Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
22. sep 2011

@stvura moj cikal do nočnika od 9m ale navianoce bol prvykrat chory a od vtedy pol roka odmietal, tak som ho nenutila, na čo by to bolo dobre, a tak sam začal, sam sa pyta ak sa mu chce 🙂 a pisala som jej e to neriesim nemam na to energiu a nervy .))) a ak na to maly nie je pripraveny tak sa len trapit budeme 🙂 len si vybrala na kritiku nespravny čas hhi bo ze sem sa dlho nevideli a tak pritom to ona furt dačo zrušila a tak začne s tym tak ani nemam chut s nou byt 🙂)) a ako psies, nase deti su sikovne v inych veciach a este im to ukazu a o par rokov nitko nebude riesit ze kedy ktore prestalo s plienkami 🙂
@zuzanockamt moj aj ukaze ze cikal alebo kakal alebo ked to robi, ale vačščinou ne dopredu, sam si sada an nočnik a sedi tam aj polhodku pri rozpravke a nič alebo sa vycika, minule ma normalne sokol bo sa pytal a do 5 sekund sa vycikal, dufala som ze to je dobre znamenie ale bolo to asi na dlho poslednykrat .)))

tinika
22. sep 2011

a este odbočim od temy raz, dufam ze ma nezmazu, svagrina taha malu od 7m bo mla chce chodit a pritom chodi po spičkach a pokrivena ako paragraf :( nechapem to aj som si raz povedala svoje ale ich vec, ja som vedela ze moj doroka chodti nebude, cvičili sme vojtovku a ako dieta pamatam ze vsetky deti sa tak tahali chodit a som si uz vravela ze boze pridem o krize a houby .)) maly od 7m sa plazil, kazdeho zabaval aky ma super styl ako trening na zakopy 🙂)) a v 11m začal stvrnozkovat konečne a do tyzdna chodil 🙂 bez toho aby sme ho to nutili robit, sam si povedal, kedy je pripraveny .) a v podstate začal aj pri tych problemoch čo sme mali, chodit skor ako ine zdrave deti 🙂 neriesila som to zeje lepsi abo čo, kazde dieta je ine 🙂 a na nohy sa staval tiez uz od 7m pri stole stal, ale nozky mal slabe tahal sa rukami, tie mal fajne silne vdaka vojtovke a nebrala som to ze chce chodit kolko vedel tolko si presiel popri nabytku 🙂

pusinqa
22. sep 2011

@tinika fakt je každé dietko iné, ja sa teraz vytešujem lebo tinka sa dosť často začína pýtať kakať a to má 11 m čo je mega úspech, nie vždy ale často áno, mne to ušetrí kopec roboty, pri staršej som nočník kúpila až keď mala vyše roka a len bol doma, potom keď mala 1 a štvrť roka videla sesternicu kakať do nočníka a sama sa začala pýtavať kakať, stala sa občas aj nehoda ale väčšinou signalizovala, cikanie do plienky, to som po 1 a pol roku asi 2x skúšala ale nebola pripravená, potom keď mala 1 a trištvrte sa nám podarilo uplatiť gumimacíkmi čo sme ju zas potom odúčali 😀 ale na spanie mala do 2 a trištvte to som sa bála že aj do škôlky ich bude mať, nie a nie odučiť a potom naraz sek a nepocikávala sa. tinka sa tiež už kakať občas pýta, cikať vôbec nechce do nočníka, nenútim, kakanie sme skúsili, vyšlo to, teším sa 😀

zfidorka
22. sep 2011

@tinika ja do kapsovky bg vkladacku tiez zmensujem... ale ja ju mam zmensenu celu na strednu velkost, vkladacku na najmensie (tak mi tam dobre sedi)... este sa mi nestalo ze by sa vkladacka poskrucala...

@lenka_l super ze sa vam to podarilo 🙂 ja som mojej zvykla pri tom drzani aj spievam nejaku "kakaciu"
pesnicku, spievanie ma rada, tak sa pri tom nezlostila 🙂

tinika
22. sep 2011

@zfidorka no aj počas spania sa precikal v kapsovke ked ma tu bg vkladačku tak neviem uz :( či teraz vela cika abo čo

tinika
22. sep 2011

po 2,5h precikal po bokoch aj baba boo kapsovku a pritom dnes pil len mlieko rano a na obed, inac nic nechcel pit, tak neviem z čoho tolko čura .(

zfidorka
22. sep 2011

@tinika ked bola vkladacka na zmykanie, musis vymenit za bambusovu, frote alebo este lepsie flaus...
ja davam do kaps kombinaciu baby lucy maly stvorec a baby idea bamboo prefold... objemovo je to balenie ako original mikrovlaknove vkladacky, savostou omnoho lepsie...

tinika
22. sep 2011

@zfidorka no doteraz nebol problem to len dnes sa dačo dialo 🙂)) tak uvidime

zfidorka
22. sep 2011

@tinika mozno mal cikaci den, aj moja dnes mala 😉

tinika
22. sep 2011

@zfidorka 🙂) no dnes vynimočne si pytal mlieko aj preed spanim na obed tak mozno to .))))

gabika84
22. sep 2011

pridam moju skusenost s pranim: zo zaciatku som prala v geli z myd. orechov- plienky boli obcas trochu flakate, ale slniecko to vzdy vytahalo. potom mi gel dosiel, a tak som asi dva tyzdne pouzivala mydlove vlocky Bupi- plienocky boli krasne ciste. teraz som doobjednala znovu gel, prala som v nom 2krat, pridala aj Puer aj miofresh a plienky boli zakazdym opat flakate! 😠 takze asi na mydlove orechy kaslem a budem opat prat v mydlovych vlockach, alebo inom eko prostriedku. co sa tyka zapierania, viem, ze vacsina z vas uprednostnuje zlcove mydlo, mne sa vsak osvedcila viacej Lanza, neviem, vytvori viacej peny, je vacsia, takze dlhsie vydrzi, a aj mi vzdy o nieco lepsie oprala ako zlcove mydlo 😎

zfidorka
22. sep 2011

@gabika84 ja som tiez na zapieranie pouzivala lanzu, efekt bol rovnaky ako pri zlcovom mydle a je ovela lacnejsia... 😎

crysmile
23. sep 2011

@gabika84 aj ja mam flaky s batole.. ja neviem cim to je.. ale skusim tie vlocky.. na akom programe peries?

gabika84
23. sep 2011

@crysmile my mame este taku starsiu pracku, periem na R (rychlopranie- cca 1 a pol hodiny), skusala som aj klasicku bavlnu a vypralo sa to este horsie, len to trvalo o hodinu dlhsie 😒

ninan2
23. sep 2011

@crysmile @gabika84 Ahojte, pls, ako sa to dava do pracky (mam doma tie vlocky aj zlcove mydlo) - vlocky idu namiesto prasku, a mydlo kedy? Zatial som prala 2x v Lovele, a zostali skrvny 😒 A ake mnozstva cca?

sladkasue
23. sep 2011

@ninan2 mydlo davas hned po "nehode". ja vzdy okakanu plienky osprchujem, a flaky potriem mydlom, presucham a hodim k spinavym plienockam, alebo ak na druhy den alebo v ten den idem prat, hodim ju este do kybla s vodou a prekarbonatom sodnym 🙂

crysmile
23. sep 2011

@sladkasue ja ked som davala puer tak som si omylom vybielila farebne plienky.. som to nedomyslela 😠
@ninan2 mydlo hned po kakani pretret tak ako napisala sladkasue a vlocky neviem, este som v tom neprala, ja periem v batole..

mmacca
23. sep 2011

@ninan2 Ja tiež používam vločky. Zarábam to podľa návodu na krabici.

sladkasue
23. sep 2011

@crysmile ja som si tak vybielila kikko male stvorce NEBIELENE 🙂

inak, nemate niekto s nimi skusenosti(30x30 kikko nebielene) mam ich len od maja, pouzivam ich nonstop, su pouzivane maximalne... preto som si dokupila aj dalsie...
zacali sa mi akoby trhat vlakna... som z toho nestastna ☹

crysmile
23. sep 2011

@sladkasue no tiez sa ti to podarilo? odvtedy si na puer davam pozor..
inak ja som si chcela po tvojom vzore kupit tieto male stvorce.. to si ma nepotesila ze nevydrzia.. chcem aby mal ritku v bambuse.. alebo ked ich nonstop pouzivas, tak aj to moze byt ze uz sa proste zodrali..

gabika84
23. sep 2011

@ninan2 mydlom musis plienku zaprat, najlepsie hned, ako sa zaspini. vlocky sa davaju namiesto prasku do prania, ja rozpustam cca 300ml vlociek v litri horucej vody a nalejem do pracky 😉

sladkasue
23. sep 2011

@crysmile no necelych 5 mesiacov vydrzali - este nieco vydrzia, teraz som dokupila dalsich 9, tak snad to vydrzi... no, aj ja som si to kupovala hlavne kvoli tomu; pouzivam ich na bavlnene stvorce, niekedy aj na vrch kapsovky - niekedy je potrebny bambus na ritke, resp. na vajkach... nasmu malemu mokro nevadi, co mi vyhovuje hlavne v noci, lebo tam len nohavickove bmb, alebo kapsovka s bmb 🙂

ellysa
23. sep 2011

@sladkasue prosím ťa a kde si ich kúpila, ja som ich našla len na plienky.sk, stoja nejakých do 5 eur ibaže za doručenie chcú 4 😠 😠

zfidorka
23. sep 2011

@sladkasue a nezdrcli sa tie kikko male stvorce ako velke kikko stvorce?

marianas
23. sep 2011

@zfidorka Ahoj, ak si dobre pamätám, aj Ty si tu písala, že plienky večer namočíš do vody s octom, ráno vyžmýkaš a dáš prať. Nezničia sa tak bambusové plienky, lebo ja mám hlavne také a neviem, či ich môžem nechať celú noc v octovej vode. A koľko octu dávaš na aké množstvo vody? ďakujem za odpoveď.

ellysa
23. sep 2011

babule, potrebujem radu, zdá sa mi, že ste tu niekdy písali, že raz za čas dávate práčku prať naprázdno s octom, ako prevencia proti vodnému kameňu, ako sa to robí??? 😕

zfidorka
23. sep 2011

@marianas nie na celu noc... len ich v octe vyplacham (program ma nieco vyse 15 minut aj so zmykanim)... na noc som namacala v prasku na pranie... zatial sa neznicili... davam plnu nadrzku na avivaz na plnu pracku, takze to podla mna nie je silny roztok a nie su v tom plienky dlho...

inak, dnes som nad tym octom rozmyslala (opat raz) 😉 lebo vacsina vyrobcov nepise priamo ze nepouzivat ocot (tots bots bamboozle stretch to napr. maju uvedene)... skusala som aj googlit, no nic som nenasla... 😖

sladkasue
23. sep 2011

@ellysa maju ich roznych e-shopoch, ano, postovne stoji dost, ale ako kde :( teraz naposledy som to kupila v kamennom obchode v Trnave. inak, skus mrknut aj tu(mozno nebude take drahe postovne)
http://www.peluskovo.sk/latkove-plienky/kikko-b...
http://www.klingacik.sk/detail/1063/bambusove-p...
@zfidorka jasne ze ano, s tym som ratala... ale pouzivam ich denne uz skoro 4 mesiace dokola(len tych 9ks) a teda niektore vypadaju uz na vyhodenie :( tak som si dokupila este 9 🙂 nedam na ne dopustit! nas maly musi mat bambus pri ritke. lahko sa mu zaparia vajenka 🙂 jemu nevadi vobec mokro a o kake ani nehovorim. furt je spokojny 🙂 ked ho zabudem kuknut ci nie je mokry alebo pokakany, sam mi neda vediet :(

zfidorka
23. sep 2011

@sladkasue som pozrela na gramaz, tak maju nizsiu ako velke stvorce, mozno preto sa skor znicili...
ja malej tiez davam bambusove vkladacky na stvorce, usila som si z bambusoveho aksamitu, je to ako zamat 😉

lulukn79
24. sep 2011

dievcata zacali mi hrozne smrdiet plienocky. ako to robite s tym namacanim? mam ich dat preplachat v pracke s octom a praskom a potom dat napustit vodu+prasok a nechat v tom par hodin? uz ste to tu bolo pisane, ale uz sa nepamatam. dakujem