Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
20. feb 2012

@nenocka pulky tam nemusis davat, tie nemaju preco smrdiet a ani napachnut, nie je tam sacia vrstva 😉 ale uskodit im z casu na cas neuskodi. ocot je taky kontroverzny.. ja ho napr. vobec nepouzivam, lebo plienky mi nesmrdia, ale za cele pranie ich vlastne plakam 3x, raz pred pranim a potom 2x po 😉 ale vela ludi ho pouziva, kombinacia ocot-bambus si myslim, ze nie je o nic inaksia ako ocot-bavlna 😉

katka888
20. feb 2012

@kloranebb
kapsovky by som brala / ak mas na noc ine plienky / tak cca 8 ks na den, ak peries kazdy druhy, tak dokopy 8*3 ,co je cca 24 kusov / nieco uz mas /
samozrejme, kapsovku ak babo napiska nestaci vymenit len vnutro, vkladacku, lebo do toho vnutra ku tej vkladacke to napiskanie musi nejak dojst takze aj ta cast je znecistena, co je pri pokozke dietata.
osobne by som to skor riesila vkladackami organics od bum genius, nie je to take financne narocne, ako tolko kapsoviek, a v podstate tu vkladacku len das do vrchnych nohaviciek a mas celu plienku co ti treba dat , teda myslim jeden cely kus. alebo potom nejake SIO plienky, kde len pripinas sacie jadra a menis tie, to by malo byt tiez vyhodnejsie ako kapsovky tolko naraz.

a prebalovanie odhadom, podla toho kolko pije a kedy, a co a kedy papa... a tak.

bebucik
20. feb 2012

Ahojte maminky. Ja som z tych latkoviek uplny trulko, a chela by som vas poprosit aspon o radu, kde tie latkovky nakupovat. Existuju aj nejake obchody, kde by som si ich mohla pozriet? Dakujem.

zfidorka
20. feb 2012

@nenocka skus namocit na noc, ako ti pise @zojec, puer alebo mio fresh rozpusti v horucej vode a tak namoc plienky.... musis to par krat zopakovat, aby to zabralo...
ja ocot davam na vsetky plienky a za vyse rok a pol su vsetky, aj bambusove v pohode... ale niektori vyrobcovia to neodporucaju... na pul ocot nedavam...

vavrenka
20. feb 2012

@zojec prosim porad mi, kupila som vniaciky disany M - mala ma 7,6kg, nebudu jej male?

zfidorka
20. feb 2012

@vavrenka mojej bola velkost 74/80 dobra do cca 9 mesiacov a 8 kg, odvtedy do teraz (ma 20 mes., 10 kg) jej davam baby idea shorties L

zojec
20. feb 2012

@vavrenka no uvidis, podla mna jej budu na doraz.. vyskusas a uvidis, ked jej budu male, tak ich vratit a bud si vezmes vacsie, alebo ako pise zfidorka, kup BI shorties 🙂 tie su lepsie a maju aj vacsiu zivotnost 😉 resp. nemeni sa pouzivanim ich tvar..

janulkan
20. feb 2012

baby sa tu bavite o IB, ja uz rozmyslam ci ju neposuniem dalej (aj ked to je jedina minky zvieraci kozusok co mame) ☹ nejako nam stale tie ich vkladacky nevyhovuju, stale sa mi dako precika, bud to neviem poriadne pripnut aj vkladacky aj plienku alebo co...ono sa to asi nezlepsi, ze? a hlavne ked na jar chcem zacat satkovat aj von, tak mam pocit ze IB nie je ideaalna plienka do satky

zojec
20. feb 2012

@vavrenka jaj a ked ich budes skusat, nezabudni, ze ked ich operies, tak sa trosku zmensia 😉

zfidorka
20. feb 2012

@janulkan podla mna je malemu IB este velka... do satky veru nie...

janulkan
20. feb 2012

@zfidorka myslis ze ked trosku viac priberie bude lepsie? 🙂 inak zabudla som ze mame tutto...ja tu plienocku mam celkom rada vyzorovo, len maly je taka spageta, ma teraz cca 6kg a 68cm...

zfidorka
20. feb 2012

@janulkan teoreticky by mohol do nej pribrat... a ked zacne chodit, tak ti podla mna bude vyhovovat... ale je to individualne, ja som malej kupila IB az ked chodila a to velkost L, dovtedy som kvoli protichodnym referenciam neriskovala...

vavrenka
20. feb 2012

@zojec pomooooc, no nic, bude pre dalsei mimi 😝 a aku velkost pri tych BI shorties? M ci L?

zojec
20. feb 2012

@janulkan hm.. tutto ma otrasne vkladacky, tie ti budu pretekat stale.. skus tam miesto tych origo dat vkladacky zo SIO, alebo hocijake ine, co sa tam zmestia a bude lepsie.. tutto by mali sediet aj malym babatkam a a spagetam, maju dost silne gumicky okolo noziciek. ale z osobnej skusenosti neviem, ja ju davam tak od roka myslim..
@vavrenka kludne mozes aj Lko kupit 🙂 bude dobre az do konca 😉

eridani
20. feb 2012

@juliam Bambi roxy nemam, ale zatial tu s nou tusim boli vsetky spokojne. Ma aj dalsie plus, ze je to slovenska vyroba. Keby sme nemali uz plienok dost, tak by som ju asi vyskusala.
Anavy XL ma vnutri taku pripinaciu viacvrstvovku z bambusoveho frote. http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-ple...
Nasaje dost, ale nasmu ucuranemu drobcovi pridavam BI prefold. Navrch BI longies.

eridani
20. feb 2012

@vavrenka Ja som s Anavy XL spokojna, teda az na tu cenu.

eridani
20. feb 2012

@vavrenka Kolko kusov nocnych potrebujes zavisi od toho ako casto peries a ci v noci prebalujes.

eridani
20. feb 2012

@vavrenka Tiez som za vlniaciky od BI aj ked u nas teraz v zime vedu longies. Pouzivam na spanie ako pyzamko aj na von miesto pancusiek. Velkost kludne zober vacsiu, aspon dlhse vydrzia. Sice mozno budu az pod pazuchy, ale aspon bude mat krize v teple. 😉

vavrenka
20. feb 2012

@eridani vsak to, ta cena.. v noci nechcem prebalovat a periem kazdy 3. den. ako dlho vydrzi taka plienka?

janulkan
20. feb 2012

@zojec ved toto, ze oni su strasne uzke, ale nic ine sa tam nenapcha kedze ta plienocka je uzka medzi nohami a prave kvoli tomu su tie vkladacky take uzke...

eridani
20. feb 2012

@bebucik Nakupit vacsinou na internete, staci zadat do vyhladavaca a vybehnu ti eshopy. Kamenne obchody kde si plienky mozes chytit do ruky su myslim len dva v Bratislave, jeden v Petrzalke a jeden na Liscich Nivach. Casto sa zvyknu robit aj prezentacie v materskych centrach, skus pozistovat, ci sa nemude konat nieco take v tvojom okoli, ved mas este dost casu. Teoriu si mozes pozriet napr. tu: http://www.latkovepleny.info/

eridani
20. feb 2012

@vavrenka Ako dlho vydrzi? Samozrejme, ze sa kazdym pranim a susenim v susicke nici, ale pevne dufam, ze este minimalne jedno dieta s nou odplienkujem. Ta cena je aka je, ale zas s Anavy som bola vzdy spokojna. Su to kvalitne certifikovane plienky, ktore nie su vyrabane na druhom konci sveta ktoviekym.

zojec
20. feb 2012

@janulkan ale napcha.. ja tam v pohode poskladam stvorec 70x70 😉 tak isto napr vkladacky z anavy nohavickovej tam pasuju 😉 inak do nich davam vkladacky do IB sio 😉 druhy krat ju uz v plane kupovat ale nemam a ani sa v nej inspirovat pri siti 😉

janulkan
20. feb 2012

@zojec no ja som skusala vopchat vkladacku bambusovu z LL a nejako bola ltt, a ten stvorec to klobuk dole, aj ked mozno do tej najvacsej velkosti sa inak dava ako ja som skusala na druhom rade patentiek 😀 ale tiez uz dalsie urcite nechcem a s tejto este dam cas do leta a uvidim co to povie potom, ked podrastie kusok maly

kkl82
20. feb 2012

@katka888 kati, aj my sme v panelaku a strcili sme susicku do komory do vstavanej skrine. musim povedat, ze ten bol ten najlepsi napad, lebo mi to trojdnove pranie a tyzdnove vysusanie poriadne liezlo na nervy. teraz za pol dna operiem aj vysusim a ani nevravim, kolko casu usetrim zehlenim 😀

susul
20. feb 2012

@nenocka nasla som celkom zaujimavy clanok vid. link
http://www.babyrecenzie.sk/clanky/detail/Staros...
mna tam zopar veci prekvapilo napr. soda bikarbona na neutralizaciu pachu, ale i info o tom, ze nepouzivat niektore pracie prasky pre babatka, lebo mozu mat zmakcujuci efekt. No hotova veda, to pranie plienok 😀 inak ten ocot sa vraj nema pridavat kvoli tomu, ze to nici bambusove vlakno a znizuje sa zivotnost plienky.

iron
20. feb 2012

@kkl82 no presne to som chcela urobit, vopchat susicku do skrine na chodbe, len ta skrina ma sirku 55 cm, takze som skoncila 😠
@janulkan mozno este do tej IB podrastie. Ale tato plienka je fakt individualna. My mame sunky, tak nam pekne obtiahne tie, hoci tie vkladacky su podla mna zbytocne vela patentkove, mame ju celkom rady.

@bebucik uz ti odpovedali. skus napisat co by ti vyhovovalo a tak. Pretoze kazdy si latkovanie predstavuje inak, poradime...mozes mi kludne aj do IP 😀

juliam
21. feb 2012

@vavrenka tak baby ti už poradili a vlastne aj mne. lebo ja som kúpila už asi pred 2 mesiacmi disany 74/80, ale nezohnala som lanolín v lekárni, tak ich malý nosí len ako nohavice 🙂 takže tiež budem kupovať BI shorties a aj longies sa mi páčia. a tie 3 TB stretch na noc by ti mali stačiť, ak nebudeš v noci prebaľovať. ak nie, doriešiš niečím, čo máš alebo dokúpiš ešte.
@eridani tak uvidím. veď ja tiež musím všetky nočné plienky dovypchať prefoldom a tiež sa chystám kúpiť BI vrchňáky.

wewe22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duratlicka
21. feb 2012

Ahojte, ake skusenosti mate s kapsovkami Baby Land bambusovymi? Chcela by som kupit, len este ziadne kapsovky nemam a nemozem do toho ani vela investovat.