Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miruss
27. nov 2011

@bv_alexandra: Na štvorcové jednoznačne Bum Genius Flip alebo Bummis super brite.

juliam
27. nov 2011

@bv_alexandra ja mám najradšej Thirsties, tie sú na štvorce super. a na noc máme ako @zuzanockamt bambusové nohavičkové plienky - Anavy, TB stretch, LL a BI bamboo extra + flisáky, chcem dokúpiť vlniačiky, už sa na ne teším 🙂

miruss
27. nov 2011

@bv_alexandra: Látkové plienky nielen že sú lacnejšie a ekologickejšie, ale hlavne zdravšie.

etuska
27. nov 2011

@bv_alexandra
k jednorazovkam si este prirataj kremy na zadocek 😝
teda ja som pri dcerke musela mastit neurekom 😝
tesim sa ze som sa dala na latkovky

taanak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka888
27. nov 2011

@bv_alexandra
thirsties, bum genius flip, flisaciky, neskor vlniaciky

eridani
27. nov 2011

Ja zas zopakujem, to co som uz pisala davnejsie. Latkove plienky ked uz nepotrebujes, mozes vyprat a predat v bazariku a cast nakladov sa ti vrati. S jednorazovkami by som to neskusala.

iron
27. nov 2011

Kolko vyjde vybava pre dvojcata. Viem kolko vyjde pre jedno, kolko vyjde pre dve za sebou iduce deti, ale dvojcata...hm. Tak realne. Teoreticky by som povedala ze o polovicu viac ako pre jedno, kedze tie plienky prehadzujem medzi nimi...nepoznate nejaku maminku s dvojcatkami...dikes

nenocka
27. nov 2011

@iron predpokladám, že táto maminka látkovala dvojičky https://www.modrykonik.sk/bazar/predajca/mmmooo... a taktiež predpokladám, že s tým končí 😨

janula18
28. nov 2011

@iron ja mám dvojičky, a ja som kupovala plienky tu cen MK, a vyšlo ma to na nejakých 150€,

latea1
28. nov 2011

Baby, prosim, poradte mi, uz aj ja sa pripajam k vam, latkujucim, plienky mam doma, uz su aj vyprate, akurat sa susia, len pred prvym pouzitim, potrebujem radu:
kupila som vkladacky flip stay dry a neviem, ktora strana ma ist smerom k zadocku - ta jemnulinka, ci ta jemne vrubkovana (tipujem, ze ta druha, ale nie som si ista) a este na doma pouzivate len vrchne nohavicky (mama flip) a do nich 1 vkladacku?to staci?ako casto prebalujete?staci vymenit len vkladacku a flipka ostava sucha?ci? dakujemm za rady 🙂

kryska5
28. nov 2011

@latea1 ahoj, ja síce flipky doma nemám ale to sú vrchné PUL nohavičky a tie môžeš používať pokiaľ ti ich drobec neokaká 🙂 možno nechať preschnúť ak sa veľa pociká, určite napíšu baby čo majú priamu skúsenosť 🙂
Ja prebaľujem po každom pocikaní 😉

kryska5
28. nov 2011

prosím vás aké plienky AIO, prípadne kapsovky majú vnútro bambusové? Niečo ako TB Easyfit ...

zfidorka
28. nov 2011

@latea1 na zadocek ide ta jemna strana vkladacky flip stay dry...
uvidis ci bude stacit aj jedna vkladacka, v takom veku ako je tvoja mala sa to zvykne lamat a jedna vkladacka nestaci.. musis vyskusat...

latea1
28. nov 2011

@zfidorka
tak to som sa sekla 😒 ale vdaka, uz som mudrejsia

labutka
28. nov 2011

@kryska5 kapsovka s bambusovym vnutrom: wonderoo, minilala; potom zo SIO plienok: itti bitti, pop in, ecobu. Viac ma nenapada...

zfidorka
28. nov 2011

@kryska5 este kapsovky sweet monkey a blueberry bamboo...

katka888
28. nov 2011

@kryska5
anavy easy maju bambusovu pripinajucu sa vkladku, taku istu ako anavy bambusove nohavickove

miruss
28. nov 2011

@kryska5: Aj Little lamb kapsovka má bambusovú vkladačku.

janka9898
28. nov 2011

AHOJTE LATKARI CAKAME NASE DRUHE MIMI A CHCELA BY SOM LATKOVAT PRI MALOM SOM LATKOVALA CHVILKU NO ISLA SOM DO NEMOCKY A SVOKRA TO NEVEDELA TAK SOM S TYM PRESTALA A VSETKO POPREDALA TAK POTREBUJEM PORADIT
OBJEDNALA SOM SI CEZ EBAY PLIENOCKY S KTORYMI MAM UZ SKUSENOST A BUDE MI STACIT PRE MALE MIMI TAKATO SADA.-))
20 PLIENOK VSETKO V JEDNOM+ 20VKLADACIEK
5NOHAVICKOVYCH BL BAMBOO +2KRAT VRCHNE NOHAVICKY A ESTE CHCEM DOKUPIT
3KRAT BG FLIP A KLASICKE STVORCE BUDE TO STACIT???

sima.p
28. nov 2011

Baby, a nemyslela @kryska5 plienky typu AIO, čo nemjú vrstvu, čo ide k ritke flís ale bambus?

kryska5
28. nov 2011

@labutka @zfidorka @katka888 @miruss no to vám pekne ďakujem 😀 ste ma teda poriadne nachutili na niektoré keď som si ich teraz zaradom poriadne okukávala ... gggrrrr 😀
ale ako píše @sima.p mala som na mysli presne to aby bola kapsa bambusová, tj aby tam nebola umelinka ... ako som to pozerala tak sweet monkey a asi aj tie blueerry bamboo (tie sa dajú kúpiť aj u nás?) majú vnútri bambus ostatné majú len bambusové vkladačky,ak sa nemýlim .... ale teda tie Minilala sa mi veľmi páčia vzory 😵

miruss
28. nov 2011

@kryska5: Vnútro bambus majú aj Anavy Easy, to je AIO plienka.

katka888
28. nov 2011

@kryska5
ako som pisala, anavy easy maju pri styku s pokozkou dietata bambus, to len pripnes tu vkladku nieco na sposob SIO, to ie je vkladacka do vnutra, ta plienka nema kapsu 😉
/ jedna mala vkladacka, a druha velka, velka sa uz pripina

kryska5
28. nov 2011

@miruss ano pravda, na tú som zabudla vďaka 😉

monuska342
28. nov 2011

ahojte baby mam jedny handmade vlniaciky a chcem sa spytat ze ako sa lanolinuje....a do vlniacikov davate aj stvorce alebo iba plienky?

janulkan
28. nov 2011

@crysmile inak od tej Katky si ako objednavas plienocky? pozeram ze dost z vas ich tu ma 🙂

kryska5
28. nov 2011

Dneska koooonečne začíname aj nočné látkovanie. Dietko mi to samozrejme neuľahčuje, odmietlo si obliecť longiesky, takže sme zaspávali iba v TB Bamboozle a longiesky som jej natiahla keď zaspala. Som len zvedavá či sa nebude veľmi budiť a ako ju v noci prebalím 😝 chýba mi cvik, predsaj je to o kúsok komplikovanejšie ako jednorázovka 😀 Ešte raz vďaka za túto tému len vďaka vám som sa na to dala, aj keď už neskôr 😉

@janulkan táto katka 🙂 https://sites.google.com/site/latkovky/na/sitie...

@monuska342 návod na lanolínovanie: http://altermater.eu/post/2009/08/27/lanolinova...
tiež som sa pýtala na tie švtorce, a dá sa to aj s nimi, len vlniaky by nemali byť voľné ale obtiahnutejšie aby plienku držali 🙂

monuska342
28. nov 2011

@kryska5 dakujem ale ja mam taky tekuty lanolin aj ten mozem dat?

kryska5
28. nov 2011

@monuska342 vraj sa to dá aj s ním, len neviem či to bude také učinné, aj na tej stránke to priamo píše, že jeho impregnačné schopnosti sú slabšie