Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
17. feb 2009

kili, budes mi to musiet vysit. kupim ti do zasoby nejake ihly. 😀

kili
17. feb 2009

labut, to ako myslíš na stroji? si sa zbláznila 😀
ale vyšívať ja viem 🙂

viiila76
17. feb 2009

Kupila som si Bumgenius plienky 3.0. Na domovskej stranke je napisane, ze pre zivotnost plienok sa ma pouzivat praci prostriedok, ktoré sú bez farbív, enzýmov, parfumov, zosvetľovačov, éterickych olejov alebo prírodnych mydiel. Používanie PP obsahujúcich tieto zložky spôsobuju poškodenie plien vrátane elasticity a plienka preteká.
Taktiez sa nemaju pouzivat ďalšie prídavné látky (ako ocot alebo jedlá soda). Tieto zložky sú vraj zbytočné a spôsobuju problémy plienok. Nepoužívať zmäkčovače.

Takze, cim prat??? Dokonca aj Lovela obsahuje parfum. Slizom na pranie som si taktiez nie ista...

miracle
17. feb 2009

Viila,

mam tiez BG a periem v detskom prasku...akurat ho davam menej. Niekde pisali pouzivat polovicu odporucaneho mnozstva prasku pri starsich prackach a dokonca stvrk upri novsich. Gumicky su slabym miestom BG aj tak.

Sliz by mal byt v pohode, ja som este nevarila, mam priestorove problemy so skladovanim slizu v kupelni.

bihan
17. feb 2009

haha.. tak to fakt neviem, v čom by sa mali prať 😀 ja používam normálny prášok s enzýmami, ococ, občas éterický olej a s gumičkami ani ničím iným problém nemám.. len trochu so sucháčmi, ale zase čo by som po takom čase chcela 😝

olinka6226
17. feb 2009

tak ale tam boli vymenovane vsetky zlozky vsetkych pracich prostriedkov 😕 sliz obsahuje prirodne mydlo...orechy tiez... a ostatne prasky obsahuju enzymy... cize neostava nic ine len mocit v cistej vode 😀 ja BG periem v orechoch zatial neutrpela. ale nie je moj favorit.

sisa.b
17. feb 2009

baby, vcera som sa dozvedela, ze by som mohla dostat od mesta nejake porodne, tak som sa tesila, ze si kupim aspon dve IB na zaciatok, ked ich tu tak chvalite. ale to porodne sa malo vybavit do troch mesiacov a mala mala 3 v sobotu, takze samozrejme nic nedostaneme 😢 tak teraz musim cakat do dalsej vyplaty, lebo som uz vela pominala tento mesiac ☹ 😔

viiila76
18. feb 2009

Vcera som este napisala vyrobcovi, uz som dostala aj odpoved. Je toho dost vela, takze to tu nebudem kopirovat, poslal mi okrem ineho aj link, kde su prasky, ktore sa mozu pouzivat.. Akurat... ze tie asi dostat len v Amerike 😀
http://www.cottonbabies.com/clothdiaperdetergen...

viiila76
18. feb 2009

Este jedna otazka - a ako odstranujete z BG skvrny??? Prasok mi to nevypral a zatial som neskusala ziadne experimenty, aby som neposkodila ten vnutorny povlak.

quika
18. feb 2009

viiila, mne praveze z BG zatial vsetko krasne zislo 😅 teraz pouzivam obycajny Ariel. niekedy ked sa bojim ze to tam zostane, tak skvrnu namydlim - doma som pouzivala vacsinou jadrove mydlo, tu nic take nemaju takze zatial obycajne mydlo na ruky.

sjuzocka
18. feb 2009

viiila ja by som to nejak extra neriesila. kup si trebars prasok Mimino, teda ten pouzivam ja, maju ho v DM, a uvidis. My sme BG prali uz viackrat a nevyzera ze by jej alebo nam daco bolo.

luciabah
18. feb 2009

ahojte

tak BG su u nas najoblubenejsie plienky... u mna a aj matka a aj nasa gretka spokojna, minule ju mala aj v noci, lebo bola posledna cista a sucha a tak krasne nespinkala ani nepamatam, lebo ona precika aj hamburgera 😀
a skvrny... ked sa nahodou do nej pocika, tak kakacku dame dole pod vodou a potom pracka vsetko vyriesi.

taanak
18. feb 2009

viiila, skvrny od kakanice sa snazim odstranit co najskor - osvedcilo sa mi zlcove mydlo (maju aj v DM) a preprat v studenej vode. Z BG a podobnych umelinkovych plienok to ide dole velmi dobre, horsie je to s frote a flanelom, hlavne ked je clovek lenivy a necha to na plienke zaschnut. 😎
Na BG a teda aj na ostatne plienky pouzivam v poslednom case Ulrich. Raz som ich oprala v Arieli, ale bolo to na mna az moc vonave. 😝 Predtym som dlho prala v slize, ale ten sa mi uz nechce robit...
Ten originalny navod na pranie BG je na nase pomery trochu divny 😉

katrin21
19. feb 2009

no tak so, pozerala tu stranku.. fuuuha, ale to su ine ceny! ved je to drahe ako slak ! to koko mate takych plienok.. my sme normalnych mali tak 40-60... pri styridsiatich , co sa davali este dve naraz to bolo raz dva fuc....takze tyc 60 je lepsie.... ale pri tych cenách, ze 200 sk za dva kusy !?! ved to je drahe, nie? a tie nohavicky, to kolko ich treba mat?? som z toho jelen...

miri.b
19. feb 2009

katrin21, takze nasa momentalna plienkova vybava>
7 ks BL organic
2 ks BL bambus
2 ks bambusova vlozka L
2 ks IV konopka
1 ks IV AIO
1 ks ittti bittti
2 ks hamburger
50 ks zdedenych stvorcov
Vrchne>na kazdu velkost
1ks PUL nohavicky BL
1ks PUL noavicky IV
1ks fleecove nohavicky

CENA> neviem, ktore plienky myslis, ale najlacnejsie sa mi zda, ze su BL klasik za 150 SKK
MNOZSTVO< kazdy zisti sam kolko a v akej zostave potrebuje, ale cca 20 a viac

marcelka11
19. feb 2009

katrin21,
vybava nemusi stat cely majetok, za predpokladu ze ta nepokusaju vsetky novinky, co ale nie je moj pripad 😀
Myslim, ze sa plienky daju nakupit za 5000Sk ak mas kvalitne stvorce, nejake viacvrstvovky par nohavickovych plienok a vrchne nohavicky. Ked vsak chces trosku babo vyparadit, tak potom je to uz drahsie.

marcelka11
19. feb 2009

A samozrejme, da sa nakupit aj z druhej ruky

katrin21
19. feb 2009

ale ved aj 5000 je dost, nie? ja viem, ze aj za jednorazovky da clovek kopec prachov, ale asponje to tak po troske... ale naraz si spravit taku vybavu.... no zda sa mi to dost,... a ani moc dobre nechapem tie rzdiely v tom zozname.... tie plienk idu dovnutra tych nohaviciek? ved to potom ma babo na pokozke vlastne stale tu ocikanu latku, nie? ( ak sa to navlieka fakt dovnutra... alebo nie?)

kili
19. feb 2009

katrin, mne príde divné, ako môže niekto za kočík dať 20tis. a viac 😅 . teda divné sú mi aj nižšie sumy, ale tak dobre. a najlepšie je, že potom ho o pár mesiacov predávajú

bezaz
19. feb 2009

kili presne
katrin teraz dostanes prispevok skoro 21.000 aj pri druhom dietati, takze si to mozes dovolit.. 😉 ak mas kvalitne stvorce, tak nemusis ani tolko investovat.. kopec veci sa da kupit z druhej ruky, pri stvorcoch ti stacia kupit aj len vrchne gate, separacky a nejake 2-3gatuse ako repre 🙂

miri.b
19. feb 2009

teda mne tych 5000 nepride vela, viem ze jednorazovo je to dost, ale co sme pouzivali hnusky necele 2 mesiace, tak sme na ne minuli cca 1200/1500 SKK
a moj maly je citlivy na vlhku plienku, maval zapareniny aj , ked som ho kremovala, ale ked som mu zacala davat fleecevu rozstrihanu deku do plienky, tak uz nekremujeme a ma krasnu ritku
a pred d vomi tyzdnami som bola u nasich a dosli mi uz plienky, tak som dala hnusky a hned sa mu spravila zaparenina a to som prebalovala casto, nie ako niekto, co mu stacia 4 plienky/den

ale pouzivanie latkoviek je o pohodlnosti vyskusat to, kazdy sa obava, ze to nezvladne, ze je s tym vela roboty, ale to vobec nie je pravda, a ked to zvladli nase mamy bez automatickych praciek a so stvorcami 😉

ale ked niekto nechce, tak ja ho nutit nebudem, aj moja svagrina caka babatko a najprv, ze co to vymyslam s plienkami, ved su pampersky, ale teraz, ked vidi, ze to uplne v pohode zvladam a nema mi kto pomoct, lebo byvame 100 km od babiek, tak sa ma uz aj pytala, ze kolko vydrzi maly v tej plienke a ako casto prebalujem, tak som jej kupila motivacnu IB 😀

quika
19. feb 2009

baby ja som omylom oprala plienky aj s avivazou 😀 ale su uuuuzasne hebke teraz, a vobec sa mi nezda ze by to uskodilo savosti 😅 my tu mame susicku, tak sa rozplyvam aj tak, ale s tou avivazou to je uplne neuveritelne 😵

katrin, 200sk za dva kusy, to ake myslis? hovori sa ze ked mas iba nohavickove, tak ich treba okolo 20-24, ale vacsina tu ma kombinovanu vybavu, takze tych nohavickovych nema az tolko. vybavu si vies poskladat podla narocnosti aj za 2 tisicky, pripadne usit este lacnejsie, my tu mame vacsinou sumy okolo 10tisic, co nie je zrovna malo, ale to je uz o zavislosti 😀 da sa minut aj viac 😵 ja som si vyratala ze pranie by ma za tie 2 roky stalo asi 3500sk, na hnusky das asi 25000, takze vlastne ak minies na vybavu aj 20tisic, si este v pluse 😎

marcelka11
19. feb 2009

katrin, podla mna je to o presvedceni, bud si si ista, ze chces latkovky a vtedy neratas kazdu korunu, alebo hladas dovody, preco radsej jednorazovky.

labutka
19. feb 2009

miri, motivacna IB pre svagrovku je dobraaaaaaa... jaaaaaaj, ja keby som jak prvu dostala IB, tak uz ine nechcem. 😀
ja v porodnici planujem zacat z pamperskami (inak to nejde), a mastit prdelku Sudocremom, ale chcem sa este poradit, ako mam potom prejst na latkovky? nebude to vadit, ked bude mat maly natretu ritku tym sudocremom? Nechcem si nejako poskodit tie plienky... pojde ta mast vyprat? alebo mam dat radsej 2 separacky? a tiez bude treba natierat ritku?
ja ho chcem uz domov z porodnice brat v latkovej...

petra1985
19. feb 2009

ahojte chcem sa opytat ci mate tiez skusenosti s latkovymi plienkami ale takymi tenuckymi ako papier.. ked sme ich s mamou kupovali sme sa cudovali, ze su take tenucke.. vraj take tie hrubsie a kvalitne ako sme kedysi nosili my uz nevyrabaju.. ja mam pocit, ze tu plienku dvakrat vyperiem, strepem a sa roztrhne na polovicu.. ake ste kupili vy?

kili
19. feb 2009

petra, presne, tie sú na prd. ale v látkových obchodoch sa dajú kúpiť super štvorce. napríklad ImseVimse sú super a tuším aj Kikko vysokograbážne. ale takéto v klasických obchodoch nepredávajú

quika
19. feb 2009

labutka, sudokrem v pohode vyperies, v porodnici obcas davaju rybaciu mast tak na tu pozor lebo nejde vyprat.
petra, teraz je fakt problem zohnat ine stvorcove plienky ako hentie priesvitne. mne uz vydrzali x prani bez uhony, ale na zadok nestacili ani novorodencovi, vzdy som pouzivala dve alebo s vlozkou a aj to len na kratko. ale zase na ine veci sa stvorce tiez vyuziju a na to su fajn.

petra1985
19. feb 2009

tak to je na prd.. dost blbe, ze take ponukaju v detskych obchodoch .. ja som ich kupila este som nevyskusala lebo bejby este len je na ceste ale sa mi zdaju nekvalitne.. uz som ich aj vyprala vyzehlila ale tak no neviem este velkost sa mi zda v pohode ale ten material ehm.. no uvidime..
quika a nekupila si mensiu velkost?

katrin21
19. feb 2009

miri.b : mne nejde o pohodlnost, ved aj pri prvej dcere som pouzivala latkove, dokonca este aj po mne mala mamina odlozene a to bol neskutocny rozdiel oproti tym, co som mala po segrinych detoch... po mne boli uplne jemnulinke, makke a take akoby s vlasom.... a segrine jak smirgel... ale mala to prezila aj ked mavala velmi zaparenu ritku, a teda urcite to nebolo od " hnusiek" ako ich volate, lebo tie pouzivala minimalne.. proste bola citliva.. pomahala jedine masticka Cliven Baby.. nedam na nu dopustit ! ziadne rybie masti, avirily, nic jej nepomohlo a s tamtou mastou mala do rana za noc ritku krasnu .

Ja nechapem tie rozdiely, aj ked som pozrela tu stranku, tak nerozumiem tym nazvom plienok, alebo co tu pisete o separacnych, vrchynch a pod..... stvorce, a vselijake nazvy... ako sa ma laik v tom vyznat? 😅 akoze iba nohavickove plienky, alebo kombinovana vybava? aky je v tom rozdiel?

kili
19. feb 2009

katrin, ale pred 8mimi rokmi neboli také vrchné nohavičky ako teraz. boli igelitové a nepredušné, tak jasné, že sa deti zaparovali. teraz sú buď PUL materiál, alebo vlnené, fleesové 😉

separačky: slúži na to, že odvádza vlkosť od zadočku a zároveň, keď sa pokaká, tak len spláchneš do záchodu, ak len pociká, tak operieš
vrchňáky: vrchné nohavičky, ako som spomýnala vyššie
iba nohavičkové: teda že má iba nohavičkové plienky, napr. typu babylucy, popoliny, alebo aj iné značky http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/jednovelikos...
kombinovaná výbava: že používa aj nohavičkové, aj klasické štvorcové plienky, aj kapsové...
nohavičkové plienky: sú v tvare jednorázových plienok, zapínajú sa tak isto a na to udí aj vrchné nohavičky. okolo nožičiek a na chrbátiku majú gumičky. prebaluješ asi ako jednorázovku (ak teda niektorý používajú 2 hnusky na deň, tak pre neho je to samozrejme moc často)