Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
13. okt 2011

@labutka istota je istota 😀

maticap.
13. okt 2011

@zfidorka ved hej, prax ukaze, co zvladneme. Uz sa tesim, ako to budeme s dubakom nacvicovat. A co Ty hovoris na tu sponku? Zhanat, nezhanat?
Viem, ze to sem nepatri, no uz sa tesim, ked bude po porode... si pripadam ako velryba a vsetko ma taha a tlaci... a este cca 4 tyzdne... 😕

katka888
13. okt 2011

@maticap.
snapy sponku vyuzijes ak skladas novosklad, lebo nou upenis konce plienky, aby sa ti to hned nerozpadlo... nehovoriac, ked sa babo vrti, tak bez sponky by sa to pravdepodobne rozpadlo

maticap.
13. okt 2011

@katka888 no tie socikovske stvorce uz bohuzial po mne nezostali a je mi to luto, lebo zovsadial na ne pocuvam len chvalu. Holt, kvalite vo vsetkom ide dolu vodou.... Ja som kupila kikko lux, eko som nazivo nevidela, tak neviem porovnat. A po prani sa mi najviac zo stvorcov pozdavali ikeacke, ale samozrejme prax ukaze. My mame teda extra tvrdu vodu, tak uvidime...Takze radis radsej si sponku zaopatrit?

labutka
13. okt 2011

@alpiinka dakujem.
Na tu organizaciu prace priamo v obchode ja uz dosah nemam, ale info dalej posuvam.

katka888
13. okt 2011

@zfidorka
ja ked zehlim stare socik a kikko lux eco, rozoznam socik len preto, ze uz nemaju taku formu, ale na hrubku su podobne, ale moze byt ze socikovske pouizvame po niekom a uz vyse roka a kikko lux eco 2 mesiace.
popoliny som nedrzala v rukach, takze mozu byt lepsie, vyskusam 🙂

crysmile
13. okt 2011

@maticap. ano, sponku mam, dokonca tri, lebo mala mi vzdy ukradne nejaku.. za mna super vynalez..
@zfidorka to hej, ale tie sa mi dost zrazili.. ale mam ich rada tiez..

labutka
13. okt 2011

@maticap. Sponku by som brala.

crysmile
13. okt 2011

@labutka praveze ja skladam tak, ze dve nozosite strany k sebe a potom maly stvorec.. a z toho mi vyjde ze nozosita strana je pod chrbatikom, mi to pride ze to menej tlaci maleho na chrbatik..

katka888
13. okt 2011

@tinika
ako pise @zfidorka , pre moju mamku a svokru je suchac ideal, mne suchace nerezali, lebo sa lepili kade tade, ale pri dvoch latkujucich detoch doplnam uz len suchace, lebo ich len capnem a hotovo, patenky kym trafim a zapnem .... tak mi druhe dieta rozbija byt 😀 a na noc suchac idealny, patentky rozospata teda neviem zapnut ☹

maticap.
13. okt 2011

@zfidorka @katka888 @labutka - baby, a este jednu radu poprosim: pri novorodencovi teda skladat bud na novosklad alebo na nohavickovy sklad, resp. pri tej mojej vybave pouzivat nohavickove plienky a co neskor - ked podrastieme? Dokedy nam podla vasich skusenosti vydrzi novosklad, resp. stvorce? A este jedna otazka 😀 : kvoli sirokemu baleniu staci novosklad alebo treba este pridat plienku (ak ano, tak ako? 😨 ) ? Dakujem za odpovede, ste zlate 😉.

zfidorka
13. okt 2011

@maticap. ja som snapku davala len ked som skladala novosklad na vonku... inak som fixovala vrchnymi, alebo som konce previazala 🙂 ak budes oste objednavat plienky, tak 1 mozes zobrat, zide sa... ale zase objednavat len 1 snapku sa neoplati...
kikko lux eko su oproti kikko lux nebielene, inak by mali byt rovnake... aj ked tie moje eko mi prisli dost biele 🙂

@katka888 jedna kikko lux eko sa mi dokonca po roku zacala trhat... to aj stare 30-rocne sociky od svokry, ale tkanie a hrubka sa mi zda byt tych socikov lepsia ako kikko...

@crysmile ved aj mne, ale tie 80x80 by po zrazeni mohli byt akurat 🙂

crysmile
13. okt 2011

@zfidorka no tak kikko eco su veru viac biele ako popolini nebielene, tie su uplne az hnedobezove..

katka888
13. okt 2011

@maticap.
my sme prvvy mesiac nedavali novosklad, lebo mu bol velky, maly sa narodil 2860 g, novosklad som mu davala od mesiaca , do neho este jednu plienku na obdznik, ale strasne sa yhadzal, to boli horucavy, tak som mu nechavala len novosklad. na siroko nam to stacilo, nevedel dat k sebe blizsie nozicky.
novosklad sa zvacsa dava lebo male deticky dost kakaju, tak aby sa ti nezaspinili vrchne nohavicky, takze uidis, dokedy ti bude take skladanie vyhovovat. nas kaka skoro do kazdej plienky take prazenickove davky, ze to ma od chrbata po kolena, ak by som mu nechavala stvorec na obdznik, tak by mal vrchne nohavicky zakazdym spinave.
nohavickove plienky som davala od mesiaca, cize asi odvtedy, kedy uz netrebalo rpebalovat 4-5x za noc, ale stacilo 1-2x, ze dlhsie pospal

zfidorka
13. okt 2011

@katka888 mne na noc praveze vadil suchac, lebo bol dost hlucny... som ho potom rozopinala prikryty paplonom 🙂

@maticap. ja stvorce davam na doma doteraz... skladam ich na obdlznik a na ne som si nasila bambusove vkladacky, aby bala na tele bambus, a je to takto aj savejsie...
ako dlho novosklad je individualne, zalezi dokedy ta to bude bavit skladat... 😉 tak do 9 mesiacov by mal velkostne stacit...
nohavickove davam len na noc, alebo na vonku, kapsovky na vonku...
siroke balenie je novosklad a do toho stvorec na obdzlnik, alebo hrubsia vkladacka 🙂

tinika
13. okt 2011

@katka888 no ja verim ze druhe dieta uz plienkovat nebudem a počuva zatial hihi tak snad byt nerozbije a babky velmi neprebaluju, kedze pracuju ,takze mne aj patentky stačia a tato ich ma radsej :D

zfidorka
13. okt 2011

@tinika sikovny tato 😉

maticap.
13. okt 2011

@crysmile @zfidorka @katka888 😵 vdaka!

katka888
13. okt 2011

@zfidorka
ja som rok pri vike bola cisto za patentky, suchace som mala len ńa plienkach, ktore neboli na patentky, odkedy sa narodil ondrik, nejak ma to preorientovalo 😀

@tinika
no drzim palceky, ved to uz mas za par 😀

tinika
13. okt 2011

@katka888 dakujem moja, no ja som tiez spoko so suchačmi si nastelujem ako chcem a nehladam patentku hih iale presne so msa bala či sa neopotrebuju takze som vačšinou patentky brala, len ak neboli patentky tak suchacze, tie tb stgretch su len so suchym tak tato nema na vyber :D

labutka
13. okt 2011

@zfidorka @katka888 uz om to sem raz pisala. Na noc som vecer zabalila do patentkovej plienky, tu som vnoci poslepiacky v pohode rozopla a dala suchozipsovu, tu som zas poslepiacky zapla. Suchozipsovu som si nachystala, suchace uz boli rozopnute.
pri posteli som mala nachystane prazdne vrecko na spinave plienky, tak pocuranu som tam rovno hodila. Ani nohu z postele nebolo treba vyiahnut. 😀

zojec
13. okt 2011

mne suchac aj patentky pridu tak zajedno.. najskor som bola len patentkova, prave kvoli tomu, ze na suchacoch rychlo vidno opotrebovanie.. ale nie je suchac ako suchac 🙂 najhorsie su na tom asi BG , drzia super, ale rychlo vyzeraju ako po 100rokoch pouzivania.. a najlepsi suchac z kupenych plienok ma TB. ked som zacala plienky sit, tak sa mi naozaj velmi osvedcil suchac z detivbavlnke. je porovnatelny z TB, ak nie lepsi.. a tiez ako b. rastie a je akcna, tak sa mi suchac rychlejsie zapne, a aj lepsie dopasuje. niekto tu pisal o tom, ze BG flipka preteka popri nozicke. treba ju dobre zapnut, hlavne nastavit dobre zmensenie. b. ma 10kg a stale nosi plienky zmensene na stred. hlavne tie, kde su volnejsie gumicky (BG aj IB tutto, wonderoo) TB maju pevnejsie gumicky a aj mensi strih..

kryska5
13. okt 2011

@labutka takže na noc je asi lepšia bamboozle stretch ako IB boo? a tá má originál vkladačku z mikrovlákna? a jasnačka že bude treba dovypchať keďže cikáme v noci celkom dosť 😝

labutka
13. okt 2011

@tinika kukam ze zojec ma predbehla. Tb ma jednoznacnr najlepsie suchace, po roku pouzivania su stale jak nove.

@kryska5 na noc by som davala stretchku, mne sa viac pozdavaju sirsie plienky na noc. Bitti boo skor na denny spanok. Oboje su bambusove.

kryska5
13. okt 2011

@labutka Dík za radu 😉

zojec
13. okt 2011

@labutka ked uz mam dnes ten netovy den 😀 nic ine nie som schopna len sediet a byt mudra ako radio 😉

crysmile
13. okt 2011

@kryska5 ja by som ib na noc nedala, sice som to boo nemala, ale tiez je uzke medzi nozkami.. a radsej nohavickovu a vlniaky na noc..

@zojec aj taky treba mat.. a tvoje rady aspon maju hlavu a patu, ked uz si ako radio..

katka888
13. okt 2011

@labutka
ja mam nad hlavou na vankusi novosklad pripraveny na rano aj s flipkami a snapz, lebo on rano kaka riadne, vedla vankusa obrusky na zadok a 2 nahradne nohavikcove, spinave hadzem rovno na zem a spratam az rano.🙂 ja v noci chodim asi 4-5 x z jednej izby do druhej, medzi detmi, raz jedno je hore, raz druhe, takze som ako namesacna a tie patentkz neviem trafit. 😀 😀 😀 lez napr BBH bamboo je na patentky 😀

crysmile
13. okt 2011

@katka888 hehe, to my sme vsetci na jednej posteli, tak ja len oko rozlepim, tiez plienku hodim na zem a dam cecok a spim.. a ake pouzivas obrusky? davate tu niekdo medvidka?

katka888
13. okt 2011

@crysmile
u mna je mm pernamentne sluzobne v DE, cize som na deti najma v noci sama, preto pendlujem, ale za to mam celu postel pre seba
pouzivam dmkacke babylove, no rozmyslam to nahradit nejakymi latkovymi obruskami. tusim @emjee ma medvedika, ale asi sa pletiem