi Buns, Weenotions, Kiwi, Haipa Daipa, Happy Haynies, Mumis Touch, Cushies Tushies

3. Ktorá látkovka je vaša absolútna favoritka?
Tots Bots EasyFit V2, 5x Itti Bitti, Baba+Boo, kapsovka od Katky, 6x kapsovka Bum Genius, BG Econobum,
Blueberry minky, neznačkové bambusové, 2x BG Flip, Bum Hugger, kapsovka Wonderoo V2, w Popolini,
Gro via

4. Ktorú látkovku by ste skôr neodporúčali?
2x Wonderoos V2 minky, Blueberry, plienky z froté, Minilala, BG Flip, 2x Bum Hugger, Weehugeers, Anavy na snappku, konopná Ellas House, Baby Idea Bamboo extra, GroVia, TB EasyFit V2, 2x Fuzzi Buns, Itty Bitty, 2x kapsovka e-bay, Baby Lucy clasic

5. Ktorá nočná plienka je vaša favoritka?
bambuska od Katky, 2x kapsovka BG, BI bamboo extra, 2x BI shorties vlniaky, 3x TB Bamboozle Stretch, 2x
LL vrchné, LL bambus, Anavy bambus, Anavy vlniaky, TB Flexitot, 3x Bum Hugger, Blueberry minky,
Wonderoos V2 kapsovka, BL bambus

zfidorka
16. sep 2011

@sladkasue pekne plienocky, urcite budes spokojna 😉
ja som si tiez povedala ze nove plienky nekupujem, no kedze 1 ks predavam, "musela" som zachovat pocet a tak je dalsia na ceste 😅

obrsona
16. sep 2011

@ginepra ano, ja tie separacky pouzivam do bsetkeho - na stvorce ak do nohavickovych (roznych), su tenucke. Peru sa super, ono su tam take stetinky, takze sa tam kako moc nechyti a hlavne su uplne rychlo suche... Podla mna sedia omoho lepsie ako celulozove separacky, lebo su mensie. Ale zasa musis ich prat 🙂

argyro
16. sep 2011

@juliam super! som sa na to chystala a ulahčila si mi prácu 😎