Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tinika
23. nov 2011

@crysmile no tieto mal len ten starsi ale ako pises nesadli :D preto asi predam a kupim si nejake favoritky abo zase vyskusam nove uvidime

@nenocka tak moja vydrz 😀 ale nie, ja tiez mam občas take chvilky je pohodlnejsie dat jednorazovku napr. ked maly teraz kaka tak okaka aj 3 plienky kym dokaka reku dam jednorazovku a vyhodim a nebudem sa s tym ono ale tak reku načo som kupovala latkovky hehe a uz zase latkujem, drzim ti prsteky a inac si aj tak dobra, ja som pri starsom latkovky pouzivala tak asi dva mesiace bo furt bol mokry, skus nejake stay dry vrstvy aleb osi dokup kapsovky, to je zabava a tvoj je uz velky asi na latkovky ako take, moj by celu noc nevydrzal v latkovke ani jeden

tinika
23. nov 2011

@crysmile a ake odporučas dokupit? mam este TB stretch ktore tam nie su odfotene, tie mam na skusku na noc, dala som mu po 3 hodkach mokre samozrejme, a keby tam dam este vkladačku stay dry uz je bars velka pre neho, len som chcela aby mal suchsi pocit

nenocka
23. nov 2011

@tinika ďakujem 😉 ja som látkovať začala hlavne zo zdravot. a finanč. dôvodov... o chvíľu sa narodí Matej, ktorému bude treba kupovať mliečko, a ešte k tomu plienky na dve deti... no neviem, neviem... ci pána, keď si predstavím, že naše mamy fičali len na štvorcoch... žiaden bambus, nohavičkové, AIO,SIO... a to mal brácho plienky do troch rokov, mala nás rok po roku, ráno-večer vyvárala 40 plienok = 80 denne... klobúk dolu

tinika
23. nov 2011

@nenocka a vies ze nebudes kojit? ano aj ja som mala tieto dovody a lutujem ze som pri patkovi si nedala viac namahy postudovat latkovky, ale stracala som prehlat kolko druhov ich je tak som to nechala taj a popravde trebalo ine v eci kupit a naraz to bolo vela. jojo a predstav si ze takto som ja vyvarala tri mesaice a svagrina asi do roka :D

nenocka
23. nov 2011

@tinika veru, viem, kvôli diagnóze po prvom synovi. veď toto-tie prašulky, ja som sa po látkovkách tiež začala obzerať dosť neskoro... už len počkať na maxi materskú a snáď už niečo aj kúpim 😖

katka888
23. nov 2011

@nenocka
pri starsom dietati sa uz velmi neda ostat na storcoch, deti maju vacsi mocovy mechur, napiskaju viac a urcite to chce savejsie plienky. ak ich kupis teraz, budes mat neskor aj pre druhe babo, ked vyrastie. je to vzdy lepsie ako sa " trapit" s pretekajucimi stvorcami.
nasej starsej do roka a pol storce maximalne stacili, teraz uz frci skoro len na kapsovkach, tak urcite nejake budem dokupovat, ked ondrik dojde do stadia vacsieho piskania, tak nech mam dost kaposiek ked pojdeme k starkym a tak. na doma potiahnu nejake bambus vkladacky alebo som spokojna aj vkladackami organocs od bum genous / biobavlna / a na to vlniaciky. pul vrchne ma uz nebavia 😀
lutujem,ze som kupila 9 ks stay dry od bum genius a len 3 organics vkladacky, teraz by sa zislo naopak , ale zase organics jej do roka a pol boli nanic, kedze piskala malo a casto. to jej stay dry ked bola u babky potiahlo krasne... / u babky tym myslim, ze ju babky nezvykli tak casto prebalovat ako doma /

alusha
23. nov 2011

@nenocka
@katka888 my sme vylucne na stvorcoch a nejaka vkladacka k tomu a to uz ma 20 mesiacov a viem ze tak budeme fungovat az do odplienkovania... maximalne nam to vyhovuje a nic nepreteka, mame a mali sme kopu kapsoviek, ale davam ich len ked ideme na dlhsie niekam 🙂

tinika
23. nov 2011

@nenocka tak hlavne ze bude maly zdravy a aku diagnozu? ja tiez uz nekojim .( a to osm sa vytesovala, ze bol plne kojeny v nemocke, bo prvy bol prikrmovany od začiatku a len do 3,5m. som kojila a teraz nakoniec ledva mesiac

katka888
23. nov 2011

@alusha
ake pouzivas vrchne? ja ked dam viki stvorec s bambus vkladkou tak sa jej to tak stale poposuva, ma to "mohutne" , ze sa to u nas mina ucinku. ale ked sa jej to pri beani nepoposuva, tak nasaje viac ako storec, no mne uz pridu potom praktickejsie kapsovky.... pouzivame flipky. thirsties sme mali problem, ze neudrzali nic, stale sa jej v nich plienka hybala, akokolvek som patentkovala a zase weehuggers su uzasne, jediny zadrhelk je, ze ked da riadnu daku tak navlhnu aj tie zaklapky, takze ic davam na noc s vkladackou organic od bum genius kym zaspi. vlniaciky mi uz nechce obliekat...

katka888
23. nov 2011

@alusha
p.s. u nas je to skor o tom, ze casto je vika u starkych a pre ne je praktickejsia predsa len kapsovka ako stvorec este s niecim.. ale suhlasim, ze moze storec potiahnut aj starsie dieta, ale sam o sebe podla mna nie, uz k nemu treba pridat nejaku najlepsie bambus vkladacku

alusha
23. nov 2011

@katka888 najviac pouzivame GB wonder wrap, len tie sa uz asi nedaju velmi zohnat, neviem, lebo uz nesledujem e-shopy a nekupujem plienky a ako druhe v poradi su flipky na suchy zips, ale tie pouzivame menej... nam este nikdy nepretiekla plienka, tie gatuse su uzasne 🙂 a to stvorce davam tie uplne obycajne z obchodu klasickeho alebo kiko bambusove...

katka888
23. nov 2011

@tinika
drzim palceky, neviem sice ako to mas , ale urcite skus vydrzat, a mozno sa kojenie rozbehne... ja som mala pri malom doteraz dve take krizi, ale som si povedala, ze kojit budem a hotovo a nepripustila som zeby sme prisli o mlieko a zrazu.. bum jednu noc prsia ako po plastike na cislo 8... som myslela ze mi ich utrhne 😀 a to rpedtym boli skoro 2 tyzdne ako slabe muzske jednotky,.... nechapala som ako ondrik z toho nieco vycucne 🙂

nenocka
23. nov 2011

@alusha jéééj, to vážne? si ma potešila! a ako máte poriešenú noc? prebaľuješ? balíš do novoskladu?akú veľkosť máš? popíš mi, prosím ťa, viac... som celá nabudená, že nie som jediný exot 😀

crysmile
23. nov 2011

@katka888 veru, hovori sa ze mlieko sa tvori v hlave 😀 ja myslim na to ako tecie voda ked kojim..

crysmile
23. nov 2011

@nenocka http://www.detivbavlnke.sk/dajte_si_usit.php?PH... tu je link na site plienocky, katka tam uz nie je, ale aj tieto vyzeraju fajn..

tinika
23. nov 2011

@katka888 ja som mala mlieka dost, ale maly nejedol nejako len cucal, aj tri hodky na prsniku a potom koliky
a reflux

sima.p
23. nov 2011

ja som prvú kojila ani nie dva týždne, proste boli problémy, tak som sa pri druhej zaťťala, že to proste musí ísť, a urobila som preto všetko, aj za poradkynou som bola, aj som to takmer vzdala, ale malá to nevzdala bola kojená do 10 tich mesiacov, a potom ešte 3 mesiace aj kojená aj UM. Takže to netreba vzdávať, pre mna boli najťažšie prvé dva mesiace, potom to už íšlo. Hlavne treba myslieť na to, že slabé mlieko neexistuje a zo začiatku treba často prikladať, a nechytať hned fľašu ak sa vám zdá, že je stále hladné. Treba vydržať, niektoré bábo papá pekne hned od narodenia, iné sa to musí naučiť a trvá mu to dlhšie, tak isto aj mamička sa to musí naučiť. Iné je, ked už to nedovolia zdravotné dôvody. Tak ale hlavne aby si bola @nenocka Ty aj bábo v poriadku, ved dnes už aj tie UM sú veľmi kvalitné, ale aj dosť drahé 😢. Inak ako tu tak sledujem - kojenie - látkovanie - šatkovanie to tu ide akosi pekne dohromady....

alusha
23. nov 2011

@nenocka klasicke stvorce, uz ani neviem aku velkost sme mali plus bambusove vkladacky mi sila katka, skladam na obdlznik a na to vrchne nohavicky wonder wrap alebo flip... a este kiko bambusove stvorce z dm drogerie, ale tie uz mame velmi zrazene, ale saju super... na noc bambusove nohavickove plienky, prefold do toho a na vrch natahovacie vlniaky, tiez mi ich sila jedna kocka z konika...

nenocka
23. nov 2011

@sima.p ĎAKUJEM, dúfam, že tentokrát bude všetko fajn 😉

nenocka
23. nov 2011

@alusha koľko a akých máš tých nohavičkových na noc?

zfidorka
23. nov 2011

@nenocka ja tiez davam cez den len stvorce s bambusovou vkladackou a na noc nohavickove bambusove - celu noc potiahne napr. tots bots stretch s baby idea bambusovym prefoldom... a ked chces pocit sucha, tak das k ritke tenku stay dry vkladacku 🙂
ja moju sice raz v noci prebalim, ked idem spat, prvu cast noci ma vacsinou bambusovy stvorec a druhu cast noci nohavickovu... takze spotreba 4 ks nohavickovych pri prani raz za 3 dni...

nenocka
23. nov 2011

@zfidorka my vyspíme tak 11hod., malý má 12,5kg, neviem, čo by mu sadlo, neviem sa rozhodnúť pre konkrétnu plienku 😠

zfidorka
23. nov 2011

@nenocka ako som ti pisala, tots bots stretch s baby idea bambusovym prefoldom (niektore mamicky davali aj 2 prefoldy) by mu mala byt dobra...

sima.p
23. nov 2011

@tinika zrejme si ho nedobre prikladala, ked len cucal. Neviem, či ešte máš nejaké mliečko, ale dobre by bolo obrátiť sa na poradkynu dojčenia, aby Ti skontrolovala ako ho máš priloženého

tinika
23. nov 2011

@sima.p praveze bola aj laktačna a vravela ze dobre sa prisava tak ja uz neviem

katka888
23. nov 2011

@tinika
urcite nevzdavat, ale zase uplne chapem, ze nenechas dieta hladovat. v case nasej krizi bol ondrik na dide aj kazdu polhodinu... non stop, sa zo udil, zaplakal, prebalil... proste stale. neviem ci mu aj co to potieklo, ale snad z par pokusov sa aj najedol, lebo take to ozajstne papanie bolo citit len par minut pri prilozeni

gimox
23. nov 2011

Ahojte baby, potrebovala by som poradit, zrejme sa to tu uz riesilo, ked tak ma nasmerujte. No, zacimame pomalicky oducat, pouzivame nohav. plienky a vlniaky, lenze kym malu rozbalim, vacsinou to uz je tam 😠 Nechcem pouzivat klas. oducacie s pul chcela by som vlnene. Mam aj babyidea wool shorties, prip. kupim aj nejake ine co sa daju stiahnut, ale co do toho aby to slo sup-sup dole? 🙂 Mate nejake tipy, triky? Inak mala cikava a kakava casto a vela. 😀

sima.p
23. nov 2011

@tinika a neskúšala si sa s nou viackrát poradiť, že čo a ako dalej?

maticap.
23. nov 2011

ahojte babulky,
aj my potrebujeme poradit. Snazime sa latkovat - pouzivame stvorce a sem tam supneme nejaku tu nohavickovu LL alebo TB. Na vrch davam pulky LL a malemu sa na nozickach objavili cervene flaky s vyrazkami - ma ich na lytkach zozadu. Myslite, ze by to mohlo byt z tych puliek? Sem - tam som mu dala aj flisaky a kombinujem to s jednorazovkami, kedze riesime problem s kakanim...
Ozaj, nas dubak bude mat 2 tyzdne a kaka zasadne iba v noci - to je normalne? A pritom je plne kojeny - cez den sa vykaka max.1 krat....
dakujem za odpovede.

katka888
23. nov 2011

@maticap.
blahozelam k Martinkovi prajem vela vela zdravicka a stasticka a mamke mliecka 🙂
ak ma vyrazky na lytkach zo zadu... tam nie je v styku s pul, ani plienockami .. v com peries pradlo?
co sa tyka kakania, kazde dieta je ine, niektore plne kojene nekakaju par dni, nase plno kojene kakali skoro nonstop. to kakanie sa mu podla mna / u nas to tak bolo / bude menit, nas kakaval aj v noci, potom mal obdobie, kedy nakakal do 3 plienok zasebou nadranom... potom kakal stale, potom 2/3 dna nie...