Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

tunylyk
9. feb 2012

babulky dakujeme za gratulacie 😉 chytam sa za hlavu,nech uz nemrzne,lebo nebudem mat kde prat,3x do dna hlasia v rozhlase,ze mame setrit vodou,kvoli mrazom,hrozi ze nam ju vypnu 😝 a ja doma nemam ani jednu jednorazovku,tak dufam,ze to v zdravi prezijeme 😀 a inak novosklad uz poskladam aj poslepiacky 😀 svokor len tak cucal,ze jak sikovne to vyzera 😉 malinky mi cika poriadne davky,tak mu v pripade novoskladu jedna plienka nestaci,musim mu tam davat aj vkladacku,este ze som sa zasobila a mam aj naviac 🙂 dnes som vytiahla viacvrstvove stvorce a testujem,ako sa nam ujme skladanie podla @zfidorka 😉
@minnehaha2005 aj ja som kupila uz pouzivane plienocky,dokonca som mala stastie na kusy,ktore boli vyslovene pouzite parkrat,za slusnu cenu,vyprala som a pohoda 😉

lowike
9. feb 2012

@katka888 jej, ďakujem 🙂 - toto riešenie s bodyčkom sa mi pozdáva najviac 🙂

vavrenka
9. feb 2012

kocky, prosim, prosim, poradte, chcem zacat latkovat, mala ma 7400g, co si mam kupit? nejake latkovky uz mam doma, len neviem ako dalej, na nete je tona ponuk, neviem sa v tom zorientovat..

katka888
9. feb 2012

@vavrenka
kuk moj prispevok str 1303 cca 20:40 , uplne dole veeeeelmi dlhy, neprehliadnes 🙂

susul
9. feb 2012

Ja som tiez kupovala pouzite i nove, ved clovek operie, co sa da ozehli. Ja pouzivam latkove najma kvoli zdraviu synceka a celkovo sa snazime spravat setrne k prostrediu a k prirode a dat veciam moznost este sluzit mi do tejto mojej filozofie proste zapada 🙂 , takze aj oblecko pre synov kupim v pohode z druhej ruky. Jedine co pri plienkach vidim ako riziko je, ze neviem ci plienka nebola oprana s avivazou a ci PUL nebude niekde poruseny....

lias
9. feb 2012

@zfidorka vlnené svetre to prežili bez ujmy a už sa aj pekne sušia 😉 Už sa len odhodlať a postrihať ich do správnych tvarov 😀

luba41
9. feb 2012

@susul @minnehaha2005 ja tiež vidím zmysel v "recyklovaní" a nerobí mi problém kúpiť použité veci, či už oblečko alebo aj plienky. Zatiaľ som bola spokojná. Hlavne keď som potrebovala vyskúšať nejaký typ plienky, kúpila som tu v bazáriku a potom som sa rozhodla, či kúpiť alebo nekúpiť takú aj novú. 😉

zfidorka
9. feb 2012

@lias ked nemas overeny strih, tak mozes najprv postrihat nejake stare tricko 😉

lias
9. feb 2012

@zfidorka svetrov je dosť, mali ich v sekáči po 1 €, tak som sa rozšupla a kúpila hneď 5 😀 A keďže sú to väčšinou XXL, tak ak sa nepodarí, smútiť nebudem, materiálu je dosť 😉
A akú lanolínovú kúru by si mi na ne odporučila? Lanolínovať budem samozrejme až hotové gaťuše.
Stačí ich na začiatok do toho namočiť raz, alebo je lepšie 2x (predpokladám že svetre nikto nelanolínuje, tak asi ho už v sebe až tak veľa mať nebudú).

blovitc120
9. feb 2012

Baby a tie svetre nehryzu? Ja si totiz klasicke socik vlnene svetre predstavujem ako tie priserne hryzave, ktorych som sa nedokazala ani dotknut a v zivote ani obliect. Jemmnucke merino to je o inom, ale pod pojmom vlneny sveter ja vidim tie pichlave.
A este otazocka, ktore vlniaky by mohli byt dobre uz novorodencovi? Ci radsej najskor flisky?

lias
9. feb 2012

@blovitc120 tie svetre čo som kúpila ja veru nehryzú, sú úúúplne jemnučké, ale jeden taký kúsavý tam mali ten som im tam nechala (aj keď farbu mal nádhernú 😢 )

ivanka.7
9. feb 2012

@lias vidis a ja som pred dvomi mesiacmi vsetky stare svetre poslala charite :D ale co uz, zas ich niekto este donosi aspon a mam dobry pocit 🙂 (nie ze by som vedela sit nebodaj :D)

katka888
9. feb 2012

@ivanka.7
a je mozne, ze neboli z cistej vlny, cize by si ich aj tak nepouzila 🙂 tak je dobre ako je 🙂

ivanka.7
9. feb 2012

@katka888 To je pravda 🙂 a nastastie davam veci takej organizacii, kde viem, ze idu naozaj tam, kde ich treba, takze mi to ani nie je luto - ale napad dobry, takze idem pozriet manzelove vytahane svetre, ake maju zlozenie 😎

zuzanka7834
9. feb 2012

@katka888 Kati dnes sa mi ozvali, vraj registruju moju reklamaciu a budu kontrolovat papiere na sklade plus kamerovy system, takze verim tomu, ze ked sa mi ozvu znovu, tak to bude pre mna potesujuca sprava 🙂

zfidorka
9. feb 2012

@zuzanamolnarova v DM maju alany aj teraz novu ekologicku verziu babylove, mne sa eko vkladacky do flipiek zdali velmi tenke, tak na 1 ciku, a su aj dost uzke medzi nozkami...

anaxamon
9. feb 2012

@zuzanamolnarova ahoj alany a aj tie babylove nature su fajn ja ich pouzivam na cesty autom a na noc.

zfidorka
9. feb 2012

@lias ja som kupovala lanolin v lekarni a pouzila som tento postup
http://www.altermater.eu/altermater/5-NAVODY/35...
ja nove vlniaky lanolinujem 2x (po prvej kure necham vyschnut a urobim znovu kuru)

@blovitc120 ja som od narodenia davala malej na noc disany natahovacie velkost 62/68

blovitc120
10. feb 2012

@zfidorka dakujem a neboli jej velke? Moja dcera bola normalne donosena ale baculaty kratky drobec a este v 3m nosila velkost 50, tie 62/68 velkosti nosila asi v 9m 😀, tak rozmyslam, ze ak aj druhe bude taky kratuch, ci tieto su naozaj najmensie. Alebo sa to strati pri tych disanach? V kazdom pripade ich objednam a ked dorastie, bude mat tie

horalka777
10. feb 2012

@minnehaha2005 ja fungujem výlučne na použitých z bazáru a nie je žiaden problém 🙂 Možno 2ks mám originál nové... Aj som si nejaké pošila a vôbec neľutujem, recyklujem až kým úplne nedoslúžia, vo finále ešte poslúžia ako handra na zem. Jasné, že tie kupované ako nové sú na začiatku fajnovejšie na dotyk (používam hlavne bambusovky), a hlavne vydržia dlhšie, lebo majú samozrejme náskok novoty, ale malá má krásnu zdravú ritku tak či tak a na nové by sme nenaškrabali, takže.... 🙂

zfidorka
10. feb 2012

@blovitc120 boli jej dobre do 3 mesiacov, to mala 5.5 kg, podla mna su dost male...

lias
10. feb 2012

@zfidorka ďakujem 😉

wewe22
10. feb 2012

ahojte dlho som tu nebola mam otazocku usila som si vlniaky a dost mi ich mala precika moze to byt tym ze ona cika hodne narazovo tzn ze asi raz za dve hodky takze je toho moc
a este jeden postreh mala ma hnacku z ATB tak mo okakala celu vybavu tak som jej musela dat pampersu a ona sa mi prekakala tak co som ju musela okupat a takto to dopadne vzdy ked dostane pampers uz mam pocit ze to robi s pomsty 😀

cathie23
10. feb 2012

ahojte mamičky, už dlho lúštim túto diskusiu ohľadom plienkovania a neviem si už dať rady. Karolínka sa má narodiť o necelé dva mesiace a pomaličky by som chcela dať dokopy výbavičku. Mám veľa klasických bavlnených plienok (niektoré ešte možno aj po sebe 🙂 ) a rada by som ich využila. Stačí mi kúpiť nejaké vrchné nohavičky, napr. Bum Genius Flip (alebo nejaké iné, ak máte osvedčené) alebo aj nejaké vkladačky, separačné vložky... ? Koľko kusov by som asi potrebovala? Budem vďačná za každú radu 🙂 ďakujem

gia111
10. feb 2012

Prepúšťajú mi flisáčiky ANAVY - majú cca 6 mesiacov (teda nové), ako ďalej, dajú sa nejak ošetriť?ďakujem

janulkan
10. feb 2012

@cathie23 a chces aj na noc davat latkove? lebo stvorce si viem predstavit na den ale na noc asi moc nie, to by si ju musela prebalovat aj v noci, co sa zo zaciatku mozno da ale neskor, neviem ci sa ti bude chciet 😀 a kolko asi stvorcov mas?

zfidorka
10. feb 2012

@gia111 flisaky nevydrzia tlak, takze ak ti prevlhaju napr. ked mala sedi, tak je to normalne, zial osetrit sa nedaju...

cathie23
10. feb 2012

@janulkan na noc by sme to asi nezvládali, to by som skôr asi jednorazovky, aby sme sa trošku vyspali. mám zhruba 40 štvorcov...tak vymýšľam, čo s nimi porobiť

janulkan
10. feb 2012

@cathie23 no na doma ti 40 stvorocov bude stacit, len k tomu nejake 3 vrchnych PUL nohaviciek...aj ked na starsie babatko to asi bude chciet viac prebalovat alebo pouzit na dovypchanie nejaky vkladacku, to ti skor baby snad poradia, co by sa este hodilo, kedze nam zatial tiez stacia stvorce, ale ked to chces kombinovat ze na prechadzky a na noc jednorazovky 🙂

eridani
10. feb 2012

@cathie23 Tiez som mala 30rocne stvorce, vdaka svokre, co ich odkladala. 🙂 Na mensie dieta uplne super. Tie co predavaju dnes sa im nevyrovnaju.
Zo zaciatku odporucam dokupit snappi sponku + nejake vrchne a naucit sa skladat novosklad. http://www.latkovepleny.info/index.php?option=c...
Na male babo je to idealne, nerobi velky zadocek a krasne zadrzi riedku stolicu. Ako dlho vam bude vyhovovat uvidis. My sme na nom ficali skoro rok, ale to je uz extrem. 🙂
My sme od zaciatku pouzivali na vrch vlniaky, najviac nam sadli Loveybums crepe v najmensej velkosti. Ak chces PULky, tak ine baby urcite poradia co sa im osvedcilo. Na male babo su dobre aj flisove, ale s tym nemam skusenosti. Dolezite je aby vrchne nohavice prekryli plienku na vsetkych miestach a nic nevytrcalo von, lebo potom z toho moze navlhnut oblecenie.
Prvych par tyzdnov/mesiacov vam novosklad bude stacit a potom uz sama uvidis ci nieco treba dokupit a co.
Na zaciatku budes prebalovat aj v noci, lebo babo kaka aj v noci, a teda vystacite aj so stvorcami. Ked prestane kakat v noci (u nas bolo okolo 3 mesiacov, u niekoho skor), tak mozes dokupit savejsie bambusove plienky.
Na von, k lekarke a na navstevy su fajn kapsove alebo AIO, lebo sa jednoducho prebaluju, ale nie je to nutne. Tiez sme na zaciatku nemali a dokupila som az neskor.
Ked babo trosku podrastie, tak sama uvidis, co treba. Ci cika castejsie mensie davky alebo menej casto, ale viac naraz. Ci jej vadi mokro (a potrebuje doplnit stay dry vrstnu k pokozke) pripadne ci ma problem s umelymi materialmi, atd.
Pred porodom by som na tvojom mieste toho vela nekupovala, skor si len nastuduj ake su moznosti a co je na trhu. Na zaciatok snappi sponku, cca 3 vrchne nohavice (idealne kazde ine, nech odskusas co vam najlepsie sedi) a vak na plienky. Pripadne ak chces tak zopar kapsovych, AIO, SIO, opat kazdu inu na vyskusanie. Ostatne az ked babo trosku podrasie. Tusim v maji bude aj tyzden latkovych plienok a vtedy maju obchody zlavy, tak by si to mohla potom vyuzit. 😉