Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sima.p
25. jan 2012

@eridani úplne súhlasím s Tvojím názorom, ved napokon sa neodporúčajú používať pri prebalovaní, nieto ešte ich mať vlastne stále na zadočku aj ked uschnuté... ☹

barcabejby
25. jan 2012

@siss_sz ďakujem za názor 🙂 Ach jaj, ani ma nenapadlo, že na plienke je ešte nejaké oblečenie... 😀 Neviem kde mám hlavu....hehe...

duratlicka
25. jan 2012

@eridani, @tinika To je pravda, ze to asi nie je najlepsi napad tie chemikalie jej davat na zadok. Tak som ich pred pouzitim vyprala poriadne v mydlovych orechoch spolu s plienkami a je to v pohode a aj jemnejsie. Takto sa to podla mna da pouzit, lebo je to rovnaky polyester, ako keby som za drahe peniaze kupila fleecove separacky.

duratlicka
25. jan 2012

@sima.p A cim babu utieras zadok Ty?

duratlicka
25. jan 2012

@katka888 Vyzeraju fajn, teraz ich maju v Tescu v akcii do 31.1.

lumarque
25. jan 2012

@labutka
dakujem, no mala som natahovacie púopolini, ale tie mi tak nejako stuhli, ze sa velmi zle natahovali a to som ich pralqa len v studenej vode, preto som chcela skor zapinacie

zfidorka
25. jan 2012

@lumarque popoliny tu z takej hrubsej vlny, to preto... ja nedam dopustit na natahovacie baby idea wool shories, su jemnucke a pritom drziaky, maju vyvyseny pas, takze je chrbatik pekne zakryty...

majka1981
25. jan 2012

@zfidorka tie baby idea wool shorties - ako sa stahuju dole nohami - su take pevne, ci sa lahko stahuju? mne sa v obchode, kde som ich videla, zdali velmi uzke a odradzala ma dost vysoka cena.

sima.p
25. jan 2012

@duratlicka obyčajným toaletným papierom, ale už je veľká a krásne sa jej dá utrieť. Tým, že som napísala, že sa to neodporúča, som ale nenapísala, že ich na to nepoužívam. Ano, ked nemala podráždený zadok, utierala som vlhčenými obrúzkami, ked mala bolavý, tak čistou vodou. Ale celý den namiesto separačiek by som nepoužívala, opraté neviem, nad tým som nerozmýšlala. Ja som separačky nepoužívala takmer vôbec. Ale sú tu baby, čo majú napr. látkové utierky a tým utierajú a perú s plienkami, takže ak by som ešte niekedy mala mimi, tak by som asi takto, a vlhčené len mimo domu.

sima.p
25. jan 2012

@majka1981 Baby Idea Shorties sú super vlniačiky, oveľa lepšie ako Popoliny.

gia111
25. jan 2012

kočky píšem tu nie len k vlhčeným utierkam, ale aj k väčšine kozmetiky či už detskej alebo klasickej, čistiacich prostriedkov pre domácnosť a iných novodobých chemických výdobytkoch. Nikto nevie ako tieto chemické zlúčeniny reagujú po niekoľkých mesiacoch používania. Minimalizovali sme skoro všetko kupované chemické a život je zdravší, jednoduchší a lacnejší. Aj ja mám vlhčené utierky ale používam ich iba núdzovo 🙂

marianas
25. jan 2012

@katka888 Ano, myslela som tie. Sú pekné,ale Filipko má už skoro 2O mesiacov a do kočíka či ako podložku ich už nepotrebujem, preto chcem skúsiť na zadoček.
Niekto iný neskúšal?

katka888
25. jan 2012

@marianas
maju aj cisto biele, ale tie som nemala ruke. ale budu materialovo to iste... take flanelove ako kosele.

etuska
25. jan 2012

ahojte,hlasim sa s krasnou spravou-uz som trojnasobnou mamou 😵 😵 😵

katka888
25. jan 2012

@etuska
blahozelam 🙂

lumarque
25. jan 2012

@majka1981 no ved ta cena odradza aj mna, ci sa mi to oplati este kupovat, neviem dokedy bude v noci potrebovat plienku.

miruss
25. jan 2012

@etuska: Gratulujem a prajem všetko dobré, hlavne veľa zdravia.

zfidorka
25. jan 2012

@majka1981 su pruzne... nemohla si ich v obchode vyskusat, aj ked sa podla mna natahuju dobre, zavisi to od proporcii daneho dietatka...

@lumarque mozes ich vyuzit aj neskor, ked budu chladnejsie dni a bude sa hrat vonku, ako ochranu proti chladu...

eridani
25. jan 2012

@lumarque @majka1981 BI shorties aj longies su super vlniaciky, fakt mozem len odporucat. Su jemnucke, tensie oproti popoliny ci disana, ale pritom vydrzia dost. Daju sa pouzit nie len na noc, ale aj ako kus oblecenia. Shorties ako kratasky v lete k tricku a longies pouzivame teraz v zime miesto pancusiek. Maju hodne vysoky pas, takze krasne prekryju aj vyssiu plienku a babo ma krize zarucene v teple.

eridani
25. jan 2012

@etuska Gratulujem k drobcekovi a prajem vsetko dobre.

eridani
25. jan 2012

@duratlicka @sima.p @gia111 My vlhcene obrusky nepouzivame, ani sme nepouzivali. Ked bol mensi, tak pokakany zadok som umyvala pod tecucou vodou v umyvadle. Odkedy kakava do nocnika, tak toto uz netreba riesit. Inak mam latkove obrusky, ktore po pouziti jednoducho hodim k plienkam a spolu vyperiem. K tomu Medvidka od Eone http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i... a zarabam do malej flasticky s rozprasovacom http://www.eone.cz/product_detail.php?product_i.... V pohode aj mimo domu, ta flasticka a par latkovych obruskov fakt nezaberie velmi viac miesta nez balik jednorazovych vlhcenych obruskov.

sima.p
25. jan 2012

@eridani ja už by som asi tiež tak riešila - malé látkové obrúsky a čistá voda...

zfidorka
25. jan 2012

ja som malu tiez zo zaciatku umyvala pod tecucou vodou, odkedy kaka mimo plienku, tak pouzivam latkove obrusky namocene cistou vodou a tie potom periem s plienkami...

dudri
25. jan 2012

som zufala, predtym nebol problem, sa zacal ako 5mesacny mal cervene bodky len vpredu. Lekarka vravela to je alergia. Myslela som prasok na pranie,, som vyskusala rozne napr. ekologicke, mydlove orechy, sliz. Vysledok stale rovnaky.
Dozvedela som si ze ma alergiu na mokro 🙄 🙄 🙄
Nosil ekologicke jednorazovky-2mesiace. Vcera som vyskusala opat latkove plienky so flisovou seperackou z Ikea-Irma. V pohode ale okolo stehna opat cervene bodky. Skaredo vyzera., Tak opat jednorazovky 🙄 🙄 🙄
Co mam robit? nechcem jednorazovky,. Chcem latkove plienky.
najma stvorcove plienky, nocne plienky- bio organic...

labutka
26. jan 2012

@dudri to ma mrzi... Skus cisto flisove kapsovky,dufam ze to malemu pomoze.
A na mokry bambus ti tiez reaguje?

@eridani @emjee ten medvidek, da sa pouzivat alebo pouzivate ho aj na utretie ruk, ked ste vonku? A v com prenasas "vlhcene" vonku? Mna napadlo, Tescoma robi take dozy na potraviny, najmnensia obdlznikova ma 2 deci, ze to do toho supnem. Ci nosite suche a priamo v terene si ich striekate?

@lumarque suhlasim s kockami , BI vlniaky su tiez super.
Inak ja perem vlniaky v pracke na 40. 😉

eridani
26. jan 2012

@labutka Jasne, da sa pouzit na utretie cohokolvek. Ja nosim obrusky suche, k tomu zarobeny Medvidek vo flasticke. Nastriekam co treba umyt a utriem obruskom (cize nestriekam priamo na obrusok) . Po pouziti spinavy obrusok len supnem do vreca spolu s pouzitymi plienkami.

labutka
26. jan 2012

@eridani a ten olej je potom citit na rukach? Mne toto na vlhcenych vadilo, vzdy som si potom este musela umyt ruky.

crysmile
26. jan 2012

labutka, ten medvidek nie je mastny, urobi taky film na ritke, ale nie je to akoby si striekala olej..

crysmile
26. jan 2012

@dudri vyskusaj este bambus..

eridani
26. jan 2012

@labutka Velmi citit nie je, trosku hej. Mastny nie je, kedze je hydrofilny, vytvori s vodou emulziu, ktora nie je mastna. Citit skor jemnu vonu. Ak ti to vadi, da sa namiesat menej koncentrovany, pripadne zobrat do flasky cista voda.