Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

argyro
6. feb 2012

@brumka111 a ak by si išla aj mimo týchto dvoch tak ja som si veľmi obľúbila aj wonderoosky - a sú cenovo dostupnejšie ako blueberry 🙂

brumka111
6. feb 2012

@katka888 nie nemam este odskusane :-}..dievcatko sa ma narodit do 2 tyzdnov , tak este neviem ci bude dobre 😒 ...na obe mam akcie, tak preto 🙂

brumka111
6. feb 2012

@brumka111 a vlastne 2 minilaly uz mam a bluebery nie..alebo nebduem kupovat nic a pockat co sa jej bude pacit a hotovo...ved dost mam toho :-}..to len spekulujem..

brumka111
6. feb 2012

@argyro dakujem, a od kolko mesiacov je mozne ju pouzivat? som si vsimla, ze ty si vysadena aj na IB, mne sa tiez pacia, ale sa mi zdaju nejake komplikovane a neviem ci budu vobec sediet nasemu dievcatku :-}..

brumka111
6. feb 2012

@argyro wonderoos mam uz jednu a dalsie 3 kusy ale starsi typ..:-}...neviem, moyno pockam, kym sa narodi a potom dokupim a basta...:-}

argyro
6. feb 2012

@brumka111 no tak ja by som tieto kapsové odporúčala na väčšie detičky, od takých 5,6 mesiacov, teraz v 9. mesiacoch sú pre nášho drobca úplne ideálne /zasa otázne že dokedy/ a áno, dobre si postrehla s IB-kami - ja viem, že to sú také plienočky, že buď si ich človek zamiluje alebo im vôbec nevie prísť na chuť - mne sa na nich páči to, že sú také štíhle, neobjemné a pritom sajú dosť dobre.. no ten systém zapínania ma na začiatku bavil, potom už tak veľmi nie a odkedy máme sušičku tak ich periem a suším tak, že vkladačky sú stále zapnuté, len poletujú hore-dole a potom ich suché len zložím - takže nemusím ich odopínať a zapínať zakaždým.. ale samozrejme, plienky, kde netreba nič zapínať sú praktickejšie, preto mne napr. tak strašne vyhovujú easyfitky od tots bots..

argyro
6. feb 2012

@brumka111 ak máš akciu na bluberry tak ber, resp. choď si ju pozrieť do obchodu a rozhodni sa, nechcem ťa prehovárať, ale ja ju zbožňujem 🙂

katka888
6. feb 2012

@brumka111
aha 😀 hlava moja derava 😀
ja by som brala blueberry .. minilala tu dost dievcat spominalo, ze preteka... ale samozrejme, neda sa povedat aky pomer je spokojnych a nespokojnych len na zaklade MK a osobne ich nepoznam.
no blueberry sa mi pacia vrchne, aj materialovo, tak by som sla do tej istej znacky . ale ani to nie je zaruka kvality 😀
cize moj hlas: blueberry

katka888
6. feb 2012

@brumka111
ako tak rozmyslam, asi si doobjednam bluebery na skusku... len keby nemali minky verziu...

brumka111
6. feb 2012

@katka888 blueberry na skusku? to je ako? mne sa moc minki nepacia...:-}, na to pretekanie minilali je dobre to nejak tie spoje na plienke zavoskovat, to mi poradili v obchode...

katka888
6. feb 2012

@brumka111
to tak ze vyskusam na ondrikovi, a ked bude dobre, dam podnet mm do eshopu 😀

mamusia
6. feb 2012

Ahojte,

mate niekto vrchne nohavicky bundles?Ako ste s nimi spokojne?
A este by som potrebovala odporucit nieco na noc,mam anavy,tots bamboozle stretch a prefoldy,ze co by ste mi este odporucili?Lebo uz nam to nestaci,tak potebujem nieco dobre,co vydrzi malej celu noc aj ked sa casto koji,cize casto cika.
Dakujem za rady 🙂

brumka111
6. feb 2012

@katka888 jaaaj takze takyto si ty vymyselnik 😉

zfidorka
6. feb 2012

@mamusia dat 2 prefoldy 😅

mamusia
6. feb 2012

@zfidorka myslis,ze az taky hradcore? 😀 ale zas potom bude mat taku velku gucku vpredu,este spinka na brusku len,takze to ju uz bude podla mna tlacit 😅 ale este aj tak potebujem nieco dokupit,nejake jedny,bo teraz neperiem tak casto a potom nemam co dat na noc 😝 nic lepsie uz nie je teda? 😀

katka888
6. feb 2012

@mamusia
sa ti budi na prebalovanie v noci?

katka888
6. feb 2012

@mamusia
my mame, a max spokojnost. (bundles)
ja som bola velmi spokojna aj s disanami, alekedze bolinhrubsie, davala somm najma na noc.. a v lete bez oblecenia , teda bez teplacikov

mamusia
6. feb 2012

@katka888 ja neprebalujem v noci a ani nechcem,tak preto potrebujem nieco,co mi vydrzi celu noc 😝 pritom,ze sa tak asi 4x aj niekedy viac koji. Tak kupim tie bundles,ja ich chcem najma na den,bo prebalovat ju poleziacky je horor 🙄 😀 a disany mam,no nepouzivam,bo mne vzdy prevlhli,neviem,ci som ich slabo lanolinovala,no vzdy celu noc som ich nechala namocene,alebo co som robila zle a veru na noc,ako fest cika,by som si nedovolila ich dat 🤐

zfidorka
6. feb 2012

@mamusia este je celkom dobra baby idea bamboo extra - ta je z bambusoveho flausu, ako ich prefoldy, je o trochu viac sava ako tots bots stretch...
savejsia a tensia je uz iba jednorazovka 🤐

miruss
6. feb 2012

Ahojte.
@nenocka,
@janulkan
@argyro
Tá akcia platí tak, že kúpite jedny Zinnia patentky a jedny Noodle sz. Vtedy je to 1+1 zadarmo.

katka888
6. feb 2012

@mamusia
mne disany neprevlhli ani raz, to ich mala vika od cca 6 do asi 10 mes a ondrik od cca 2alebo 3 do cca 5-6 mes.
zavisi to aj od kury, aku si mala....
mne ale bundles obcas navlhli, ale asi tym, ze som stale prala a lanolinovala az troje vlniaky naraz.
ja som rada, ze nemusim riesit nocnu savost plienok, obe deti nemaju problem s nocnym prebalovanim a ja zase nemam rada, ak maju co i len kus napiskane, cize ondrik sa aprebaluje asi 2x v noci a od tej 5tej rano aj 3x kym vvstaneme z postele... / to uz ale do stvorcov, tam je nocna plienka nannic, kedze by som ju aj tak kazdych 45 min menila / a viki klopklop je uz bez plienky.

zuzanka7834
6. feb 2012

Caute baby, kolko kusov plienok asi cca mate? Nas drobcek sa ma narodit az v maji, ale uz sa zacinam pripravovat, tak by som chcela vediet, aky pocet budem asi potrebovat aby som nemusela stresovat, ze nemam plienky 😉 . Zatial mam objednanych do 20ks (5x Flip vrchny obal, 2x flip stay dry vlozka, 3x BG V.4, 5x TB bamboozle stretch dvojka velkost, 5x TB flexitots, tiez dvojka velkost, 2xTB organic vlozka, 1x IB tutto, 1x econbum vrchna plienka + 3 prefoldy a dufam, ze doma najdem este aj nejake klasicke komunisticke stvorce, snad ich budem vediet pouzivat, co poviete?

luciavan
6. feb 2012

ahojte máte niekto skúsenosť s flisáčikmi napr.od anavy? nesmrdkaju po jednej cike?

marianas
6. feb 2012

@zfidorka Ahoj. Dnes malý ráno cikal do nočnej plienky a nohavičky neprevlhli. Teraz ich má znova, tak dúfam, že podržia. Vďaka Ti za rady.

katka888
6. feb 2012

@zuzanka7834
flip nie su najidealnejsie vrchne na nohavickove plienky, pridala by som tam na noc nejake flisaciky na ne, alebo ak by babo nekakalo v noci, tak aj vlnaiciky... z vrchnych su dobre na nohaickoe plienky alebo novosklad thirsties, little lamb alebo blueberry vrchne, dalej ak chces skladat novosklad tak snappy sponka ti chyba a vzala by som si jeden maly vak / vrecko / na plienky, ak niekam pojdes, vyuzijes ho aj na mokre plavky napriklad , nech take veci nedavas do igelitoveho sacku.
jednu rolku sepraciek by som vzala, ak ti nebudu vyhovovat, urcite sa daju posunut dalej...

ivanka.7
6. feb 2012

Dievcata, ktore stvorce sa vam najviac osvedcili? Aj tak musim kupit nejake "klasicke" plienky a latkovanie si chcem urcite vyskusat, tak nech nekupujem zbytocne blbosti ale plienky, ktore vyuzijem tak ci tak.

katka888
6. feb 2012

@ivanka.7
mne KIKKO lux eco, dobre su aj maM happy square
chces ich aj na latkovanie, alebo len pod hlavicku a pod ? na latkovanie chces pouzivat ake vrchne nohavicky?

ivanka.7
6. feb 2012

@katka888 Najradsej aj na latkovanie 🙂 a necham si poradit aj s vrchnymi nohavickami, teraz si skor chystam taky testovaci, dokupovala by som potom az podla toho, co sa mi osvedci (a ci to vobec zvladnem pozapinat/poviazat - ja mam totiz na taketo veci obe ruky lave, akoze naozaj).

Na tie Kikko lux som myslela, videla som v roznych clankoch latkaroch, ze ich pouzivaju 🙂

katka888
6. feb 2012

@ivanka.7
osobne by som si zabezpecila asi toto:
cca 20 ks stvorcovych plienok
1 snappy sponka
4 nohavickove najlepsie bambusove plienky
4 kapsove plienky alebo plienky typu vsetko v jednom
cca 3 vrchne nohavicky - nejake s kridelkami pri stehienakch, aby lepsie zachytili plienku okolo noziciek a nepresiaklo tak mokro na oblecenie
to by som brala osobne na taky uplny zaciatok, s tym, ze z toho uz zistis aky typ plienok ti najviac vyhovuje a to by si dokupila.
ono po 1-2 dnoch sama prides na to, ake je to vpodstate uplne jednoduche a nekomlikovane

ivanka.7
6. feb 2012

@katka888 A konkretne znacky napr. tych vrchnych nohaviciek alebo kapsoviek ci nohavickovych? Som si ista, ze vacsina tych skalnych latkarok to tu uz radila x-krat, tak sa ospravedlnujem za nosenie dreva do lesa, ale citat dozadu 1200 stran... uf 🙂