Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
19. okt 2011

@kryska5 @miruss vďaka 🙂
mám otázky, keďže som začiatočník, tak že či to robím správne: keď balím novosklad a na to dám PULky, tak látková plienka by asi nemala spod tých puliek vytŕčať, však? na novosklad dávam vkladačku a natriem riťulu sudocremom. vadí ten krém vkladačke? dík

anelisa
19. okt 2011

@katka888 dala som TB na noc, ale samozrejme pocas kojenie kakla a aj tak potom nechcela spat, tak som ju prebalila po cca 2 hodinach v plienke a bola mokra len vpredu.
a neviete, ci existuju nejake jednovelkostne pulky s kridelkami? zatial mam len 3 ks flipiek, tak jednych kridelkove chcem doplnit, ale jednovelkostne som nenasla.......

zfidorka
19. okt 2011

@juliam pul-ky musia prekryt plienku, cize nema vytrcat...
natierat nemusis, iba ak by ti vela kakal, vtedy zvykne byt pokozka podrazdena... ja mam najradsej nivea sos krem, ten pekne vsiakne a nezanecha mastny film...
stay dry vkladacku ti krem moze polepit, z prirodnych materialov - bavlna, bambus - by sa krem mal dat vyprat...

katka888
19. okt 2011

@juliam
ako pise zfidorka, nemala by latka vytrcat,lebo ak namokne, tak sa ti cez nu vlhko nasiakne na oblecenie. ja som malemu prvvy mesiac nedavala novosklad, kedze mu tak ta plienka trcala, ze som mu novosklad zacala davat az po mesiaci, ked dorastol 🙂

beton
19. okt 2011

@juliam krem vkladackam urcite nevadi. ale ked dietatko nema problem, tak zvol nizsiu alternativu kremu namiesto sudokremu. sudokrem je uz na riesenie zaparenin a ked ho vyuzivas ako prevenciu, tak nebudes mat potom uz na co siahnut :o)) dufam, ze nebude treba. vela stastia.

beton
19. okt 2011

@anelisa my davame tiez TB bamboozle stretch. zatial to staci, mame 4 mesiace, s povodnou vlozkou. Vydrzia asi 10 hodin, v noci neprebalujem. rano totalne mokre, ale nevadi to, tak neriesim. niekedy davam aj stay dry, ked mam vypratu :o)) mam vsak povodne TB bamboozle, co som kupovala pred 2 rokmi a su podstatne lepsie, ako tieto stretch, ovela viac nasaju a drzia. lenze uz sa nedaju kupit. akurat som pozerala, ze povodne boli vyrobne v UK a tieto nove stretch su uz vyrobene v Turkey. Takze za setrenim nakladov podla mna stoji aj nizsia kvalita vyrobku. preto odporucam na noc tie povodne Made in UK, ak zozenies.

chanella
19. okt 2011

Baby, ked je uz vonku vlhko a zima plienocky uz neschnu ako v lete :( Nemate typ na nejaky spratny, prakticky susiak, v podstate len na plienky, ktory mozem supnut niekam do kuta a nebude zavadzat? Ako to riesite vy? Dakujem 🙂

zfidorka
19. okt 2011

@chanella ja som kupila tento, si ho tu baby chvalili...
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0017...
ale este je v krabici, tak referencie napisem neskor 😅

luckydaay
19. okt 2011

Ahojte rýchla otázočka, okrem toho že látkovky sú určite zdravšie ako jednorázovky vychádzajú látkovky stále lacnejšie? Čo vás stála nejaká základná výbava pre látkovanie, a ak mi viete niekto poradiť čo všetko je potrebné k látkovaniu a hlavne koľko . Budeme mať prvé babätko a mám z toho chaos.Ďakuuujem za akúkoľvek odpoveď

chanella
19. okt 2011

@zfidorka dakujem ale nevidim rozmery

zfidorka
19. okt 2011

@chanella daj si zalozku informacie o vyrobku 🙂

chanella
19. okt 2011

@zfidorka 🙂

miruss
19. okt 2011

@anelisa: Jednoveľkostné pulky s krídelkami sú Blueberry Coveralls.

@juliam: Plienka by nemala vytŕčať a natierať netreba, pokiaľ nemá dieťatko podráždenú pokožku. Ak natieraš, tak pre istotu dávaj separačku, aby na plienke neostal mastný film, aby nestrácala na savosti.

zfidorka
19. okt 2011

@janula18 no zahada s tymi flisakmi... skus ich otestovat este raz, daj ich vyvetrane a skontroluj ci plienka nikde nevytrca...
vlniaky su super, priedusne, je to prirodny material... dobre znacky ti uz napisala katka888, uz sa len musis rozhodnut ci chces zapinacie alebo natahovacie... 🙂
v pripade ak ti teraz mali vela kakaju a kaka sa dostane aj na vrchne, tak by som vlniaky este nekupovala...

zfidorka
19. okt 2011

@luckydaay taky hruby prepocet, jednorazovky za 2 roky plienkovania, prebalovania kazde 2-3 hodiny stoja cca 1000 eur, latkovky zakladna zostava cca 300 eur, kompletna 400-500 eur, pranie (voda+elektrina) cca 50 eur na rok...

tinika
19. okt 2011

kocky sa mi len zda alebo od kedy mame latkovky tak take ako omrvinky abo to ako nazvat biele pod plienkou a pod pipikom ako je ta čairka ju ma dost červenu

tinika
19. okt 2011

@zfidorka moj sa prave s sos vyhadzal teda neviem či prave z toho lebo vtedy som aj pampers vlhčene mala ale uz som to neskusala

liliana0000000000000
19. okt 2011

@katka888 mozem sa spytat ako si teda balila syna ten prvy mesiac ?

katka888
19. okt 2011

@luckydaay
ja som dala dokopz na dve deti 360 eur za plienky plus nejakych 30 socik stvorcov, moja nova pracka ma vyjde jedno rpanie cc 3-4 eura, kedze tento rok periem skoro denne pri dvoch fdetoch, tak ratam, ze budem mat nakldaldy na pranie okrem prasku max 240 eur za tri roky co budeme latkovat. dokopy cca 600 eur plus prasok a ked sme viki este kupovali jednorazovky tak po akciach vyslo mesacne cca 35 eur na plienky na jedno dieta. takze u nas minimalne uspora pri dvoch detoch 1000 eur aj viac

tinika
19. okt 2011

ja som počitaa len plienky pri pouzivani 8ks na den to boli dve krabice pampers ccca 50eur ak nie su v akcii x 12 mesiacov to je 600eur a na latkovky sm dala 350eur + socikove uz neviem presne takze aj s pranim je to isto ovela menej a to je len porovnanie jedneho dietata za rok takze druhy rok uz zadara skoro a dalsie dieta uz tiez len pranie a pripadne niečo čo dokupim

katka888
19. okt 2011

@liliana0000000000000
davala som stvorec na obdlznik a flipky a na noc staz drz vkladacku bum genius a na vrch flipky.
mne bol maly velky do novoskladu, mu to trcalo az po kolena a flipky neprekrzli. inu vkladacku do stvorcasom nedavala, vonku bolo horuco a nejak ked mal dve plienky plu vrchne, tak sa vyhadzal potnickami na brusku...tak sme boli casto na holo a ked bol zabaleny, tak len v jednej plienocke.

katka888
19. okt 2011

@chanella
ja ma susiak ten klasicky a na vrch som dokupila nadstavec, kde sa zmesita detske veci, gate ponozky a aj vrchnenohavicky, nohavickove plienky

tunylyk
19. okt 2011

babulky od zajtra idem toho mojho loptosa do latkoviek balit,idem trenovat,kym sa mimco narodi 😀 cez den mi jedna vkladacka staci na vypchatie plienocky?Priznam sa,ze na noc mu dam pampersku,lebo posledne 3noci konecne spinka a ja tiez,no a ochvilu si uz znova nepospim 😉

katka888
19. okt 2011

@tunylyk
aku vkladacku do akej plienky? ked budes davat plienocky na den raz dva zistis, kolko ti treba , cci staci stvorec ci nie, ci treba savejsiu vkladacku.....

tunylyk
19. okt 2011

mam popolini plienocky,aj babylucy,co sme dostali uz pouzivane,tak tie by som mu davala,mozno ho napadne konecne sa pytat na nocnik 😉 no a este nejake kapsove,take neznackove uplne nove 3mi kamoska doniesla,na tie mi vraj ani vrchne gatky netreba,tak idem robit pokusy,starsi mi je uz zdravy,bude v skolke,doma jedno dieta,tak mozem skusat 😀

liliana0000000000000
19. okt 2011

@katka888 dakujem za radu 🙂

siss_sz
19. okt 2011

baby, urcite sa to tu uz spominalo, ale co robite s plienkami, ked tak strasne paaaachnu?! ☹ asi som na zaciatku urobila chybu, resp. v lete...ked som nechavala plienky aj 3 dni vo vode (polovicu) a druhu polovicu som si zbierala do kosa nasucho...ale kedze bolo teplo, pekne mi asi "skysli"ale ten smrad uz z toho neviem dostat☹ ked sa do toho vycika, je to strasneee, to nehovorim, ked do toho pukne...ked to ale vyberiem z pracky a uschne to, tak je to oukej..ale ked aj nahodou zehlim, tak uz vtedy z toho ide ten smrad...
nestalo sa to niekomu? dakujem za kazdu radu...

katka888
19. okt 2011

@tunylyk
napis, ako ta to bude bavit 🙂

katka888
19. okt 2011

@siss_sz
baby pisali, ze im zabralo namacanie v mio fresh, kupis v tescu. osobne nam nezapachali plienocky, tak vlastnu skusenost nemam

siss_sz
19. okt 2011

@katka888 vdaka ...vyskusame...