Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

wewe22
19. okt 2011

zajtra nastup do nemocnice a moja svagrova plienky ani nezacala sit snazi sa ma tusim totalne nervovo znicit 😒 dufam ze to setko stihne chcela by som latkovat co najskor

siss_sz
19. okt 2011

@katka888 a este..to mio fresh je co? prasok, alebo nieco na skvrny?

tinika
19. okt 2011

kočky nikto neodpisal tak skusim este raz, ako skladate do TB stretch vkladačku babyide? na trikrat a je dlha alebo na poly a potom na trikrat a je hrubsia a davate ju tam kde babo cika najviac? vdaka

anelisa
19. okt 2011

@miruss diky za tip a mas s tymi Blueberry Coveralls dobre skusenosti?

miruss
19. okt 2011

@anelisa: Ja osobne nie, ale zákazníčky si ich chvália.

@siss_sz: Popis miofreshu: Je to prvý dezinfekčný prostriedok, ktorý je priaznivý pre jeho užívateľa, absolútne neškodný voči životnému prostrediu a schopný biologického rozkladu.
Je antibakteriálny a počas prania má schopnosť likvidovať choroboplodné zárodky, plienky vyčistí, osvieži a zbaví zápachu.

@tinika : Ja osobne na tretiny a je dlhšia.

zojec
19. okt 2011

@tinika ja skladam po sirke do kapsoviek na 3tiny a do uzsich plienok na 4tiny.. inak zatial zo vsadial vytrca :(

tinika
19. okt 2011

@zojec na dlzku vytrča ti? :D

usjak
19. okt 2011

ahojte, mate niekto skusenisti s disana muselinovymi plienkami? v com su lepsie ako ine stvorcove?

hirrina
19. okt 2011

@siss_sz Ahoj, baby mi tu poradili /aj to pomáha/ na noc namočiť do vody s octom a nalejem tam aj trocha lovely. Ráno to prepláchnem a šupnem do práčky. Periem aj s predpierkou a bez Mio freshu /ten dávam nepravidelne/ a nesmrdia.

kloranebb
19. okt 2011

Baby poradte. Mam velike 5 mesacne babo zlate a nosi mi uz skoro 80 velkost, cize ziadne dupajdy ale uz nohavice pre velkych. Chcem preto kupit vrchne nohavicky vlniaciky boundle of joy natahovacie, aby nemal na pase tolko zapinania: viete aj patentky aj zips na gatiach a gombik. Je to dobra voba? Zdajusa byt tenke ako slipky.
Mam natahovacie vlniaky loveybums a su strasne super ale trosku hrubsie. BOJ su tensie? Je to vhodne na zimu?

A jedna prakticka otazka: ked ste dlhsie vonku tak prebalujete aj v tejto zime??? Ja uz rozmyslam ze kupim nejake jednorazovky na von. Aj preto, ze ma tu jedna mamicka zneistila poznamkou ze v zime byt v pocikanej plienke vonku...zachladne zadocek a...

A posledna otazka: na zimu sa kupuju hrubsie vlniaky? Su babyidea shorties hrubsie vlniaky? Neni lepsie kupit na zimu longies miesto pancusiek a kaslat na slipkove vlniaky BOJ? To by znamenalo o 1 vrstvu menej pod gatuse.. Splnili by ucel miesto pancusiek? Ak ano kupit rovno dvoje?

kloranebb
19. okt 2011

@usjak mam ich doma. Sorry vyrobcovia, pre mna su hrozne. Drsne, gazovite. Nescvrkavaju sa. Ulakomia som sa na ne, boli najdrahsie, a su naprd. Zozaciatku som ich mohla pouzit ako aj nepremoavu vrstvu 😀 syn cikol a cikajda stiekla po nich na prebalovaciu podlozku. To uz hej. Bola som v soku. Pre mna su naj imse vimse, lebo su velke a jemne.

zfidorka
19. okt 2011

@siss_sz do toho mio fresh-u by som namocila na dlhsie, aspon na noc... a urcite to nezmizne po 1 prani, po takych 3 by to malo byt lepsie... musis vyskusat...

@kloranebb ja v zime dlho vonku nevydrzim 😅 ale podla mna v latkovke, aj ked je pocikana zadocek nezachladne...
na zimu mozes kupit longies, potom uz nemusis davat dalsie oblecenie na doma, na vonku budu miesto pancusiek... a ak by si chcela pouzivat len longies, potom jasne ze budes potrebovat 2, kvoli prestriedaniu... ale mozes davat aj male/kratke vlniaky a na to nohavice alebo pancusky... zalezi co tebe bude vyhovovat...

zojec
20. okt 2011

@tinika hej vytrca na dlzku, ale este zmensujem plienky na stred. preto skladam po sirke.. 😉
@kloranebb fiha, tak ty uz mas riadneho macka :D moja rocna dcerka nosi 80tku teraz 😀 co sa tyka vlniakov, na zimu su longiesky absolutne idealne riesenie. do satky, do kocika.. ja som naozaj velmi spokojna. min. rok som zakupila Lky a aj tento rok su jej dobre 🙂 nosila ich aj na nohavickovu plienku na von, alebo aj na kapsovku miesto pancuch. su dost hrube, ale nie hrubanske. teplucke, fakt paradne vlniaky. cely chrbatik je v teple 😉
co sa tyka prebalovania v zime, nikdy sme nechodili von na dlhsie ako 3 hodky, pokial nebola pokakana (co nebola, kedze kakala rano do nocnika) prebalovala som az doma. BG kapsovka, alebo dobra nohavickova plienka to udrzala. o zadocek vobec nemusis mat strach, urcite nezachladne 😉
na tvojom mieste by som zobrala longiesky a shortiesky, oboje vyuzijes aj na noc, aj na den a neolutujes.. su vhodne ako na leto, tak na zimu 😉 velkost L-XL .

tunylyk
20. okt 2011

@katka888 prvy pokus a moj synator kukal,co mu to na ritusu davam,normalne sa nekrutil po stole ako cervik,ale pekne spolupracoval pri obliekani 😀 nacural do plienky riadne,ale nikde to nepretieklo,no ani mu to nevadilo,ze je mokry,vobec ho nenapadlo tahat si plienku dole,alebo mi to oznamit 😀 ale musim povedat,ze je s tou svojou inak dvojpeprovou rituskou podareny,posobi tak vacsie a tazsie 😀

lauricka
20. okt 2011

@usjak jej, ahoj, ides latkovat s dvojickami? aj ja a som teda riadne zvedava, ako nam to pojde 😉

juliam
20. okt 2011

@zfidorka @beton @miruss @katka888 vďaka za cenné rady. vrchné nohavičky si fakt neviem vynachváliť, sú perfektné, plienka je síce mokrá neskutočne, ale oblečko máme pekne suchučké. špica. som fakt spokojná. škoda, že pri dcérke som o tom nevedela 😖 a malý je v tom riadny frajer 😀 dnes nás čaká prvé pranie, keďže vkladačky sa rýchlo "minuli", tak som dávala na novosklad ešte plienky na obdĺžnik. a super sú aj separačky, krásne zachytia kaku, takže mi uľahčia robotu. joj, ale sa vytešujem 🙂

usjak
20. okt 2011

@lauricka dost nad tym uvazujem, v podstate som aj rozhodnuta 🙂 vola je, uvidime ci to pojde.. zo zaciatku mozno skusim kombinovat. Tak super, dalsia dvojickova do partie, pozerala som ze aj @janula18 ma dvojicky a latkuje a este s jednou mamickou som si pisala.. snad to pojde, vela zien ma dve a aj viac deticiek a zvladaju..
uz mas nieco nakupene?

zfidorka
20. okt 2011

@juliam super ze si spokojna 🙂

careamell
20. okt 2011

Ahojte, lanolinovali ste gaťuše s bezvodým lanolínom z lekárne? Ja sa na to dnes chystám. Len neviem, koľko ho dať do vody a koľko tej vody. Poradíte? Ď 🙂

zuzanockamt
20. okt 2011

@careamell ja tak lanolinujem pravidelne ... davam cca 3/4 litra horucej vody, kvapku samponu a asi 1 lyzicku lanolinu, necham rozpustit, vychladnut a na noc namocim do toho gate

lauricka
20. okt 2011

@usjak objednane, pridu mozno buduci tyzden. Manzel je tiez tomu nakloneny, dokonca to jeden vecer studoval so mnou, co sa velmi tesim. Ja myslim, ze to nakoniec zvladneme, aj ked na zaciatku mi to prislo vsetko take zlozite 😉

janula18
20. okt 2011

@usjak @lauricka , ja som začala látkovať z finančného hladiska, lebo som mesačne 40-50 € platila len za plienky, a to som mala tie z najlacnejších. Síce som teraz dala naraz asi 150€ ale za pár mesiacov je to vyrovnané a potom budem v pluse, a čo je ešte výhoda ešte ich potom môžete predať alebo použiť pre ďalšie bábatko ak budete chcieť.
Práveže ma to veľmi baví látkovanie, teraz sú rôzne druhy, rôzne farebné, a ked niečo nepasuje tak posunieme ďalej, lebo každému vyhovuje niečo iné, tiež som si na začiatok kúpila rôzne značky, lebo každý vychválil niečo iné, ale zisťujem čo nám pasuje a budem používať tie.

zfidorka
20. okt 2011

@careamell tu je postup
http://www.altermater.eu/post/2009/08/27/lanoli...
ja zvycajne davam dvojnasobok vsetkeho (1/2 litra vody, 1 lyzicku lanolinu a 2 lyzicky samponu)

tunylyk
20. okt 2011

prave som si bola na poste pre plienocky,sa vytesujem ako mala 😀

shira_
20. okt 2011

@zfidorka dokelu.. a ja mám doma toho lanolínu kilo( nechceli mi predať menšie množstvo), len som ho nevedela použiť. tak som si objednala aj lanolínovú kúru desana. dnes mi akurát prišla. keby som vedela tento recept, nemusela som objednávať 😀

beton
20. okt 2011

@usjak aj ja latkujem dvojicky a najnovsie aj starsieho dvojrocneho, lebo sa nam po lete pokazil.... som z neho uz na nervy, bo som sa tesila, ze uz nemusim prat kazdy den a staci kazdy druhy....psychologicky to asi nie je dobre, ale uz som nezvladala. ked som vyspata, tak davame slipky :o))) co je asi tiez latkovanie, ci :o))

juliam
20. okt 2011

@tunylyk to poznám 😀
žienky, kedy je vhodný nohavičkový sklad a sklad na draka? nohavičkový som našla na nete skladať len z viacvrstvovej plienky, ale dá sa snáď aj z klasickej? doma máme aj flísové vrchné nohavičky - tie treba po precikaní oprať alebo stačí presušiť ako vlniaky?

vrn
20. okt 2011

AHojte maminky, poradte co pouzit ako stay-dry vrstvu do flipky? Rozstrihat nejake Kikko plienky, alebo klasicku flisovu deku?
Davam klasicke bavlnene stvorce alebo vkladacky z BG ale dcera stale hlasi kazde cvrknutie a tak prebalujem min. 2x po kazdom kojeni, aj sa kvoli tomu budi 😝 S kapsovkami taky problem nemam, tam ten flis staci a pekne v noci spinka.

zojec
20. okt 2011

@vrn kiko by ti asi stay dry neurobili, skus tu deku, dobra je irma z ikea,alebo taka biela tenka z jysku 🙂

luckaprima
20. okt 2011

maminy ktore latkujete ako ste riesili prve tyzdne do sona ked sa ma balit na siroko, pouzivali ste klasicke ortopedicke nohavicky, alebo mozem nasiroko aj s inymi jemnejsimi vrchnymi ??? napr itti bitti. dakujem