Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

labutka
7. jan 2012

@zuzanamolnarova @asimon ja mam manilalu, bola som s nou spokojna. Strihovo je to skoro to iste ako bg kapsovka, ale ma kvalitnejsie suchace. Pri bg mi zacali odchadzat behom asi pol-tristvrte roka. Bg ma 2 mikrovlaknove vkladky - dlhsiu a kratku, minilala ich ma bambusove - ta dlha je dlhsia nez aku ma bg, a kratka ma tu istu dlzku.
niektore baby sa na minilala stazovali, ze im preteka, mne sa to nestalo.
Ja aom mikrovlaknove vkladky v bg vymenila niekedy po roku za bambus - mikrovlakno mi uz nestihalo.

anelisa
7. jan 2012

@janulkan @katka888 @zuzanamolnarova diky za reakcie na stvorcovu plienku na von v zime 🙂 uz som dala na von stvorec a v pohode, mala teply zadocek.
Kati, tie easyfit od tots bots dost casto spominas, normalne rozmyslam, ze ich kupim na vyskusanie 🙂
Separacky mam disany, asi su celulozove, neviem, ale ked jej ich obcas davam, tak sa mi zda, ze praveze udrzuju vlhkost pri zadocku.

katka888
7. jan 2012

@anelisa
aj @lenki7 a @tinika tu plienocku maju / easyfit / kludne sa spytaj aj ich ako su spokojne, u nas je to plienka ktoru davam ako prvu ked ideme niekam von, druha v poradi je anavy easy ... akosi som si zvykla, ze ma ondrik bambus na zadocku
disany separacky su celulozove

tinika
7. jan 2012

@anelisa su super, su tiez moje favoritky

susul
7. jan 2012

ahojte dievcata, potrebujem poradit, ohladom udrzby plienok. Mozem prat vrchne nohavicky z PULu v mydlovom slize. Lebo predsa len je to tak trochu technicky material a nase sportove veci by som v tom neprala... Nezmeni to vlastnosti materialu? Tak ako avivaz zmensuje absorbcnu schopnost u plienok? Dakujem.

labutka
7. jan 2012

@susul prala som v slize vyse 2 roky a PULkam sa nic nestalo. 😉

sladkasue
8. jan 2012

@wewe22 ja som si strikovala tie natahovacie a nosime ich len na noc na nohavickove
ale ako pisala @majka1981 bodynko by to malo zvladnut 🙂
my sme to tak este ani neskusali... na doma nosime pul+stvorce a na von kapsovky.tie vlniaky fakt len na noc 🙂

janulkan
8. jan 2012

ahojte, mam 2 otazky: v Kauflande som nasla nejaky odstranovac skvrn - zlozenie mal 30% aktivnych latok na baze kyslika...mozem v tom prat plienky? a druha: niekde sa tu spominalo ze ako stay-dry vrstva sa da pouzit Irma deka z Ikei, da sa ale pouzit akykolvek flis alebo nie? kedze mam doma asi 5m flisovej latky ale je trosku ina ako Irma deka?

katka888
8. jan 2012

@wewe22
ja davam vike natahovacie vlniaciky do toho plienku na rovno a jej to akosi pada, visi jej ta plienka medzi nozkami, bodynka nepouzivame, kedze sa ucime na nocnik, tak aby nebolo vela roboty to odopinat zakazdym. ale baby tu pisali, ze to bezne pouzivaju takto, natahovacie plus plienka na rovno...,
joj a este , dost zle sa mi to dava, ta plienka dnu a potom to s tou plienkou natiahnut hore, ale vike sa tie vlniaciky pacia,t ak rpeto ich nosi. aj ked.. posledne 4 dni uz chodi cez den uplne bez plienky....

zfidorka
8. jan 2012

@janulkan flisovu latku na separacky pouzit mozes, kedze nie je certifikovana, tak si odsleduj ci nepodrazdi pokozku...
ja davam na plienky len prostriedky na to urcene - najcastejsie mio fresh...

tinika
8. jan 2012

čafte, ja rano neprebrata dala malemu mohavičkovu plienku bez vrchnych hehe a ked sme sa s malym zobudili vsetko bolo mokre :D sikovna som ne? :D

katka888
8. jan 2012

@tinika
aj mne sa stalo 😀

tinika
8. jan 2012

@katka888 uz minule som ho znova zobliekala čo som si uvedomila ale dnes som to prekonala :D :D

iron
8. jan 2012

@tinika hehe..aj ja mam taky zazitok, nebolo to nastastie na noc, ale na prechadzke...musela som prat kocik 😀

tinika
8. jan 2012

@iron tak to si lepsia lebo moj mal mokry vankus, paplon ale len obliečky ,resp. to stihlo preshcnut ostatne

duratlicka
9. jan 2012

Ahojte, pouzivam latkove plienky od narodenia malej, ale mam niekolko otazok.
1. Nemate nejaku fintu, ako nemusiet prepierat vkladacky v rukach mydlovym slizom, ale ich len do niecoho namocit tak, aby na nich nezostali flaky?
2. Ked na nich aj tak zostanu flaky, co mozem pouzit na ich vypratie?
3. Kde sa daju zohnat najlacnejsie separacky? Zda sa mi to kopec penazi za taku blbost.
Pouzivam POP IN - 70% bambus 30% bavlna a Econobum biobavlna. Po pouziti ich musim drhnut v rukach mydlom a namocit do kybla, kym ich nedam v mydlovych orechoch vyprat. Do prania pridavam sodu, ale aj tak mi niekedy zostanu flakate. Ocenim kazdu dobru radu🙂 Dakujem. Majka

zuzanamolnarova
9. jan 2012

@duratlicka Ahoj Majka, ja neperiem vladačky ani plienočky s rukách mydlovým slízome, ja ich skladujem "na sucho", fliaky hneď natriem žlčovým mydlom a hodím do kíbla a tam čakajú na vypratie.
používam tento:
http://www.ekoplienky.sk/product/zlcove-mydlo-u...
alebo tento
http://www.ekoplienky.sk/product/mydlo-na-skvrn...
Perjem každý tretí deň v drefte + pridávam ocot a vkladačky či plienočky sú krásne bielučké.
žlčové mydlo používam aj na PULKY.

Separačky kupujem zatial len z netu, nakoľko u nás nie je taký kamenný obchod kde by som ich mohla kúpiť. aaaaa myslím si že to nie je blbosť, nakoľko zachytí dosť veľkú čiastku kakanice a stým sa vyskytne aj menej fliakov na vkladačkách. Pre malé bábo sú vhodné separačky celulózové. My sme dosial používali tieto:
http://www.ekoplienky.sk/product/little-lamb-se...
ale teraz ideme vyskúšať tieto:
http://www.ekoplienky.sk/product/separacne-plie...
v baleni je 200 ks takže je to lacnejšia verzia, uvidíme aké budú 🙂

etuska
9. jan 2012

@duratlicka
my zijeme v UK-a tam som lacne a celkom dobre separacky nasla aj v Tescu

http://direct.tesco.com/q/R.212-9551.aspx

zfidorka
9. jan 2012

@duratlicka na flaky je najlepsie hned zacerstva osprchovat silnym prudom vody a potom len potriet mydlom na pranie alebo zlcovym mydlom...
ako separacky sa daju pouzit aj obrusky z DM, @crysmile vie presne ake, neviem ako vyjdu cenovo...
a ked nechces zapierat a minat separacky, tak mozes skusit dat malu vykakat nad misku v klbockovej polohe.. napr. po zobudeni alebo papani 😉

crysmile
9. jan 2012

@duratlicka su to einmal weischlappen, take jednorazove utierky na zadocek, podlhovasty sacok, cca 30ks tam tusim bolo.. su stvorcove, ale ovela viac vydrzia pranie ako ostatne separacky.. ja som pouzivala popolini a disana a tieto..
veru a chcela som navrhnut kakanie nad misku, ja uz mozem svoje separacky posunut, nechces? 🙂

brisilda
9. jan 2012

@duratlicka pokakanu prienocku je dobre splachnut pod sprchou aby sa to pri prani nedostalo hlbsie do vlakien teda ja som to tak robila a bolo to ok 😉 potom som pokakane plienky nechala namocene az kym sa nesli prat no aj ked ostane mierny fliacik tak nevadi on sa po druhom prani sam vyperie 😉 alebo ho slniecko vytaha

duratlicka
9. jan 2012

@zuzanamolnarova Ja som skusila tieto, ale trosku zle sa zakladaju do plienky: http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/ims..., asi by to chcelo vacsie. Dakujem za pomoc. Snazim sa malu dat vykakat a vycikat na kuchynske utierky na prebalovacej podlozke, ale nie vzdy to vyjde🙂 Separacky su fajn vynalez, ale zda sa mi to nehorazna cena, ked si vezmes, ze vlhcene utierky su skoro to iste a tie stoja 72ks 0,69 € a toto 100ks 4,50 €. Trosku odveci. Preto hladam nieco lacnejsie.

duratlicka
9. jan 2012

@brisilda A do vody si nedavala nejaky praci prostriedok alebo nieco v tom kybli?

crysmile
9. jan 2012

@duratlicka najlacnejsie je fakt kupit slahaciu misku v kauflande a davat kakat na nocnik, ked to uz vies pekne odhadnut.. my uz mame jednu zakakanu plienku tyzdenne a to spociatku kakal strasne vela.. v troch mesiacoch sa to upravilo na 5 kakani denne a dnes kaka uz len 2x denne.. takze sa to da..

tunylyk
9. jan 2012

babulky skusala som poskladat novosklad,zda sa mi to nejake velke,ako inak mam davat tie obycajne peluchy,na ako siroko ich skladat?Mam taku dilemu 😀

brisilda
9. jan 2012

@duratlicka jasne davala praci prostriedok persil na detske oblecenie 😉 no mam aj mio no pouzivam ho len sem tam

zfidorka
9. jan 2012

@tunylyk novosklad mozes aj zahnut, aby bol mensi...
ja som skladala stvorce aj takto (najprv na mensi stvorec)
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

gabika84
9. jan 2012

caute kocky. sme sa tu dlhsie neukazali. prisla som si po radu, resp. po nazor ci skusenosti s nasledovnymi plienkami:
1. Blueberry kapsovky
2. little lamb kapsovky
3.. blueberry coverals vrchne
4. Bummis super whisper vrchne
5. Itti Bitti tutto
zaujima ma najma strihovo, ako sedeli vasim babatkam, atd..
trochu obmienam zostavu, male a nepouzivane veci predavam a chcem dokupit nieco nove.

inak BG kapsovka mi vcera opat pretiekla ☹ okolo gumiciek na jednej strane iba, neviem v com je problem. mala som ju vypchatu BL bambus stvorcom, mala ju mala ani nie 2 hodiny na sebe...
@crysmile presne tu misku z kauflandu som aj ja okukavala uz davno, vtedy som ju nekupila, pretoze Bella nebola este ani na svete, tak mi to prislo divne 🙂 ale teraz o nej zase rozmyslam, ma 5 mesiacov a minimalne rano by sa mi to mohlo darit zachytavat...
@tunylyk ahoj, ja som novosklad pouzivala casto po narodeni mojej malej. ked to zlozis, z tych bocnych stran (cipov) zahni este kusok smerom dovnutra, aby to bolo cele uzsie (aspon tak som to robila ja) aj ostatne casti novoskladu som este rozne zahybala (mala nemala ani 3 kg) , neboj, prides na to praxou sama. a mne sa na zaciatku viac osvedcili plienky 70x70, 80x80 boli moc velke. vela stastia 😉

katka888
10. jan 2012

@tunylyk
ja som prvy mesiac davala len plienku na rovno, novosklad bol drobcovivelky , narodil sa 2860 g... az po nejakom mesiaci sa do neho dostal 😀 a prvy mesiac som davala aj kapsovky a AIO castejsie

zajaciq
10. jan 2012

dobre ranko, tie co uz pouzivate plienky sporadicky ( miniem dve na den - obedny spanok a nocny spanok ) - periete uz plienky aj s oblecenim na 40tke? zvazujem, ze ich vopred namocim do miofreshu a potom pridam do normalneho prania. ja som taky sestros, ze ich mam malo a na druhej strane po 2-3 dnoch treba oprat tak ci tak.. uz neviem, zapinat hoc polovicnu pracku kvoli 7mim plienkam je veru neekonomickeeeeeee.

@tunylyk ahoj, tusim si od marcoviek ;) tak ja som tiez skladala novosklad prvych 8 tyzdnov asi len. mala bola trojkilova, bolo to sice velke, ale mne to nevadilo. posluzilo. ked som skladala stvorce zo susiaka a potom ich zehlila, tak som ich rovno skladala na novosklad a mala som uz vopred pripravenu kopku. haha pamatam aky som mala strach, ze ci malu nezachytim o snapku 😠 😕 😀 sssssssss