Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vrn
29. sep 2011

Ahojte latkarky, poradite mi? Mam 3-tyzdnovu dcerku a chcem sa opytat ako cistite pokakanu plienku pred uskladnenim a pranim. Uz sa mi 2x stalo ze som nemala separacku a v plienke bola poriadna "naloz" (kaka len raz za 2 dni), to mam problem malu umyt aj v umyvadle aka je spinava 😀 😀 😀 No ale co robite s takou spinavou plienkou? Ked ju prepieram v umyvadle tak je cele spinave a drhnem zasa aj umyvadlo, medzitym mi doma pistia 2 deti....... mate lepsiu radu? Skladujem potom vyzmykane v kosi a periem kazdy den. Dakujem za rady.

zfidorka
29. sep 2011

@vrn ja som plienku vysprchovala najsilnejsim prudom vody a potrela mydlom na pranie... ked som nestihala, tak som plienku len hodila do sprchovacieho kuta a ked som mala cas, tak som ju osprchovala...

katka888
29. sep 2011

@vrn
ja ked nestiham, pokakanu plienku zabalim, hodim k ostatnym aj s obsahom / ak je ho velmi vela, len nahrubo sprskou splachnem / .... periem kazdy den, kedze latkujem 2 deti a pracka sa rychlo plni. doteraz som ziaden flak nemala na plienkach po vyprani

zajaciq
30. sep 2011

ahojte...znovu sa ozyvam... po radu 🙂 chcela by som sa opytat vas nazor na treningove nohavicky.. vysvetlim nasu situaciu, dcera ma rok a pol, na nocnik ju ucim odkedy vie sediet, od cca 6teho mesiaca, s kakanim problem nie je, vzdy len doma. s cikanim sme na tom tak, ze doma pouzivame gatky a ucim ju pytat sa na nocnik, zaroven sa jej ale pytam casto, ci chce cikat. na spanie cez obed kedy ako dam/nedam plienku, na noc davam bbh alebo swadlebeesku. Len neviem co von, na kratke prechadzky okolo domu vezmem nocnik a vylozim ho na ihrisku (vyzeram ako trafena matka, co svojmu decku neda jednorazovku ze jo 😠 ), ale von sa nevypisa, v lepsom pripade pride domov sucha. Ale na cesty autom, autosedacka, obchody...tam si netrufam ju dat bez plienky , nakolko vela casto cika, (rada papa aj pije :P) taak som si spomenula,ze niekedy sa tu riesili treningove gatuse. mohlo by ma to vytrhnut z biedy? Priatel je proti tomu, aby sme malu davali do novej sedacky bez plienky.. tisickrat diiiiki 😵

prsky
30. sep 2011

@zajaciq a co davat nepremokavu podlozku pod dcerku v autosedacke.. u nas to bolo tak, ze akonahle mala plienku, tak cikala - proste rozlisovala, ci ma iba gatky, alebo plienku a podla toho sa chovala, takze u nas treningove gatuse 0 bodov .. ale kazde dietatko je ine, ak sa ti pyta na cikanie aj ked ma plienku, tak su pre vas treningove gatky vhodne, lebo sa daju lahsie stiahnut ako plienka

crysmile
30. sep 2011

@zajaciq ja som davala vsade kde som sa nebala nehody bez plienky, radsej som nosila oblecenie na prezlecenie.. tam kde som sa bala nehody, tak tam som dala plienku.. ked som videla ze plienka bola sucha, tak som prestala davat na tychto miestach.. do auta ked sme takto isli do kosic mala plienku.. vonku som davala cikat na travu.. bez nocnika...

prsky
30. sep 2011

@crysmile zajaciq tusim nebyva na SK a v zapadnych krajinach sa moc cikanie do travicky nenosi 😉

zajaciq
30. sep 2011

@prsky
@crysmile hmmmm, dakujem. plienky neznasa davat...ale potom ked prideme zvonku a chcem ju vyzliect, tak to uz je jej majetok, hoc aj prestata full, tak sa nechce dat vyzliect. neviem mne sa uz proste nechce prat, ona vsetkemu rozumie a vie povedat "cem" aj "cikat" "kaka" "gatus" tak ako len to nepovie vtedy ked ma..robi si zo mna dobri den, ze ciko a uteka od nocnika. a nepremokavu podlozku hmm kupim jo,
myslim,ze momentalne je stav taky, ze nasti do plienky , lebo vie, ze tam je plienka. ale vcera bola sucha a to sme sli v aute (lebo doma curala 2 razy do nocnika a nedala som jej pit naschval uz) . Ach jaj je to narocne v takomto utlom veku 😕
a tie treningove gatky to nie je ako gate ? to je skor ako plienka? docerta ne ze daco zas kupim a hlupost. to jej mozem aj vrch z IB dat 🙂)))

zajaciq
30. sep 2011

dobry.. ach jaj, dobry boze na ranko si takto pospasovat s gramatikou...

prsky
30. sep 2011

@zajaciq treningove gatky su proste gatky s latkou dole naviac - akoby vsita plienka http://latkoveplienky.sk/produkt-detail/trening... .. da sa to stahovat ako nohavicky, ale ked sa pocika, nejde to na gate 🙂

crysmile
30. sep 2011

@prsky @zajaciq je zato pokuta ak sa cika do travicky?

prsky
30. sep 2011

@crysmile tak to netusim, myslim, ze hej, ale aj keby nie, tak ked zijes v nejakej spolocnosti, kde sa to proste nerobi, tak to nerobis ani ty, ci? a inak u nas je za cikanie na verejnosti (do travy, kanala, proste vonku) pokuta do 30€

crysmile
30. sep 2011

@prsky to viem ze u nas tiez je za to pokuta, ale my sme na dedine a nik to tu neriesi..

prsky
30. sep 2011

@crysmile 😀 no sak u nas sa maloco realne pokutuje..ani v BA mi este pokutu nikto nenaparil za to, ze som malu davala cikat do travicky 🙂 ale u nas sato aj bezne robi

zajaciq
30. sep 2011

@crysmile haha tak to ma nenapadlo. moja ani raz sa tak nevycikala. tu je benevolentna spolocnost, tak hadam nejake curanie na travu nebudu riesit 😀 😎

crysmile
30. sep 2011

@prsky len ma napada, ako to potom riesia ak je nacikane v nocniku.. ked su vonku kde potom vylievaju?

labutka
30. sep 2011

@prsky to s tou pokutou myslis vazne? Aj u takychto susnov? 😲 V tom pripade by mali na kazdom detskom ihrisku automaticky postavit aj zachod.

@zajaciq v autosedacke mam nepremokavu podlozku a na nu davam poskladany stvorec alebo viacvrstvovku.
a nahradne oblecenie nosim vzdy, nielen kvoli pocuraniu, a odkedy krpec skocil do potoka, rozmyslam aj o nahradnych botach. 😀

prsky
30. sep 2011

@crysmile splachnes vodou pri kriku/strome..to uz nie je cikanie 😀 😀 (to som si prave vymyslela, ale mozno by to tak mohlo fungovat

@zajaciq pokial viem, tak v londyne sa moc cikanie vonku nenosi, mas ist bud na wc (co je s malym dietatom nerealne) alebo ma mat dieta plienku..vraj je tam bezne vidiet 4r deti s plienkou na zadku

crysmile
30. sep 2011

@labutka ale aj mne sa to zda pri malych detoch absurdne.. ked vencis psa tiez nebehas s nocnikom.. a pokuta za jeho cikanie nie je..

prsky
30. sep 2011

@labutka zakon vek nerozlisuje 😉 ale podla mna by pokutu nikto nedal, to daju max nejakemu vytrznikovi ci ozralovi, ale aj to je skor vynimka (ja som sa s tym stretla len 2x v zivote, ze pokutovali takehoto mamlasa, co sa v krcme nevycural a hned za rohom ho to chytilo)
mne skor islo o to, ze nie kazda spolocnost je voci cikaniu deti vonku tolerantna..ja osobne by som takyto uzus v danej krajine respektovala aj keby zan pokuta nehrozila

prsky
30. sep 2011

@crysmile hej, to je argument, ktory aj mna kedysi napadol, ale mozno to ani tak nie je o tom cikani ako o odhalovani intimnych partii .. v zahranici su dost citlivi na detsku nahotu, ani fotky deti vo vani nenajdes (ne, ze by som hladala 😀 ), plavky nosia uz dojcata atd atp

zajaciq
30. sep 2011

@prsky hej tu aj tu ma kazde decko plienku, su tenke, tak si nevsimnes, az ked sa decko nahne a vykukne... aj vo Fr tomu tak bolo. proste des... 😠 pampers forever

@labutka aj ja nosim na dlhsie prechadzky tury dvoje topanok (skok do mlaky, mora,) :D :D :D

majka1981
30. sep 2011

@zajaciq my teraz pouzivame treningace na doma, lebo robime bkm a vela sedi, tak aby neprechladol .... ale musim povedat, ze treningace prepustaju. mame od imse vimse a prepustaju. mne to nevadi, mne ide o komunikaciu aby som hned reagovala, ale s treningacmi von na ihrisko by som nesla. a do autosedacky tiez nie. to radsej tu nepremokavu vrstvu.

crysmile
30. sep 2011

@prsky hm.. ja ale prave teraz myslim na slovensko.. a jeho zakon.. ak pride za mnou niekto napr. aj tu na dedine ze mi ma dat pokutu za cikanie mojej malej (lebo zakon to prikazuje), tak sa mi zda smiesne ze na to iste miesto nacika pes a jeho majitel nedostane pokutu.. potom by ma zaujimalo takisto ako podotkla labutka ze preco aj na dedine nie su verejne wc.. a co sa tyka zahranicia.. chapem co sa tyka nahoty to cikanie.. ale ani tu na slovensku necikame ked je okolo nas 200 ludi, ani 10.. jednoducho si najdeme kutik.. sa mi zda ze niektore veci sa prehanaju.. aj ked jasne ze rozlisujem cikanie dietata a cikanie stareho ozrana alebo cloveka ktory vie vydrzat aj domov..

labutka
30. sep 2011

@majka1981 @zajaciq treningove nohavicky nenahradzaju plienku. su vhodne pre deti, ktore sa vedia na zachod vypytat alebo sa sami vyzliect, ale obcas im nieco ujde. teda male cvrknutie zachytia, ale ked dieta vypusti celu davku, tak to urcite pretecie, na to niesu urcene.
takisto sa nemaju pouzivat na noc.

ja som ich kupila hlavne z dovodu, ze krpec nema plienky a ide zima, a on sa hocikedy posadi na zem. tak dufam ze treningace mu to viac odizoluju.
jake to bolo jednoduche s plienkami, to mohol sediet kde chcel a kolko chcel. 😝 😅 😀 🤐

prsky
30. sep 2011

@crysmile jasne, tiez ma to napadlo aj tu na SK a nie vzdy sa stretavam s pochopenim, aj ked skor frflu zeny vo veku mojej maminy (60tnicky),co mi je divne, lebo sak nas davali vonku cikat bezne. tiez davam malu cikat na malo frekventovanych miestach, ked sa da (lebo dieta ked to chyti, tak pred minutou bolo neskoro 😀 ), ocikavame skor stromceky a kricky, proste miesta, kde ludia nezvyknu sediet a ked mam moznost, este to zriedim potom vodou.

misic
30. sep 2011

@prsky tak to je des, nastastie s takymto sme problem zatial nemali... na Svk sa to asi viac toleruje ked das decko vycikat na travu. Lebo ja malu bezne davam cikat vonku, teraz uz menej, vydrzi domov ale kede sme trenovali, tak ked zahlasila cikat, hned sme do sekundy stahovali gate a sli cikat k najblizsiemu kriku abo stromu a dokonca 2x sa jej podarilo aj vykakat. To som dost trpla, aby nas teda niekto nechytil a nedal nam pokutu za to. On apovedala, ze cikat a naraz uz aj klobasa bola vonku... 😀 Trapas, ale nastastie na takom odlahlejsom mieste sme boli. A s tymi psikmi je to presne, je malo ludi, co si to za svojim psom uprace....

majka1981
30. sep 2011

@labutka imse vimse prepustaju aj tu malu davku, z toho dovodu, ze krpec cika na stranu a to tam pretecie...
aj ja som ich kupila z toho isteho dovodu, aby bol izolovany a aby mal trosku teplejsie pod ritkou.

majka1981
30. sep 2011

tu v Rakusku v nasom okoli je to fajn, tu na ihrisku bezne deti obcikavaju strom 🙂 , takze mne nerobi problem aj mojho dat vycikat.
aj ja mam tu mienku, ze ked moze pes vsade cikat, tak preco by moje dieta nemohlo...
minule som bola v dmku a tam som mala velku potrebu, tak som sa milo spytala, ci by som mohla pouzit wecko a predavacka mi sice dovolila, ale povedala ze "vynimocne"... akoze ja som zakaznicka, v dmku od kedy mame dieta, nahavam pravidelne aj 100 EUR na mesiac a ani tam nemozem pouzit wecko? ved ho nenahavam v stave ake najdem wekca na stanici 😝 😝 😝

tinika
30. sep 2011

@majka1981 sak to ja mam taky problem cele tehu jedno aj druhe aj mimo ze mi dost často treba a malokde sa da ist, aspon ze tie velke obchody maju ale v ako mstave to uz nehovorim .(