Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
23. feb 2009

ajabaja, ja som pouzivala vlozky do podprdy od babylucy, lacne, tenke, prijemne, maju 2 druhy - nepremokave a premokave, ja som mala iba tie cisto flanelove ale aj tie nepremokave si baby chvalia. mala som 3 pary a bolo to malo, vzdy som ich po pouziti hned preprala v ruke a obcas nestihali schnut, myslim ze takych 5 parov by sa urcite uzivilo.

dudri
23. feb 2009

mame 8.mes.dcerku, vazi 7,8kg
potrebujem radu chcela by som objednat latkove plienky... co viete, nieco chyba a pridate....aj kolko treba kusov...

stvorcove plienky : bambus-6ks, a mame bavlnene plienky asi 30ks
viacvrst.plienky : 12ks (popolili, SWB)
vklad.plienky : BL bamboo
konop. Ella s House
dlha vklad.konop. neviem kolko treba kusov

nohavick.plienky : 7ks
kapsove plienky : 2 z kazdej velkosti
zavazovacie plienky : 2-4ks

vrchne nohavicky : 1-2 ks BL
2ks SWB na patentky

doplnky : snappi sponka
flisove seperacne vlozky (kolko kusov)
2ks vrecka

co poviete?, vopred dakujem za poradu 😉
a som citala januar.Dieta a poctivo som prestudovala o latk.plienkach
a este nie som istota, este budem pytat atd..l..

dudri
23. feb 2009

ci treba alebo netreba......

bambusko
23. feb 2009

dudri, nekupovala by som vsetky vrchne nohavicky pul, zarad aj nejake vlnene 🙂 kapsove plienky velkost S urcite nebude spotrebovat, mozno ani M. my mame swb asi od 9m rovno velkost L. bambusove stvorce mas v plane aku velkost? pocet aj ostatne moze byt 🙂

sisa.b
23. feb 2009

holky, tak maturujem nad tymi plienkami a premyslam, naco su na nich vpredu tie patentky 😕 tym sa akoze plienocka zmensuje? alebo to ma nejaky iny vyznam? 😝

kili
23. feb 2009

sisa, neviem aké máš, ale pravdepodobne sa tým plienka zmenšuje, čiže to skús nejak pozapínať a tým bude kradšia.

kili
23. feb 2009

oli, dnes som vydela bilbord o nejakej výstave v inchebe, že všetko pre deti, tak ma napadlo, či tam náhodou nebudeš?

olinka6226
24. feb 2009

kili vyssie som pisala ze na expo dieta a rodina budem 🙂

sisa presne na to su tie patentky. ked zapnes tie co su od seba najdalej, tak mas najmensiu velkost plienky a postupne ako sa posuvas, uvolnujes az kym nebudu zapnute vobec 😉

bezaz
24. feb 2009

oli asi sa koli tebe pojdeme pozriet na ten veltrh 😉
baby sme zacali pouzivat separacky z mothercare a su normalne superove.. teda kakanicu nezachytia, ale po cikani su super suche, takze krpata vydrzi aspon trosinku dlhsie 🙂

labutka
24. feb 2009

oli, tie colorfolds od tots bots sa pouzivaju namiesto nohavickovych plienok? uz dlhsie na ne kukam, sa mi pacia tie farby... 🙂 rozmyslam, ze tie moje bavlnene stvorce su take tensie, neviem ci sa budu dat pouzivat aj na prebalovanie, alebo skor len pod hlavu a tak, a potom mam len 2 bambusove stvorce BL... stale mam pocit, ze tych plienok mam nachystanych malo... poradite mi?

quika
24. feb 2009

dudri, podla mna fajn zoznam. zavazovaciek by som prilis vela nekupovala, lebo v tomto veku sa uz s nimi dost tazko manipuluje. mozno ti chyba nieco dost save na noc - bum hugger alebo bamboo extra? kolko kusov - zalezi ako casto chces prat, ale v podstate zozaciatku na skusku si mozno kup menej a budes prat castejsie, potom dokupis podla toho s cim budes spokojna. tieto pocty ti na pranie kazdy druhy den urcite budu stacit, mozno aj kazdy treti, podla toho ako vela cura tvoje dieta. tych vloziek tak mozno 6-10 dokopy, cast bambusove a cast konopne, ako vlozku mozes pouzit aj tie stvorce co mas alebo viacvrstvaky, takze mozno netreba az tak vela, tiez dost zalezi od toho kolko cura. flisove separacky - ak chces pouzivat do kazdej plienky, tak rataj tak 6-8 na den, schnu velmi rychlo takze ich staci trochu menej ako plienok. na pranie kazdy druhy den tak do 20. ale kludne si ich vyrob z flisovej deky, usetris kopu penazi a funguje to rovnako. vrchne gate by som brala 2xPUL a jedny vlnaky, alebo 3xPUL, viac netreba. kapsovky urcite ber Lko, aj nohavickove plienky, mensie sa ti vobec neoplati v tomto veku (teda okrem viacvrstvovych a vrchnych nohaviciek).

ajabaja
24. feb 2009

Ahojte 🙂

quika, dakujem za info ohladom vloziek do podprsenky, asi ich kupim predsa len zo 6 parov....myslis, ze ma zmysel kupovat tie premokave? 😕

pocujte, uz uz som si myslela, ze zacinam mat prehlad, orientovat sa v plienkach, ale...
na plienka eska stale obzeram bamboo plienocku nohavickovu, tuto
http://www.plienka.sk/index.php?cPath=106 a premyslam, ci mi pre babatko narodene v maji treba bambusku. co si myslite, a ak treba, je lepsie jednu, alebo 2?
chcela by som aj tuto, aspon jeeednu 🙂
http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

len, povedzte mi, vyuzije male babatko bambusku? nie je to tak, ze ono viac kaka ako cura? a bambuska je (podla toho, co tu citam) pre cikacie deti.

zacinem tomu nerozumiet..
a este, aky je rozdiel medzi nohavickovou bambuskou od BL a touto?
http://www.plienka.sk/product_info.php?cPath=11...
lebo tam nie je fotka a cena je velmi, velmi podobna.

dakujem,
snad sa z toho vysomarite 😉

madi
24. feb 2009

ajabaja -ja iba k tomu rozdielu medzi BL bambuskami - tie lacnejsie su zapinanie na patentky a tie trosku drahsie su na suchy zips...mne viac vyhovuju tie so suchacom
a ja osobne mam asi radsej obycajne BL (klasik alebo color alebo organic) ako bambusky - tie davam iba na noc...a tie klasik su take lepsie sediace..neviem...hm...ale bambuska dlhsie vydrzi.....vyriesila som to tak, ze som si nakupila klasik a k tomu bambusove stvorce a vlozky a budem takto kombinovat 😉 akurat si idem pre balik na postu 😅

olinka6226
24. feb 2009

ajabaja, ja som na male mimi pouzivala hlavne stvorce... cize ti moc neporadim, ale 1-2 bambusky sa ti napr. na noc zidu. itti bitti urcite aspon jednu musis mat. a rozdiel mezi klasickou bambuskou a tou co si dala link je ze klasicka bambuska je na patentky a tato druha na suchy zips.

ajabaja
24. feb 2009

dakujem madi, olinka 🙂

len teraz neviem ktoru objednat... 😕
ci patentky, alebe suchace 😒
asi z kazdeho po jednej 😀 a bude to!

no a IB uz len farbu a zdroj riesim....
hrozne vam zavidim, stale niekto beha pre baliky na postu a len ja nie a nie sa posunut k dalsej objednavke.

juuj, no ale musim si tie plienocky len objednat, inak ich nikdy neuvidim 😀

olinka6226
24. feb 2009

ajabaja no ja skor lietam s balikami na postu 😀 dnes dorazila konecne posledna varka IB budem moct dohodit novy tovar na stranku 🙂

inak ak chcete niekto nahradne vkladky do IB tak davam do povedomia najprv tu kym ich hodim na web tak sa ozvite do IP

ajabaja
24. feb 2009

olinka,
aj tak to musi byt super, s takymito vecickami pracovat a s prevazne vytesenymi maminkami, nie?
lebo mne sa zda, ze latkove plienky (a este k tomu taketo kraaasne) pridavaju na presvedceni a rozhodnuti latkovat 🙂

ajabaja
24. feb 2009

baby, prosim vas, este jedna vec,

myslite, ze BL bamboo stvorce - velkost 40x40, alebo tie mensie su ok?
ked ich chcem objednat tak asi 6 ks.
velke bamboo stvorce chcem od kikko, tie krasne, nove, farebne 😉

dakujem.

quika
24. feb 2009

ajabaja - k tym vlozkam, ja som mala len tie premokave a stacili mi, ale ak by si sa mala bat ze ti pretecu tak kup nepremokave. to je tak, keby si mohla dopredu vediet ako na tom budes s mliekom, tak by sa ti lahsie rozhodovalo 😀 moja segra minula za rok kojenia 4ks jednorazovych vloziek, vobec to nepotrebovala 😅
bambusky som mensie nekupovala, najprv som v noci prebalovala kvoli kakaniu a to stacili aj obycajne, ale velmi skoro som uz nanho narvala tu velku (pritom on bol velkostou aj hmotnostou na spodnej hranici normy). ta bambuska aj tak nesaje o tolko viac ako organic, takze skor by som radila na noc malemu mimi organic 3v1 s bambusovou vlozkou a bambusky kupit rovno vacsie. XS-S sme mali clasic a organic a vydrzali 8 mesiacov, tie boli moje najoblubenejsie 😵

ajabaja
24. feb 2009

quika, diky za skusenosti 🙂

..zacinam mat ale strach, ze sa v tom opat celkom stracam :(
mam vobec kupovat BL organic 3v1 , alebo je to blbost a mam ist pekne od XS - podla velkostí?

mala som v plane kupit
BL ogranic 3v1 - 5ks
BL classic 3v1 - 2 ks
BL bamboo - patentky XS-S - 1ks
BL bamboo - suchace XS-S - 1ks
BL bamboo stvorce 30x30 - 6ks
IB SIO S - 1ks

a k tomu mam uz
stvorce a viacvrstvove a mam 2 pastelky a 1 TB rainbow

ale teraz uz fakt neviem.
co si o tom myslis?
😕

olinka6226
24. feb 2009

ajabaja: ja tie organic 3v1 od BL (boli prve plienky co som kupila spolu s classic 3v1) pouzivam doteraz podla mna su super a nedam na ne dopustit. hoci veeeelmi dlho schnu. bamboo stvorce tie male tolko nepotrebujes myslim. a teraz davam na noc krpcovi namiesto vkladacky jednu viacvrstvu plienku.

ajabaja
24. feb 2009

oli, dakujem - redukujem 😉

a co teda s tymi BL classic? mam aj tie kupit, zo 2ks ? neschnu oni trosku rychlejsie ako Organic?

olinka6226
24. feb 2009

ano tie schnu rychlejsie, ale aj menej vypiju. ale to sa da doriesit vkladkou. tie by som kludne nechala.

ajabaja
24. feb 2009

baby,

videli ste uz toto?
http://www.kikko.cz/internetovy-obchod/pleny-ki...

poznate ich niekto?

olinka6226
24. feb 2009

videla, a osobne sa nepozname 😀

madi
24. feb 2009

oli, bola som si pre balicek...dakujemeeee... IB su naaadheeerneeeee 😵 jooj, super super sa tesim..idem ich rozobraat a poskladat a tak....
a este - organic od BL schnu ale kratsie ako bambusky od BL... teda moja skusenost... v izbe na susiaku ....

labutka
24. feb 2009

a mne kto poradi... ? zoznam latkoviek, ktore mam, je v albume... dakujeeeeem. 🙂

labutka • 39tt • Dnes o 11:21

oli, tie colorfolds od tots bots sa pouzivaju namiesto nohavickovych plienok? uz dlhsie na ne kukam, sa mi pacia tie farby... rozmyslam, ze tie moje bavlnene stvorce su take tensie, neviem ci sa budu dat pouzivat aj na prebalovanie, alebo skor len pod hlavu a tak, a potom mam len 2 bambusove stvorce BL... stale mam pocit, ze tych plienok mam nachystanych malo... poradite mi?

quika
24. feb 2009

ajabaja, tie classic zozaciatku urcite vyuzijes, schnu rychlo a aj ked malo saju, u novorodenca to staci, zato perfektne tesnia na novorodenecke kako 😉 ja by som mozno prihodila 1-2 nejake XS-S, organic alebo clasic, podla toho co ti je sympatickejsie, na mimi su pekne stihle, ale ked chces setrit tak netreba. myslim ze nohavickovych by si mala mat dost na zaciatok, potom ked sa zorientujes tak dokupis co ti bude vyhovovat.
Kikko nohavickove - nevidela som, ale na ceskom fore sa baby bavili ze sa to poriadne zrazilo po oprati na 60C. a vraj prilis vela nesaju a pomer cena/vykon je urcite lepsi u BL.

quika
24. feb 2009

labutka, tebe do toho teraz cumim (a slintam ale to je o inom 😀 ), ak dobre ratam mas 16 nohavickovych (spolu s AIO) a 10 stvorcov? ja by som tam prihodila viacvrstvove, napr. tie colorfolds. 16 plienok, to budes musiet asi prat kazdy den, teda ak tie stvorce nechces pouzivat aj na prebalovanie. a ak chces tak ich je malo. na take grckanie a pod. u nas bolo v obehu stale okolo 15 plienok, ale zalezi ako si zvyknes, lebo niektori to pouzivaju uplne minimalne. myslim ze nohavickovych mas dost, ale zalezi co chces hlavne pouzivat. vlozky (alebo male stvorce) nemusis kupovat dopredu vela, uvidis casom ako si na ne zvyknes, co bude treba a tak.

kili
24. feb 2009

labutka, no teda, taká tabulka, čím si prosím profesne? 😀