Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

lemurko
18. dec 2011

@latea1 ahoj mne tiez wonderka pretekala okolo noziciek. Celkovo sa mi zda, ze "chlpate" plienky treba menit castejsie. To iste aj itti bitti tutto. Tiez jemne navlhava okolo noziciek, aj ked je spodna vkladacka skoro sucha. Bum genius, smartipants mi neprevlhli este ani raz.

@janka830 moj nazor je ten, ze pokial to chčes mat co najpohodlnejsie, tak velku usporu oproti jednorazovkam necakaj. Ak nepotrebujes nadherne plienocky a vystacis si aj so stvorcami a par kapsovkami, tak je to neporovnatelne lacnejsie. Ja sama latkujem asi od maleho 3 tyzdnov, ale nie som zaryty fanatik a nebudem nikdy suhlasit s tvrdenim, ze je to rovnake ako s jednorazovkami. Tej roboty je pri tom viac. Osobne mi latkovanie zacalo vyhovovat az vtedy, ked som uz mala dost velku vybavu a nemusela kazdu chvilu kalkulovat s tym ci este mam alebo nemam volnu cistu suchu kapsovku, taku vkladacku alebo hentaku vkladacku. Takto mam plienok viac a ked nestiham zbierat zo susaka, resp niekedy aj prat, tak sa nic nedeje. Na noc este pouzivame pampersky, predsalen je maly este babatko, ktore zle spava a taka vec ako nocne prebalovanie ho dokaze pekne vyviest z rytmu. Ale casom planujem zrusit aj toto. Co sa tyka prania, tak pokakane plienky zapieram vzdy rucne zlcovym mydlom, inak mi na niektorych materialoch zostavaju flaky . Periem potom normalne s ostatnymi detskymi vecami na 60.

latea1
18. dec 2011

@lemurko
no ved prave, aj ja som si myslela ci to scasti nebude aj tym, predsa len BG vyzera zvonku nepremokavejsia, ta ani mne este nepresiakla, tak asi fakt menit wonderoo castejsie a bude to ok 😉

anelisa
18. dec 2011

@latea1 mne zatial wonderka prevlhla len raz a to niekedy v zaciatkoch pouzivania (davam na noc a uz ju mala aj cca 8 hodin), neviem sice preco, ale uz mi napadlo, ci to nemohlo byt aj tym, ze ta bambusova vkladacka nemala na zaciatku este maximalnu savost.

latea1
18. dec 2011

@janka830
ja som zacala latkovat tiez ani nie pred mesiacom. doteraz som na ne minula uz 260 eur a dufam, ze na dlhsi cas by mal byt pokoj, predsa len je to dost penazi, hlavne narazovo, co v porovnani s latkovymi tak vyrazne necitit. na druhej strane musim povedat, ze ked sme pouzivali len jednorazovky, rano (ja v noci neprebalujem) ta plienka tak neskutocne smrdela, ze az 😖 ale teraz uz nie, tak som rada, bala som sa, ci to nie je tym, za ma mala malo tekutin alebo ci je v poriadku (cloveka uz napadne vselico). no bolo to tymi plienkami, je pravda, ze na noc ma toho na sebe dost (myslim tu plienku s vkladackami) zase v porovnani s tenuckou jednorazovkou, ale rano som spokojna, ze to nesmrdi. snad trochu hej, ale za normalnym mocom, a to mi nevadi. ja som sa tiez bala, ked sme isli dat plienku prvykrat na noc, ci nebude v mokrom celu noc, je to dlho, ale vobec, zadocek ma suchy, celkovo musim povedat, ze pokial ide o suchost/mokrost zadku, je to rovnake ako pri jednorazovkach. doma pouzivam väcsinou stvorce a na to vrchne nohavicky flip. a tiez nesuhlasim s nazorom, ze pokial ide o cas venovany prebalovaniu, je to pri oboch druhoch plienok rovnake. pretoze jednorazovky som menila menej casto ako tieto, latkove treba castejsie, minule som to spocitala, za den sme minuli 9 plienok, cize trochu viac ako jednorazoviek. je to o zvyku, vtedy som sa nejako extra nezapodievala nad tym, kedy prebalit, teraz na to myslim castejsie. ale nevadi mi to. latkovanie je povedane trochu nadnesene "zivotny styl" (ako co kedy robim pre svoje dieta).
dalej mne dost vadilo, ze aj ked som plienky prala kazdy druhy den (skladovala som ich na sucho v kupelni), ked som ich davala do pracky, tie stvorce velmi smrdeli, hlavne tie, ktore tam boli ulozene najdlhsie (mne ten smrad pripominal vypary, ktore sa uvolnuju pri farbeni vlasov a ja to velmi nemusim), tak som ich vylozila von na balkon na snuru, napriek pocasiu a aj ked nevyschli (co ani nebol ciel), uz nesmrdeli, vietor ich prefukal.
Tolko moja este stale kratka skusenost s plienkami 🙂 snad aspon trolinku pomohlo

latea1
18. dec 2011

@anelisa
ja by som sa pravdupovediac bala dat wonderoo na celu noc 😉

anelisa
18. dec 2011

@latea1 mas pravdu, mozno pri vacsom dietatku sa uz neda, ale u nas zatial staci 🙂 aj ked ta bambusova vkladacka toho popije asi dost.......

anelisa
18. dec 2011

@janka830 @latea1 ja som zatial dala na latkovky cca 200 eur (kupovala som hlavne v akciach), latkujem od 3 tyzdnov. Teraz mam presne tolko, ze vsetko vyuzivam, stiham prat a susit, len obcas musim dat jednorazovku (asi 3-4 kusy tyzdenne), cize ked dokupim cca 4-5 plienociek, tak by mi to malo stacit aj bez jednorazoviek.
A tiez miniem za den tych +- 9 plienok.

zfidorka
18. dec 2011

@lemurko k tej financnej stranke - je pravda ze latkove plienky su jednorazovo vyssia investicia, ale v konecnom dosledku vyjdu minimalne na rovnako (a samozrejme cim skor sa pouzivaju latkove, tym je to financne lepsie)...

ja som minule pocitala ze keby som davala malej jednorazovky, tak doteraz by som minula vyse 1200 eur, pricom za latkove som dala polovicu... ja ju prebalujem vzdy ked viem ze sa pocikala (vacsinou aj povie kaka - cikala), co je cca kazdu hodinu, niekedy aj po 10 minutach ako ju prebalim... osobne si neviem predstavit nechat ju v pocikanej plienke dalsiu hodinu, dve, len preto, ze to plienka este vsaje... 😅

lemurko
18. dec 2011

@zfidorka vsak ano, ale jednorazovky clovek prebaluje menej casto, pri malom babatku este sotva zistim, ze si cikol, kakanie vacsinou viem. Zaroven je tam aj casovo, nie vzdy sa latkuje hned od zaciatku, par baleni jednorazoviek sa kupi, na cesty, na noc. Ja mam napriklad nacate balenie u starych rodicov, v praci... Potom budem riesit problem latkovky a jasle... Zaroven nakupujem zlcove mydlo, separacky, rovnako nesadli hned vsetky... Mne vychadza na jednorazovky 5 az 6 plienok na den. Ak budem latkovat aspon rok, tak sa mi investicia vrati. Uvidime dokedy nude maly plienkovat a ci mi vsetky teraz este skoro nove plienky vydrzia. Ale taku brutalnu usporu ako sa pise vo vsetkych tych clankoch o latkovani by som v beznej domacnosti asi necakala. Ak by mojou hlavnou motivaciou bolo financne hladisko, tak nakupujem a pouzivam plienky inak.

zuzanockamt
18. dec 2011

@janka830 ahoj, ja som zacala uvazovat o latkovach, ked som mala dieta zhruba take stare ako mas ty ... mam jednoduchu vybavu, klasicke bavlnene stvorce+vrchne PUL gate - tych mam 4 ks, na noc bambusove nohavickove - 5 ks+vrchne gate PUL alebo vlniaky a na von kapsovky - asi 8 ... a este mam v zasobe 3 ks nohavickovych plienok, tie davam zvycajne nad ranom, ak ma uz krpec dost mokru plienku, lebo on v noci vela cika, kedze este stale v noci pije mlieko

nenocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenocka
18. dec 2011

inak, látkujeme už aj v noci 🙂 starší spinká v BL bamboo+LL vkladačka, mladší v novosklade a LL 1 😉

zojec
18. dec 2011

@lemurko wonderoo aj IB maju dost volne gumicky okolo noziciek, treba ich dobre zatiahnut, mozno preto premokli, ze cika usla popri gumicke von. davam na noc wonderoo a este ani raz nepremokla 😉 mam minky plienky aj site a tiez nemam pocit, ze by premokali. cize v materiale to asi nebude. skor by bol problem, ak by ta vrchna vrstva bola bavlnena, vtedy bavlna taha vlhko z vnutra plienky. take su napr. minilala.. a plienky popri gumicke este zvyknu premokat, ak su dlhodobo pouzivane(napr. kupovane na bazare) .. ten pul zater tiez nie je vecny :(

zojec
18. dec 2011

@janulkan skus tu IB viac pritahnut.. chlapci cikaju viac hore ako dievcatka, predpokladam, ze to uslo popri gumicke 😉

wewe22
18. dec 2011

@janka830 ja som si dala skoro vsetko usit za co som nemusela platit a zatial to stalo 170e latkujem od 2tyznov boli aj dni kedy som davala jednorazovky ked som si nevedela dat radu s malou a latkove som nestihala ale latkovanie sa mi velmi paci najradsej mam ked mala pocura plienku este ju nema ani zapnutu a ja viem ze ju nemusim vyhodit urcite je jednorazova investicia vysoka ale potom uz su to zanedbatelne naklady ja davam na flaky obyc jadrove mydlo periem s pracou gulou denne minem asi 10-11 plienok lebo moja mala je velky pocuranec ritku nemastim vobec a zaparena bola raz aj to mala hnacku tak odpadaju drahe kremiky na ritku
aj tak si myslim ze sa to oplati ak aj neusetris az tolko ako tu niektore pocitali urcite das svojmu dietatku zdravy start a ta praca ja periem denne ci mam plienky alebo nie tak tie plienky mi az tak nevadia ja sice zabijem vela casu zehlenim ale to je len moja hlupost 😀 lebo neznasam pohlad na pokrcene stvorce

jankulina
18. dec 2011

Ahoj baby, prosím vás máte skúsenosti s látkovými plienkami kupovanými na EBAY. Viete mi prosím Vás poradiť, ktoré sú dobré, ktoré ste kúpili a ktoré vôbec nekupovať. Chcela by som pri ďalšom dieťatku látkovať. Ďakujem.

katka888
18. dec 2011

@lemurko
u nas, viki latkujem od 6 mes, do plienok som dala cca 340 eur, za vodu nergiu dam kym dolatkujem ondrejka cca 260 eur, cize dokopy ak by som nic nedokupovala ma vyjde latkovanie bez pracieho prasku / niekto pouziva drahsie eko prasky, iny pracu gulu, ja lovelu / dam 600 eur.
za plienky by sme dali minimalne 70 eur mesacne na obe deti, na ondrejka viac na viki menej... ak by sme nepresli na latkovanie, tak ratam, zeby sme na obe deti minuli este minimalne 1600 eur na jednorazovky., takze uspora je nejakych necelych 1000 pri dvoch detoch..
neviem si uz teraz predstavitr, zeby deti mali plienku doma aj 3 hodiny ked viem,ze urcite piskali len preto, ze jednorazovka by este "nasala"... mne pride prirodzene, ze ked sa popiskaju, tak ich prebalim nie len do sucheho ale najma cisteho... ze maju "napiskanu" plienocku fakt maximalne 10-20 min a nie napriklad hodinu. samozrejme ine je ked cestujeme alebo sme vonku a neda sa prebalit hned, to maju zvacsa kapsovky, no to tiez po hodine apol kukame a menime ked treba 🙂

tinika
18. dec 2011

kočky poradite? davam do prania aj ocot, ale stale mam pocit ze citit plienočky čo na to poradite? resp. som bola dnes v tescu a prvykrat videla tie plienky mio na zivo a mali aj mio fres na dezinfekciu ale citala som ze nema sa davat na farebne tak to len na latkove je? či jak

tinika
18. dec 2011

a mimochodom dnes som absolvovala prehliadku resp. predviedla svoju vybavu kamoske, uvazuje ze tiez bude davat latkovky a dalsia tiez a to čakaju druhe babo takze swa rozhodli ako ja :D

zfidorka
18. dec 2011

@tinika ja davam mio fresh aj na farebne, pise sa na nom ze farebne plienky mozu vyblednut, s mojimi sa nestalo nic...

tinika
18. dec 2011

@zfidorka dakujem, mala som ho uz v ruke ze zoberiem ale reku sa vas opytam, tak snad sa dostanem dakedy zase do mesta do tesca bo u nas na sidlisku nemaju take :(

sima.p
18. dec 2011

@nenocka na babybazare ich ponúka priamo táto firma ešte lacnejšie ako na vlastnej stránke, pozri tam užívateľa jajik1. Plienka 7,50 + 1 EUR ak cheš obdlžnikovú vkladačku a nie úzku.

zfidorka
18. dec 2011

@sima.p ty mas aky prehlad 😉

katka888
19. dec 2011

@tinika
aj ja davam mio fresh aj na farebne, ale len asi mesiac dva... zatial ziadna zmena na plienockach...
tu kladacku si identifikovala? nemas ju z bamboozle strech? ak ma dve patentky na konci, tak to bude ta.

tinika
19. dec 2011

@katka888 tato nema patentky a je taka tenučka asi je to pre flexitots či?

sladkasue
19. dec 2011

@latea1 @anelisa ja davam wondoroo na noc uz dlho dlho a nikdy neprevlhla (mam obyc. a nie minky) 🙂 ale naozaj zalezi od dietata, niekedy ma rano aj suchu plienku🙂

@tinika ja davam bambusove vkladacky, nohavickove a bavlnene stvorce par hodin(alebo cez noc )pred pranim namocene do kybla s prekarbonatom(puer) + levandulova(alebo nejaka ina) silica
-ten mio fresh som u nas (v TT) v tescu hladala, no nenasla :(

@sima.p @nenocka @zuzanamolnarova takze nase skusenosti s novymi BR 🙂
-zatial nesklamali - dala som na noc zabehnutu bmb vkladacku - a navrch nase pletene vlniaky
-vyborne obopinaju nozicky aj chrbatik
tuto viac k popisu od vyrobcu: http://www.azponocnik.sk/produkty?page=shop.pro...
-vsetky! svi maju schovane - nikde nic nevytrca - su velmi jemnucke
-porovnanie s inymi: ja moc tie nohavickove nemusim, ale mozem porovnat napr. s bmb nohavickovou jednovelkostnou od Katky a napr. s wonderoo 🙂
zlava: wonderoo V2, BR, od Katky-modra
-zajtra ideme prat tak uvidime, co bude s latkou 🙂
-nas maly ma 9kilo daco a su mu na najmensiu velkost zapate akurat - "sedi mu jak rit na serbel"

tinika
19. dec 2011

@sladkasue ten pure mam aj ja ale raz som dala aj farebne a mam fleky na latkovkach takze toto len na biele

sladkasue
19. dec 2011

@tinika ja ho pouzivam na farebne stvorce, farebne kapsovky a nic 🙂 povodna farba... akurat nebielene stvorce sa vybielili... 😎

tinika
19. dec 2011

@sladkasue ako ja som ho pouzila len na stvorce biele a farebne a tie farebne pustili farbu a su fleky trocha, na tie farebne plienky som nedavala este

nenocka
19. dec 2011

@sima.p hej, už som to kukala 🙂 zatiaľ tam majú iba tie dvojveľkostné na patentky