Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
7. nov 2011

@nenocka pre starsie dietatko je vhodny bambus - my sme pouzivali baby lucy bambus patentky, plus tie ich pul vrchnaky, tie su lacne.. cez den sme pouzivali baby lucy organic.. na von som mala kapsovky, aio a tak.. ale v podstate, lacne latkovanie je so stvorcami, ak sa ti cez den pyta, istila by som to len stvorcami.. a na noc nam stacila bambuska s dvomi vkladackami, na to vrchniaky a mas postarane.. ak chces zdrave prebalovanie, tak este miesto pul vrchnakov by som zaobstarala vlniaky, daj si ustrikovat niekomu - musi to byt 100perc. vlna.. a musis ich sice lanolinovat, ale tu ti poradime ako na to..

nenocka
7. nov 2011

@crysmile ďakujem, a koľko bambusiek na noc by som si mala zaobstarať, aby mi to v pohode schlo. po narodení bábo bude plienok na pranie habadej, ale teraz... a ešte v čom ich prať - treba nejaký špeci prášok, alebo môže byť aj batole, v kt. som prala detské vecičky? takže vravíš, že BL bambusky sú v pohode na noc, aj keď sú lacnejšie? nevieš, aké sú bambusky bambinex? uvažujem, že dám babke poštrikovať aj na neho aj na mimi, len či bude ochota... ale malému je celkom fajn aj v tých flisáčikoch, len rozmýšľam, že by mi mamina zvrtla nejaké naťahovacie... júúúj, ale som ti naložila otázok 😀 a k tomu pýtaniu, práveže teraz prestal, najnovšie len oznamuje, že mal nehodu 😒

crysmile
7. nov 2011

@nenocka no ja som mala 5.. teraz baby velmi chvalia bambusky anavy alebo od tots bots strech.. vraj su na noc naj naj.. ja keby som isla kupovat, tak si kupim aj tie aj tie.. ja pouzivam na pranie batole, ale chcem si aj sliz urobit.. daj ustrikovat tie vlniaky, fakt je to super na noc.. a cez den davaj stvorce, jednu ciku vydrzia.. ked hlasi az potom..

wewe22
7. nov 2011

@zojec ahoj potreujem poradit mam usite vrchne pulky podla flip ale cez suchy zips mi prevlhaju ked mala spi na brusku ma uplne mokre co sa s tym da robit?

crysmile
7. nov 2011

@wewe22 skus sa opytat v teme Sijeme latkove plienky.. tam viacero bab silo plienocky, mozno budu vediet poradit..

kryska5
7. nov 2011

@nenocka čo sa vlniakov týka ešte je možnosť ich aj ušiť zo svetra zo sekáča, podľa mňa by sa to dalo aj bez stroja v rukách ušiť. To je tuším najlacnejšia aj narýchlejšia alternatíva 🙂
http://altermater.eu/post/2009/08/24/Vlnene-vrc...
Nemá teraz malý len bojkot?

nenocka
7. nov 2011

@kryska5 jéééj, ďakujem, už som rozmýšľala, že čo by sa dalo ušiť v rukách a toto je super! neviem, či len bojkotuje, ale nešťastná som z toho... aj dnes, toľko zacikaných vecí... a pritom mu to tak pekne šlo, až som bola prekvapená, ako rýchlo to pochopil. mám mesiac do pôrodu a už akosi nevládzem, možno aj preto ma to toľko berie. a to len bude veselo, keď sa Matej narodí. mne asi rožky narastú 😀

lenkao
7. nov 2011

Maminky ako mam impregnovat švy na aio plienocke? na jednej plienocke nam prepusta okolo noziciek ako je presite. Mam ten urlich vosk. Ako to tam mam naniest? 😀

anelisa
7. nov 2011

ahojte, uz viackrat som tu citala, ze pocikane plienky maleho babatka nejak extra nesmrdia a neviem teda, co ta moja cika, ale mne to teda smrdi dost 🤐 Uz ani neskladujem plienky vo vedre, ale davam vysusit. Obcas, ked nemam kde susit, tak hadzem do vedra, ale to tak max. 24 hod. pred pranim a aj to mi smrdi, neviem si predstavit nechat ich tak 2 dni 😝 Mozte mi niekto napisat, ze aj jemu to smrdi a robi to tak ako ja, nech sa necitim ako fajnovka? 🤐 😀 Alebo co mi poradite?

kryska5
7. nov 2011

@nenocka no veru to ti nezávidím, musíš mať čo robiť so sebou 😉 Ako to vidím na malej, tak to tak prirodzene kolíše, chvíľu sa krásne pýtala, dokonca používala "kaka" na cikanie, potom sa to zhoršilo a tiež si párkrát pocikala tepláčky 😝 a teraz sa zas pekne pýta, aj keď sa stane z času na čas stane že sa zabudne 🙂 Ale si zober že tvoj drobec sa musí vysporiadať s príchodom súrodenca, taká veľká zmena, to nejde len tak 😀 😀 😀

majka1981
7. nov 2011

@anelisa skus nieco zmenit, ako peries plienky - na priklad zvysit vodu v pracke, ak ich tam davas vela, tak pracka potom perie vlastne v suchu, kedze tolko vody nasaju a potom nema v com prat a ostane tam moc. Ja dolievam 2-3 litre vody ked zacina prat. Mozes hodit aj na predpranie, ale to sa mi zda velka spotreba energie. Asi by sa aj oplatilo raz odvazit plienky, ktore priblizne peries, ci nahodou nehadzes privela a potom to nevyperie...
My bezplienkujeme, takze tolko plienok nie je aby som ich prala kazdy druhy den, hadzem ich teraz tak kazdy 3.-4. den do pracky a davam tam aj uteraky a podobne veci. Ale co neznesiem je v noci nahat plienku v izbe (v noci ma plienky, kedze nevladzem vstavat... iba vynimocne ked chce kakat tak ideme, okrom toho sa aj strasne prebudi), takze ked ju premenim v noci, tak pockam kym zaspi a potom to davam hned s kosikom na balkon (mam maly kosik pri posteli, kde ju hadzem). Takze nie si velka fajnovka, aj ja to citim.

nenocka
7. nov 2011

@kryska5 no veru 😀 my máme kaká na cikanie, kakanie aj na starkú... tak si teraz vyber 😀
@anelisa aj mne veru pocikané pelušky smrdia, dnes som do vedra nakvapkala aloe olej, tak je to lepšie. aj do prania ho pridávam a aviváže sa teda môžu skryť 😉

pamaja
7. nov 2011

Mile mamicky, moja dcerka ma 14 mesiacov a napriek tomu, ze ju neustale prebalujem a mastim ma stale take vyrazticky v predu od mocu, mali sme aj krem imazol - je urceny na kvasinky a plesne, ale to nam nepotvrdili. Pouzivala som len ako to vy nazivate v tejto sekcii par mamiciek nazyva len -hnusovky-, t.j. jednorazove plienky. Chcela by som ale kvoli tym problemom prejst na latkove, mam len obyc. stvorce, ale tie ked som skusala, strasne rychlo precika. Ake plienky - vrchna, vkladacky, novavicky by ste mi poradili vzhladom na jej vek, mozte povedat aj znacku, ma okolo 11 kg. Chcela by som take, aby boli na povrchu co najsuchsie. Mam z toho gulas v hlave 🙂) dakujem za kazdu odpoved

zuzanockamt
7. nov 2011

@pamaja co znamena podla teba, ze strasne rychlo precika? 🙂 ... v porovnnai s jednorazovkou sa ti to moze zdat rychlo ... moj syn bude mat 14 mesiacov, pocas dna, ked sme doma, tak davam klasicke bavlnene stvorce + separacku navrch a prebalujem cca kazdu hodinku az hodinku a pol, stane sa, ze je uz aj po polhodinke pocikany ... snazim sa menit plienky co najcastejsie ... na von pouzivam kapsove - znacky BumGenius alebo Little Lamb alebo e-bayove - vsetky este dovypchavam jednou vkladackou navyse - zvycajne bavlnenou, aby mi vonku vydrzal tie 2 - 3 hodiny ... tieto kapsove by ti asi podla tvojich poziadaviek vyhovovali najviac, kedze maju stay-dry vrstvu

pamaja
7. nov 2011

@zuzanockamt Dakujem za odpoved. Moj drobec si cvrkne castejsie ako tvoj, ale to iba trosicku, samozrejme ze hned menim. Pije pomerne vela cajiku a ked to potom pusti - naraz- tak su mokre aj plienky, uplne cele, aj pancusky resp. aj papucky . Ale dnes napriklad po obede spinkala 3 hod a plienocky boli uplne suche. Mozno som si iba zvykla na pohodlnnost - tie jednorazovky a teraz sa mi zda, ze stale len prebalujem 🙂 Idem este na nete pokukat tie kapsove, co si mi napisala. Este otazocky, na tie klasicke stvorce mas nejake specialne vrchne nohavicky, ci obycajne.

zuzanockamt
7. nov 2011

@pamaja vrchne nohavicky davam bud PUL - BumGenius Econobum alebo BumGenius Flip alebo vlniaky - to je najvzdusnejsie

katka888
7. nov 2011

@pamaja
starsie deticky , kedze uz maju vacsi mocovy mechur, napiskaju naraz viac a preto stvorce nemusia stacit. odporucala by som ti ku klasickemu storcu pridat bambusovu vkladacku, napriklad nie draha alternativa je od little lamb night time vkladacka. bambus ma aj antibakterialne vlastnosti, cize pozitivne vplyva na pokozku. ak chces nieco so stay dry vrstvou, tak mozes pouzivat flisove separacky od little lamb, tie su tenucke, no myslim si, ze by som vyskusala najprv en bambus, nasej viki velmi dobre vplyval na pokozku.

pamaja
7. nov 2011

@katka888 dakujem za odpoved, idem kuknut tie vyrobky, co si mi napisala

miruss
7. nov 2011

@pamaja: Podľa mňa sú tiež najlepšia alternatíva bambusové vkladačky alebo bambusové nohavičkové plienky. Do IP som Ti napísala podrobnejšiu odpoveď.

zojec
8. nov 2011

@wewe22 fuha.. s tym som sa este nestretla 😕 mozno by to chcelo lepsiu vkladacku a viac vrsitev dopredu, ked mala spava na brusku... a prevlha ti len na usitych plienkach? ako je nasivany suchac? cikcakom, alebo normalne? ale ani v tom nevidim nejaky problem.. skus fakt napisat do temy sijeme.. mozno sa uz s tym baby stretli..

zuzanamolnarova
8. nov 2011

@zfidorka ďakujem za radu, látky prišli - na to by som sa chcela ešte spýtať ktorá strana toho českého filsu sa má zošiť?. Tá mäkšia alebo tá druhá - no proste ktorá strana sa potom dotýka pokožky malinkej? a ten suedecloth sa našije na tú dvojvrstvovú vladačku? Diky (vidno že som totálny amatér 😝 )

anelisa
8. nov 2011

@majka1981 @nenocka po oprati mi tie plienky nesmrdia, periem na dlhom programe na 60-tke v orechoch a pridavam trosku lovely, takze pranim to asi nebude. A tiez k plienkam davam aj uteraky a pod., lebo inak mame vacsinou tmave veci, tak by som cakala do aleluja, kym by sa mi blede nazbieralo. Tiez davam kakat nad misku (@majka 1981 aj vdaka Tebe, raz si mi pisala ohladom tohto 🙂 sice sa az tak velmi nesnazim, ale obcas sa zadari byt aj 2-3 dni bez pokakanej plienky). A ako skladujes plienky Ty, Maji, ked das prat napr. az na 4-ty den?

sima.p
8. nov 2011

@anelisa no my kedže máme plienky už len na spánok, tak ich vždy také ocikané vyvesím von na taký závesný sušiačik a potom ich cca raz za 6 dní alebo ako sa nazbierajú operiem.

wewe22
8. nov 2011

@zojec no prevlha mi to len na tej jednej je sita podla flipky tak inakde to nema kde tiect len cez suchy zips mam skoro setky plienky site doma no pretiekla zatial len tato

wewe22
8. nov 2011

tak latkujeme uz druhy tyzden mala dokaze precikat takmer vsetko este jej plienocky dobre nesedia okolo noziciek 😒 ale dobre papka tak hadam to uz dlho nepotrva
ale latkovanie sa nam velmi paci

majka1981
8. nov 2011

@anelisa ja skladujem vo vedre ktore je na balkone, kedze je uz chladnejsie, tak tam moze byt aj cez den, v lete som ho tam nenechavala. takto mi nesmrdia ani von ani v kupelke

zfidorka
8. nov 2011

@zuzanamolnarova chlpate strany k sebe a navrch suedecloth...

anelisa
8. nov 2011

@sima.p @majka1981 my nemame bohuzial balkon, takze vonku sa mi susit neda, zatial vyuzivam na susenie detsku izbu, mame tam takmer non-stop otvorene okno na vetracku, ale ked bude poriadne mrznut, tak neviem ako to budem riesit 😖 Ja susim pocikane plienky hlavne prvy den, ked zaciname odznovu naplnat pracku a este vtedy, ked napr. 1 den latkujem a dalsi den-dva viem, ze budem mimo domu a budem davat jednorazovky, tak necham vysusit, aby mi to nekyslo, kym sa mi nazbiera na plnu pracku.
Maji, a vo vedre ich nechavas v pohode aj 3-4 dni?
Inak zatial mi najviac smrdeli vkladacky z kapsovky BG - strasny puch, mozno preto, ze v noci dlhsie spala, takze som ju neprebalovala a nacikala tam niekolko davok........nechala som ich vysusit a este stale prenikavo smrdia, som zvedava, ci sa toho odoru z nich zbavim po zajtrajsom oprati 😝

sima.p
8. nov 2011

@anelisa uf, ale to ich sušíš ocikané v byte? A nesmrdí to? My sme v rodinnom dome, takže u nás v tomto pohoda...

zfidorka
8. nov 2011

@anelisa k orechom by som urcite pridala nejaku dezinfeciu - puer, mio fresh do viac prani po sebe...
inak, ja som si tiez vsimla ze vkladky z bg kapsy zvyknu viac smrdkat ako napr. bambusove plienky...