Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

crysmile
6. dec 2011

@wewe22 ja som toto mavala pri swb kapsach, pri malej.. ked som prestala vkladat vkladacku dovnutra, ale polozila navrch, tak to trochu prestalo robit.. pretekaju niekedy preto, lebo sa skrci ta latka, pul to nezachyti, lebo nie je igelit, ked babo viac nacika..

sima.p
6. dec 2011

Baby, nám začína byť Tots bots bamboozle strech nejaká malá, aká plienka je od nej väčšia na noc? Rozmýšlala som Little Lamb veľkosť 3

wewe22
6. dec 2011

@crysmile no mne sa zda ze to preteka okolo noziciek lebo sa jej neobopne ta plienka tak pekne ako ked jej dam flipku s vkladackou no mozem este skusit dat tvarovanu vkladacku ze by sa tak nezhrnala?

crysmile
6. dec 2011

@wewe22 to mozes vyskusat a potom napis.. no ked das stvorec, ten sa zhrnie a cika prejde cez pul, ked das tvarovanu vkladacku, mozno to bude lepsie..

bv_alexandra
6. dec 2011

ahojte tak čo to som naštudovala o plienočkach. mam však prosbu neviem najst v bazare Bum Genius Flip tie vrchné nohavičky. ak ich máte niektorá na predaj budem len rada. Vrelá vdaka. 🙂

crysmile
6. dec 2011

@bv_alexandra ja nemam na predaj, my este vyuzijeme.. a uz si robis vybavicku? 🙂

zuzanockamt
6. dec 2011

@sima.p LL velkost 3 je super na noc ... ja som objednavala, ked mal jurko zhruba rok, lebo on je velky a vypchata 2-ka uz bola nepohodlna ... takze teraz nosi na noc tie

sima.p
6. dec 2011

@zuzanockamt a veľkostou je aká? Je poznateľne väčšia ako tá TB? Moja je práveže taký chrúst, je chudá, ale už dosť vysoká, však už má takmer 2 a pol roka. A ked jej tú TB vypchám, tak už jej je to ltt

zuzanockamt
6. dec 2011

@sima.p s TB neviem porovnat, lebo na noc som davla len LL - predtym mal velkost 2, ale premerala som, tak dlzka je cca 35 cm, predok ma cca 23 cm a vzadu je dlzka rozpnutej plienky cca 44-46 cm ... vsetko je merane v kludnom stave, takze ked sa gumicky natiahnu, este sa zväcsi ... nas jurko ma teraz asi 12 kg a cca 86 cm a myslim si, ze mu to v pohode vydrzi do konca plienkovania, lebo bez vypchatia by mu bola velka

katka888
6. dec 2011

@sima.p
my mame tots bots bamboozle a aj little lamb 2jku, mne sa uz ta 2jka zda vacsia ako bamboozle. lepsie sa mi pri vike zapina.

maticap.
6. dec 2011

Ahojte, opat mam na skusene latkarky jednu otazku: dokedy asi vydrzim pouzivat iba stvorcove? Zatial mi vyhovuju, sem tam dam malemu nejaku nohavickovu plienku, mam v zasobe aj nejake AIO, ale jednovelkostne, no neviem, ci si nedorobit zasobu napr. kapsoviek alebo coho. Ozaj, a este sa chcem opytat: viacvrstvove plienky - co s nimi - vypchat napr. kapsovku? Alebo dat na VV iba vrchne nohavicky alebo co? Sory, ze sa pytam ako tatar... 😀

sima.p
6. dec 2011

@katka888 LL 2 som mala aj ja, ale oproti bamboozle sa mi nezdala väčšia, aspon nie natoľko, aby som ich menila. Ak by som teda menila, tak by som skúsila tú trojku.

eridani
6. dec 2011

@sima.p Ja sa chystam vyskusat nocnu Anavy XL. http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-ple... Je to novinka, tak asi nikto ju nema este odskusanu, ale mala by byt vacsia. Snad nesklame, zatial som so vsetkymi Anavy bola spokojna.

sima.p
6. dec 2011

@eridani hej hej, všimla som si nedávno, že si na nu upozornila, však som zvedavá, ked ju otestuješ, akurát že je takmer raz tak drahá ako tá Little lamb 😒

crysmile
6. dec 2011

@maticap. ak ti mozem ja odpovedat.. ja doteraz pouzivam vylucne stvorce cez den, viacvrstvove mam popolini a swadlebles a tots bots, tie skladam podla toho ci pouzivam pul alebo vlniaky.. ak vlniaky, tak skladam taky nohavickovy sklad, ze vystretu vv plienku podlozim pod zadocek, potom skrutim medzi nozkami a rohy zaistim snapkou... alebo potom je klasicky nohavickovy sklad.. kedze mne by vadilo ze maly je vo svojich vyluckoch, tak preto sa u nas savejsie plienky neosvedcili.. tie davam na noc.. kedze som ja nekupovala, dostala som baby lucy bamboo s patenkami, to som mala aj pri malej, a po malej ma este bavlnene frote - pastelky od haipa daipa.. a take krasne plienocky ako aio, sio, kapsovky vyuzivam vylucne ked niekam idem a viem ze tam budem prebalovat.. ja si myslim ze je to na osobnej preferencii dokedy budes pouzivat stvorce.. ja som najskor skladala novosklad, teraz skladam na draka alebo na rovno, ako kedy, tiez podla toho ci davam do vlniakov, kedze mam natahovacie..

zfidorka
6. dec 2011

@maticap. zasoby by som si dopredu nerobila, najprv odskusaj to co uz mas... ja som malej od narodenia davala na vonku bg aj wonderoos kapsovky - su jednovelkostne, ak tie nemas, tak tie mozes na skusku zobrat...
ja som vv skladala takto
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
dnu mozes dat este nejaku bambusovu vkladacku...
pre malo babo sa daju vv pouzit aj ako vkladacka do kaps, neskor uz nebudu savostou stihat (tie bavlnene, anavy bambus velkost S sa da pouzit aj neskor)...
ja davam od narodenia doteraz stvorcove na doma, pridavam bambusovu vkladacku... ale ako pisala crysmile, je to o tom co ti bude vyhovovat..

eridani
6. dec 2011

@sima.p S cenou mas pravdu, ale snad ta kvalita bude stat za to. Little lamb odskusanu nemam, nejako ma neoslovila ked som ju drzala v obchode. Teraz pouzivame TB bamboozle strech a striedam s BI bamboo extra. BI pekne sedia okolo noziciek aj ked je plienka riadne povypchavana, ale casom tvrdne.

katka888
6. dec 2011

@sima.p
jasne, ja som len myslela, ze dvojka sa mi zdala vacsia, cize trojka bude urcite vacsia 😀

kloranebb
6. dec 2011

@sima.p juuj a ty este plienkujes? Moj chlapec je uz pol roka bez plienky a to bol len pamperskovy... Nejdes uz radsej oducat? Ci to mas prave k tomu?

jonki
6. dec 2011

@kloranebb ako pise @zfidorka my mame disany. Do toho IV stvorec a teraz uz aj situ vkladacku( a asi budem musiet riesit nieco dalsie save, lebo cikame opat viac). Tocim nejakych 13. Po ususeni ich natahujem (uz nezehlim) lebo mne sa zatacaju tie okraje a to sa mi nepaci, ked je toho potom takto vela na nozke zrolovaneho. Mne sa stalo, ze na tom uzsom konci mi zacali pustat ocka. Asi tym, ze som ich natahovala....ale presla som to dvakrat overlockom(postaci aj obycajny cikcak) a je to v pohode. Myslim, ze casom tvrdnu...neviem to porovnat lebo pouzivam vsetky.
Mam aj nohavickove jednovelkostne (baby beehinds, anavy, tots bots) ale nejako som im neprisla na chut a pouzivam ich len ojedinele...a uz aj tak su viacmenej male. Ak chces vediet viac pisni IP alebo ma upozorni, ze sa ma nieco pytas....lebo uz na kona velmi nechodim.

sima.p
6. dec 2011

@kloranebb cez den sme aj my už bez plienky pol roka, ale na spánok ešte potrebuje, v noci ešte riadne dávky ciká. Dneska mala TB bamboozle + prefold z Wondero + BI prefold a ráno mala trošku precikané až na pyžamko. Ale dnes aj dosť dlho spala. Keby viem, že kedy už nebude potrebovať nočnú.... Ak by napr. mesiac, to by sme už nejako vydržali, ale ak napr. do 3 rokov ako staršia, tak by som to asi vymenila za väčšie...

katka888
6. dec 2011

@maticap.
mne klasicke stvorce pri malej stacili do roka a pol, potom zacala piskat vacsie davky a uz samotne nestacili.

kloranebb
6. dec 2011

@sima.p fuuha tak to je uz co povedat ked ti to vsetko precika. To moj polrocny syn ma na noc stvorec a prefold a dost. Prebalujem ho len raz v noci. Ktovie ako dlho mi este moja vybavicka postaci. Nemozem davat zase velke peniaze do plienok a 20 euro za jednu je dost vela. Bazarove hmmm... Asi si este vychutnam toto obdobie a ktovie co bude potom ☹ ci nejaka financna dotacia ci kos plny pampersiek. Mne tie stvorce zatial velmi vyhovuju lebo nerobia taku velku ritku a schnu rychlo. Nelakaju ma nohavickove. Tie tak visia medzi nohami ako pampersky nacurane... Aspon co som videla. Ale ked casto prebalujem tak hadam to vystaci este co to... Neviem si to predstavit. Cas ukaze.

kloranebb
6. dec 2011

@jonki velmi pekne dakujem ze si sa pozdielala aj s takymi detailami. Zda sa ze ani tadialto cesta nevedie.. Tocis 13 za 1 den alebo 2?

jonki
6. dec 2011

@kloranebb pouzivam disany len na noc/periem raz za 2-3 dni. Cez den stvorce vo Flip resp. v sitych PUL. Mam pocit ze disany by som cez den viazat nezvladala...dcera je dost ciperna a prebalujeme viacmenej v stoji alebo za jazdy. A asi by ani dobre nedrzali (viazem ich trosku volnejsie aby ju netlacili na brusku).

maticap.
6. dec 2011

@katka888 @zfidorka @crysmile - dakujem za odpovede - ste skratka pokladiky! 😀 Lebo zistujem, ze mi tie stvorce zatial vyhovuju - skor ma nastvala IB SIO , lebo mi pretiekla pri nozicke - akosi ju neviem spravne "aplikovat". No a mam kupene aj tie viacvrstvove a nevedela som co s nimi - ci skratka VV dat do flipiek - len mi to prislo divne, ze okolo bokov dubak bude mat iba vrchne pulky. 😉

maticap.
6. dec 2011

@zfidorka prave pozeram ten sklad, na ktory si poslala link - toto uz vyzera zaujimavo! Dik. 😉

majka1981
6. dec 2011

@maticap. aj my pouzivame doma len stvorce, lebo ja prebalujem kazde cikanie (my bezplienkujeme, takze je dolezite reagovat na kazde cikanie, aj ked ide do plienky). Urcite vam to vydrzi dlho... jedine v lete moze byt, ze budes musiet castejsie prebalovat, lebo v stvorci sa rychlejsie spari ritka, ak ma babo citlivu pokozku. Ked bude babo väcsie, u nas to bolo ked zacal syn sam stat, tak sa to dobre riesi s vlniacikmi + stvorec na rovno. Ako so´m pisala, menim kazde cikanie. Mame aj viacvrstvove plienky, ale tie davam len na noc, aj ked teraz si trufnem uz dat aj len stvorec na noc s bambusovou vkladackou. Cez den sa mi ale nohavickove plienky atd neoplatia. Kapsovky mame, ale tie uz pouzivam iba vynimocne, moznze 1x do tyzdna - ked som mimo domu s kocikom, tak aj vtedy davam vlniaciky a stvorec na rovno, kedze ponuknem cikanie aj mimo domu. Iba ked sme na dlhsie prec a nie som si ista, ci by bola prilezitost ponuknut vycikat(na priklad v MHD atd), tak vtedy dam radsej kapsovku (BG 4.0), ak by nahodou cikol do plienky, aby nebol v mokre. Napriek tomu prebalim ako nahle sa da. Ty mas este male babo, nechces skusit bezplienkovanie? Len tak informativne by si sa mohla do toho pozriet, aby si neskor nelutovala. Okolo stvrteho mesiaca zacne babo ignorovat svoje telo a nehlasi signal (lebo rodicia na signaly nereaguju alebo to ignoruju...), do vtedy sa da zacat s bezplienkovanim. To neznamena, ze dieta musi byt bez plienky, väcsinou mamiciek pouziva nadalej plienku, ale pocet plienok/ciknuti sa zredukuje drasticky, ked sa raz zabehnete 😉

katka888
6. dec 2011

@kloranebb
kazdy mesiac, za peniazky ktore nedas do pampersiek si dokup nejake bambus vkladacky. na doma budes neskor davat stvorec + ta bambus vkladacka a urcite to zvladnete. 😉 za pol roka by si takto mala plienok az az ... a dalsi rok nemusis kupovat ani plienky ani pampersy

katka888
6. dec 2011

@majka1981
nam stvorec sam o sebe stacil do roka a pol. tiez prebalujem po kazdom napisknuti... ale od pol roka piska viki take davky naraz, ze jej ledva stacia viacvrstvove. takze uvidis neskor, ci ti bude stacit stvorec, ale podla mna sa aj stihnete odplienkovat dovtedy... nasej odplienkovanie nehrozi 😀