Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
22. okt 2011

@luckaprima hej, bambino mio su dost siroke...

@juliam som to pisala v minulom case 😉 prve mesiace som stihala zehlit, teraz nestiham, tak nezehlim 🙂

@usjak ja ich zehlim zlozene na polovicu (obdlznik) a asi 5 cm su prehnute cez snuru... takto sa nevytahaju...

@pusinqa skore uzdravenie...

katka888
22. okt 2011

@usjak
na susiaku prehnute v polovicke, no kvoli vode sa snazim zehlit aby zmakli...
nedavam na stipce, ani v lete som nedavala, susiak bol na balkone. na stipce som davala ostatne

usjak
22. okt 2011

@zfidorka @katka888 dakujem za odpovede 🙂

pusinqa
22. okt 2011

@zfidorka ďakujeme 😉

chichinka
22. okt 2011

babulky, prosim vas ake plienky by boli naj pre novorodenca ktory miluje spat na boku? teda jeho zlaty "poklad" pri jednorazovke konci na gumicke pri stehienku. kedze prebalujem kazde dve hodky, nehodu sme mali len 2x ale je to vzdy tesnotka 🙂 aka latkovka okrem novoskladu takuto zalezitost ustoji? 😀 dakujem!!!

zfidorka
22. okt 2011

@chichinka nejaka bambusova nohavickova (napr. tots bots bamboozle stretch je siroka, cize sa tam v pohode zmesti vkladacka) a pod pindura naskladat bambusovu vkladacku - ak mu nebude vadit ze tam bude mat "gucu"...

chichinka
23. okt 2011

@zfidorka dakujem Ti babulka velmi pekne za odpoved, si zlata 🙂 a myslis, ze tie gumky na bamboozle stretch udrzia aj prazenicku?

petah82
23. okt 2011

@chichinka jasne, ze chytia aj prazenicu, je to dobra plienka. my sme vo vasom veku sice nosili velkost bamboozle stretch newborn, ale aj zmensena jednovelkostna by mala byt ok.

chichinka
23. okt 2011

@petah82 peti, dakujem za spravicku 🙂 tieto bamboozle mam dvoje - ale jednovelkostne. ja som si zial celu vybavu spravila jednovelkostnu a teraz sa mi vsetky plienky zdaju mega velka na tu malu ritulu 😀 to je taky moj blok, ze preco som ho este nehodila do latkovky. som schopna este kupit dake plienky velkosti jedna, ale zas ci sa to oplati? ked sa nas drobec narodil, mal 3610 gramov...

petah82
23. okt 2011

@chichinka my sme sa narodili 4080 a nosili sme tieto newborn stretch dokola do 2-3 mesiacov myslim. ak by si chcela, mozme sa dohodnut na predaji, mam 4ks...

chichinka
23. okt 2011

@petah82 to by som sa potesila! nosene dva tri mesiace, to nie je vela, to ani znicene nemozu byt a naopak, savost musi byt eno-nuno, ze? pls pisni mi do IP, za kolko by si ich pustila od vas prec 🙂

zfidorka
23. okt 2011

@chichinka musis ju vhodne zmensit a skontrolovat pri zapinani, aby sedela okolo noziek (ale kedze je na suche zipsy, tak sa to pekne da 🙂)

juliam
23. okt 2011

@chichinka ja som pre nášho tiež kupovala väčšie veľkosti a má to v pohode. mal 4 kg, keď sa narodil 😉

katka888
23. okt 2011

@chichinka
my mame vsetky jednovelkostne, bambusove nohavickove nosi od jedneho mesiaca cca, kapsovky od narodenia a narodil sa s vahou 2860 g.

chichinka
24. okt 2011

@zfidorka dakujem babulka 🙂 asi sa len musim odhodlat a obliect mu to 🙂
@juliam pekne velkeho drobceka si mala 🙂 a dakujem za odpoved a povzbudenie 🙂
@katka888 Kati, dakujem, kapsovky si mas bum genius, alebo?

katka888
24. okt 2011

@chichinka
mam wonderoo, bum genius 3.0 terza je uz verzia 4.0/ , gro baby / teraz je uz pod znackou gro via / a z aio mam easyfit od totsbots a anavy easy.
este swadlebes, ale ta je strasne mala strihovo

chichinka
24. okt 2011

@katka888 Kati tak to si ma potesila, tieto kapsovky mam aj ja nachystane pre maleho 🙂 s wonderoo ste spokojni? pocula som na ne orzne nazory, asi tu plati ze kazdemu miminku nieco ine sadne...

careamell
24. okt 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, lanolínovala som vlniaky, len sa mi zdajú veľmi lepkavé a aj pichlavé. Žeby som tam dala veľa lanolínu? Alebo to tak má byť? A schli mi asi dva dni...

labutka
24. okt 2011

@careamell vlniaky maju byt lepkave, pouzivanim to prejde. Ak sa ti zdaju az moc lepkave, nabuduce daj menej lanolinu. Pripadne ja som vlniaky vzdy este 2-3 krat preplachla v cistej vode.
schnutie sa da skratit, ak este vlniaky jemne skrutis do uteraka, ten ti odsaje dalsiu vodu. Ale kludne cely den na schnutie potrebuju. 😉

karaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima.p
24. okt 2011

@labutka gratulujem k tehuľkovaniu.....

hirrina
24. okt 2011

@labutka Tiež srdečne gratulujem 🙂. Ste sa baby nejak aj so Zojec rozbehli 😉 . Ešte si užite, kým máte jedno, lebo mať jedno je úplný veget, pri dvoch už nebude problém čo s voľným časom, ten totiž nie je 😀 .

zfidorka
24. okt 2011

@chichinka ja som s wonderoos spokojna, na male babo je dobre dat len tu malu vkladacku a pod nu maly bambusovy stvorec, lebo tu velku vkladacku som pri malom zmenseni nevedela dat dnu...
od zaciatku som davala aj bg kapsu...

@labutka aj ja blahozelam k drobcovi v brusku 🙂

@careamell ja vlniaky zmykam v pracke na najnizsich otackach - 400, schnu jeden den
pichlave by nemali byt, ake konkretne vlniaky mas?

juliam
24. okt 2011

@zojec aj @labutka - príjemné tehuľkovanie 🙂
ja sa wonderoo chystám vyskúšať v stredu ku doktorke, doma sme len na štvorcoch a zabehávam nočné nohavičkové 😀

careamell
24. okt 2011

@zfidorka Mamina štrikovala z pravej ovčej vlny. Tak ich idem ešte prepláchnuť v tej vode a vysuším uterákom. Môžem ich dať na uterák na radiátor?

labutka
24. okt 2011

@careamell ja by som ich na radiator nedavala...

zfidorka
24. okt 2011

@careamell na radiator radsej nie...

careamell
24. okt 2011

Takže radiator nie 🙂 🙂 🙂 Ďakujem

bubinovci
24. okt 2011

ahojte, idem si ku Vám po radu 🙂 látkujeme skoro od narodenia, na začiatku nám boli plienky veľké, lebo sme sa narodili trošku menší ale už sme dorástli 🙂 najviac doma používam štvorce, okrem toho máme kapsovky BG, sweet monkey, potom SIO grovia, anavy, itti bitti tuto, nohavičkové bamboozle a litle lamb, tiež flipky. chcem malémo na Vianoce ešte objednať nejaké plienočky, páčia sa mi Wonderoo, Blueberry a Baba Boo, aké máte skúsenosti s týmito plienkami? Ktoré nohavičkové najviac sajú? náš drobec je dosť učúraný 😀 kešom mu plienočky dovypchala tak mu to pretekalo pri stehienkach, lebo ich asi nemá dosť tučnučké, takže tam má fugu.

katka888
24. okt 2011

@careamell
u nas sme odjakziva vlnene veci susili tak, ze sme to zvynuli do uteraka, ten trosku akoby jemne vyzmykali, aby nasiaklo z tej vlny a potom to mamka rozsprestrela na uterak a tak susila / suchy uterak, nie ten do kt sa zmykalo 🙂 /

@chichinka ja ich pouzivam tak, ze obal z wonderoo + vkladacka z bum genius pre maleho a obal z bum genius a vkladacka z wonderoo pre starsiu