Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

majka1981
18. jan 2012

@kloranebb kedze pises, ze chces coskoro ucit na nocnik, tak ja by som nebrala drahe plienky ako kapsovky a tak na doma (iba na vychadzky dokupit), lebo by Ti bolo luto ze cvrkla trosku do plienky. to by som radsej ostala pri stvorcoch na doma, to vam este postaci mozno aj rok 🙂
so snappy sponkami uz tusim dlho nebudete fungovat, lebo vela krat sa deti zacnu velmi pohybovat pri prebalovani a to uz nestihas 😀. ja teraz riesim tak, ze davam notahovacie vlniaky a do nich stvorec na rovno, ked nestihneme cikat do nocnika tak nohavice stiahnut, stvorec von, stvorec dnu, nohavice hore a toto vsetko ked syn stoji ;), lebo on sa straaasne kruti a uteka

sliver
18. jan 2012

@brumka111 - a prve tri mesiace chceš používať iba štvorce? lebo ja ich mam 50 a je to akurat...
a je to najlepšie na začiatok, ja ich používam skoro doteraz a občas aj latkove plienky... štvorce sa mi osvedčili najviac lebo mimčo stale kadí... latkovky začínam viac používať teraz ked už davam príkrm a aj hovienko ma tuhšie lebo ked som predtým skušala latkovky tak sa mi prekadila...
@susul ocot davam aj ja raz za čas a je super... ved nehovorím stále ale občas isto neuškodí... teda nam neuškodil 😉

zfidorka
18. jan 2012

@mimuka cenove porovnanie latkoviek a jednorazoviek
peluskovo.sk/moderne-plienky/latkove-plienky-cenove-porovnanie
latkoveplienky.sk/porovnanie-nakladov-na-plienky

brumka111
18. jan 2012

@sliver no hej myslela som tak, ze prve 3 mesiace len stvorce, ale podla tvojich vypoctov ich mam malo 😉 . No a na von, k lekarke alebo na navstevu som chcela pouzivat kapsovky alebo latkove plienky a na to vrchne gatky...no ale si ma zaskocila 😲 ..tak teraz neviiem...a tie stvorce zehlis stale aj po tych 3 mesiacoch? 🙂

katka888
18. jan 2012

@majka1981
ake ma svlniaciky so stvorcom narovno? mojej viki tro tam nesedi, hybe sa jej ten stvorec, no pronblem tak nosit natahovacie

katka888
18. jan 2012

@mimuka
u nas plienky do 400 eur / aj s novo objednanymi /, naklady na 3 roky ratam cca do 200 eur plus prasok, a to vsetko na dve deti dokopy.
jednorazovky priemerne denne 7-8 ks po cca 5 sk... to je cca 800-900 eur na jedno dieta.

katka888
18. jan 2012

@brumka111
mne sa osvedcili esayfit od tots bots od uplneho mimca, sedia totiz strihovo dobre aj malemu mimcu

brumka111
18. jan 2012

@katka888 dakujem pekne za radu...tak jednu TB easyfit mam :-}..

zfidorka
18. jan 2012

@brumka111
k tvojej vybave - ak chces dat na zaciatok stvorce, tak ich tam mas malo, takych 20 ks uzivis 🙂 dobre su napr. kikko lux eko, mam happy square...
vrchne pul by sa ti zisli este jedny, dobre jednovelkostne su bum genius flip, blueberry
baby idea bamboo extra ma 2 velkosti S/M a L/XL
IB SIO velkost S by som nedokupovala...
dokupila by som vkladacky, stay dry bum genius flip, alebo little lamb stay dry pre pocit sucha a na zvysenie savosti napr. little lamb male bambusove (bambus je navyse antibakterialny a protiplesnovy)...
tie bambusove plienky co ti stvrdli pranim mas nove? zalezi aku mas tvrdu vodu a aky je to material - klasicke frote tvrdne dost, ale az po viacerych praniach...
ja ocot na plienky davam - na vlastnu zodpovednost 😀 😀 😀

sliver
18. jan 2012

@brumka111 - jojo isto ich maš malo aj ked k dr. a na navštevy chceš používať kapsovky, aj zfidorka ti to napísala, ja ich mam 50 a vklude ich využijem a to k dr. používam jednorazovky lebo sme dostali taku tu velikansku tortu jendorazovike tak ich mínam doteraz 😀
ja plienky nežehlím... iba operiem a poskladam na novosklad... inač tie štvorce na začiatok su fakt supiš... suche za jeden den
a uplne najsamlepšie vrchne gatuše pre moju princeznu su BG flipky, mam asi 5 druhov ale tieto su NAJ, najlepšie jej sedia, ostatne používam iba vtedy ked tieto periem...

tinika
18. jan 2012

kočky maly sa mi hodku s plačom pučil a pri tom som si vsimla ze medzi nozkami na stehienku ma az zlupanu pokozku a vsade take dohneda suche akoby z toho ze je furt v mokrom nemali ste niečo podobne? :(((( kremujem občas len dupku ak je červena

zfidorka
18. jan 2012

@tinika moja mala zlupanu pokozku na miestach kde sa jej dotykal pul...

tinika
18. jan 2012

@zfidorka ale on to ma tam kde zaručene je plienka .( a ako ste sa z toho dostali?

zfidorka
18. jan 2012

@tinika mala to na brusku ked som jej davala flipky a vkladacku pod zaklapky... potom som jej davala pul-ky len na vrch a pokozky sa jej dotykala vkladacka, tak sa jej to zahojilo...
ked to ma suche, tak mu to skus kremovat, dobry je nivea sos krem, ten sa pekne vpije a nezamasti plienku...
aku plienku ma v kontakte s tym miestom?

tinika
18. jan 2012

@zfidorka vsetky je to medzi nozkami BG, TB skusim kremovat no som zvedava sos som mala a mladsi sa tak brutalne vyhadzal jak nikdy a tak som ho dala kamoske tak musim kupit

zfidorka
18. jan 2012

@tinika najlepsie by bolo odsledovat co konkretne mu to mohlo sposobit... mozes vyskusat aj iny krem, mne sa osvedcila ta nivea...

vianne
18. jan 2012

ahojte, mozno sa tu uz nieco take riesilo, ale nemam cas studovat 1000 stran 🙂
Mam doma zvysky polarflisu, a chcela by som usit vrchne flisove nohavicky. Sili ste uz niekto, mate strih idealne na jednovelkostne, popr. postup? A aka je staarostlivost o ne, ako prat..? diky

tinika
18. jan 2012

kočky ked na uteraku sa pise ze sa nesmie susit ta ste neskusali susit čo to zrobilo? bo detska osuska ma symbol ze sa nema susit

ginepra
18. jan 2012

ahojte, tak uz aj ja uspesne 3 mesiaciky latkujem mojho drobceka, takmer od narodenia 🙂 ste mi dobre poradili novosklad, lebo mam kopec klasik stvorcov, ale uz nam to nejak dobre nestiha obkrutit zagulatene babatko - poradte ako najleúpsie dalej? nakupit nohavickove len? dakujem

zfidorka
18. jan 2012

@ginepra skusala si na draka
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
alebo nohavickovy (stvorec najprv na mensi stvorec)
http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...

ginepra
18. jan 2012

@zfidorka diky, asi budem potrebovat snapi....

tinika
18. jan 2012

@zfidorka teraz som pozerala ma to ja tam kde je gumička, teda pul, ale aj tam kde je plienka, mozno mu vadi separačka ze je mokra lebo inac by mal bambus alebo tu taku latku čo je na kapsovkach BG

zfidorka
18. jan 2012

@ginepra mozes fixovat aj vrchnymi...

majka1981
18. jan 2012

@katka888 disana 86/92, zadrzim bodynkom a je to 🙂

tinika
18. jan 2012

@katka888 to si dobra ja som minule počitala ze uz 500 dačo som dala ale aj s praskom a vakmi a separačkami

katka888
18. jan 2012

@vianne
skus temu tu na MK, sijeme latkove plienky : https://www.modrykonik.sk/forum/zakladna-vybavicka/sijeme-latkove-plienky-vlozky-vlniaky-bio-oblecko-ako-sa-vam-dari/

@tinika prasok , separacky nemam zratane, to nemam prehlad... ale nemoze to byt vela 🙂
ved budes mat pre tretie 🙂

vianne
18. jan 2012

@katka888 diky 🙂 skusim

kloranebb
18. jan 2012

@brumka111 nuz lacno si to vyratala velmi lacno. Mas v tom zahrnutu aj vodu a energie a prasok popripade zehlenie plienok? U nas stoji napriklad kubik vody od noveho roku 3,32 €.

kloranebb
18. jan 2012

@susul ja si myslim ze som si octom pokazila bambusove stvorce lebo su velmi tvrde. Ale... Aj som citala u jedneho popredneho vyrobcu plienok ze sice ocot zmakci plienku ale skracuje jej zivotnost lenze o tom sa uz mlci. Ocot vraj rozoziera bambus. Ale vrtat do kolena si preto nedam 😉 uvitam odbornejsi nazor 🙂

tinika
18. jan 2012

@katka888 :D pre treteie :D:D tak to sa este uvidi kedze vieme aky je rodičak a chceme stavat :D ale rada by som este dievčatko :D sak ako mne to nevadi ze som tolko dala, momentalne ked niektore mu su este velke by som este bola schopna nakupit zase :D tie nove BG su krasne ako som pisala modra sa mi lubi a podobne :D ale tak sa musim krotit, som počitala tie vlniaky a kuru na to a separačky dve a uz mam 60eur dalsich co mi treba .(