Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

petah82
7. okt 2011

@layla84 dovolim si kopirovat z jednej pienkovej stranky:
Kapsové//Dovnútra (do kapsy) sa vkladajú rôzne vložky, vkladačky, poskladané štvorcové alebo viacvrstvové plienky, plienka je len taká savá ako vkladačka vložená do „kapsy“, vrchné nohavičky sú súčasťou plienky.
Výhody:rýchlo schnú, jednoduchá manipulácia, možnosť prispôsobenia savosti plienky,veľmi štíhle
Nevýhody:nohavičky treba oprať po každom pocikaní
All in one//Plienka pre jednoduché prebaľovanie, nie sú nutné žiadne prídavné sacie vrstvy ani vrchné nohavičky. V prípade, že jednotlivé vrstvy nie sú zošité, ale sa pripínajú patentkami, plienky bývajú označené snapp-in-one (SIO, napr. Itti alebo Gro Via).
Výhody:jednoduchá manipulácia porovnateľná s jednorázovými plienkami, veľmi štíhle
Nevýhody:dlhšie schnú (neplatí pre SIO) a rýchlejšie opotrebovanie PUL vrstvy, ktorá vyžaduje šetrnejšie zaobchádzanie pri praní a sušení

petah82
7. okt 2011

@layla84 na noc treba nohavickovu bambusovu, napr Anavy, tots bots. na to este idu Pul vrchne nohavicky alebo vlniaky. my sme davali na noc Bum Genius, ale ako sa zacal v noci mrvit a prevracat na brucho, tak pretekali bokom, preto na noc treba bambusovu nohavickovu, ta nasaje riadne vela a taha aj celu noc...

katka888
7. okt 2011

@petah82
🙂
u nas teraz frci kombinacia: pre Viki / rok a 7 mes / kapsovka BG vypchana vkladackou wonderoo, a Ondrik / 3 mes / kapsovka wonderoo vypchata vkladackou BG 😀

@layla84
IB som este nemala, takze tazko porovnam, mne len vyhovuje ten bambus , jednoduche pouzivanie a na to ze je to AIO rychle schnutie. ta plienka / easyfit / ma este jednu bambus vkladacku, ktoru davam starsej dcere so stvorcom .
na noc nemusis davat ine, nikde nie je povedane, ze sa nieco musi, nemusi 🙂 vies ako to myslim 😀 , ja davam malemu nohavickove bambusove plienky prave kvoli savosti, ze toho riadne nasaju, a nemusim az tak casto menit v noci, prebalujem tak 1-2x za noc, viackrat sa neviem do unavy dokopat. na nohavickove davam vlniaciky anavy , su priedusnejsie ako pulky, tak preto. moj nazor je, ze samostatne nohavickove bambusove olienocky viac nasiaknu ako hocaka kapsova AIO / ale su baby co pouzivaju na noc aj kapsove a AIO a dovypchaju, len mne sa to zda potom objemne / ... ale ak mam vylozit karty na stol, tak niekedy ma drobec na sebe v noci obycajny stvorec s pulkami, lebo tak zaspi 🙂 a to sa pri prom kojeni dokopavam ho prebalit, ale stalo sa, ze bol takto suchy az do 4tej rana, inokedy mu dam kapsovu plienku, lebo nohavickove bud nedoschli, alebo su v izbe kde spi vika a zobudila by som ju a tak ... 🙂 /
nas je 25.6. 🙂
a ten suchy zips, pri viki som ho nemala rada, kedze sa lepil kade tade, no teraz ho zacinam preferovat, lebo ako sa tie dve deti vrtia, uz nemam cas "štelovať " patentky a triafat kedy ako budu sediet / akoze viem, priblizne kde zapnut, ale niekedy je maly otlaceny, inokedy mu je to volnejsie / a such yzips capnemm na prvykrat ako mi treba a najma ovela rychlejsie ... hold pri 2 detoch nie je cas 😀 ... ja som mala nakupene suchace najma kvoli babkam, ked strazili viki, tak kym to upatentkovali, tak im aj utiekla.a easyfit nie su na patenty... ☹ ☹

janula18
7. okt 2011

chcem sa opýtať, mám doma baby luky a majú mi dosť popoliny, ale malému som dala tie BL po dvoch hodinách už čkal že bol mokrý, proste na tele cítil mokré. Dá sa dať niečo aby to necítil, viem že sú stay dry vkladačky, ale tie sú len na spodu a ked tie BL majú okolo celého telíčka, tak je to morké všade, neviem ako by som ro urobila, či si spraviť stay dry vkladačku v tvare celej plienky?

zuzanockamt
7. okt 2011

@janula18 treba castejsie prebalovat ... ja sa snazim prebalit takmer po kazdom ciknuti, takze sa stane, ze prebalim uz o polhodinu alebo hodinu, inokedy vydrzi so suchou plienkou aj 2 a pol hodiny

janula18
7. okt 2011

@zuzanockamt ale ked ho dám spať cez den, tak sa to nedá. Oni vydržia byť hore tak max 1hodinu.
To koľko plienok na den máte takto?

zuzanockamt
7. okt 2011

@janula18 ja miniem pocas dna max. tych 8-10 kusov - davam na den bavlnene stvorce alebo viacvrstvove+ vrchne PUL gate a na von, ked idem tak dam kapsovku - to miniemmax. 2 za den a na noc bambusovu nohavickovu ... stvorcov mam dokopy mozno 25, viacvrstvovych 12 ks, kapsoviek 9, nohavickovych 7 ... a este nejake vkladacky navyse

wewe22
7. okt 2011

@petah82 aku pracu gulu pouzivas?

zfidorka
7. okt 2011

@layla84 separacky vydrzia par prani, potom sa zacnu trhat... ak su len pocikane, ale malo okakane, tak kludne per...
ak ti na plienke ostanu skvrny, tak postupom casu sa vyperu... alebo vybielia na slnku, ale to musime pockat asi na jar...
k tej tvojej otazke ze co dokupit... asi by bolo dobre, keby si videla nazivo aj ine druhy plienok, odkial si? lebo teraz mas este male babo, ktore malo cika, ale casom podla mna tie IB nebudu stihat, hlavne na noc, do nosica a na dlhsie prechadzky...podla toho co pises ti vyhovuje styl vrchne nohavicky a vkladacka... take su este gro via, ale tie nie su take save ako IB... vacsi vyber je z kapsovych plienok, tam je vsak nevyhoda, ze ich musis prat cele (aj PUL vrstvu), ale na druhej strane vies ich vypchat podla potreby... stay dry vrstvu pre pocit sucha maju napr. bum genius 4.0 (co si dala na ne link), k nim by si potom casom este dokupila bambusove vkladacky (kvoli lepsej savosti)...
oblubena varianta na noc je bambusova nohavickova plienka a na nu vlniaky(maximalna priedusnost), ak das dovnutra stay dry vkladacku, tak bude mat pocit sucha... vlnene nohavicky je potrebne specialne osetrovat po prani lanolinom...

janula18
7. okt 2011

@zuzanockamt to aké bavlnené štvorce? to asi nie sú klasicke bavlnené plienky

zfidorka
7. okt 2011

@janula18 bavlnene stvorce su klasicke bavlnene plienky...
keby si dala malemu nejaku vacsiu stay dry separacku, tak by ostali nepokryte len boky a tie su vacsinou suche...

layla84
7. okt 2011

@zfidorka ďakujem!!! Presne tieto info hľadám. Paráda, veľmi mi v rozhodovaní pomáha, čo píšeš. Začínam sa v tom orientovať, už len dohútať detaily. Som z RK, tak neviem, či je tu niekto, hoci sa mám niekedy v týchto dňoch ak to vyjde stretnúť s @juliam (ďakujem a teším sa ak to teda vyjde) a pokukáme jedna druhej na plienky 😀 😀 😀 tak ešte počkám s rozhodnutím. Dievčatá,a k je tu niekto ešte na okolí LM-RK-DK čo látkujete, možno by sa dalo stretnúť???

zuzanockamt
7. okt 2011

@layla84 ja som MT a obcas aj DK 😀

layla84
7. okt 2011

@zuzanockamt Juchuuu, ja si ťa nááááájdem 🙂 viac IP - dáš mi vedieť kedy máš čas, ja by som možno rada došla poobzerať plienky, a kedy bývaš v DK? Ja to mám cestou domov k našim, chodím dosť často, možno by sme sa mohli stretnúť?? Ja sa prispôsobím. Strašne by som chcela vidieť ako fungujú tie ostatné plienky.

zfidorka
7. okt 2011

@layla84 pozri si aj nase fotoblogy (mam odkazy na baby v mojom blogu v casti Páčia sa mi tieto fotoblogy), myslim ze @michaela80 ma podobny vkus ako ty 😉

layla84
7. okt 2011

@zfidorka ooo, ale zmúdrievam tu no totoooo 😀 😎

layla84
8. okt 2011

Dievčatá, ďakujem vám, čo ste mi napísali - tu vo fóre aj v IP, ste úúúžasnééé!

pusinqa
8. okt 2011

@zfidorka ďakujem za tip s fotoblogmi ja som ich vždy potom hľadala tu v téme a všetky som si nepamätala ale už som to dala do obľúbených a nájdem všetko raz dva 😉

monuska342
8. okt 2011

ahojte mate niektora skusenost s tym ze sa vam deturence zacali vyhadzovat na zadocku po latkovych plienkach?ja pouzivam mesiac latkovky vacsinov stvorce a teraz sa mi maly zacal vyhadzovat na ritke periem stale v tom istom prasku...

sima.p
8. okt 2011

@monuska342 no veru moja máva na ritke pupáky.... Ked som u našich a tam dám hnusku, tak jej to zmizne

zfidorka
8. okt 2011

@monuska342 nejdu mu teraz zubky? nezmenila sa mu stolica?

estterka
8. okt 2011

prave pozeram,ze na tej nasej nestastnej minilala plienke vybledli po ani nie desiatich praniach uplne kvetinky ☹ mame bielu s kvietkami a uplne ta plienka hrozne vyzera.. 😒

careamell
8. okt 2011

Ahojte, dnes som našla super zľavu na tú praciu guľu, za 10,- EUR aj s poštovným. Chcem sa spýtať, tie, čo v nej periete, naozaj vyperie aj fľaky od kaky na plienočkách, alebo niečo ešte pridávate? Ďakujem

zfidorka
8. okt 2011

@estterka si ju mala uz davno reklamovat 😒

estterka
8. okt 2011

@zfidorka a myslis,ze by ju niekto vyreklamoval? 😲

petah82
8. okt 2011

@wewe22 Biowashball http://www.praciegulicky.sk/product/pracia-guli...
@careamell nam vyperie vsetko, obcas mame sedy flak od zeleza co berieme, predpokladam, ine flaky nemame, casom aj tie sede vyperie, obcas puer.

iron
8. okt 2011

@estterka ja ju idem reklamovat, lebo nam proste tecie a tiez farby sa sprali...v pondelok posielam. Bola dost draha veru.

iron
8. okt 2011

akurat ma napadlo, ze ci mam poslat aj s vkladackymi co k tomu boli alebo len plienku... 😒

juliam
8. okt 2011

@iron ja by som to reklamovala celé, aj s vkladačkami. resp. im napíš 😉

iron
8. okt 2011

@juliam ja som im pisala ci mam poslat aj s vkladackami a nic...tak to poslem aj s nimi. Ja ju mam ulozenu v supliku, lebo nepouzivam.