Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
19. sep 2011

@lenka_l ja tiez nemam plienkove nohavičky na ktore treba davat vrchne, ale zo začiatku zrejme budem pouzivat flipky a laktovky socikove, kedze bude vela kakat 🙂) a poastupne pridam ostatne

juliam
19. sep 2011

@argyro joooj, ani nestraš. ja dúfam, že keď mali všetko skladom, že to budem mať doma svetelnou rýchlosťou 😀

crysmile
19. sep 2011

@tinika ved uvidis ako vam bude novosklad vyhovovat, ale nam velmi.. aj ked v noci teraz uz musim davat bambusove nohavicky, aj ked prebalujem 3x, tak su stale mokre.. dufam ze este zvysim savost, este boli malo prane.. ake mas stvorce? inak pozeram ze uz sa ti to blizi.. 🙂

tinika
19. sep 2011

@crysmile ja mam len obyčajne stvorce, neveim ze by to obla nejaka značka, to este po starsom mam a par este aj po mne :D no blizi blizi 🙂)) som zvedava kedy to pride a ako vlastne budem rodit 🙂)

crysmile
19. sep 2011

@tinika aha, ja ze nejake terajsie stvorce.. a tie socikovske to su super.. to bola super kvalita.. a preco ze ako budes rodit? ja mam viac druhov stvorcov a niektore sa zrazili.. tie budem potom skladat na draka asi, ked uz nebudu dobre..

tinika
19. sep 2011

@crysmile lebo prvy som sla riadne a skončilo to na sc, teraz to vyzeralo na sc a nakoniec ze normalne ,tak som zvedava či sa to neskomplikuje a tak .)

tinika
19. sep 2011

@tinika a mam aj terajsie ale tiez obyčajne stvorce a uz nie su tak fajne save ako tie socikove

tinika
19. sep 2011

@crysmile a mam aj terajsie ale tiez obyčajne stvorce a uz nie su tak fajne save ako tie socikove
ja trubka odpisala sebe 🙂))

crysmile
19. sep 2011

@tinika ja mam popolini, socikovske, kiko lux, kikko lux eco a aj bambus.. pacia sa mi vsetky, ale popolini sa strasne zrazili..
drzim palce, aby nebola sekcia.. aj ked tie obavy z nepoznaneho su asi riadne..

tinika
19. sep 2011

@crysmile 🙂 dakujem, no praveze skor neznamy je pre mna riadny porod, lebo nepostupoval ani po troch dnoch tak bola sc, a take ze klystir abo porod placenty, zasivanie a tlačene baba ja nepoznam takze tak

crysmile
19. sep 2011

@tinika no ved presne toto som myslela, ze strach z neznameho - z riadneho porodu.. ja ta chapem.. ale neboj, zvladnes.. klystir nic strasne, porod placenty tiez nie, zasivanie mozno ani nebudes potrebovat.. tlacenie baba je radost.. ja som mala prirodzeny porod, bez medikamentov, bez nastrihu s porodnym planom.. krasny..
ale sme mimo temy.. 🙂 a planujes uz z porodnice v latkovke? ja som dala malemu gro via, ten bol uzasny v nej..

wewe22
19. sep 2011

prave som si objednala latky na plienky uz sa neviem dockat

@tinika no sme na tom podobne mne hrozi sc prvy bol prirodzeny a som s toho mimo strasne sa bojim tusim sa zacnem modlit aby sa otocila ☹

juliam
19. sep 2011

@wewe22 určite sa otočí, len jej pekne dohováraj 😉 naše mimi bolo tiež otočené nôžkami dole, ale našťastie sa zvrtlo. tak dúfam, že to tak aj ostane.

lenka_l
19. sep 2011

@crysmile chcela by som sa spytat, uz som predtym pisala, ze drobec ma cez 2 tyzdne a zacala som skusat latkove plienky, ale mam pocit, ze sa mu v nich nepaci, dnes som mu dala Grovia, jasne, ze je vacsia ako jednorazovka, aj ked stale mensia ako flipka, ale zda sa mi, ze v nej bol nespokojny, neviem ci preto, ze mal nacikane a teda hned mokro alebo mu bola nepohodlne velka, ale ked som ho prebalovala mal z nej docervena otlacene okolo noziciek, sa mi zdaju byt tie gumicky dost hrube a drsne... ty si pouzivala latkove plienky uz od narodenia? v porodnici? ake mas skusenosti s Grovia? babatku sa v nich pacilo? neboli na neho prilis velke? vedela si mu nieco cez latkove plienky obliect, alebo bol len v plienocke a bodynku? akosi si neviem poradit, ci mam este cakat kym trochu podrastie alebo skusat nech si zvykne? 😒

crysmile
19. sep 2011

@lenka_l moj mal pri narodeni 3580g a 52cm, v porodnici som nepouzivala latkovky, ale uz z porodnice prave v gro via isiel domov.. moj tiez nema rad ked je v mokrom, ja prebalujem aj kazdych 15min. ak ma ciknute... ked nacika, hned mi ohlasi ze ho treba prebalit a to placom alebo mrvenim sa.. babo si na pocit mokra musi zvyknut, podla mna je to zdravsie, ako ked si do jednorazovky nacika a je v tom, napr. v tom absorbcnom geli co je vo vnutri jednorazovky.. moze tam byt akokolvek sucho, ale vypary z toho spolu s mocom to nerobi dobre.. s grovia mam take skusenosti - my ich nemame na sebe nikdy dlho, kedze moj stale vela kaka, takze nasadim ju cistu, vydrzi mu tak 15-30min. a vymienam jadro.. ale vacsinou mi pretecie ta kaka aj popri takze zatial periem cele.. davala som dnu uz aj novosklad, ked mi zakakal vsetky Pulky.. proste miesto nich.. ak sa mu otlacaju nozicky, tak si mu to asi tuho pritiahla.. ty mas novu tu gro via alebo z ruky? lebo aj to moze byt pricina ak su hrube tie gumicky.. neviem preco.. ja malemu obliekam polodupacky alebo teplaciky.. dupacky neobliekam, nemam to rada cele vyzliekat alebo pretahovat nozicky cez tu dieru medzi nohami.. alebo ked bolo teplo tak som dala babylegsy... ale nemam problem s tym, ze by mu bolo oblecenie male, este donosime 56 - to davam na body extendor, ale ked bol novorodenec, tak som zapinala napriamo.. podla mojho nazoru si potrebuje tvoje babo este zvyknut, je to zmena oproti jednorazovke.. a je super ze ti hlasi a je nespokojny ked si nacika.. to je dolezite toto respektovat, dieta nechce cikat a kakat pod seba..

crysmile
19. sep 2011

@lenka_l este ma jedna vec napadla, pri dcerke som zacala latkovat v 4 mesiaci cez den a v 5tom uplne.. a kedze bola naucena na jednorazovky, tak mi proste v latke plakala.. nevedela v tom zaspat.. ale potom si zvykla.. ale tvoje babo je este male.. ono si zvykne.. dolezite je aby si aj ty bola presvedcena ze je to to co je pre vas to prave.. nevzdat to pri prvych neuspechoch, vytvorite si svoj system a bude to ok, uvidis..

tinika
19. sep 2011

@crysmile neviem či uz z porodnice, ze by tam nekukali nemam chut nikomu nič vysvetlovat, ked uz tam bude mat jednorazovky tak aj na tu cestu asi vydrzi v nej bo neveim aky velky bude a aka by mu bola dobra, tak doma budem skusat a kamoska prave tlačenie označila za najhorsie takze to kazdy asi inac vnima .))) no a klistir v podstate ked ma prehana čo je dost často tak to akoby bol klystir hihi. EPI nechcem takze to bude fakt prirodzeny porod .)))) ak sa podari a zašivanie neverim ze budem mat tolko stastia ze ma to obide takze rataz s tym ze mam ranu na bruchu a druha bude dole

tinika
19. sep 2011

@wewe22 a neskusas svietit baterkou? kamoske sa tak mali otočil ale skončila na sc aj tak kvoli inym veciam a byvala sefka vraj po 4 chodila a maly sa otočil 🙂)) no moji obaja dole hlavou su od 20tt a ani to neni zaruka, kedze starsi siel nespravne hlavičkou

kukucg
19. sep 2011

@zfidorka ahoj, snazim sa zorientovat trochu v latkovkach a tak citam, zatial len citam 😅 len si tu pisala o tych vlnenych a osetrovaniu lanolinovou kurou, ma to trochu vydesilo, ja mam na lanolin dost silnu alergiu, vyhybam sa mu aj u maleho a budem sa aj u dalsieho mimi, nemate s tym niekto skusenosti?? daju sa pouzivat aj bez toho alebo ich musim v takomto pripade vylucit uplne?? Dakujem za radu 😉

tinika
19. sep 2011

@lenka_l myslim ze toto bude vyhoda do buducna, mozno sa ti začne skoro pytat 🙂) drzim prsty, aby ste si zvykli

tinika
19. sep 2011

@kukucg lanolin sa pouziva len na tie vlnene vrchne nohavičky, tak mozes pouzivat ine latkovky, ja napr. mam len kapsovky, AIO a flipky 🙂

crysmile
19. sep 2011

@tinika jasne.. ja som mala zbalene tieto gro via a potom este wonderoosky.. ale tie su velke.. mne bolo jedno kto si co mysli.. ale ja som bola v BS na nadstandarde, tam bolo kazdemu sum a fuk ze ci davam latkovky jednorazovky alebo kapustny list.. skoda ze som nemala komu davat prat, isla by som aj do porodnice s latkovkami, ale sa mi nechcelo tam tahat dalsiu tasku.. a kde ides rodit? lebo ak si mozes vybrat polohu pri porode, mnohokrat nie je nastrih nutny.. je tu o tom tema, co mozem ako rodicka odmietnut.. velmi zaujimave citanie..

kukucg
19. sep 2011

@tinika hm no hej, ja len ze som niekde citala ze su na noc najlepsie a ze su priedusne, no len ten lanolin my nemozme 😒 Hlavne sa v tom musim zorientovat este 😅 😅

crysmile
19. sep 2011

@kukucg lanolin nemusis pouzivat, ved to sa len pri vrchnych vlnenych nohavickach pouziva, takze ak si zvolis PULky alebo flisove vrchne nohavicky, tak toto mas vyriesene..

tinika
19. sep 2011

@crysmile no idem rodit tu u nas a akurat som sa minule rozpraval s kamoskou ze sice myslim ze stara porodnica udava na stranke ze ma aj polohovaciu stoličku či čo, nikto ju nikdy nevidel, len jedna poloha je na rodenie :( a bojim sa hlavne toho ze mne na chrbte dobre nie je ked lezim, pri prvom aj ctg mi robili stale na boku som lezala, teda po prijme inac tiez som lezala na chrbte. A preto ukazoval slabe kontrakcie kym som po 6 hodkach nelahla na chrbat ze mam dost a uz to vyskočilo a potom začali rieist

tinika
19. sep 2011

@crysmile inac mas taky super vekovy rozdiel ako som ja chcela, ale sme sa rozhodli ze skusime skor, keby sa nedarilo ako pri prvom, ze mame čas .) a zadarilo sa hned :D

tinika
19. sep 2011

@kukucg no baby si ich chvalia, ale ked nemozes tak nemozes 🙂

crysmile
19. sep 2011

@tinika hm, neviem ci dobry vekovy.. dost starsia ziarli... no niekde sa to prejavit musi, radsej nech to ide z nej von.. neboj, tvoji budu partaci.. 😉

miruss
19. sep 2011

@tinika : Ja mám vekový rozdiel 1 rok a 9 mesiacov a akí sú z nich parťáci. 🙂 Najmä na lotrovinky. 😀

tinika
19. sep 2011

@crysmile no moj začina mat obdobie vzdoru takze tiez nič čo je zavidiet .))) a najnovsie reve nasilu so zavretymi ustami a nereaguje vobec na to čo mu hovorim či sa ho pytam abo ked ho chcem na niečo ine uputat, proste smola, kym sme doma, mam na haku nech si reve ale von je to dakedy o drzku a teraz fakt nie je den aby aspon raz toto neurobil .( este ze sa o zem nehadze, bo na ruky ho brat nemozem, ked ho taham tak sice reve ale ide