Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

kloranebb
7. feb 2012

Aky vyznam maju kapsovky v porovnani s pulkami ktore maju zaklapky na vkladanie? Pul sa mi zdaju lepsie, len ich vyvetras a naplnis cim chces, kdezto kapsovky musis prat hned. Nie je to tak trochu zbytocna investicia do kapsoviek ked mam pulky so zaklapkami (flipky)? Co si myslite?

kloranebb
7. feb 2012

@larosa No ako stay dry. Ja mam totiz vybavu postavenu stale len na stvorcoch a vkladackach. Vkladacky su bez stay dry vrstvy. A chrania mi tie separacky aj vkladacky, stolica ostane len na separacke a pracka to lahko vyperie kdezto ked je stolica na vkladacke bez zlcoveho mydla mi ostavaju flaky hnede. Separacka sa super operie aj bez zlcoveho mydla.

zuzanka7834
7. feb 2012

Jaaaj, babyyy, zurim, dnes mi prisiel balik a namiesto 4 flipiek (lebo kup jednu a druhu dostanes gratis - objednala som si dvakrat 1+1) mi prisli len dve, hlavne ze zauctovane mi boli oba balenia 😠 😠 😠 Tak som im napisala srdecny mejl, uvidim, co mi zajtra daju vediet... Drzte mi palce 😉

katka888
7. feb 2012

@zuzanka7834
urcite sa to vyriesi neboj. neviem cez ktory eshop si nakupovala , ale zvacsa ich maju mamicky takze neverim, ze by sa niekto chcel obohatit... urcite je to len maly omyl ludskeho faktora a verim, ze ti to hned napravia.

ivanka.7
8. feb 2012

@zuzanka7834 Nemoze to byt tym, ze si neobjednala spravne druhy? Lebo ja som si tiez objednala tie flipky 1+1 a faktura mi prisla dobra. Mali to byt Zinnia patentky a Noodle suchy zips, tak ci si omylom neobjednala inu kombinaciu.

sima.p
8. feb 2012

@zuzanka7834 objednala si si správne? Lebo to tu baby riešili tuším na predchádzajúcej strane, že to bolo len na určitú farbu a jedno bolo suchý zips a jedno patentky.... Ale ak si si objednala správne, tak Ti určite vrátia peniažky... len sa treba ozvať....

juliam
8. feb 2012

@zuzanka7834 myslím, že netreba robiť zbytočné haló. ide zrejme o e-shop, čo má miruss a tá je 100% spoľahlivá 😉 takže sa niekde len chybička vloudila 🙂

katka888
8. feb 2012

@zuzanka7834
ako to dopadlo ak sa mozem opytat?

zfidorka
8. feb 2012

@zuzanka7834 na stranke maju uvedene ze nemaju vsetok tovar skladom, ale cast je na ceste od dodavatela, tak zvysok ti podla mna pride ak ich naskladnia... 😉

zfidorka
8. feb 2012

@kloranebb ja som kapsovky vyuzivala hlavne ked som prebalovala mimo domu, bolo pre mna jednoduchsie vymenit celu plienku, ako sa "babrat"s pocikanymi vkladackami 😉
ale ked ti vyhovuju flipky, tak kapsovky nemusis nutne dokupovat 🙂

zajaciq
8. feb 2012

ahojte, uz co plienkujeme len noc, tak obcas dam malej BG organic AIO dovypchatu s vyplnou z kapsovky.. a minule pozeram, jedna patentka sa odtrhla. nooooooooo ale takmer po 2 rokoch. mate s tym skusenost? da sa to podomacky opravit? v plienke je dierocka po patentke a ta vytrhnuta cast je pripevnena k druhej casti..tak nestratili sme to 😀

janulkan
8. feb 2012

inak baby, myslim ze @zuzanka7834 je stale este v UK a objednavku robila tam, akciu predpokladam ze dali sami od BG a len to nejako zle poslali tam v UK a nie u nas 🙂 nase by jej este nemohli prist tak skoro 😝

kloranebb
8. feb 2012

@zfidorka kolko krat mi to musis este napisat, ze? 🙂 vela sa pytam a potom nieco aj viac krat 😉

zfidorka
8. feb 2012

@kloranebb 😎

lowike
8. feb 2012

ahojte! moju malú 7-týždňovú mršku dávam do látkových plienok prakticky od príchodu z pôrodnice. Novosklad som nejak nezvládla a tak používam štvorce poskladané do Flipiek (na šírku BG Stay-dry vkladačky). Na kontrole kĺbikov nám kázali baliť na široko, tak by som sa chcela spýtať, či stačí 1 štvorec vo Flôipkách, alebo radšej 2 štvorce a na akú šírku... 😕
Vopred ďakujem!! 🙂

susul
8. feb 2012

ahojte dievcata, prisla som si po radu, ktore vlnene vrchne nohavicky odporucate? mam jedny loviky na suchy zips a rada by som este jedny na prestriedanie a na noc natahobacie .
Viete mi poradit ako vlozit vkladacku do Wee Hugerov, lebo mi vzdy zvlhnu. Nikdy mi nic netrci a zrazu bum a zaklapky su mokre, pripadne sa mam asi zmierit s tym, ze sz na 1 pouzitie.....inak nemam original vkladacku, moze to byt aj tym?

minnehaha2005
8. feb 2012

Mamicky, chcela by som svojho 1 rocneho syna zacat latkovat, nevyznam sa v tych vsetkych latkovych plienkach, co su dostupne. Prosim poradte mi, kde zacat, ako zacat, co kupit... dakujem. Kolko si musim nasetrit, velka vdaka.

katka888
8. feb 2012

@minnehaha2005
uz sa ucite aj na nocnik, ci nie? piska ti vela naraz, ci casto a malo? a ako v noci? piska vela?

lias
8. feb 2012

Ahojte, periete vlniačiky v práčke alebo ručne? Kúpila som si v sekáči vlnené svetre z ktorých si ich chcem ušiť a na všetkých štítkoch je napísané ručné pranie 😖 . Najradšej by som ich šupla do práčky, čo myslíte, prežijú to?

janulkan
8. feb 2012

@lowike ja by som odporucila 2 stvorce 🙂 jeden mi pride na siroke balenie malo, teda ja som pouzivala novosklad s vlozenym stvorcom

vojann
8. feb 2012

@minnehaha2005 pozri na stranku latkove plienky.
je tam prehlad na začiatok, čo by si mala vedieť.

katka888
8. feb 2012

@lias
nemas v pracke program na vlnene veci?

zuzanka7834
8. feb 2012

@katka888 ale ved jasne, aj ja v to dufam. Objednavala som to v UK, zo stranky babame.com, su to vyhradny dovozcovia do Europy, tak verim, ze sa ozvu, hoci sa tak doteraz nestalo... Ved ak neodpisu do zajtra, tak im cinknem 🙂

@ivanka.7 ja som objednavala oboje noodle suchy zips, ale na tej stranke kde som to kupovala sa to dalo, nebolo treba kombinovat. Inak je to pekna farba, som rada, lebo naposledy som objednala tiez zlacnene, myslim, ze boli bubble a tie sa mi zdaju ako sprata biela 😀 Takze som prijemne prekvapena aspon farbou 😉

@sima.p ja by som bola najradsej, keby mi poslali aj ten druhy par 🙂 Ved sa im ozvem zajtra, ak nebudem mat dovtedy ich vyjadrenie 😵 Tiez verim, ze sa to vyriesi.

@juliam @zfidorka nie nie kocky, ja som to objednavala v UK, nie u miruss, tak dufam, ze si nik nebude mysliet, ze spravila chybu ona 🙂 Miruss ma ekoplienky? Od kamosiek co su doma som na nu pocula len same chvaly, myslim ze po navrate domov sa stanem tiez jej zakaznickou, tu sa snazim nakupit co je lacnejsie v porovnani so SVK, hlavne vyuzit rozne podpory od mesta pre mamicky a buduce mamicky - aby sa preslo na ekologickejsie plienkovanie 😵

@janulkan mas pravdu 😵

ivanka.7
8. feb 2012

@zuzanka7834 Prepac, moja chyba 🙂 predpokladala som nieco, co som nemala 🙂 V kazdom pripade si myslim, ze je to nedorozumenie 🙂

katka888
8. feb 2012

@zuzanka7834
🙂 ano, babame by nemali mat problem, urcite ti to vyriesia 🙂

iron
8. feb 2012

@minnehaha2005 na den kapsovky a AIO ( ja mam rada kapsovky) na noc bambusove nohavickove a aspon dvoje vrchne nohavicky...lepsie kupit zo zaciatku na skusku aby si videla ci ti bude dana plienka vyhovovat.....ale kapsovky pre take babo su super. Ja tocim cez den najnovsie len tie 😀
@lowike ak balit nasiroko, tak ide o to aby tie nozick ostali co najsirsie. Takze urcite aspon dva stvorce, ale to by si musela mat pevne vrchne gate aby tie nozicky boli co najsirsie a mozno aj co najvyssie...ja to neviem popisat....ale ked vam vyslovene povedal ze balit nasiroko ja by som davala stare ortopedicke vrchne gate....tie klasicke pogumovane.

zuzanka7834
8. feb 2012

@ivanka.7 ved sa nemas za co ospravedlnovat 😀 😀 😀 Aj podla mna to je nedorozumenie, len tak rozmyslam, ze ako im dokazem, ze som v tom baliku mala len dve plienky? Ked to za mna prevzal chalan na recepcii a na fakture je to v poriadku... ale spolieham sa na ich ferovost 🙂

zuzanka7834
8. feb 2012

@katka888 jasne, ze to vyriesia, to len vcera ma mrzelo, tak som sa musela postazovat 🙂 Potom Vam dam vediet, ked to bude v poriadku 🙂

katka888
8. feb 2012

@lowike
vyskusaj normalne dat plienku, ak davas stovrec + vrchne a na to zafixovat pod body dalsiu plienku na obdlznik. ( ja som tak nedavala, resp, ja som nebalila nasiroko, ale viem ze to niekolko bab spominalo )
ak by si davala 2 stvorce pod vrchne nohavicky, tak ti babo prepiska obe, a skoda to stale dookola prat. nedavala by som ortopedicke pogumovane nohaicky, aby sa neparila v tom pokozka, da sa to riesit aj bez nich.
na siroko by malo byt tak, ze dieta nevie dat k sebe nozicky, ale ich ma zafixovane od seba ako abka ked je na chrbate... 🙂
niektore kapsove plienky su tak medzi nozkami siroke, ze uz v nich je babo balene nasiroko... staci odsledoat, ze v ktorych.
@minnehaha2005
ak nechces vela investovat, sla by som cestou :
na doma vkladacie plienky + vrchne nohavicky, podla toho ako ti piska, ci vela ci malo naraz, mne sa osvedcili napriklad aj bum genius organic vkladacky, alebo si vyber nejake bambusoe vkladacie plienky / vkladacie plienky = kus latky, zvacsa zositych viac vrstiev spolu /
vrchne nohavicky mas take gatuse potiahnute PUL vrstvou, aby nepremokali, ale aby v nich pokozka dychala.
rataj, ze denne miniete asi 7-8 plienok na doma, ak peries kazdy treti den, treba ti na 4 dni / jeden den schnutie / = 7*4= cca 28 kusov, ale na zaciatok tolko nekupuj
vrchne ti treba cca 3 ks, ak by sa znecistili aby si mala rezervne
na von , k doktorovi a tak, odporucam kapsove plienky, dobre su wonderoo V2 alebo Bum genius 4.0 - obe maju pri stykus pokozkou staydry vrstvu, tj odvadza tekutiny, ale pokozka neciti mokro. kapsove su dobre v tom, ze maju kapsu, kde je vkladacka a vies si tam vopchat tolko co ti treba.
na noc su vynikajuce nohavickove plienky, tie su tvarovo ako jednorazovky, su zvacsa z bambusu a pouzivaju sa na ne vrchne plienky / tie co som ti popisovala vyssie na den /
osobne by som ti odporucala na skusku:
2+6 bum genius organic / 2 vrchne, 6 vkladaciek/ - do vrchnych mozes davat aj obycajne socik stvorce, uvidis, ci ti budu stacit, alebo nie .. /
kapsove:
1x wonderoo
1x bum genius 4.0
1x little lamb kapsovu plienku
a na noc:
bamboozle strech
little lamb bambus. plienka
bambi roxy bambusova plienka
a este ti treba nejake vrchne, sla by som rovno do vlniacikov, napriklad disany vlniaciky, alebo ked nechces este vlnaiciky, tak na tie plienky na noc by som vzala ako vrchne bud thirsties alebo blueberry.
s tym, ze vyskusas, uvidis, co ti vyhovuje a podla toho dokupis...
dokopy mas 6 vkladaciek, 3 kapsovky a 3 nohavickove / kapsovvky a nohavickove mozes dat aj na doma samozrejme / , to je 12 ks, to by ti malo na den dva vydrzat, a po vyskusani uvidis...
cena cca 65 za sadu, kapsove cca 50, nohavickove cca 35 a dodatocne vrchne do 15, cize sumarum 165 eur, a uvidis, ci dokupis kapsove plienky, ci nohavickove, ci vkladacky. ak by so dokupovala len vkladacky, napriklad cca este 18 ks / denne 6 ks na doma / tak to mas este cca 100 eur navyse...