Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
8. dec 2011

@zuzanamolnarova babo cika skoro vzdy po kojeni, takze by sa Ti oplatilo prebalit po kojeni 😉
to neznamena, ze ju potom musis kojit 🙂 ved uz nie je hladna ...

zfidorka
8. dec 2011

@zuzanamolnarova tak to je dost mala, to urcite potrebuje dovypchat... ja by som dala pod nu dala napr. maly frote bambusovy stvorec baby lucy... alebo savejsia je little lamb bambusova vkladacka do kapsovej plienky...
ono, ked ti plienka musi potiahnut tie 2-3 hodiny, tak musi byt objemnejsia... ta velka ritka ti vadi len z estetickeho hladiska?

euka210
8. dec 2011

ahoj, mate niekto skusenost s plienkami Sweet Monkey? Lebo ja som kupila, no pretekala mi cez gumicky na nozkach, tak som ju dala reklamovat, bo to je kapsovka.

zuzanamolnarova
8. dec 2011

@zfidorka Aha, tak som dala ušiť malé, no nevadí nabudúce už budem vedieť. - dám spraviť také aké sú v Anavy takú dlhú a vtedy ju budem môcť poskladať 😀 Kúpila som tie bambusové vkladačky od LL a aj BL ale mi prišli len dnes musím ich párkrát vyprať aby začali maximálne siať. Do vtedy ich nemám používať že? alebo?
No máš pravdu s tou riťkou - mám s tým problém len z estetického hladiska 😝

zfidorka
8. dec 2011

@zuzanamolnarova no presne, ja tam take ako su v anavy cca 60x12 cm... mozes pozriet moj album, ja ich kombinujem so stvorcom alebo viacvrstvovou bavlnenou...
mozes ich dat uz po prvom vyprati, vkladacky nieco nasaju, neboj, len to nebude este max. savost...

zuzanamolnarova
8. dec 2011

@majka1981 vyskúšam a potom uvidím ako na to bude reagovať 🙂 🙂 🙂

sima.p
8. dec 2011

@sladkasue katka má nejaké AEG, tiež určite super voľba. Ja odporúčam Siemens, Bosch a AEG, z toho si niečo vyber....

wewe22
8. dec 2011

@crysmile no taruzova ma pes flis ale to ma este jedna ale prave som na jednu kapsu nacvakala patentky bude celkost xs ked budem prebalovat skusim to som zvedava
inak to bodynko moze byt musim si konecne usit ten predlzovac neviem ako sa to vola

crysmile
8. dec 2011

@wewe22 extendor.. je to super vec, ja som si tak par peniazkov usetrila, ze nepotrebujem hned dalsiu velkost body... aj teraz ho ma na sebe..

wewe22
8. dec 2011

ja uz mam nachystane tielko co nenosim a s toho to spravim mne sa to tiez paci je to velmo dobri napad

crysmile
8. dec 2011

@wewe22 mozes aj zo stareho body vyrobit, obsijes a medzi to nasijes hrubu gumu..

katka888
8. dec 2011

@sladkasue
ked pride mm tak napism aky typ, ale je to tusim AEG, ta uzsia žé cm sirka hlbka 45 ci ako, na 6 kg pradla , ma aj hygienicky program a na tom periem plienky.

wewe22
8. dec 2011

@crysmile zajtra to dufam stihnem u mamy lebo mne by mal stroj priniest jezisko teda ak nas neposikuje dr do nemocnice na testy 😒

crysmile
8. dec 2011

@wewe22 na ake testy?

wewe22
8. dec 2011

Barborka ma podozrenie na intoleranciu laktozy cakame na vysledky zo stolice a ak tam nieco bude pojdeme na testy najradsej by som bola keby boli vysledky ok ale zas potom neviem preco je taka nepokojna stale ma bolave brusko a cez den skoro vobec nespi uz som zufala chda male

crysmile
8. dec 2011

@wewe22 ach, to je strasne.. a kojis ju? a neskusala si davat nad nocnicek? nam to proti bolestiam bruska velmi pomohlo.. oproti malej, ktora mavala bolesti 6 dni v tyzdni, aj tri hodiny mi plakala, mal maly bolest raz za dva tyzdne..

wewe22
8. dec 2011

ano kojim
uz si niekomu radila davat nad nocnicek tak som aj ja skusala nad umyvadlom ked ju prebalujem ale zatial sa mi nikdy nepodarilo vystihnut tu spravnu dobu nikdy si ani nepoprdka a to ju strasne naduva tak sa dost cudujem

tinika
8. dec 2011

@lemurko a mne to problem nerobi, bezne okaka aj tri plienky naraz kym dokaka a bud hned alebo neskor ich osprchujem a smarim do vedra k ostatnym

tinika
8. dec 2011

@majka1981 ako to funguje? akoa prakticky myslim, ked ja varim abo dačo nie som pri malom stale aby som sledovala signaly, ako jedine čo viem je kedy kaka, vačšinou kakame rozbaleny kedze musime cvičit s nozkami a podobne, pri tom sa aj 3x vycura ale mimo to netusim kedy pisa

tinika
8. dec 2011

@katka888 co vasej, ale moj starsi nema zaujem, rano je ochotny ist na nočnik pisat ale to je tak vsetko, v le te sme boli bez plienky aj sa začal pytaat, ale potom sme velmi hnačkovali 02x pri zuboch a uz sa nepodarilo vratit spat .(

tinika
8. dec 2011

@katka888 a to ako je označeny hygienicky program, bo ja vsetko periem na tom istom akurat biele a farebne na inom a pripadne vlnu a zaclony

majka1981
8. dec 2011

@tinika je to rozne - ci fungujes akoze na 100 % bkm, tak vtedy nosis miminko co najviac v satke a dieta Ti da najavo - rychlo vyberies a das vycikat a pokracujes dalej (musi byt prakticky oblecene - ziadne dupacky atd). ked nefungujes na 100 %, tak dodrziavas aspon neake te situacie - na priklad po kazdom kojeni, po kazdom zobudeni, ked je nespokojne, podla hodiniek a co nestihnes tak je v plienke, to ale nevadi... deti uz potom vedia aj trosku vydrzat alebo vycikaju sa ked ponuknes lebo vedia, ze je to vhodna prilezitost (ked si mimo domu, deti to velmi dobre vedia a vycikaju sa ked je vhodna prilezitost pre maminu)
Väcsie deti uz necikaju nonstop, moj cika tak asi priblizne kazdu hodinu (ked vela kojim tak castejsie), ked bol pol rocny tak to bolo kazdu pol hodinu, tak to sa stihat da...

tinika
8. dec 2011

@majka1981 no ja skor kakanie viem kedy :D kedze kakame aj polhodku a dlhsie, musime cvičit nozickami a pouzivat rurku rektalnu, ale inac nevidim ze kedy piska

katka888
8. dec 2011

@tinika
ano, oznaceny ako hygienicky, ten program robi nieco navyse oproti bavlne, len nepamatam co 😀 kuknem do navodu 😀

majka1981
8. dec 2011

@tinika tak skus redukciu kakania do misky, na wecko a davaj mu signal kakaci 🙂

tinika
8. dec 2011

@majka1981 ale to by som ho polhodinu tak holeho na rukach drzala a aky je to kakaci signal?

crysmile
8. dec 2011

@tinika ja davam kakat nad slahaciu misku z kauflandu za 1euro.. zacala som ho davat po kojeni alebo pocas, ked sa odtrhal.. to boli prve take momenty, kedy naozaj kakal.. pri tom som pouzivala zvuky eh eh eh.. akokeby som ja tlacila, pri tomto zvuku zacal chapat, ze sa kaka.. no a teraz ked kaka len 3x za den, tak mi da taky signal, ze robi hhhh hhhh hhh a vtedy ho hned davam, nech sa deje cokolvek... a vzdy sa mi vykaka, lebo pouzivam aj ten moj signal.. teraz uz do plienky nekaka.. ked sa aj nevykaka, ze myslim ze vydava ten zvuk, a dam ho, tak sa v tej polohe vyprdka a to eliminuje bolesti.. aj dnes vecer robil hhhh hhh a tak som ho dala, lebo bol nervozny a on uz nezvykne takto vecer kakat, ale vykakal sa.. tak som bola rada, ze som to pochopila... treba vyskusat, ono to trva aj tyzden, kym pridete do toho, ze chytite aj jednu kaku, ale niektore deti to pochopia aj skor..

luba41
8. dec 2011

@wewe22 natrafila som tuto v témach na babu s nickom - luthien.k. Je velmi zbehlá v problematike alergie na bielkovinu krav. mlieka, možno by Ti poradila aj s tou intoleranciou laktozy 😉

kloranebb
8. dec 2011

Aka je vyhoda kapsovej plienky oproti nohavickovej? Do nohavickovej ked chcem dam vkladacku navrch a do kapsovej ju napcham dnu (to mi pride pracnejsie to vypchavanie). Nie je uz potom lepsie to pripnut nasnappovat alebo kupit teda nohavickovu plenku a do vnutra dat navrch jednu vkladacku?

tinika
8. dec 2011

@wewe22 moj je na tom rovnako ale posledne dni spinka lepsie, ale po papani kope nohami dost a tazko kaka, predtym mal riedku stolicu tak som uvazovala či aj nie to, ale teraz ma tvrdsiu tak asi nema, lebo ja mam intoleranciu a mavam hnačky, a na gastre som to vravela a oni nič ze či to nema, takze len reflux, drzim prsty nech su vysledky dobre, radsej pretrpite bolave brusko nejaky čas ako mat toto na furt