Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

chavele
17. jan 2012

@kloranebb Hej je to tyzden zliav, chcem si kupit vybavu, tak cakam na zlavy, ked uz budem toho kupovat viac 🙂

zuzanamolnarova
17. jan 2012

@zfidorka ahoj boli mokré aj vkladačky na tom mieste. Pulky som skontrolovala nič na nich nie je vidno ☹ Aj my máme veľkosť č. 2 - naša bambuľka je ako "veľrybka" je baculkatá (najmä nožičky) váži 6700 gramov. Budem skúšať a pozorovať, zatial ich dám len na doma v žiadnom prípade nie na von, potom uvidíme 🙂

tortelinka
17. jan 2012

este by som sa chcela opytat, kde kupujete ten mio prostriedok

katka888
17. jan 2012

@zuzanamolnarova
ak boli aj vkladacky durch mokre, znamena to, ze napiskala do danej vkladacky vela a kedze aj PUL ma len svoje hranice, asi to bolo uz prilis. 🙂 skusila by som inu vkladacku do nich.
@tortelinka
bud najdes eshopoch, alebo v niektorych predajnach tesco, nie vsetky, napr v ke ho maju len v malom tescu, v hypermarkete nemaju, v michalovciach v hypertescu nemaju a ine mesta neviem 🙂

juliam
17. jan 2012

aký je rozdiel medzi BG onesize 4.0 a BG freetime AIO?

katka888
17. jan 2012

@juliam
BG onesize 4.0. je kapsova plienka, Freetime je plienka AIO, s tym ze ma vsite dve akoby kridelka, kore si prelozis ako ti to vyhovuje a tym ze to nie je uplne vsite, rychlejsie schne ako klasicke AIO

zfidorka
17. jan 2012

@zuzanamolnarova ked boli vkladacky take mokre, ze by sa dali zmykat, tak to bude tym, ze dosiahli svoju savost a pul-ky to prepustili...
aj ked skor by som povedala ze su jej este velke a nesedia jej dobre - toto sa tyka hlavne toho pretecenia okolo noziek...

sladkasue
17. jan 2012

@zuzanockamt este periem na starej 20rocnej - o to spolahlivej pracke - TAMAT 500.1 🙂 a tam su otacky max. 500 😀 a mozem povedat ze namam pocit ze by akekolvek pradlo bolo nejako moc mokre...
a co sa tyka bavlnenych stvorcov - samozrejme, pouzivam ich, ale na to davam VZDY este 30x30 bambus 🙂 malemu mokro nevadi a ked sa nahodu pozabudnem - prebalit - aby nemal celu cervenu ritulu... a ked tam ma ten bambus, tak mu to nic nerobi 🙂

kloranebb
17. jan 2012

Baby poradte mi. Latkujem svoje druhe dietatko od zaciatku len s klasickymi stvorcami a na to davam vkladacky bambusove a bambusove stay dry vrstvy. Noc to iste ibaze miesto vkladacky bi prefoldy. Dokupila som si uz nocne plienky bum hugger 1 ks, tots bots bamboozle stretch 1 ks, little lamb 1 ks. Chystam sa este jednorazovo viac zainvestovat do plienok a rozhodujem sa medzi:
1. Zmes nohavickovych a kapsoviek
2. 3 ks itti bitti tuto s nahradnymi vkladackami

Na druhej moznosti ma laka uzky strih plus rada snapkujem 🙂

Co bude lepsia volba?

kloranebb
17. jan 2012

Este som zabudla na jeden fakt ze v maji budeme mat rok tak chcem skusit ucit na nocnik cize nechcem robit velku vybavu. Napr. chcem kupit aj tie oducacie imse vimse dakych 6 kusov.

miruss
17. jan 2012

@kloranebb : Nohavičkové už máš, tak ja hlasujem za Itti Bitti.

kloranebb
17. jan 2012

http://www.clothnappy.info/reviews/

Recenzie plienociek. Kuk 😉

zuzanamolnarova
18. jan 2012

@kloranebb super stránka, diky 🙂 🙂 🙂

chavele
18. jan 2012

kocky neviete nieco o tychto plienkach ? http://www.clothnappy.info/31-07-2011/bum-deal-...
Nasla som ich na stranke od kloranebb a v diskusii sa pise, ze nemaju nic spolocne s tymi cinskymi plienkami z e-bay, ale kde sa vyrabaju, o tom tam nie je ani slovo. Stranka kocky, co ich predava: http://bumdealnappies.co.uk/

chavele
18. jan 2012

a este otazka: ktora sada sa mi viac oplati kupit ? BG Flip Stay-Dry Day pack (2+6) alebo BG Flip Organic Day pack ( 2+6 ) ?

brumka111
18. jan 2012

ahojte dievcata, trochu sa ku vam pripojim :-}...vedeli by ste mi poradit, ze ktore vrchne gatky su lepsie ? Ci thirsties alebo imse vimse organix fox? Velkost do 7 kg do 18 kg...

sliver
18. jan 2012

@chavele - ja som si kupila tu prvu sadu Stay-Dry 😉

mimuka
18. jan 2012

ahojte, nevedeli by ste mi poradiť nejakú linky na finančné porovnanie látkoviek a jednorázoviek, prípadne ak ste si to vy prepočítali a nevadilo by vám to mohli by ste hodiť....viem, že sa to tu už veľa ráz spomínalo, ale nestíham to moc hľadať, tak ak to máte nejako po ruke, tak by mi to veľmi pomohlo...vďaka moc

jlp
18. jan 2012

ahojte dievcata mam otazku, cakam prve mimco v juli a chcem latkovat, kedze som strasna enviromentalistka. Potrebujem od vas poradit ze kolko coho budem na zaciatok potrebovat a v akych velkostiach. Su mi lepsie vrchne gatky a vkladacky do nich? alebo kapsove plienocky? Kolko coho budem potrebovat? Su nejake velkosti pri tych gatkach a kapsach? Na com sa da na zaciatku usetrit? Napriklad viem, ze ked si v IKEI kupite tu lacnu modru deku a rozstrihate si ju na vlozky a tie si vlozite do gatiek, tak pekne saju, nepremokaju a udrzia aj hovienka 🙂. Tak prosim radte, lebo uz chcem objednavat. Nevyznam sa ani v cenach. Strasne aka som nepripravena na plienky.

brumka111
18. jan 2012

Mohla by som Vam rozpisat, co vsetko uz mam nachystane z vybavy? A boli by ste take mile, poradili by ste mi, ze co este treba dokupit, pripadne, ci mam plienky spravne zvolene na denne a nocne? Velmi by ste mi tym pomohli a potesili ma :-}.

Moja latkova vybava:
1. Klasicke stvorce Libstatske - 20 ks /budem pouzivat prve 3 mesiace/
Na to mam 3 ks vrchne gatky:
2. Thirsties - velkost 1, 1 ks,
3. Little lamb - velkost 1, 1 ks,
4. Vlniaky - velkost 62/68, 1 ks.

Plienocky na noc, 5 ks:
4. Little lamb bamboo - velkost 1, 1 ks,
5. Tots bots stretch - univerzalna velkost, 2 ks,
6. Babyidea extra bamboo - univerzalna velkost, 1 ks,
7. Anavy bambusova - univerzalna velkost, 1 ks.

Plienocky na den - kapsove, 7 ks :
8. Wonderoos V2 s vkladackami - uni velkost, 1 ks,
9. Wonderoos starsi typ bez vkladaciek - uni velkost, 3 ks,
10.Swadleebes - uni velkost, 1 ks,
11. chcem dokupit este Minilala - uni velkost, 1 ks,
12. Tots bots - uni velkost, 1 ks.

Plienocky na den - ine druhy, 4 ks:
13.Pop in - univerzalna velkost, 1 ks,
14.Latkove plienky - Tots bots, velkost od 7kg do 18 kg - 2 ks,
15.AIO plienka - Itti bitii s 2 nahradnymi vkladackami , 1 ks.

Vkladacky:
16.bambusova vkladacia plienka Anavy - 1 ks,
17.Babyidea bamboo twofold - 2 ks,
18.Babyidea bamboo basic - 4 ks,
19.bavlnena taku hrubu viacvrstvovu plienku /ci aky to je material, neviem presne :-} / - 1 ks.

Ostatne vrchne nohavicky velkost 2, 2 ks, :
20. chcem este dokupit Weehuggers - velkost 2, 1 ks
21. chcem este dokupit vrchne gatky - velkost 2 , 1 ks - ale neviem, ci thirsties alebo imse vimse.

Ine prislusenstvo:
22.snappy sponky - 2 ks,
23.vrecko na 5 pouzitych plienok.

brumka111
18. jan 2012

@mimuka neviem, ti poradit link, ale co viem porovnania, tak cele prebalovacie obdobie jednorazovkami stoji cca od 800 do 1000 eur a latkovkami od 300 do 400 eur. Ale dolezitejsie je podla to, ze babatku davas prirodne materialy a nevytvaras tony odpadu a ani ty nemusis neustale behat s plnym kosom von :-}

brumka111
18. jan 2012

@mimuka a taktiez latkove plienky pouzit i pre dalsie dieta, ak by si mala :-}, takye tam je uspora evidentna...:-}

brumka111
18. jan 2012

myslite, ze by sa mi este hodilo dokupit IB SIO - ale velkost S pre malicke babo?

brumka111
18. jan 2012

jeej a este ma napadlo, ze ked som vyparala tie bambusove plienky, tak su nejake tvrde, to take ma byt? dala som do 2 prani aj ocot...ten sa tusim nesmie davat...mohla som ich tym pokazit?

susul
18. jan 2012

ahojte dievcata, zaujima ma osobna skusenost s plienkami znacky Baba and Boo. Tie co ich mate ste s nimi ako spokojne, resp nespokojne? Uvitam kazdu skusenost 😉

susul
18. jan 2012

@brumka111 inak ten ocot by zaujimal aj mna. nieko ho dava, iny tvrdi,ze na bambus ocot nema ist. osobne si myslm, ze jednym pranim s octom sa plienka znicit neda.

brumka111
18. jan 2012

@susul no, vyprala som ich uz 2 krat, tak snad sa nepokazili :-}

susul
18. jan 2012

@brumka111 tak to hadam nie 🙂

sima.p
18. jan 2012

@susul http://www.forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=11... spýtaj sa tu, resp. pozri toto forum, tam o plienkach baba and boo píšu baby, čo ich používajú a vraj sú spokojné

susul
18. jan 2012

@sima.p dakujem, idem kuknut