Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
21. sep 2011

@pusinqa no ja som zatiaľ skúsila len tri - BI Shorties, Anavy a Popoliny naťahovacie a asi v tom poradí by som ich aj odporúčala...

marikap18
21. sep 2011

@ginepra Ja som si zatial na skusku kupila uz pouzite GroVia a ked budem spokojna, tak dokupim bud znovu uz pouzite-ak bude niekto predavat, alebo uplne nove. Co sa tyka rozdielu medzi GroVia shell set a Grovia shell single-asi myslis tie, tak rozdiel je taky, ze shell set kupis aj s tymi vkladackami, ale shell single kupis iba tie vrchne nohavicky. Snad som pomohla🙂

crysmile
21. sep 2011

@ebenka okrem tychto dvoch flipiek mam este imse vimse organic a bummis super whisper.. tie bummis mam najmenej rada..

@pusinqa mala som pri malej vlniaky loveybums crepe, boli fajne na noc, zapinacie na patentky, ale neprekryli mi celu plienku.. ine som nemala, iba loveybums jersey, ale tie su na den

emjee
21. sep 2011

@pusinqa mam vyskusane len disany a little beatle - oboje odporucam, disany viac 😉
teraz davam na noc loveybums jersey (su uplne tenucke) - ale M. uz v noci necika vobec - @labutka @zfidorka @crysmile @zojec - myslite, ze by som ju mala uplne zrusit tu nocnu plienku? cika az rano, niekedy do nocnej, niekedy az do prvej dennej, na nocniku ani zachode sediet nechce ani za svet, ked ho necham cez den naholo, tak zdrzuje a na cikanie si vypyta plienku

crysmile
21. sep 2011

@emjee ked ma uz dlhsie suchu v noci, tak by som mu ju vynechala.. zisti ako je to fajn a uz nebude chciet inak.. nam pomohla pri odplienkovani knizka O nocniku - velmi jednoducha knizka, super jednoduche obrazky.. odburala nam stres z cikania a kakania..

emjee
21. sep 2011

@crysmile ano uz dlhsie, kde dostat tu knihu?

crysmile
21. sep 2011

@emjee IP 😉 nech nerobim reklamu..

labutka
21. sep 2011

@emjee ja som mala 2 podmienky, po ktorych som zrusila nocnu plienku.
1. Aspon tyzden po sebe sucha noc
2. Chranic madraca aj na nasu postel, kedze sa vnoci presuva k nam.
Odkedy som nocnu plienku zrusila (mam to v statuse) mal asi 7 nehod. Ajtak stale pod neho davam prebalovaciu podlozku.
V autosedacke ju ma tiez, nemienim riskovat pocuranu sedacku, aj ked sa do nej zatial nepocural. Dufam ze to tak aj ostane. 😉

blovitc120
21. sep 2011

Moja dcera ma v noci suchu plienku aj 3 tyzdne a potom hocikedy niekolko noci po sebe mokru a zase dlho suchu. Moja podmienka na zrusenie nocnej plienky je, ze sa v noci zobudi na to, ze jej treba cikat, a to ona pri svojom tuhom spanku nedokaze zatial. Mne v nasom pripade pride zbytocne nedavat ju, lebo sa jednoducho nezobudi a tam jej ziadny pocit nepomoze. Ja ju v noci nechodim kontrolovat a zakryvat a podobne, tak by som nerada, aby spala pripadne celu noc v mokrom (nezobudi sa ani na mokro). Akonahle sa prvykrat zobudi v noci na to, ze jej treba cikat, plienku prestanem davat. Myslim, ze je to velmi individualne.

miruss
21. sep 2011

@emjee: Ja som prestala dávať nočnú plienku, tiež po týždni suchej plienky. Tiež mám chránič matraca, ale iba v postieľke, malá nespáva inde ako v postieľke a v noci okolo 23:00 - 24:00 ju dávam cikať.

blovitc120
21. sep 2011

@miruss a v pohode ti zaspi? Ja som toto skusila parkrat a vysledkom bol len hystericky plac "maminka nechaj Misku spinkat, necem cikat" a ani sa nevycikala, zato takmer 2 hodiny nevedela zase zaspat. Ja toto nemozem robit, musim len pockat, kym sa sama zobudi na pocit, ze jej treba. Ona sa ani cez den nezobudi, mne sa nepocikala cez den uz pol roka, ale striehnem si, ze ide na wc pred spanim a nepije vela. Ked ju dava spat MM alebo svokra, im sa niekedy pocika, lebo ma nepocuvaju 😝, nedaju ju cikat. A to nespi dlho cez den. Mne asi ostava len cakat..., raz sa oduci tak ako od plienky pocas dna, odkedy sa sama rozhodla pred vyse rokom, ze ju nechce, nemala ani jednu-jedinu nehodu, vzdy sa vypyta.

miruss
21. sep 2011

@blovitc120: Moja je cez deň bez plienok od 21 mes. Tiež nemáva nehody. Ja keď ju zobudím, tak ona sa polospiačky vyciká a hneď zaspí. Ale moja malá je dobrý spachtoško od mala.
Keď to máš takto, tak počkaj kým sa bude pýtať sama v noci cikať alebo vydrží celú noc bez cikania. To budenie Ti zato nestojí.

blovitc120
21. sep 2011

@miruss tak to mame cca rovnako, moja nenosi plienky od 22m 🙂, ale blbo som to napisala, pol roka cez den som myslela denne spanie, ze necika. Minulu sobotu mala 3 roky, takze uz vyse roka sa nepocikala, ak neratam spanie. Tiez je dobry spac, ale tym stylom, ze ked spi, chce pokoj a neznasa, ked ju niekto zobudi, to je hotova, nechci vidiet nase rana, ked ju budim do skolky, to je priserny rev... Tak ja este pockam, kym jej v hlave dozrie "spacie cikacie centrum" 😉

miruss
21. sep 2011

@blovitc120: tak, tak. Pozerám, že čakáš druhé bábo, gratulujem. 🙂

zfidorka
21. sep 2011

@careamell ja som si casom do stvorcov usila bambusove vkladacky - vid moj album... na denne prebalovanie super 🙂
@ebenka ked bola n. taka mala ako tvoj, tak som ju v spanku tiez neprebalovala... vacsie babo je castejsie hore, tak potom budes prebalovat castejsie...
ja som davala stvorec a vkladacku, potom som do 3 mesiacov balila nasiroko podla pokynov nasho ortopeda...
skus dat pradlo von cez den ak sa da, ked fuka vietor tak ho prefuka a potom na noc dat dosusit dnu...

@pusinqa baby idea wool shorties, jemne a zaroven spolahlive, maju vysoky pas...

zfidorka
21. sep 2011

@emjee ja ti s oducanim neviem poradit, tato faza nas este len caka 🙂 ale uz sa na nu pripravujem, som si povedala ze uz viac plienky nekupujem 😀 😀 😀

lenka_l
21. sep 2011

@zfidorka do flipiek som mu dala stay dry, tu co k nim patri, len ta je velmi siroka, tak preto mam pocit, ze mu vadila... chystam sa tiez vyskusat tie stvorce do flipiek, hadam mu to v tom bude lepsie a ten napad dat tam vkladacku z itti bitti sa mi tiez pozdava, uvidime aky bude mat zajtra den... no a s tym kakanim, zatial kaka skoro stale, dnes som pri kojeni na neho pozerala, ci nieco nevysledujem ale zatial nic, budem skusat aj zajtra, dufam ze sa do toho dostaneme, ked aj nie do kakania do nocnika aspon do tych latkovych plienok, lebo tie jednorazovky su dobry humac... az mi je luto, ze je v tom drobec cely den :-/ zatial dakujem za rady a potom sa ozvem ako sme pokrocili

zfidorka
21. sep 2011

@lenka_l skus ho po dojceni dat nad misku v klbocku, mozno nieco pusti.. v tej polohe sa uvolni zvierac...

kloranebb
21. sep 2011

@pusinqa loveybums natahovacie - su hrube ale stale nie ako strikovany sveter, a tym ze nemaju suchy zips ani patentky nema tie nase deti co tlacit. Nechala som si poradit s nimi a nelutujem.

kloranebb
21. sep 2011

@blovitc120 nas sa v noci pocurkalmvzdy, niekedy sa na to zobudil, niekedy spal pocikany do rana. Ako ho nutime spat vo svojej posteli, tak samv noci presuva k nam a toto vyuzije moj muz na tomze idu cikat. Ked sa takto vycika v noci, do rana sa uz nepocika. Teraz sa uz budi sam ze chce cikat. Naucili sme sa ako bude tata budit na cikanie a sa mu to paci tak to aj praktizuje. Vsehovsudy to trvalo 1 tyzden.

tinika
22. sep 2011

čafte kočky, uz som to tu raz pisala, ale este raz sa pytam, na BG jedine mi vadi, ze ta vačšia vkladačka sa mi zda dlha ked dam malemu tak sa tak troska zvlni, musim ju zohnut o tu jednu čast large aj vy? vdaka a včera sme mali asi dlho kapsovku sa precikal bo sa mu pokrutla vkladačka jak sa stale mrvil 🙂))

wewe22
22. sep 2011

@blovitc120 moja mala bola bez plienky na den od 18m a na noc od 22m no po asi troch mesiacoch sme sa museli na spanok znova plienkovat kazde dieta je ine treba len pockat ak nemoze zaspat nebud ju a radsej jej nechaj plienku niektorim detom to trva dlhsie ale podla toho co som citala mozu mat deti na spanok plienku do 5r a je to v poriadku

blovitc120
22. sep 2011

@wewe22 ved to, ze ona je strasne hystericka, ked ju niekto zobudi, do postele sa nam nestahuje, spavala so mnou do asi 15m a teraz nechce, asi sa toho nabazila ako babatko, len v svojej posteli najradsej spinka, v svojom sukromi. Takze ani cikanie pri stahovani sa neda u nas. Ja pockam, nema zmysel ju budit, raz sa zobudi sama

tinika
22. sep 2011

my stale s plienkami :( ked sa to uz schylovalo ze budeme bez, dostal hnačky, a teraz zase :( ja uz neverim ze do dvoch rokov sa ichz bavime aspon na den :(

stvura
22. sep 2011

@tinika pozri, ak bude dietatko pripravene sa ich zbavi, vobec sa tym nestresuj, ak nema cez tri roky, tak uplne pohoda....

tinika
22. sep 2011

@stvura bude mat dva roky o dva mesiac,e snazim sa byt v poho ale stvu ma ludia čo to riesia, včera ma tak vytočila kamoska čo ma 4ročneho ledva rozprava ale riesi moje plienky a pritom aj jej myslim skor ako do dvoch rokov bez nich ebol

martina05
22. sep 2011

@pusinqa loveybums naťahovacie ... skúšala som asi 3 druhov vlniakov a lovíky sú naj. nemájú sucháč ako BBH a dobre sedia, nepremokajú /napr. Anavy.../

lenka_l
22. sep 2011

@zfidorka @crysmile hlasim prvy maly uspech, dnes rano po papani som ho dala nad vanicku, chvilku podrzala a drobec sa vykakal, asi dva krat, tak som mala taku radost 😀 budeme skusat aj dalej... inak dnes mame premieru aj v satke, doobeda nechcel spinkavat a dnes v satke spi ako dudok, teda dufam, ze to nezakriknem, tak si stihnem aj ja nieco popritom porobit... no a sice zatial ma jednorazovku, ale dnes sa vrhneme aj na latkovky, nechcema som mu ju davat do satky, kedze ju mame zatial len pozicanu, aby sme ju nahodou hned neuspinili... tak maminy, dakujem za rady, dufam, ze dnesnym dnom sa to cele bude len zlepsovat 🙂

stvura
22. sep 2011

@tinika vela mamiciek viacej povie ako je pravda, neviem ci maju taky pocit ze ich dieta musi byt naj alebo co. Ja to uz neriesim kto co vie, kedy chodi, ako rozprava, ci ma alebo nema plienky...zaoberam sa vlastnymi detmi, viem ze su sikovne. Maly nemal latkovky /oduceny bol v 22mesiacoch uz plne a tiez ma stvalo ked mi mamicky neustale prizvukovali ze ich dieta od roka cika na nocnik, v roku a pol nemalo na den plienky....no a teraz v skolke som zistila ze to spominane dieta sa neustale pocikava a na spanie ma plienky...aka ironia, nie?/, mala ma latkovky, tak dufam ze ju buduci rok zbavim plienok este pred dvoma rokmi /je posledny septembrovy den/, lebo budem mat dalsieho plienkacika zaciatkom leta. Nevesaj hlavu, pekne ju vypoklonkuj ze ti dietatko ma este furu casu a okrem toho ide zima, pocka ta to pekne na jar, leto....

zuzanockamt
22. sep 2011

@tinika kasli na to a neries 🙂 ... ja som sa uz tiez vykaslala na tabulky a porovnavanie s inymi, aj ked mi to obcas este neda 😀 ... synovec mal teraz 2 roky a o nocnik zaujem nema, vie na co je, vie ze mu treba cikat/kakat, ale nevypyta sa ... no a co teraz sa ma sestra zblaznit, ked niektore deti chodia na nocnik od roka a pol ... nas krpec mi na nocniku neobsedi a neriesim to, nedavam ho tam uz ... a to iste aj s inymi vecami, kazde dieta je jedinecne ... mna sa tiez obcas zacudovane pytaju, ze ci este stale krpec nechodi, ved uz ma rok ... vsetko pride casom, ked bude dieta na to zrele