Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zuzanockamt
17. sep 2011

@lubif ja som zacala latkovat, ked mal krpec asi polroka a na zaciatku mal tiez trosku zapareniny, ale preslo to, ja davam aj do latkovky sudokrem a v pohode, ale väcsinou len na noc a zadocek ma prefektny ... teraz ma zapareniny len ked dam pampersku ... treba vydrzat, prejde to

lubif
17. sep 2011

@zuzanockamt dakujem, si ma potesila uz som sa bala, ale vydrzim, teraz ju stale po prebaleni aj poriadne vyumyvam, natriem a este aj kusok pudra dam, sice vsetko toto robim v behu 😀 no ale to je v tomto veku normalka.Takze vam to preslo, no dufam ze aj nam sup sup prejde. Skusim aj ten sliz na pranie spravit, mozno aj ten prasok jej nerobi zrovna najlepsie. Tak este raz dakujem 🙂

kryska5
17. sep 2011

@lubif ja som dávala na zapareniny repík, podľa mňa je to najlepšie 🙂 Dokonca aj kamoška čo už si nevedela rady s kadejakými krémikmi takt repík zabral. To len keby sa ti nechcelo pudrovať, tak stačí vyumývať repíkom trochu 🙂

zfidorka
17. sep 2011

@petrinka na bambusove vkladacky su weehuggers super... mne sa jedna vkladacka zdala malo, tak som ich este podkladala stvorcami alebo vv...

zfidorka
17. sep 2011

@katka888 @petrinka mne weehuggers navhli len raz, aj to mojom chybou ze som dala zlu vkladacku... mne sa pacia kvoli tym bambusovym zaklapkam, na bg zaklapky nevyuzivam (umelinka na telo mi nie je sympaticka), davam plienku na ne...

zfidorka
17. sep 2011

@lubif ake latkovky konkretne jej davas a ako casto ju prebalujes?

iron
17. sep 2011

u nas su zapareniny ked cestujeme. Proste prdelka sa je v autosedacke poti jedna radost. Inak ked trcime doma tak nie.

katka888
17. sep 2011

@sima.p
mala spi na manzelskej posteli, a zvacsa si natrieska pod seba vankuse alebo perinu, cize by tazko som podchytila neprem podlozku. a odkedy je ondirk n asvete , vynimocne sa v noci prebudi, asi pocuje ked ho prebalujem a niekedy sa stane ze piskne. este ma len rok a pol, takze nejak nesurime odplienkovanie, aj ked denne na tom "pracujeme".

katka888
17. sep 2011

@lubif
ked sme prechadzali z jednoraz na latky, tak mala Viki cervene par dni. potom to preslo

katka888
17. sep 2011

@zfidorka
mne sa weehugn pozdavaju prave kvoli materialu, ale kedze nam zvyknu nalhnut, tak ich davam vikuske na noc, ked je rpedpoklad ze piskat nebude. davam do nich original vkladacku bg organics, to preto, ak by rano nestihala na nocnik, tak nech ma do coho napiskat.

lubif
18. sep 2011

@kryska5 diky urcite vyskusam, musim sa po nom poobzerat kedze zijeme na Krete, ale iste ho najdem 🙂
@katka888 vazne?no tak potom je mozno tam pes zakopany ozaj, mozno je to fakt len akasi reakcia na zmenu a latkovky nam problem robit nebudu 🙂
@zfidorka no kedze mala mi vypije denne aj vyse 2 litrov tekutin + sa dobre nakoji tak si vies predstavit aky ucuranec to je, menim tak kazdu 3/4 hodinu doobeda aj po polhodke lebo tam cika najviac.No ale ked spinka, tak ju nebudim, cize spinka raz denne 2 hodky tak tam jej dam kapsu mam BG alebo LL do toho bambus no a inak cez den jej davam tiez kapsy alebo flipku alebo weehugersku, velmi jej to cez den neprepchavam kedze tu je aj horuco a casto ju nechavam vetrat bez pleny, sice beham s kotucom papiera za nou, ale ona si to aspon uziva 🙂 A v noci, to vela necika, dala som jej kapsu s prefoldom a este tu basic od BI a stacilo, bolo to teda rano na cikulke a ritke suche. Vcera som nakupila aj praci prostriedok tu robia taky ekologicky pre deticky bez chemie len z jadroveho olivoveho masla, doteraz som prala v obyc., tak skusim ci aj to jej nerobilo problem.No a vkladacky davam original plus zacinam si sit. No snad je to tym prechodom a nebude mi alergicka na nejaky typ latky 😒

wewe22
18. sep 2011

ahojte ake mate skusenosti s flipkami a GroVia na novorodenca?

gabika84
18. sep 2011

@wewe22 flipky su pre novorodenca uplne najsamlepsie 🙂 my ich tocime stale dokola. vacsinou v kombinacii so stvorcami (skladam novosklad) a obcas namiesto stvorcov stay dry vkladacku. gro via nemame.

careamell
18. sep 2011

ahojte...malinkému sa podarilo dva krát okakať flipky, celé po okrajoch, prala som so žlčovým mydlom, oprala v práčke, no ostali mi aj tak zažlknuté, nie po okrajoch, ale na tej pul vrstve. Dala som teraz vysušiť na slniečko, no neviem, či pomôže. Stalo sa to už niektorej z vás?

lenka_l
18. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa poradit, kedze s latkovanym este len zaciname... drobec ma cez 2 tyzdne a kedze sa mu uz zahojil pupok, chcela som zacat s latkovymi, no dnes nam to velmi neslo, prve dve plienky hned prekakal tak ze az na oblecenie (Itti d'lish SIO) velkosotu boli super, ale tie jeho kaknce hned pretiekli, tam mi boli nahradne vkladacky uplne na nic, potom som mu dala BG flip, ta bola fajn, len sa mi zase zda byt velmi velka, nic mu na to neviem obliect a mam pocit, ze aj drobcovi zavadzia a brani v kopkani, kedze ho bolieva brusko. Tak som mu ju zase dala zase naspat jednorazovku... kedy ste zacinali s latkovymi plienkami vy a ake ste pouzivali? plienky na ktore treba davat vrchne nohavicky ma velmi nelakaju, poradte prosim.

sladkasue
18. sep 2011

@careamell aj my sme mali parkrat cele okakane🙂 trik je v tom, ze najlepsie je to dat dole so sprchou... ale ked uz, tak prva pomoc je to zlcove, potom prekarbonat sodny aspon celu noc a nakoniec to slniecko 🙂 ked nie na prvykrat, tak casom to zide dole - aspon nam sa to vypralo a to sme mali biele pulky 🙂

careamell
18. sep 2011

@sladkasue Juj, no biele pulky, to muselo byť teda...Oprala som to tým žlčovým, pridala aj ten prekarbonát a nič. Nakoniec stačilo to slniečko a sú ako nové🙂) Ďakujem

katka888
18. sep 2011

@wewe22
malemu ako vrchne davam od novoska len flipky a anavy vlniaciky, my mame sarsiu verziu - grobaby a tie sa mi zdaju pre neho strihovo vynikajuce, pre viki ked bola vacsia uz boli male. cize ja max spokojnost na novoska s obom aspomenutymi

@careamell
no my mame flipky co mala viki, teraz ma maly okakane xkrat ale nikdy nic zlte neostalo. mne neostavaju ani flaky na plienkach ...

crysmile
18. sep 2011

@wewe22 mam BG flip aj gro via.. vyuzivam viac bg flip, gro via len k doktorke.. bg flip ma vnutro take akoby umele - teda da sa utriet, gro via ma take sietkovane, ked navlhne, musis oprat.. ale mam rada obe a obe sedeli na novoskovi super - my sme mali 3,5kg pri narodeni.. ked sme odchadzali z porodnice, uz mal na sebe gro via.. vkladacky by vsak mohli byt sirsie, ale vyuzijeme neskor, do tych gati sa da strcit kadeco ine..

maskaa
19. sep 2011

baby, ma niekto skusenosti s plienkami baby land? som tehotna so svojim prvym babatkom a neviem sa do coho chytit, tak by mi kazda rada pomohla... tieto plinocky mam doma uz 3 ks a neviem, ako maju take plienky vyzerat, aky materiala ci su prave tieto dobre... dakujem za kazdu radu.

tinika
19. sep 2011

čafte, tak som konečne pofotila vsetky plienky čo mam 🙂 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/tinika/album...

crysmile
19. sep 2011

@tinika krasne plienocky.. 🙂 este ides nejake objednavat?

tinika
19. sep 2011

@crysmile vdaka, zatial nie, mladsi bude zo začiatku aj tak mat latkove na novosklad a potom uvidim čo mu pasuje a čo dokupim .))

juliam
19. sep 2011

@maskaa babyland sú čínske kapsové plienky bez certifikátu. keď si klikneš tu na Katalóg firiem alebo vyhľadáš v Googli, zobrazia sa ti slovenské e-shopy, ktoré predávajú certifikované plienočky. buď sa viac o plienkach dočítaš priamo na ich stránkach (aké typy plienok, zostava, starostlivosť o plienky) alebo si klikni na albumy a články skúsených látkárok z tejto témy, napr.: @zfidorka, @zojec... mne veľa pomohli 😉

juliam
19. sep 2011

ja som včera objednala naše prvé plienočky, tak sa už neviem dočkať, kedy prídu a keď ich začneme o mesiac používať 😀
@tinika na tie Baba+Boo som zvedavá, ako budeš spokojná, majú pekné vzory 😉

tinika
19. sep 2011

@juliam zatial som spokojna 🙂 ta vrstva je sucha ked vyberiem vkladačku tak ako aj smartipants, BG 4,0 som este neskusala tak neviem ale zrejme tiez bude fajn 🙂

argyro
19. sep 2011

@tinika aky super albumík, tuším aj ja nafotím naše bohatstvo 🙂

maskaa
19. sep 2011

@juliam dakujem velmi pekne za radu, skusim si to nastudovat 🙂

argyro
19. sep 2011

@lenka_l tak ja som používala prvý mesiac len little lamb a na ne veru treba vrchné nohavičky.. mne sa v tom čase všetky tie kapsovky, sio a aio plienky zdali na krpca priveľké..

argyro
19. sep 2011

@juliam ja upenlivo čakám na jednu objednávku.. našu skvelu, spoľahlivú poštárku zastupuje cez dovolenku nejaký študent a už to tu máme, zásielka mešká 😖