Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

juliam
3. dec 2011

@bv_alexandra ja radšej ako flipky používam na štvorce thirsties.

sima.p
3. dec 2011

http://www.galanteriaivana.sk/product/red-heart... mohlo by sa to použiť na uštrikovanie vlniakov?

obedwix
3. dec 2011

ahojte chcela by som poradiť. čakam babo no už teraz ma zaujímaju plienočky, určite chcem latkovať, no ked som mala dceru tak boli klasicke štvorce a poštolky, teraz by som potrebovala trošku zaškoliť, lebo ked pozriem na net tak je to pre mna všetko nové.čim sa napr.líšie tie plienočky že ich je tak vela? to akože stači dat len tu vkladačku a hotovo? ste viac za tieto moderne alebo klasiky štvorce? kolko by mi trebalo nohavičiek a vkladačiek nech zbytočne vela nekupujem kedže je to aj dosť drahe? fuuu mam v tom dosť bordel takže budem velmi vdačna za vaše rady a nazor dakujem

janulkan
3. dec 2011

@zfidorka ono ked sa to zmiesa s vodou tak to vobec nie je mastne 🙂 teda nepripada mi to...otestujem to s jednou celou plienkou skor ako nieco rozstirham a uvidim...dakujem za rady

maticap.
3. dec 2011

@crysmile @zfidorka - dakujem babule! 😉

crysmile
3. dec 2011

@maticap. 😉

janulkan
4. dec 2011

da sa na SK kupit aj tato varianta BG: http://www.cottonbabies.com/images/bumgenius/4.... ja ju chceeeem 😀

shira_
4. dec 2011

@janulkan tak toto by aj mna zaujímalo, neviem ju zohnať 😒 a ešte by mala byť jedna biela, s takou farebnou potlačou.

miruss
4. dec 2011

@janulkan a @shira_ : Oni budú dotupné aj na SK. Ale podľa vyjadrenia dodávateľa až v januári.

marianas
5. dec 2011

Ahojte. Koľko vlny treba na uštrikovanie vlniačikov? U nás majú 50 g klbká a neviem, či vziať jedno, či dve. Syn má rok a pol, váži asi 10 kg.

iron
5. dec 2011

baby napiste mi prosim do IP kolko ste dali za pliekovu vybavu. Nie teorie a za kolko sa da kupit, ale kolko ste vy osobne za to minuli....dikes

wewe22
5. dec 2011

@marianas ak nemas problem zbehnut dva krat vezmi jedno ale asi ti stacit nebude zalezi na tom ake pouzijes ihlice a aj na tom ako strikujes

wewe22
5. dec 2011

@sima.p myslim ze ano pisu ze je 100% tak by mala byt dobra

sladkasue
5. dec 2011

@sima.p pytala som sa bab na https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/ ohladom vlny na pletenie vlniakov tiez, a povedali mi ze je dolezite, aby to NEBOLA uprava SUPERWASH - bohuzial ta "tvoja vybrana vlna" ju ma :(
http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree...
v skratke: uprava superwash - je z nej uplne vymyty lanolin, resp. neda sa nalanolinovat... takze preto je na vlniaky nevhodna

sladkasue
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wewe22
5. dec 2011

babulky mam otazocku mojej malej stale okolo noziciek pretekaju kapsovky strihu gro via moze to byt aj tym ze je tam moc siroka vkladacka?

zfidorka
5. dec 2011

@wewe22 ja som davala od narodenia bum genius kapsu, ta je dost siroka a nepretiekla jej...
ma to dost utiahnute okolo noziek?

sima.p
5. dec 2011

@sladkasue diky za odpoved, už sa mi niečo dostalo, že tam nemá byť superwash, ale nevedela som prečo a čo to znamená, tak už viem. Škoda.... 😒

kloranebb
5. dec 2011

Baby kupila som si nedavno disany snurovacie plienky a som z nich taka nadsena ze lutujem, ze som si na nich nepostavila vybavu. Ja mam zatial len stvorce a uz mi zacina po pol roku vadit ze s nimi travim kopec casu. Ked ich vesiam tak ich natahujem (hlavne kikko bambusky) a trva mi cela pracka tak polhodinu vyvesat. Potom ich aj zehlim, lebo strasne skrabu, zvlast po suseni na radiatore (cez tych 6 hodin co spim v noci uplne stvrdnu). Toto kazdy druhy den robim. Kedysi to bol moj relax ale dnes uz by som uvitala mat len tie disany, lebo ich nebolo treba natahovat ani zehlit, su jemne. Vaham ci ich este nedokupit, su lacne pomerne.

Nemate s nimi skusenosti ci su jemne aj po viacerych praniach? Vystacila by som si s nimi az po nocnik? Maly mi ma teraz pol roka. Ci mam pockat a cochvila budem potrebovat kapsovky ci tvarovane plienky?

Na disanach sa mai paci super mala ritka. Tym ze su take jemne a makke sa velmi prisposobia. To asi pri kapsovkach nehrozi ze?

crysmile
5. dec 2011

@kloranebb ja neviem, co som citala skusenosti s nimi, tak na lezuce a chodiace dietatko uz bol problem ich uviazat.. ja mam viazacie hemp hour strap a mam to uz teraz problem na maleho uviazat.. ale tak niekto s nimi vystacil az do konca, ale ja si myslim ze je potom lepsia plienka co ju rychlo zapnes..

zfidorka
5. dec 2011

@kloranebb ja som zavazovacky davala len prve 3 mesiace, na noc, neviem si predstavit viazat do nich lezuce dieta - aspon moje urcite nie...
za tie 3 mesiace mi pranim stvrdli a nie su uz take pruzne...
a prebalovat zavazovacky mimo domu si vobec neviem predstavit, tam su kapsy podla mna nenahraditelne...

zfidorka
5. dec 2011

@kloranebb @jonki pouziva zavazovacky aj na vacsie dieta...
ono je to podla mna vec preferencii 🙂

taanak
5. dec 2011

pridavam sa k nazoru, ze disany na male babo su super ale neskor uz vyhravaju nohavickove... 😉

kloranebb
5. dec 2011

A ktore kapsy nestvrdnu? Ja som zehliaci maniak, neznasam skrabave pradlo a ked si predstavim detsku jemnu pokozku...

zfidorka
5. dec 2011

@kloranebb tvrdne frote, zamat ani umele materialy - flis, suedecloth netrdnu...
nohavickove netvrdnu napr. anavy bambus, tots bots stretch...

wewe22
6. dec 2011

@zfidorka no prave ze nie a volila som stihlejsi strih lebo som myslela ze bude lepsi myslis ze sirsi bude sediet lepsie? BG kapsove maju rovnaky strih ako flipky?

crysmile
6. dec 2011

@wewe22 mas original vkladacky do gro via? tie sa mi zdaju uzsie.. neskusala si dovypchat niecim inym ako original vkladackou? inak strih nie je nejaky uzky, ale uzsi ako bum genius.. ja mam rada oboje..

wewe22
6. dec 2011

@crysmile do kapsy davam vkladacku ala BGflip alebo poskladany stvorec original gro via nedavam

crysmile
6. dec 2011

@wewe22 to mas tie site? a ide ti ta vkladacka od kraja ku kraju plienky? nepokrci sa ti to v nej?

wewe22
6. dec 2011

ano su to site vkladacka je od kraja po kraj nekrci sa kym ju nema na sebe ked jej ju dam tak je cela medzi nozkami pokrcena ale to asi vsetky
@crysmile