Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
6. feb 2012

@ivanka.7
ked som zacinala latkovat ahladala nejake rady, tiez som necitala 990 stran dozadu 😀
urcite ti tu baby napisu aj ich skusenosti,
brala by som:
vrchne: flisaciky haipa daipa, PULky thirsties a little lamb
nohavickove. flexitots, pastelka od haipa daipa, teraz sme zacali pouzivat slovenske bambi roxy, vyzeraju ze budu dobre a su cenovo zaujimave a little lamb bambusove
kapsovky alebo AIO: easyfit od tots bots, BG 4.0., anavy easy
vzala by som aj grovia s cca 3ma vkladackami / gro via je system , kde menis len jadro, a to sa pripina patentkami /
urcite ti napisu aj ostatne dievcata,m ktore pleinocky im vyhovuju a ak by si sa rozhodla si nieco dokupit na latkovanie, budes mat "statistiku" najviac oblubenych 😉

ivanka.7
6. feb 2012

@katka888 Tak Gro viu zrovna mam 🙂 a presne 3 vkladacky a este aj nejake boostre k tomu 🙂 A to ostatne si urcite popozeram, tu v Bratislave sa aj robia prezentacie, ale nemam cas tam teraz chodit, to si musim az na MD pockat (este 2 tyzdne! 🙂).

A este mam jednu otazku - ono sa tie jednovelkostne tak vsade pisu, ze ake super - ale nevyzera to na malom babatku strasne velke? Ja teda chapem to zmensovanie, ved uz tu mam nejake onesize veci, ale zda sa mi to strasne objemne potom. A ja neviem, ale ked chcem prat kazdy 2.-3. den, ako sa vsade odporuca, tak to za rok musi odist tym pranim asi... Alebo je lepsie kombinovat jednovelkostne a viacvelkostne veci, stihlejsie a objemnejsie?

kloranebb
6. feb 2012

@ivanka.7 ja ti odporucam na zaciatok kikko lux eko 10 ks a mam happy square 10 ks, k tomu little lamb vkladacky 20 ks (velmi super kvalita aj po dlhom prani) a 20 ks pratelne separacne plienky little lamb a 2x flip bum genius vrchne gatusky (su najjemnejsie, vyuijes aj neskor ako "kapsovku"). A na noc 4ks prefoldov babyidea (su mozno najdrahsie ale najjemnejsie a makucke bez zehlenia). Ked sa ti bude lubit latkovanie, dokupis ine. A snappi sponka.
Toto mas na dva dni zasobu cca.
Podla mna najlacnejsia vybava a vsetko vyuzijes aj ori starsom babu. Ked sa ti to nezalubi, nestal ta ten spas tak vela 🙂

kloranebb
6. feb 2012

@ivanka.7 juj ty mas uz taku zasobu? Tak moja rada bola pre tych co este nic nemaju 🙂

zuzanka7834
6. feb 2012

@katka888 Kati mam aj tri snappy sponky a separacky chcem kupit uz doma, lebo teraz som v UK a tu je to vsetko lacnejsie, preto som kupovala tie plienky v takom predstihu a bez skusenosti, ale tie separacky su v poho ceny aj u nas, takze s nimi urcite ratam. Si ma velmi nepotesila, ze ten flip nie je dobra vec, ja som ich chcela vyuzit aj na tie Tots Bots Bamboozle a Flexitots - k tym 5-baleniam som totiz mala aj nohavicky, ale tie boli ako pre slona, tak som ich skusila tak na necisto vopchat do flipu a pasovalo mi to, preto som si este doobjednala tie flipy 😉

zfidorka
6. feb 2012

@ivanka.7 jednovelkostne plienky a male babatko - zalezi aky typ plienky a aka znacka, napr. kapsovky su bez vkladaciek v postate 2 tenke latky, takze ked ich zmensim, tak nerobia objem navyse, ak tam das kratku vkladacku, tak mas vlastne akoby plienku v najmensej velkosti...
ak su hrubsie nohavickove plienky, tam sa ta latka pri zmensovani dost nazbiera, a robi hrcu, napr. baby lucy...
ja som prala zo zaciatku kazdy druhy den, mala nosila plienky 19. mesiacov (teraz ma uz len na spanok) a okrem toho ze plienky trochu stvrdli su v dobrom, stale pouzitelnom, stave... 🙂

@zuzanka7834 ja som bola s flip vrchnymi spokojna, ale tiez by som ich nebrala 5ks...

katka888
6. feb 2012

@zuzanka7834
ja som pri starsej na flipky nedala dopustit, ale ona bola taka, ze piskala malo a casto, cize do roka a pol jej uuuplne stacil stvorec na rovno do plienky, a na to flipky boli prakticke, kvoli zaklapkam. no syn ma skoro 8 mes, nic neje je len kojeny, stale ma taku stolicu, ze mu davam radsej novosklad a ked mu dam flipky, lebo nic ine uz nemam suche/ciste, tak mu to trci z nich... aj ked davam flipky na nohavickove plienky, okolo stehienok jednoducho nestihaju pokryt / vike som davala na nohavickove plienky na noc bud vlniaciky,alebo ked sa susili tak little lamb vrchne /
teraz ondrik nepouziva ziadne plienky na rovno vynimocne mu dam BG staydry vkladacku , ta je narovno a na tu flipky stacia, ale inac ma noosklad alebo nohavickove ...

@ivanka.7
najlepsie su viacvelkostne, lepsie sadnu, no ak si maju mamicky kupit 10 ks plienok jednovelkostnych alebo 2x nebodaj 3x po 10ks plienok viacvelkostnych, tak to ide do penazi... preto gro mamiciek rpeferuje jednovelkostne... ale ja mam polovicu nohavickovych viacvekostne a lepsie sedia.
v podstate ondrik je taka buchta, ze jemu som uz dost skoro zacala davat velkosti co su cca od 7-9 kg / zvacsa velkost 2 / ... cize velkost jedna sme nekupoali, lebo to bol na novosklade alebo mal kapsovky jednovelkostne

katka888
6. feb 2012

@ivanka.7
k praniu...
ja mam asi 3 ks z bazarika co sa dali pouzivat / no mala som asi 2 ks kupene co nechapem ako dana mamicka mohla redat, lebo by som to ani ako handru na zem nepouzila, tak opotrebovany stav, no nechapem ako, lebo moje plienky nove su aj po roku a pol v uzasnom stave oproti tym znicenym z bazarika... to pomimo... /
cize, tie z bazarika / nie tie handrove .-D / + moje kupovane pred rokom a pol su vo velmi dobrom stave, najprv ich mala viki, potom viki ondrik a teraz ondrik... prvy rok sa prali cca 2-3ti den, potom cca 7 mes sa prali denne pri 2 latkujucich detoch... a verim, ze potiahnu kym sa ondrik neodplienkuje. ale tu hovorime o plienkach osvedcenych znaciek, nie z ebay a pod.

vojann
6. feb 2012

@ivanka.7 no máš pravdu s tým opotrebovaním napr. suché zipsy po roku už vyzerajú úplne inak (najhoršie boli na tom little lamb sz) to sa dá vyriešiť patentkami. Aj pul má svoju životnosť (pulky econobum boli po roku nepoužiteľné, takisto imse vimse organic) a to som sa tešila, keď mal malý pol roka, že nebudem musieť nič dokupovať. Najnezničiteľnejšie mi prišli najlacnejšie baby lucy a na vlniakoch sa nemá čo zničiť (ak ich ošetruješ správne) Kapsovky a AIO sú náchylnejšie na zničenie, lebo sa musia prať zakaždým s plienkou. Ale napr. kapsovku Happy heinys organic mám už vyše roka a je stále taká, ako keď som ju kúpila. 😉
keby začínam ešte raz tak by som brala:
vrchné nohavičky vlniaky Bundle of Joy, Loveybums na patentky možno disana (ale až po prvom mesiaci, keď sa bábätku ustáli stolica) pulky mi zatial najviac sedia blueberry ( no suchý zips pár krát odral dcérke bruško, je dosť tvrdý) tak radšej na patentky, možno pre malé bábo thristies alebo baby lucy fix (používali sme, keď sme očakávali pevné látky)
kapsovky: moc nemusím AIO tak isto
nohavičkové bambi roxy- dobrý pomer cena kvalita, babyidea airhour, babyidea bamboo extra 🙂 proste som na fínsky design

zfidorka
6. feb 2012

@ivanka.7 suhlasim s @katka888 ked su kvalitne plienky (overena znacka), tak minimalne 1 plienkovacie obdobie vydrzia (vacsinou zvladnu aj 2 deti)
a takisto jednovelkostne plienky, ak su kvalitne, tak sedia od narodenia po odplienkovanie (napr. tb stretch, bg kapsa)

zuzanka7834
6. feb 2012

@katka888 co je vlastne novosklad? 😕

ivanka.7
7. feb 2012

@katka888 @zfidorka @kloranebb @vojann
Dakujem velmi pekne za postrehy. Ja som sa na to pytala prave kvoli jednovelkostnej nohavickovej Baby Lucy, ktora mi pri tom zmenseni prisla strasne velka :D
kloranebb - ale coby, ziadnu zasobu nemam, to ja som sa ku vsetkemu dostala tak nahodou 🙂 mam tu asi 8 viacvrstvovych bavlnenych plienok mensej velkosti (taky ten system vrstiev 4-8-4), potom tu Gro via sadu, najde sa tu nejaka zavazovacia Disana (to mi prislo ako vhodne pri mojej nesikovnosti, ze by som to mohla davat na stvorce) a asi dvoje vrchne nohavicky (flipky a BL) a uvidim, ci mi nejaka osvietena kamaratka po vhodnom nacrtnuti nieco aktivne neprinesie 🙂

Este tie stvorce si chcem teda kupit (skusim tu kombinaciu Kikko Lux a MaM asi). Keby bolo zle, mam asi 20 minut na peso od domu obchod s latkovkami 🙂 Koniec koncov sama neviem ake bude to moje babo a co mu bude vyhovovat 🙂 a este vzdy tu mam vas, co vzdy ochotne poradite 🙂

nenocka
7. feb 2012

@miruss ahoj, takže som to správne pochopila 🙂 vďaka za objasnenie 😉

lias
7. feb 2012

Ahojte, máte niektorá vyskúšané tieto plienky? http://www.latkovky.sk/produkt-detail/libstatsk...

mamusia
7. feb 2012

@katka888 mozno,ze som nieco zle robila,mam Imse Vimse lanolin,davam tam za vrchnacik do vlaznej vody a stoji to tam celu noc a len zlahka vyzmykam a necham volne vysusit.Ale aj tak uz su male teraz,zatial nezvazujem kupovat na noc,mam super pullky,ktore ani mokru plienku riadne neprepustia.Ja davam aj 3 separacky fleesove,aby necitila mokro a aj ked je plienka fest morka,zvnutra nie je,ona spi vedla mna,pri stene zdruhej strany mm,nikdy sa nezobudi,ze by otvorila oci a ja ju nechcem budit a preskakovat mm,len kvoli prebalovaniu a saskovat,to keby chcem,to ju mozem davat cikat v noci radsej nez prebalovat,ale to by som sa nic nevyspala,tak preto potrebujem nieco,co bude drzat celu noc,pri starsej som nemala ten problem,ona cikala iba rano,ked sa zobudila,nebola kojena v noci,to preto.Ale kupim tie bundles teda urcite 🙂 A Ty mas aku velkost,bo ja rozmyslam,ze Mka,bo Ska sa mi zdaju uz male......

mamusia
7. feb 2012

@zfidorka dakujem,este pokukam,ze co najdem 🙂

mamusia
7. feb 2012

@katka888 a teraz zas pozeram a zda sa mi,ze aj Ska by stacili tie Budles asi 😅 bo nechcem,aby to mala zas volne 😖 ma 8kg teraz

katka888
7. feb 2012

@mamusia
ja mam mka su dobre ondrikovi, ma 8,5 kg aj vike ta ma 12 kg

mamusia
7. feb 2012

@katka888 a co davas pod ne,bo ja chcem len stvorec,nic ine,ze nie vypchat pleinku,ale len dat vkladacku.

tunylyk
7. feb 2012

ahojte,tak a uz sme rozdvojeni 😉 Simonko sa 28.1. rozhodol prist medzi nas,uz sme aj domka od nedele a uspesne latkujeme 🙂 dnes sme mali prve velke pranie 😀 inak v porodnici sestricky pozerali na mna,ze ci som sisi ze latkovat,ze vela minam tych erarnych plienok,snazila som sa malemu balit ritusu do latkoviek,kym sme boli v nemocke,lebo mal silnu zltacku,dlhsie sme tam boli a nedali mu na ritusu kym bol pri sestrickach pod lampou moje plienky,ale take nejake gumove jednorazovky,tak som bola na... lebo sa mu riadne zaparila ritka a liecime to este aj teraz.... sestricky boli premudrete a nakoniec mi primarka moje rozhodnutie odobrila 🙂

katka888
7. feb 2012

@tunylyk
blahozelam a prajem vela vela stasticka a zdravicka 🙂

katka888
7. feb 2012

@mamusia
nohavickove plienky a novosklad.

zuzanka7834
7. feb 2012

@zfidorka 🙂 🙂 🙂 dakujem 🙂 Takze novosklad = klasicka komunisticka biela stvorcovka poskladana novym sposobom 😉 😉 😉 Zase som mudrejsia 😀

atemi
7. feb 2012

ahojte, je tu diskusia o plienkach... zatial vyhravaju jednorazovky, napiste niekto o latkovkach alebo o bezplienkovke... http://www.facebook.com/Kojunka

katka888
7. feb 2012

@zuzanka7834
novosklad je vynikajuci najma na to, ak babo kaka prazenicku, aby to zachytilo aj okolo stehienok a pod... aby to nepreslo hned na vrchne gacule 🙂

tortelinka
7. feb 2012

@tunylyk moj datum narodenia.. 🙂

miruss
7. feb 2012

@tunylyk: Gratulujem a prajem obom všetko dobré.

susul
7. feb 2012

@lias ja ich pouzivam a som spokojna, v porovnani s MaM stvorcami su trochu tensie, ale u mojho syna udrzia co maju udrzat. Periem na 60 tke, zatial pekne drzia tvar, nezbehli. Ja som zatial spokojna.

larosa
7. feb 2012

@kloranebb ahojky, načo používaš prateľné separačky LL? mojej nejako vadia všetky separačky- aj látkové aj papierové