Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
3. nov 2011

@katka888 tak na tie thirsties som teda zvedavá, keď sa začne malý hýbať 😉 a na vlniačiky sa chystám, už sa teším. chcem ich kúpiť teraz na zimu. aké by ste brali vy? longies alebo shorties?

gabika84
3. nov 2011

caute kocky. hlasim sa s novym poznatkom 🙂 kedysi som sa tu dvakrat pytala, ci mate skusenosti s tymi Kikko eco jednorazovkami. ziaden ohlas na ne, tak som ich vyskusala. boli sme teraz totiz na dovolenke v tatrach a latkovky sa mi brat nechcelo. mam z nich velmi dobry dojem. Bella ma teraz nieco cez 5 kg, a tak som kupila uz Mka (4-9 kg) to bola chyba, su to totiz skor pre 9kilove dieta ako 4 kilove. a tak som znovu objednala S-ka. podla mna tie plienky nemaju moc dobry strih (moc hlboky "sed" na ukor sirky), ALE: 1. ani raz nepretiekli, ani okolo gumiciek, 2. Bella sa z nich nevyhadzala ako z pampersiek, no a po 3. su Eco (100% kompostovatelne) takze odporucam 😉

@janulkan ahoj, my sme so zapareninou bojovali nadavno. mala to veeeelmi skarede 😢 stalo sa to po 2 a pol mesiaci latkovania, dovtedy nic. mam pocit, ze to bolo kvoli tomu, ze raz som jej dala pampersku, pokadila sa v autosedacke po ceste, co som nevedela, no a zaparenina bola na svete. potom zmizla cca na tyzden, dva, a objavila sa znova ale ovela horsia. pomohol Imazol, neskor Bepanthen, nechavat vetrat bez plienky, zo zaciatku som davala iba bambus a na to vlniaky, alebo flisky. ked sa to zlepsilo, hrubsiu vrstvu bepanthenu a stay dry vkladky. pomohlo. napr. v noci som dala Flipky, do nich BL bambusovu vkladacku a na to BG stay dry... teraz som sa bala, ci sa to pri pouziti jednorazoviek nezhorsi, ale klop klop vsetko ok. drzime palce 🙂

zfidorka
3. nov 2011

@wewe22 ked davas mastny krem, tak je dobre pouzit separacky...
ja kremujem len v pripade potreby, malej dobre robi nivea sos a rychlo sa vstrebava, takze nezanechava mastny film...

katka888
3. nov 2011

@juliam
uvidis, ale mam pocit, ze tu niektore baby pisali, ze im zase thirsties vyhovuju, len nepamatam ci na leziace alebo uz chodiace deticky.

tinika
3. nov 2011

@zfidorka tak cenu som nevidela, mne sa pačia celkom vzory :D ale tiez nie som presvedčena ze su uplne fajn

katka888
3. nov 2011

naše látkujúce detičky:

anelisa
4. nov 2011

@katka888 este ma napadlo, ze aky je rozdiel v pulkach roznych znaciek, ked su niektore vhodne napr. skor na nohavickove plienky a stvorec narovno 😕 iny strih? zaklapky? alebo nieco ine?

obrsona
4. nov 2011

Ahojte, moja mala zacina lozit a plienocky jej zacali odierat na stehienkach - pouzivame hlavne BG Flipky s VV popolini, ale aj TB Easyfit a ine... Skusala som jej to mastit vselicim, ale ma to take cervene a uplne podrazdene. Chcem nadalej latkovat, ale je mi jej strasne luto, ked ju prebalujem - neviem presne co to sposobuje (ci trenie nozicky, alebo ked ju ja drzim,...). Nemate niekto podobnu skusenost alebo dobru radu?
Ona nie je vobec velka, je skor drobna, takze nema vacsie stehienka ako ostatne deticky.

katka888
4. nov 2011

@anelisa
ano, niektorre maju pri stehienkach kus latky navyse, cize akoby bocne zaklapky a tym lepsie drzia objemnejsie plienky, napr little lamb je velmi dobra na nohavickove, ale na stvorce ani nie, lebo tie bocne zaklapky potom akoby zavadzali

petah82
4. nov 2011

@dooscoby my sme skor motoricky popredu 🙂 v 8.mesiacoch uz stal pri nabytku, stvornozkuje ako raketova mys a pretacanie v momente. zavisi od dietata. urcite na to plienky nemaju vplyv 🙂 si myslim 🙂

katka888
4. nov 2011

@obrsona
skus jej dat volnejsie

anelisa
4. nov 2011

@katka888 aha, lebo ja pouzivam flipky - davam bud stvorec zohnuty na obdlznik alebo original stay dry vkladacky a uz som vyskusala aj TB bamboozle stretch a vsetky kombinacie sa mi zdali v pohode. Tie flipky su asi fakt najlepsie pulky, ked sa daju skombinovat s hocicim 😎

sima.p
4. nov 2011

podľa mňa látkovky môžu mať malinkatý vplyv na vývoj, ale ozaj len malinký, až zanedbateľný. Jedine snáď dieťatko, ktoré má problémy vo vývoji tak či tak, tak mu v nich môže byť "nemotornejšie", ale zdravému dieťatku by nemali robiť problém. Moja mala hypotoniu, cvičili sme aj vojtovku, ale vtedy sme ešte nelátkovali, takže to objektívne neviem zhodnotiť.

janulkan
4. nov 2011

@zfidorka dakujem, vyskusame 🙂

ladytt
4. nov 2011

Chcela by som prejsť na látkové plienky, môj drobček má skoro 8 mesiacov, vôbec sa v nich nevyznám. A táto téma má už 1217 strán, ani neviem,kde začať čítať aby som si vedela vybrať tie naj :( nepomôžete mi niekto zorientovať sa? bola by som veľmi vďačná 😅

sladkasue
4. nov 2011

babulky: otazocka...
som si konecne uplietla tieto vlniaky. http://strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html

momentalne sa mi lanolinuju a este som to nestihla vyskusat. drzal by tam aj vlozeny poskladany stvorec?
resp. v akych vlniakoch by to drzalo????
http://strihplinky.xf.cz/navody.html

dik za odpovede

sladkasue
4. nov 2011

@ladytt nasa vybavicka tu:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/sladkasue/cl...

doma pouzivame obycajne bavlnene stvorce, popripade bambusove a na to vrchne nohavicky(pul alebo vlnene)
na von pouzivame kapsovky - je velmi vela znaciek - kazdemu vyhovuje ine🙂
na noc pouzivame nohavickovu bambusovu plienku.

tinika
4. nov 2011

kočky latkove plienky s obrazkami sa kde oplati kupit? vdaka a najlepsie keby na tej stranke mali aj frote potah na prebalovaciu podlozku nech to mam naraz

tinika
4. nov 2011

resp. som chcela odlisit ake pouzivam na odgrgnutie a tak ale rozmyslam ze keby kupim tie kiko farebne abo ine tak by som pootm neskor vyuzila ako do plienok ze dobre saju či?

argyro
4. nov 2011

@tinika práve som sa sem prišla posťažovať na KIKO farebne bambusové - teda takto - ja som s nimi bola nadmieru spokojna a rozhodne odporúčam! ALE - pozor, mne sa uplne scvrkli, prala som ich od začiatku na 60-ke ako všetky plienky, nebol žiadny problem, až raz som ich vytiahla z pracky a skoro som odpadla... este sa daju ako tak pouzivat, ale mrzi ma to, lebo lacne veru neboli... tak to mate na vystrahu tie, co si ich este len planujete kupit, zrejme max na 50-ke treba prať 😖

tinika
4. nov 2011

@argyro .( tak to ma mrzi ja periem na 40tke ale zase ked od kaky občas treba vyprat na vyssie a uz to bude v haji ze?

argyro
4. nov 2011

@tinika no očividne ano, z mojej skusenosti.. škoda, lebo boli perfektne...

sladkasue
4. nov 2011

@gabika84 a kde kupujes tie kiiko eco - na nete? lebo my pouzivame tie alany z DM - ked treba🙂
@argyro aj mne sa jedneho krasneho dna scvrkli. dokonca su inrtie 3farby v kope a tie cisto jednofarebne🙂 ale okrem toho zgrcnutia len sama chvala na ne
@tinika ja som si hned na zaciatku kupila 20ks(kazde inej znacky)10 na zadocek a 10 na odgrgnutie🙂

argyro
4. nov 2011

@ladytt ahoj, sú tu určite skúsenejšie látkarky ako ja, ale z mojich doterajších 6-mesačných skúseností:
- na noc sa mi najviac osvedčili tzv. kapsové plienky - momentálnymi favoritkami sú BumGenius, Blueberyy a Wonderro V2 /túto som predtým nemala rada, ale na noc je vynikajúca/ - ešte sa mi na noc osvedčili BabyBeehinds sajú perfektne...
- na doma používam systém bavlnený štvorec + vrchné nohavičky /mám 2ks BumGenius Flip a 2ks Thirsties Duowrap/ + som si kúpila bambusové a flísové /z čistej bavlny/ vkladačky Little Lamb /tie boli totiž najlacnejšie/ a tie dávam vždy na bavlnenú plienku - pretože nám len čisto plienka nestačí. Na von používam plienky AIO a SIO - najviac sa mi páčia Tots Bots Easyfit a Itti Bitti Dlish - to sú moje dlhodobé top favoritky, tým som verná, čo sa týka iných značiek, často mením a skúšam nové... držím palce pri výbere a pýtaj sa kľudne ďalej, tu je veľa ochotných látkariek 🙂 A potom daj vedieť, či si tejto vášni prepadla tak ako my tu poniektoré 😎

argyro
4. nov 2011

@sladkasue no tak aj tebe, vidíš.. a prala si ich tiež na 60-ke? By ma celkom zaujímalo, či toto bola chyba alebo či je to materiál, ktorý ma jednoducho takú krátku trvanlivosť 😖

sladkasue
4. nov 2011

@argyro obcas na 40, ale jasne, s ostatnymi na 60🙂
jakoze, ja som si kupila aj male stvoce kikko(nie bmb frote) a niektore sa mi uuplne scvrkli, zacali sa trhat-rozpadat... a tosom ich pouzivala velmi malo cca 3 mesiace(ale fakt denne), takze mna uz nic neprekvapi...
budem sa opakovat, ale aj tak som spokojna🙂

juliam
4. nov 2011

ja kikko bambus farebné používam na grckanie, pod hlavičku a ako osušku po kúpkaní, takže stačí, keď ich operiem na 40°C. a tiež som s nimi spokojná, sú fajné mäkkučké 🙂
baby, ako balíte novoškov? ja skladám novosklad + na to dám ešte jednu plienku na obdĺžnik alebo vkladačku + separačku + vrchné gaťuše. a keď mi malý dlho spinkáva (3-4 hod. niekedy), tak mu dať čo? bambus? aby mu to veľa nasalo? alebo sty dry na pocit sucha? a ešte som sa kdesi vyššie pýtala, že ktoré vlniaky by ste zobrali teraz na zimu - BI whool shorties alebo longies? dík

zuzanockamt
4. nov 2011

@argyro
@tinika ja mam kikko biele bambusove aj farebne, vsetky periem na 60 a su v pohode zatial, biele su pouzivane asi pol roka a farebne o cosi menej ... tie farebne ale pouzivam iba ako podlozku pri spani alebo ako prikryvku zatial

argyro
4. nov 2011

@juliam a čo takto dať aj bambus - aby to nasalo a aj stay dry na pocit sucha? ked spí dlhšie tak ciká viackrát?

juliam
4. nov 2011

@argyro aj to ma napadlo, len či tam nebude mať guču? no keď sa zobudí, tak plienku môžem žmýkať 😀