Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
10. okt 2011

@tinika
na zaciatok staci stvorec, ja som davala miesto stvorca vkladacku BG stay dry a neskor by som brala nohavickove bambusky. tie ale schnu dlhsie, a ja prebalujem do nich tak 1-2x v noci, ale periem skoro denne, kedze latkujem 2 deti.

zfidorka
10. okt 2011

@tinika vkladacka v bg kapse nie je ako bg flip stay dry (ta ma este suedecloth vrstvu)...
na noc mozes davat aj kapsovky, nohavickove su dobre vtedy, ak chces davat navrch vlnene vrchniaky alebo davat bambusovu nohavickovu lebo saje trochu viac, ako kapsovka s bambusovymi vkladackami...
a ako pocitam, az tak vela kapsovych nemas, tie vyuzijes na vonku v pohode 🙂

katka888
10. okt 2011

@tinika
mas tri rchne nohavicky? to nie je vela, skor malo 🙂
a na nohavickove bambusky na noc by som vzala vlniaciky.... ja davam anavy vlniacky

tinika
10. okt 2011

@zfidorka hej kapsovka bg je ta 4,0 čo mam je ina
@katka888
tak to som rada ze som nevyhodila zbytočne peniazky :D lne stale mam dilemu čo starsiemu na noc, resp. nie dilemu, musim dokupit a vaham či lebo uz by sme konečne sa mohli aj zbavit plienok :( a ze mladsiemu čo, lebo vlniaky ma nejako nelakaju :( takze skor by som nejake tie bambusove plienky a navrch tym padom stačia aj bg kapsy nie?

zfidorka
10. okt 2011

@tinika starsiemu bambusovu, napr. tots bots bamboozle stretch (plus baby idea prefold/twofold vkladacku), alebo baby idea bamboo extra (plus tiez vkladacku) a na vrch mozes davat tie vrchne co mas...

tinika
10. okt 2011

@zfidorka a to su jednovelkostne? sa tu stale opakujem čo? uz som otravna :D a to bamboo extra myslis toto? http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-l...

tinika
10. okt 2011

a kočky je fakt ze latkovane deti skor sa odplienkuju? ake mate skusenosti? bo toto zistim az dost neskor hihi podla druheho syna

sima.p
10. okt 2011

@tinika prvá na papierových sa odpliekonkovala v 29 mesiacoch, ale takmer bez nehôd, v noci mala plienku do 3 rokov. Mladšia od 18 tich mesiacoch na látkovkách, odplienkovala sa v 22 mesiacoch - ale tá si ešte veľmi často cvrkne do nohavičiek a aj sa ešte dosť často pocikáva. Na spánok ešte potrebuje plienku....

tinika
10. okt 2011

@sima.p no tak moj ma 22m a zatial nehrozi :( ale pravda ze latkovky mal prve 4m cca a a teraz asi druhy mesiac ale pytat sa zčina, ale nie vzdy urobi potrebu a velku len do plienky .( a bez plienky ho uz nenechavam bo je dost chladno uz teraz a aj tak, on vydrzi aj dve hodky suchy, dam ho na nočnik a ked nič neurobi tak sa potom pocika, cez leto sme to takto robili ale nemala som pocit ze si to uvedomuje asi len raz mu vadilo ze je mokry, tak ja uz neviem

zfidorka
10. okt 2011

@tinika ano jednovelkostne, ak sa ti starsi odplienkuje, das mladsiemu 🙂
bamboo extra je nohavickova ekoplienky.sk/product/babyidea-bamboo-extra-166/

katka888
10. okt 2011

@tinika
sesterkina na jednorazovkach sa odplienkovala v roku a pol, druha sa jej na jednorazovkach odplienkovala po 2 rokoch, moja ma rok a 7 mes a nehrozi odplienkovanie, aj ked ma napisanu plienku az cez usi, nechce si ju ani dat vymenit, akoby si na to mokro zvykla... 😖

tinika
10. okt 2011

@zfidorka ha takze tie bamboo to su tiez nohavičkove plienky vdaka baby, idem do hajan zajtra ma čaka tazky den :D ale radostny a duam, ze este vydrzim ako kinderko hihi

tinika
10. okt 2011

@katka888 sak mama mi vravela ze aj brasko uz nemal ani na noc plienky od 1,5r čo je chalan a moj dva o chvilu a aj cez den este ma, ako tragediu z toho nerobim ale občas mi take reči lezu na nervy

katka888
10. okt 2011

@tinika
hej, chapem... ani ja z toho nestrielam, ako davam na nocnik, obcas na neho ukaze, omielame, ze sa piska do nocnika, ale zase je mi jasne, ze v takom veku to dieta este nemusi chapat pointu..... my sa pomalicky snazime ani nie preto,aby sme sa neskor " chvalili" , pre mna za mna, nech ma plienku kym sama na to nepride, ale pomaly sa snazime oducit kvoli skolke.

zfidorka
10. okt 2011

@tinika ta bamboo extra ma 2 velkosti, ale velkost 2 je od 4 mesiacov do odplienkovania...

tinika
11. okt 2011

@katka888 presne tak, mne tiez neide o to čo vravia druhy, maly stale ked na nočniku je potom sam pozera, či tam niečo je alebo nie a ukazuje tesi sa, lebo chce ist vyliat do zachoda a splachnut a ja som mu povedala, ze sa splachuje len po sebe a ked niečo urobi, to myslim pochopil, lebo po mne uz nesplachuje .D

crysmile
11. okt 2011

@tinika mne sa mala odplienkovala v 25 miesiacoch.. v 26 uz aj na noc..

mikisa27
11. okt 2011

@sladkasue dakujem za info,tak radsej do kosika prihodim nejake lepsie vkladacky,nech tie kapsovky co mame nakupene aj vyuzijeme 😉

tinika
11. okt 2011

@zfidorka ahoj prosim ta ak si tu mozes mi z toho odporučit este vkladačku do TB stretch? je to jediny obchodik ktory tu mame, takze velmi nemam na vyber a platit postovne za jednu plienku sa mi nechce, som chcela vyskusat a potom dokupim vdakaaaaa

iron
11. okt 2011

my sme sa odplienkovali v 26 mesiacoch za jeden den a hned aj v noci. Nikdy som ju nedavala sediet na nocnik.

tinika
11. okt 2011

@iron ty mi nevies poradit na prispevok a link je http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

iron
11. okt 2011

@tinika nuz to chces asi dovypchat na noc, vsak?
tak mozno nieco tensie bambusove...alebo potom hrubsie bavlnene..
ja by som asi dala http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/3-1-Lat...

tinika
11. okt 2011

@iron jjo na noc, ale som tam volala a nemaju tie TB STRETCH, odporučili mi AIO totgs easy fit ale je drahsia tak reku mozem rovno objednat TB z netu a zaplatit postovne takze ak na inej stranke, ake mate skusenosti? kde? ake vkladačky? tie bamboo tworfold? alebo ine?

iron
11. okt 2011

@tinika ja mam radsej prefoldy, ale ja na noc malej nedovypchavam, mame len klasiku.

tinika
11. okt 2011

@iron ako klasiku? no ja budem asi musiet dovypchat, som davala pop in s bambus. vkladačkou original+este jednu a prečurany jak .... takze musim dačo vymysliet

majka1981
11. okt 2011

@layla84 vies co ja sa Ti priznam, ze ja som snivala aj mesiac/dva o plienkach, takze nerob si nadeje, ze dnes nebudes o nich snivat 😀

tinika
11. okt 2011

@majka1981 podobne hihi stale sa mi o nich snivalo kym som ich objednala

inac kočky ktore z tychto babyidea vkladačiek? su rozne tvary zase mam dileu
http://www.ekoplienky.sk/produkty/vkladacie/?pa...

tinika
11. okt 2011
tinika
11. okt 2011

kde s t kto? chcem objednat a neviem si rady :((

amelia17
11. okt 2011

ahojte kočky, rada by som si kúpila základnú výbavu štvorcových látkových plienok (myslím na odrgckávanie, do kočíka, po kúpaní...), vedeli by ste mi poradiť aká značka je kvalitná, t.j. dobre savá a aj po opraní je príjemná, nezrazí sa, poprípade nezožmolkovitie? neviem ani cez ktorý e-shop takéto plienky kúpiť, vyskúšala by som rada aj viacero typov, ale som z toho jeleň... či bavlnené, či mušelínové, bambusové, atď. Poraďte preto aj nejaké weby odkiaľ ste vy kúpili a máte s nimi dobré skúsenosti!!!! dikes moc 😀