Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

mmariaa
19. nov 2011

@zfidorka Nezaparujú tie stay dry viac bábätko? Sú vhodné aj pre novorodenca, alebo až pre väčšie? Vy ste ich používali a bolo to v pohode? Lebo moja mama ma núti tie plienky ešte aj vyvárať a žehliť...

miruss
19. nov 2011

@mmariaa: Ak chceš kapsovky z prírodných materiálov, tak dobrá je econappi swaddlebees alebo kapsovka swaddlebees (tátto ale neobsahuje vkladačku, treba dokúpiť). Z AIO z prírodných materiálov sú dobré: Gro Via AIO, Bum Genius Flip organic, Anavy Easy a Tots easyfit.
A súhlasím so @zfidorka na noc potrebuješ dokúpiť ešte 2 bambusové nohavičkové plienky, buď Tots Bots stretch alebo Anavy nohavičkovú bambusovú.

zfidorka
19. nov 2011

@mmariaa ja som davala plienky co som ti pisala vyssie od narodenia...
babatka su individualne, je potrebne odskusat rozne materialy, niektorym moze vadit napr. flis, ine zase nemozu mat mokro (prirodne materialy)...
vyvarat urcite nemusis, staci vyprat na 60, ked chces mozes pridat dezinfekciu (ta jej ucinna od 30 stupnov), zvysne bakterie sa znicia susenim...
a ked v lete das na slniecko, tak to mas vydezinfikovane uplne...
zehlit tiez nemusis, len ked chces (aj to len stvorce a rovne vkladacky, plienky s gumickami a umelymi materialmi sa zehlit nesmu)...

miruss
19. nov 2011

@mmariaa: Ja som používala aj stay dry plienky a nemali sme žiadne problémy. Na 90°C môžeš prať len štvorce alebo vkladačky z bavlny, neper na tak vysoej teplote bambus a ani kapsovky, AIO a pulky, vlniaky. Plienky stačí prať na 60°C a žehli len štvorce, pretože na iných si môžeš poškodiť gumičky alebo pul materiál.

mmariaa
19. nov 2011

@miruss , @zfidorka ešte ma zaujíma kolko kusov budem ešte potrebovať tak ešte dve bambusové na noc, nejake na prezentáciu 🙂 no neviem kolko, tých vrchných 3ks pul a 2ks vlniakov bude stačiť? lebo stále sa mi zo zdá málo, ked tých 30 obyčajnych budem baliť po dvoch to je 15 použití + 2 nohavičkové...

katka888
19. nov 2011

@mmariaa
nas maly nosil od narodenia :
easyfit AIO od tots bots, Anavy easy, grobaby / teraz grovia shell /, wonderoo kapsovu plienku obal s vkladackou od kapsovky bum genius. narodil sa pod 3 kg, novosklad mu bol velky, takze zvacsa mal tieto kapsovky, stvorec narovno s vrchnymi flip alebo original vkladacky stay dry od bum genius.
nohavickoe bambusove na noc sme zacali pouzivat asi od mesiaca, nie hned.
ja som nedavala dva stvorce, lebo sa mu vyhodili potnicky, cize sme davali jeden stvorec a na to PULky. vlniaciky ti moze zo zaciatku prekakavat, pulky budes castejsie prat, ale to je len kratke obdobie
kapsoviek mame cca 10 ks

miruss
19. nov 2011

@mmariaa: Vrchných nohavičiek máš podľa mňa dosť. Nohavičkové stačí dokúpiť tie dve a z AIO a kapsových tak 5 plienok, uvidíš čo Ti bude vyhovovať a podľa toho dokúpiš. A na jedno prebalenie potrebuješ dve štvorcové plienky alebo jeden štvorec a jednu bambusovú vkladačku, napr. little Lamb.
A dobre je mať aj separačné plienky, pre malé bábo najlepšie celulózové, uľahčia Ti údržbu plienok a mydlo na škvrny.

mmariaa
19. nov 2011

@miruss separačky mám, asi disana sa mi zdá 🙂 Ďakujem Vám všetkým, už v tom mám trochu jasnejšie, tak idem pozerať, čo sa dá kde zohnať 😉

mimuka
19. nov 2011

ahojte...prosím poraďte...kamarátka chce látkovať (ešte bábo len čaká) a mám jej pomôcť z výberom...chce používať novosklad...aké vrchné ú najlepšie....flipky? a koľko nohavičkových treba na noc pri novorodencovi ktorý ešte kaká v noci...dá sa noc riešiť aj inak ako nohavičkovými plienkami?..novosklad sa na noc asi nepoužíva, že?
ja si nás už až tak ani veľmi nepamätám...ja som novosklad ani nepoužívala...mala som veľa nohavičkových, ale kamarátke chcem takú lacnejšiu verziu....vďaka moc

zfidorka
19. nov 2011

@mimuka ja som na noc davala zo zaciatku zavazovacie plienky, su lacnejsie ako nohavickove, skor uschnu, ale hlavne neotlacaju nozky...
novosklad som davala obcas aj vonku...
na vonku a noc je dobre novosklad/zavazovacku vyplnit bambusovou plienkou, alebo vkladackou, k ritke dat este pripadne stay dry vkladacku pre pocit sucha...

katka888
19. nov 2011

@mimuka
mne sa na novosklad osvedcili okrem flipiek aj thirsties, a vlniaciky. na noc som davala zo zaciatku aj stay dry vkladacky od bum genius, malemu bol novosklad velky. prebalujem aj v noci minimalne 2x, nadranom kaka aj 3x po sebe... okrem nohavickovych davam novosklad / vecer ked v nom zaspi, tak hned po prvom nocnom papani, prebalujem do nohavickovej / a nad ranom, po 4tej uz balim do novoskladu, lebo nadranom za 15 min ma napiskane a nakakne. a to do 7mej len piska a kaka, tam je skoda nohavickove
nohavickovych na noc miniem tak 2 ks + novosklad nadranom

juliam
19. nov 2011

@mimuka my máme 1 mesiac, na doma balíme novosklad a najviac sa mi páčia pulky thirsties ako píše @katka 888 a máme aj flipky a LL. na noc máme 5 nohavičkových plienok, top sú anavy a tots bots a na ne máme flisáky, teraz chcem objednať už aj vlniačiky.
baby, chcem dokúpiť nejaké bambusové a aj stay-dry vkladačky - ktoré sú najlepšie, ktoré by ste odporučili?

gabika84
19. nov 2011

@mimuka ja som novosklad pouzivala hned od zaciatku az do cca 2 a pol mesiaca, a to aj v noci. prebalovala som po kazdom dojceni. neskor som davala nohavickove, mam doma 3 kusy, ale cca 2 by sa este zisli, kedze pomaly schnu. pre novoska su podla mna naj Tots bamboozle stretch. vrchne urcite flipky, a tiez sa mi osvedcili Thirsties. ale len ked boli na najmensej velkosti. ked som ich "zvacsila" potom nam ten strih uz moc nesedi 😒 ale na novoska super.
my sme zial latkovky skoro na mesiac odlozili, mala sa mi raz v pamperske zaparila a odvtedy sa jej to vracalo ☹ ani po mesiaci to este nie je stopercentne ☹ riesila som to zatial eko jednorazovkami, tie stale davam na noc a na von, ked sme doma uz zacinam opatrne skusat stay dry vkladky, alebo bambus do flipiek. dufam, ze sa toho coskoro uplne zbavime, aby sme mohli opat latkovat naplno...

anxuska
19. nov 2011

@gabika84 ak ti môžem poradiť, pri dcérke sme mali valký problém zo zapareninami, ťahalo sa to pekne dlho, boli sme aj u kožného, proste nič nezaberalo, nakoniec nám zabral bio karité konopný balzam, doteraz ho dávam preventívne, inak sa jej zapareniny vracajú.

gabika84
19. nov 2011

@anxuska dakujem, mozno vyskusam, ked douzivam Bepanthen- hoci ked pouzivam tieto jednorazovky a mazem Bepanthenom, uz to ma ciste, ale viem, ze keby ju nenamazem, pripadne neustrazim, ked sa pokaka, zase najdem nejake tie cervene fliacky..

katka888
20. nov 2011

@juliam
bambus ak chces len na dovyplnenie je fajn od little lamb night time, a maju aj skvele flisove pratelne separacky.

@gabika84
drzime palceky, nam vyskocili potnicky / nie zapareninky / po pamperske co som nechala mame aby prebalila ondrika, ked som musela z domu, odvtedy sme nemohli mat novosklade dalsiu plienku na balenie na siroko, bol len tej jedne poskladanej na novosklad

mmacca
20. nov 2011

Neškodí plienkam mráz? Skladujem ich vo vedre na balkóne. Tie s PUL materiálom mám vo vnútri. Zaujímajú ma hlavne nohavičkové, lebo predsa v nich sú gumičky, štvorce by to mali prežiť.

henushka
20. nov 2011

@mmacca Ja skladujem plienky tiez na balkone, vsetky, aj PULky. Niektore uz druhu zimu a nevsimla som si, ze by im chlad prekazal. Skor si treba davat pozor na priame teplo - radiator, slnko. Mne sa totizto v lete stalo, ze som som trubka PUL-kovy vak na plienky dala susit von a ako nanho svietilo slnko a mala som ho dokonca naruby, normalne sa ta PUL vrstva rozpadla.

mmacca
20. nov 2011

@henushka Ďakujem. Tak ich tam budem hádzať všetky, lebo popiškané nočné bambusové plienky riadne smrdia. 😝 Keď bolo teplejšie, tak som ich mala zavesené a uschli, takže som menej často prala. Už musím častejšie. Teraz mi neuschnú ani opraté na šnúre.

juliam
20. nov 2011

@katka888 ďakujem, pozriem 😉 a ešte otázka: prepierate zaraz pokakané plienky? lebo ja niekedy nestíham a potom som si všimla, že tá kakanica sa zafarbila nazeleno. aj vám sa to stalo?

tinika
20. nov 2011

tak mala som TB stretch na jedno spanie a brutal mokre hehe to moje dieta len čura a čura

juliam
20. nov 2011

@tinika nám celú noc potiahla anavy bambusová - super plienka, odporúčam.

janulkan
20. nov 2011

@juliam v noci sa mi nechce a nechavam do rana len tak a ano, potom mi ostane stvorec zeleny trosku, ale prestala som flaky riesit 🙂

Ja by som sa chcela spytat, ked dam malemu kapsovku (mam BG onesize a Wonderoo V2 zatial) a zakaka ju (tu stay dry vrstvu bielu), tak potom to staci preprat len rucne alebo musim kazdu plienku dat do pracky?

katka888
20. nov 2011

@juliam
ja niekedy nestiham, ale kedze periem kazdy vecer dalo by sa povedat, tak kym by som zaparala, tak uz je aj cas prania 🙂

@janulkan
no ja davam kapsove plienky stale prat ci su pokakane, alebo nie tie stay dry vrstvy. nemyslim si, ze rucne zapratie je dostacujuce... alebo som nepochopila otazku 😒

sima.p
20. nov 2011

@katka888 ja si myslím, že sa pýtala, že či stačí, že ked ju okakanú operie len v ruke, či to stačí a môže ju po oschnutí použiť znovu. Ja osobne som vždy kapsovky po jednom použití dávala vždy do práčky, v ruke som ich neprala, aby som ich znovu použila.

careamell
20. nov 2011

Kočky, ktorú z týchto dvoch kúpiť radšej, Swadldlebees 2 v 1 AIO, alebo Bitti D lish Snap in One?

janulkan
20. nov 2011

@katka888 pochopila si ma spravne 🙂 myslela som nie vkladacky ale "obal" 😀 cize v podstate dam plienku s vkladackami a po pouziti ju celu dam zase oprat 🙂

tinika
20. nov 2011

@juliam ako neprečural sa to nie ale mokre boli to je jasne ale je prava ze prane boli asi len 3x takze max. savost este nemaju ale tie anavy vyzeraju tiez dobre, asi si skombinujem vybavu :D

kryska5
20. nov 2011

baby a pocikané plienky treba prať na 60, alebo stačí iba na 40?

mimuka
20. nov 2011

Tots Easyfit rainbow je to isté ako tá obrázková tots easyfit ibaže jednofarebná?