Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
13. okt 2011

@katka888 ja sa preto pytam, lebo ja pouzivam latkove, mam imse vimse, nastrihanu plienku a este nejake z bavlneneho platna.. pouzivala som medvidka, ale ma citlivu pokozku, tak sme ho vysadili.. teraz rano namocim do vody, vyzmykam a polozim na vrchnacik od dozy.. do vecera nevyschnu..

katka888
13. okt 2011

@crysmile
a kolko ks mas? zvazujem si bud kupit bambus male stvorce, ze vyuzijem aj ako vkladacky do plienok, alebo nastriham nejaku plienku. len on mi teraz tolko kaka, ze by som ich potrebovala dost ... kedze nie vzdy s ada ho oplachovat v umyvadle....

crysmile
13. okt 2011

@katka888 cca 25, z toho 12 imse vimse.. tie by som nekupovala uz, najlepsie ide kaka dole z tymi, co su vyrobene z obyc. tenkej plienky, nie vysokogramaznej.. ja som nastrihala aj zlty bmb kikko, ale davam pod zadok malemu, na ritku na utieranie je to skoda.. ale ta plienka uz bola riadne zodrata, vyse roka pouzivana pri malej.. takze sa nepara ani, ani nie je obsita.. ja by som uz vlhcene len vynimocne pouzivala, toto setri nielen pokozku ale aj penazenku..

katka888
13. okt 2011

@crysmile
mne nejde ani o penazenku, ale sa neviem kukat na to, kolko ide do kosa zbytocne.... 😒
nastriham nejake kikko nizkogram. ved ak bude malo, tak dam obrusok jednorazovy a dorobim si dalsie,dakujem za info, si mi velmi pomohla
ved potom s tym mozem umyvat okna 😀 a mm urcite plienky pouzije ako handry na cokolvek 😀 😀

katka888
13. okt 2011

@crysmile
a aky vrchnacik od akej dozy pouzivas na tie obrusky?

crysmile
13. okt 2011

@katka888 ja mam tiez tu nizkogramaznu kikko nastrihanu, tu je ale treba obsit, lebo sa para.. cca rozmer 15x20... a tie mam najradsej, potom tie imse a potom nejaku plachtu rozstrihanu, to ale malo saje.. no a ekonomicky aspekt je samo az na poslednom po zdravi a ekologii.. je to ale fajn, som si na to zvykla, som si dala usit aj tasticku na vlhcene, este ju nemam..

crysmile
13. okt 2011

@katka888 od hocijakej vacsej dozy, co ti bude sluzit ako tacka na tie vlhcene.. spodok dozy pouzivam pri prebaleni na pouzitu plienku.. a myslim umelu dozu na potraviny, co sa dava do chladnicky alebo na prenos potravin, vies co myslim?

katka888
13. okt 2011

@crysmile
ano, vyskusam...a ake mas este tych obruskov rozmery? cca?

crysmile
13. okt 2011

@katka888 vyssie som pisala.. cca 15x20cm..

katka888
13. okt 2011

@crysmile
som prehliadla 🙂 diky

crysmile
13. okt 2011

@katka888 za malo.. dufam ze budes spokojna, ja som si vsimla ako sa tie kupene obrusky dlho rozkladaju..

katka888
13. okt 2011

@crysmile
ved to, mna aj stve, ze mm pouziva v kuchyni kuch utierky papierove snad na vsetko, ja zase najma latkove, ved to vyperem...
a ten rozmer prisposobim plienke z ktorej budem strihat 🙂 ved by som bola blba vystrihnut nejaky rozmer a necha t 2 cm volne hihi

crysmile
13. okt 2011

@katka888 jasne 😀 ja tiez nemam vsetky uplne rovnake.. z toho sa nestriela.. sme spohodlneli pouzivanim jednorazovych veci..
minule som uz aj flasu a cumle videla jednorazove.. aspon ze toto nemusim riesit..

mmacca
13. okt 2011

Ahojte! Poradili by ste mi nejaké vrchné nohavičky, nie vlnené? Už sú nám pomaly malé M, tak neviem, či kúpiť L alebo radšej jednoveľkostné. Mám Flipky a WeeHuggers,PopoWrap,Swaddlebees,Thirsties. Rozhodujem sa či si kúpiť jednu zo značiek, ktorú mám, alebo skúsiť niečo iné. Ktoré sú dobré? Vďaka!

crysmile
13. okt 2011

@mmacca ja som mala pri malej rada babybeehinds pulky.. a potom este gro baby, ale tie sa uz nevyrabaju..

katka888
13. okt 2011

@mmacca
ja by som brala flipky, tie mi pridu najlepsie.
vyber si tie, sktorymi si max spokojna, co ka vyberies nove, ale nesadnu ti? 😒

pusinqa
13. okt 2011

@kryska5 my máme IB boo a tiež som myslela že aj na noc dám ale nezvládla by to tá plienka a to my nečúrame ani cisternovo ale tak normálka ale teda prebaľovať nemôžem, dávam ju na denný spánok a to je tak akurát že je teda dosť mokrá

emjee
13. okt 2011

@katka888 @crysmile ano mam medvidka, pouzivam einmalwaschlappen z dm na kako a imsevimse obrusky na cikanicu resp. posledne doutieranie - vydrzi , lebo ho pouzivame hlavne mimo domu, doma vacsinou sprchujeme

kryska5
13. okt 2011

dík moc všetkým dám na rady skúsenejších 🙂 žiadne ib boo nebude 🙂

tinika
13. okt 2011

ak plienočky objednane, len skoda, som chcela platit prevodom, mam tu istu banku reku aspon im to dnes nabehne a hned poslu ale este mi nedali fakturu zalohovu :( takze plienočky dojdu az bud. tyzdne dakedy :( čo uz počkame

mmacca
13. okt 2011

@crysmile
@katka888 No, Flipky sú fajn, len mám modré. Chcela by som aspoň jedny typicky dievčenské nohavičky. Páčia sa mi Tots Flexiwrap len neviem, aké sú.

katka888
13. okt 2011

@mmacca
fliúky su aj v krasnych pastelovych farbach, od tots bots sa mi zdaju dost velke tie nohavicky, su bez zaklapiek. osobe s nimi nemam skusenosti, takze ti asi napisu baby, co ich pouzivaju, ale my mame bez zaklapiek thirsties a uuz by som bez zaklapiek nebrala.. dost sa v nich vike hype plienocka ako beha hore dolu.

mmacca
13. okt 2011

@katka888 Veď práve to, že pomaly sa postaví na nohy. Pokiaľ len sedí, sú dobré všetky, čo máme doma. Záklapky vo Flipkách držia dobre plienku aj chodiacemu dieťaťu ?

eridani
13. okt 2011

My mame niekolko bitti boo a uvazujem dokupit dalsie. Je to nasa najoblubenejsia denna plienka. Podla mna nie je urcena na noc. Nejde ani tak o savost, ale hlavne o strih. Ak su nocne plienky sirsie medzi nozickami, tak sa lahsie prida dalsia vkladacka v pripade potreby, nic neodstava a nepretecie. Vacsia prdelka v noci nevadi, pretoze sa dieta tolko nehybe. Ale cez den, ked skuma svet, robi prve krocky, tak sa mu lepsie chodi v plienke s uzsim strihom. Nic nezavadzia, nenuti ho davat nozicky nasiroko.
Od IB mame tiez tutto aj d'lish. Bitti d'lish SIO maju rovnaky strih ako bitti boo, len material je iny. Su fajn, najma ak niektore dieta vyzaduje mat zadocek v suchu, je tam vsade stay dry vrstva, ale vkladacky su s bambusom a maju celkom dobru savost. Plienocka je stihla, vrchne nohavicky netreba, nepretiekla nam nikdy, pouzivame vacsinou pod nohavice, kludne aj uzsieho strihu.
Tutto ma velmi neoslovili, tie vkladacky su divne a 'poo fence' je nam zbytocny, akurat to otlaca.
Kedze mam rada prirodne materialy a drobec s tym nema problem, tak mam najradsej spominanu bitti boo. Na zadocku bambusovy velur miesto umeliny a tym, ze tam nie je PUL vrstva, tak je plienka viacej priedusna. Doma na plienku nedavam nic, v lete mal len tricko + plienku a teraz som pridala navleky. Prebalujem vzdy hned ako zistim, ze cikal. Staci len skusit plienku zvonku a hned viem ako na tom je, aj bez rozbalovania. Po jednom cikani nie je plienka mokra, zvonku je len slabo vlhka, na dotyk to citim, ale drobec nezamokri sedacku, ci koberec. Na von pridam vlniaciky BI longies, to ma vrchne nohavice na plienku a zaroven oblecenie v jednom. Ziadna vrstva navyse, ktora by zvacsovala prdelku a zaroven je to stale super priedusne. My sme spokojni.

katka888
13. okt 2011

@mmacca
ano, dobre drzia aj weehuggers, ale ony maju zaklapky z bavlny a castejsie nam navlhnu ako flipky, na strane druhej ma babo na sebe bavlnu co pri flipkach ee. weehugersky sa mi zda, ze lepsie akoby drzali tvar su pevnejsie, ja ch davam vike na noc s vkladackou BG organics.

josie3331
13. okt 2011

ja keby mam znovu nakupit plienky, tak z kapsoviek nakupim len BG 4.0. a z nohavickovych flexitots a bamboozle strech
z vrchnych BG a mozno este

kapsovky wonderoo a little lamb mi pretekaju, nohavickove ellas house a little lamb robia strasnu gucu, este mam anavy,tie sa celkom daju...
vrchne nohavicky Little lamb sedia len na nohavickove LL tej istej velkosti, tots flexivrap su sice krasne, ale odtlacaju a su take neprisposobive, tazko sa prisposobuju, alebo ako to nazvat 😀

ja pouzivam Medvidka, ked je nakakane, tak to najhorsie zotrem klasickymi vlhcenymi obruskami a docistim Medvidkom + vatovym vacsim obruskom

miruss
13. okt 2011

@maticap.: Snappi sponka je super na novosklad.

kryska5
13. okt 2011

@eridani prosím ťa tú IB boo nosíte aj von, či len na doma používate zväčša?

maticap.
13. okt 2011

@miruss vdaka za odpoved, kedze je to asi to jedine co mi chyba do vybavy, musim sa k nej nejako dopracovat 😉.

Nie je tu niekto kto by predal snappy sponku/y?

milluska
13. okt 2011

Ahojte, prepacte ak sa to tu uz x-krat spominalo, ale 1200 stran by som neprecitala ani do porodu 😅
Chceli by sme sa s mm pustit do latkoviek, ale chceme vyskusat to najlacnejsie riesenie a to klasicke stvorcovky. Pouzivate ich niektora? Kolko mi ich na zaciatok bude treba, ked chcem prat tak raz za tri dni? Co sa tyka skladu - novosklad, je treba este jednu plienku do vnutra (vkladacku, bambusku?) alebo staci ta jedna a na to PULky? Dakujem moc za info...
A ked chcem od narodenia tak fungovat, ako casto ste prebalovali, nepretiekli tie stvorcove?