Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
23. dec 2011

@katka888 mame 7 kusov, momentalne ich nepouzivame (je v nich dost chladno ked sedi na parketach a je viacej nehod, tak davam vlniaky + stvorec)

katka888
23. dec 2011

dakujem Vam dievcata za rady, prajem krásne sviatky a ešte úžasnejší Nový rok 🙂

tinika
24. dec 2011

kočky neviete poradit? ako susit plienky? mam program na čas 20,30,40... a potom bud take čo sa este budu zehlit, take čo uz rovno do satnika, na ramienko a extra neviem čo mam dat

a prajeme Vám krásne Vianoce

zfidorka
24. dec 2011

pokojne a radostne vianoce vsetkym 😵

tinika
24. dec 2011

@zfidorka nevies poradit s tym susenim?

zfidorka
24. dec 2011

@tinika neviem, ja nemam susicku ☹

zanas
24. dec 2011

@tinika ahoj ja susim na nizkej intenzite 60min. Potom necham uz len dosusit do susiaku. 🙂

zuzanamolnarova
24. dec 2011

Prajem Vám krásne a veselé Vianoce. Nech sú sviatkami plné lásky, pokoja a oddychu. Nech pod stromčekom nájdete veľa darčekov, ktoré Vás potešia 🙂

zojec
24. dec 2011

prajem krasne a pokojne vianoce 😉

miruss
24. dec 2011

@katka888: Ja som mala štyri.

miruss
24. dec 2011

Prajem pokojné prežitie Vianočných sviatkov.

tinika
24. dec 2011

kočky som dala susit obyč. stvorce čo som kupovala pri prvom a boli take nijake ako silonove a teraz su take kraaaaasne makucke :D

pusinqa
24. dec 2011

@tinika mne tiež ten program jednobodkový suší cca hodinu, čo treba napr. bambusové IB a bambusové vkladačky ešte dosuším a veru krásne mäkkučké sú plienočky zo sušičky
@zfidorka tak potom to bude tou 60-kou 😝 mala by som len na 40-ke asi 😒

pekné sviatky prajeme, nech sa majú drobci v látkovkách ako v bavlnke 😉

tinika
25. dec 2011

@pusinqa tak ja mam asi nedobru susicku, bo ja nemam bodkovy ale iny rezim a niektore susia dokonca 4hodky hehe :D

larosa
25. dec 2011

@tinika ahojky ja mám tiež takú čo suší na žehlenie, na oblečenie a do skrine a to mám na bavlne- tam suším len uteráky a posteľné, na takej akoby syntetika. je tam znak ako kanvička- tak tam suším väčšinou tričká a mám jemný program s pierkami a tam vraj treba sušiť plienky, ešte som ich prala len raz a čakám na bábo, tak som ich nesušila, ale potom ich budem na tom jemnom a mám tiež sušenie na minúty, ale to používam len na dosušenie, ak slabšie vysušilo, ale málo to používam...skús na tom sušiť- ale neviem ako silno to suší, ja mám whirlpool sušičku...a ináč tiež to suší dlho, musíš dávať pozor na váhu a aj na to ako silno si to odstredila, min. otáčky vraj majú byť 1000...a prádielko je zo sušičky úplne iné- štvorce som ešte neskúšala, lebo som to všetko na prvýkrát nechala na sušiaku....no zamatové vecičky sú ako nové 🙂 ja mám aj taký program na pretrepanie- značka akoby ventilátor- a ten používam namiesto toho aby som niečo vytrepala- malé koberčeky a podobne.... tak by som to určite nevysala

larosa
25. dec 2011

joooj skoro som zabudla....krásne sviatky som vám chcela zaželať 😀 teda skôr po sviatkoch 😉

tinika
25. dec 2011

@larosa ja mam tak ako ty susenie bavylny syntetiky a potom vlny nie pierka, tak neviem čo mam dat na plienky. otačky mi pračka dava v zavislosti od vybraneho programu na pranie, zatial som nezistila ze by sa to dalo niekde manualne menit. a taky program ventilator som tiez nenasla jedine ze mas na mysli samotne akoby zmykanie

larosa
25. dec 2011

@tinika to som myslela len na sušičke tie programy- ja mám zvlášť sušičku a ten ventilátor mám tam, myslím, že sušenie vlny bude také jemné- skús niektoré vysušiť na tom programe- a pozri do manuálu, či ti tam nepíše, ktorý program je na jednu bodku- mne píše, že ten jemný s pierkami... držím palce nech sa podarí 🙂 ak nevyschne úplne necháš dosušiť na sušiaku alebo na 20min 🙂

tinika
25. dec 2011

@larosa no ja som davala včera plienky ako bavlnu chcelo susit 4 hodky po 2 som vypla a dosusila na vesiaku :D no praveze manual mi nedali, stiahla som z netu, teraz ho tam neviem najst bo niektore ikonky zle vidno na papieri a take som si nevsimla ze aky je na jednu bodku

larosa
25. dec 2011

@tinika na bavlnu nedávaj, veľmi ti to posuší, tam len uteráky a posteľné, mne sa na začiatku veľa vecí zosušilo-zrazilo, uč sa na cudzích chybách 😉

tinika
25. dec 2011

@larosa ved preto som to stopla hehe bo som sa bala čo to urobi, tak bud syntetika alebo vlna resp. len podla času skusat ale pokial som pochopila na otačavom kolečku musim nastavit druh tkaniny a na gombičke potom bud čas susenia danej tkaniny alebo program susenia ako som vyssie pisala zehlenie, ramienko,extra a satnik. tak neviem este ako to vymyslim

a este otazocka, aj vase susicky na začiatku tak pachli? akoby za gumou? dufam, ze to prejde bo ma urve hehe

wewe22
26. dec 2011

ahojte tak mi jezisko doniesol masinu a chistam sa spachct prvu plienocku drzte mi palce

estterka
26. dec 2011

ahojte,neviem,poznate niekto eko plienky,jednorazove z DM babylove nature ? nemali alany v nasej velkosti,sme v nemecku a mali len tieto, som dost spokojna po par dnoch. zatial sa mi zda,ze aj o nieco viac ako s alanami.

kryska5
26. dec 2011

nemáte niektorá plienku Bitti D´lish AIO? To vnútro je umelina, suedecloth?

tinika
26. dec 2011
taanak
26. dec 2011

@kryska5 vnútro je suedecloth, tak ako v SIO

tinika
26. dec 2011

ake su to podla vas plienky? len tak nahodou som nasla vid vyssie link

kryska5
26. dec 2011

@taanak Ďakujem, myslela som, len som si chcela byť istá 😉

zfidorka
26. dec 2011

@tinika moj nazor - samotny certifikovany material na taku plienku stoji viac, takze su pravdepodobne ako aj ostatne "no name" z e-bay bud vyrobene z necertikovaneho materialu, alebo su vyrabane zadarmo, alebo oboje 😅

eridani
26. dec 2011

Tak sa idem pridat do klubu, tiez sme na Vianoce kupili susicku. 😀 Programov to ma kopec a este dalsie dve pridavne tlacidla, co sa mozu pridat ku kazdemu z programov. Jedno z toho je take pierko, vycitala som, ze vtedy by to malo susit na nizsich teplotach, teda na jednu bodku = setrne. Zatial som plienky supla na ten najdlhsi program - bavlna tusim extra dry + setrne. Bolo to uplne suche, len som vybrala a poskladala. Zatial vsetko ok, len neviem co to spravi s tymi plienkami ked to budem takto pouzivat dlhodobo.
Inak ako je to s PULom? Moze do susicky alebo nie? Ja som bola v tom, ze nie, ale ked som teraz pozerala niektore plienky, tak tam je pisane, ze sa mozu susit v susicke. Taka BG organic AIO schne na susiaku pekne dlho, v susicke by to bolo hned, len neviem ci sa neposkodi.