Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zfidorka
2. dec 2011

@lemurko ok, to beriem ze to zapieranie je najpracnejsie... ja ked som nestihala, tak som ich aspon hodila do sprchovacieho kuta, kde bolo trochu vody a osprchovala ich ked som stihala...
ja periem relativne casto kapsy uz skoro rok a pol a zatial su vsetky plne funkcne...

majka1981
3. dec 2011

Moj hlavny dovod pre latkovky bol zdravotny a velmi to pomaha pri bezpliekovani. Dalsi dovod, ktory ale nebudem moct potvrdit - kedze bezplienkujeme - je, ze dieta v laktovkach sa skorej odplienkuje. Uz len z tohto hladiska sa mi to zda zdravsie.

@lemurko ja zijem v Rakusku a skusila som dat syna do jasiel - nakoniec som to v 3. tyzdni zdala a dala ho predsa k babicke na par mesiacov (mal este len 10 mesiacov) a tam dieta s latkovkami neberu. Takze tam by mal jednorazovky. Nechceli pochopit, ze s kapsovkami nieje robota, bola som ochotna dokupit kapsovky aby ho tak zobrali, ale zevraj to nesmu... neriesila som to, kedze som ho potom odhlasila.

crysmile
3. dec 2011

@majka1981 ja ti len fandim s tymto, ved aj ty si ma vzdy nakopla s bkm.. veru, latkovky su zdravsie.. a je mi luto ze v jasliach neakceptovali latkovky, ved kedysi boli len tie..

katka888
3. dec 2011

@lemurko @kadlin

mne pride ta praca s latkami narovnako, pokakanu ked nestiham, dam do vane a preplachnem neskor, kedze periem kazdy den, tak tomu to nevadi.
jednorazoky zase bolo o behani po obchodoch a vlacenie domov, co tu odpada, preto mi to pride narovnako.
a ceny? ak kupis 30 kapsoviek po 20 eur, to je 600 eur + 60 eur rocne za pranie to je za dva roky s najdrahsou vybavou / nekupis az 30 ks a vsetky za 20 .. to ratam fakt uz maximum co ti treba a max cenu / je do 750-800 eur.
za jednorazovky v akcii za 2 roky das minimalne 900 eur, cize ak porovnas najdrahsiu plienkovu vybavu a najlacnejsie jednorazovky v akcii tak za 2 roky je to narovnako.
ja latkujem 2 deti, a dokopy som dala za plienky tak 360 eur, prat budem dokopy tri roky, co robi max 250 eur / teraz periem denne , predtym raz za 2-3 dni, ked sa odplienkuje starsia,opat budem rpat az za 2-3 dni / dokopy na dve deti 600 eur a ato aj ked nieco dokupim, tak sme financne v pluse
kapsovky uz mame rok a pol a funguju ako nove

zuzanamolnarova
3. dec 2011

ahojte potrebovala by som radu. Flipky nám začali premokať. čo nato navrhujete? marí sa mi že ste túto tému už preberali ale nenašla som ju. 🙂

crysmile
3. dec 2011

@zuzanamolnarova ako premokat? potrebujes dovypchat alebo mas popraskany pul?

majka1981
3. dec 2011

@crysmile super, ze si zacala 🙂 . aj mna tu nakople tusim @zfidorka alebo ina baba, takze davam to dalej 🙂 .

Ked sme pouzivali jednorazovky, tak to bola strasna behacka ist kupit balik. Pretoze moj syn nespaval dlho v kociku (maximalne 30 minut a v kociku dalej nechcel byt), takze to bol poriadny zhon ist na nakup a kosik v kociku bol hned plny, takze kazde 2 tyzdne behacka. Som strasne rada, ze to uz nerobim a kupujem jednorazovky tak mozno raz za 3 mesiace. Dalej mi strasne vadilo, ze som musela chodit so smetami. Neskor som to vyriesila tak, ze som mala maleho v satke, ale aj tak mi to islo na nervy a musela som na to mysliet. Cakat na muza vecer, aby isiel so smetami nepripadalo do uvahy - takto riesit blbosti a zakladne veci a ukracovat sa o spolocny cas...

@zuzanamolnarova aj mne pretekali flipky, potom som dovypchala alebo skusila inu velkost a bolo okay. Niekedy to je aj male body, co tlaci a potom pretecie. Skus nieco z tohto 😉

zuzanamolnarova
3. dec 2011

@crysmile @majka1981 no akože pri nožičke pri gumičke, takže skúsim povypchať ich lepšie a uvidím 🙂

crysmile
3. dec 2011

@majka1981 no nastastie tiez uz taketo veci nemusim riesit, kedze som uz malu latkovala, tak som vedela co ma caka a je to ozaj pohoda oproti jednorazovkam..

@zuzanamolnarova hej, hlavne bambus skus.. nam teraz nesedia velmi flipky, lebo mam to na strednych patentkach a tie mi okolo nozicky az tak nezakryju plienku, ale tak vyrastieme a priberieme, zas sa k nim vratim, teraz davam cez den vlniaky, ale mam len jedny a nie su nejake drziaky, lebo mam vodovy lanolin, takze ked tento miniem, tak kupim cisty a budu hadam lepsie drzat.. a dam ich na noc.. inak som si objednala merino vlnu, tak starka sa bude moct realizovat.. a budeme mat vlniaky dalsie...

zuzanamolnarova
3. dec 2011

@crysmile a kde si vlnu objednala? aj my by sme tak dali robotu prababke 🙂

zuzanamolnarova
3. dec 2011

@crysmile kvôli tomu píšem takto krátko lebo malinkú mám v pravej ruke a s ľavou sa mi písať veeeeľmi nedarí 😀

crysmile
3. dec 2011

@zuzanamolnarova v pohode.. ja som kupovala cez klbkovlny, maju dobre podmienky dodacie, ak mas balicek do cca 300g tak platis prevodom a poslu ti to za 1,20e, inde co som pozerala, tak davaju aj 4e postovne.. skus si popozerat, maju aj jemnu merino aj merino..

janulkan
3. dec 2011

@crysmile
@zfidorka no prave ze som chcela nieco opratelne, bude aj viac do pracky a pride mi to efektivnejsie..inak tie kikko bambusove mam aj ja a uz celkom zbehnute, takze ked maly podrastie (teraz su na novosklad idealne 😀 ) tak asi rozstriham tie 🙂 inak myslim ale ze aj v bazariku som videla nejake kikko stvorce 30x30 na predaj...
myslim ze aj toto na to sluzi nie? http://www.ekoplienky.sk/product/latkove-obrusk...

zuzanamolnarova
3. dec 2011

@crysmile aha, a ktorá je lepšia? tá jemnejšia? alebo v čom je rozdiel?

zuzanamolnarova
3. dec 2011

@crysmile a k jedným vlniakom cca koľko vlny potrebujem?

crysmile
3. dec 2011

@zuzanamolnarova neviem, zobrala som obidvoje, chcem malemu aj ciapku.. ja si myslim ked je to merino a pokial nema upravu superwash, tak sa nemam coho bat a budu drzat.. a kdesi som citala ze 50g by malo stacit, ale zobrala som viac.. je dobra cena na ne..
@janulkan ano, aj to moze byt, ale pre mna prehnane drahe na styri obrusky, aj ked je super z coho su zlozene, ale pre mna efektivnejsie su tie moje "handricky" pretoze ja nepotrebujem savost, ale aby to kaku zotrelo.. a mam aj tie imse vimse co balia po 12ks ale to su tiez peniazky vyhodene, aj ked je to moja oblubena biobavlna.. radsej si kupim nejaku poriadnu vkladacku...

maticap.
3. dec 2011

Ahojte babulky, opat mam na vas jednu otazocku: dokedy asi budeme potrebovat separacky celulozove (pre novorodenca)? Rozmyslam ake mnozstvo ich dokupit... Mam jedny aj viskozove, ale tie sa asi hodia pre vacsie dieta (strava s prikrmami, ci?) Opravte ma ak sa mylim. No a vraj sa nejake separacky predavaju aj v lekarni - len neviem znacku ani cenu - poznate to niekto? dakujem za odpovede! 🙂

crysmile
3. dec 2011

@maticap. no ja mam celulozove, ale nepouzivam, ale pri dcerke som celulozove vyuzila do odplienkovania, aj na tvrdu kaku su dobre, nekrcia sa ako viskozove
su aj separacky v lekarni, tusim canpol babies alebo tak a to su strasne podla mna.. tenke a stentuju sa na zadocku, ja by to nekupovala..

kryska5
3. dec 2011

@crysmile @zuzanamolnarova aj na detivbavlnke majú merino vlnu, len nefarbenú, prírodnú 🙂

kryska5
3. dec 2011

@crysmile @zuzanamolnarova beriem späť, tam majú ovčiu vlnu, nie merino vlnu ... pardoon 😀

crysmile
3. dec 2011

@kryska5 uvazovala som nad nou, ale chcela som merino, lebo tuto sumavsku som uz mala a trosku bola taka pichlava, a som chcela aj na ciapocku..

zfidorka
3. dec 2011

@janulkan ako ti radila @crysmile, mozes si nastrihat starsiu plienku, alebo hocijaku latku a prat s plienkami... len neviem, nie je ten olejcek velmi mastny - nemoze to urobit sarapatu pri prani?

@maticap. celulozove separacky sa standardne pouzivaju na riedku stolicu, co je cca 6 mesiacov u dojcenych deti... ale v zasade kym ti vyhovuju... 🙂

crysmile
3. dec 2011

@zfidorka nie, je to v pohode.. medvidek je emulzia, takze po zmiesani s vodou vznikne taka biela voda, ktora je sice trosku mastna, ale nejako extra nie.. ja pouzivam aj masticku z bambuckeho a kakaoveho masla na zadocek a nic mi to s plienkami nerobi..

zfidorka
3. dec 2011

@crysmile oukej, dobre vediet 🙂

bv_alexandra
3. dec 2011

Baby ja som fakt asi stará škola čo sa týka látkoviek. Dostante ma do obrazu, ja som rano brusila po nete len mam z toho gulas. ja mám klasické biele štvorcové plienky. čo k nim potrebujem. le ked ja som naozaj v pomykove že čo na tie plienky
asi tie vrchné nohavičky?možte mi dať nejaký link nech sa dostanem do obrazu a to do toho poskladam plienku. lebo ja som pri malej použivala plienku a na vrch išli také gumené gaťuše.
Dostante ma do obrazu prosímmmmm 😀 😀 😀

kryska5
3. dec 2011

@crysmile ano, potom mi to trklo 🙂 dobre vedieť, aj keď na štrikovanie moc niesom, uháčkovať by som niečo zvládla ... ehhehe
dnes som bola dokúpiť ešte nejaké nočné plienky, idem vyskúšať aj LL, lebo včera som nemala suchú plienku na noc a musela som dať jednorázovku a najlepšie bolo, že asi po 2 hodkách ju malá precikala pri chrbátiku, asi som jej ju zle zapla, ale musela som sa smiať, že s látkovkou to vo vlniakoch moc nehrozí 😀

ešte k IB Boo .. ste ju neodporúčali na noc, že je veľmi úzka, ja som ju dala na druhú polku noci kedy malá už toľko neciká, a bola úplne OK 😉

majka1981
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crysmile
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliam
3. dec 2011

@bv_alexandra plienku môžeš poskladať na novosklad takto: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c..., pre väčšiu savosť môžeš dať ešte nejakú vkladačku, na to separačku, ktorá zachytí kaku, no a navrch môžeš dať vrchné PUL nohavičky, a na noc ja dávam zatiaľ flísové a dokúpila som vlniaky.