Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

vavrenka
23. feb 2012

@katka888 diky za tip, uz som napisala

lenka_tomi
23. feb 2012

Ahojte baby, neviete mi poradiť nejaké osvedčené internetové stránky, pre objednávanie látkových plienok. Prípadne ako si zostaviť prvú zostavu pre novorodenca (koľko kusov z čoho).

vavrenka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
23. feb 2012

@duratlicka wonderoo, vnutro je sty dry, co je super a vkladacky bambus a mikrofroté

euka210
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
23. feb 2012

@lenka_tomi ja som kupila 40 Kikko stvorcov, ale 10 mame u svokrovcov, takze sa da otacat aj s 25-30. Ale plus ine vkladacky 🙂

maticap.
23. feb 2012

Ahojte babulky, pridavam moju skusenost s Tots Easyfit V2. Dnes v noci ma riadne vytocila - maly bol mokry na bruchu, bokoch, pod nim bolo mokre, na stehnach, pod zadkom - no kompletka - skoro ma svaclo. Tak som zistovala, ze kadial sme mohli pretiect - na tom brusku to mozno bola moja chyba, lebo asi ostal zvnutra pretrcat flis, ci co je to tam za latku. no na stehnach to uz nebola moja nesikovnost, ale ta potvorska plienka jednoducho prevlhla az von okolo noziciek pri gumickach... Mam este jednu Tots Easyfit V2, tak ju skusim pouzit cez den, ci to tiez prevlhne alebo co. Inak, vkladacka v nej nasala toho fakt vela, to musim uznat, len skoda, ze aj oblecenie s perinkou, bodaj to.
Mate s touto plienkou niekto podobnu skusenost?

sima.p
23. feb 2012

@nenocka moja je už staršia a teda má aj väšie nôžky a jej tie krídelká práveže tak pekne "obopínajú" nôžku (alebo akoby som to napísala), naschvál som si to po Tvojej otázke večer všimla...

nenocka
23. feb 2012

@sima.p tak super, už len podrásť 😉 mávate ju na noc? ako to zvláda?

vavrenka
23. feb 2012

@lenka_tomi kocka, co ma ten e-shop ekoplienky jej nick @miruss mirka sickova ti poradi so zakladnou vybavickou, potom to hod na tuto stranku a okomentujeme 😉

sima.p
23. feb 2012

@nenocka ano, my už mám plienky len na noc, musím vypchávať tak ako aj som vypchávala napr. TB bamboozle strech a vydrží to v pohode...

katka888
23. feb 2012

@maticap.
easyfit mam najradsej, ale osobne by som ziadnu kapsovku ani aio na noc nedavala...
ako dlho ju Matko mal? prebalujes v noci? a papkamv noci?

leila13
23. feb 2012

a čo hovoríte na konopné plienky? Mali by mať najväčšiu savosť... 😕

katka888
23. feb 2012

@leila13
konope dost tvrdne a dievcata si ich tu nechvalili, mozno sa ti niekto ozve .
osobne radsej bambus, ma aj pozitivne vlastnosti vo vztahu ku pokozke, antibakterialny, protiplesnovy, hojivo posobi napr na zacervenany zadocek

nadezda4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maticap.
23. feb 2012

@katka888 Ahoj, no mne sa na noc prave osvedcila kapsovka LL - ale Mato ju mal tusim 4 hodiny? Uz si to nepamatam a ziadne prevlhnutie, nedajboze mokro az na obleceni na bruchu. Tuto TB easyfit mal 5 hodin, je pravda, ze predtym papal, takze mal co curat, no ale aj tak by som necakala taku "zaplavu". A co pouzivas na noc? Ten nas drobec niekedy vydrzi nepocurany a dokonca po papani par hodin, no zato ked vypusti tu "svoju cisternu", tak to v noci stoji zato. 😉

katka888
23. feb 2012

@maticap.
ja davam na noc nohavickove bambusove plienky a prebalujem cca 2-3x. nemam rada, ak ma co i len trosku napisane. aj cez den prebalujem dost casto prave z toho dovodu

sima.p
23. feb 2012

https://www.modrykonik.sk/bazar/plienky/qegk/ka... ma pobavil tento inzerát. Že Little lamb... ☹ 😖 🙄

susul
23. feb 2012

@maticap. no u nas to vyzera tiez pri tych Tots Bots Easi Fit rovnako, prevlhaju okolo noziciek, na bruchu nie. Ale moj syn cika akoby do strany 🙂 , takze je tam zvysena zataz a tato plienka je usita tak, ze do nesavej casti je vsite save jadro a kym to ta sava cast vsaje tak to stihne vzdy prevlhnut okolo jednej nozicky. Na noc to podla mna nie je najstastnejsia volba. Ja ju i na den musim dovypchat. Mne sa viac osvedcili plienky Pop in a Baba boo kapsovky.

maticap.
23. feb 2012

@katka888 ahoj, no cez den ho prebalujem ako Ty, po kazdom cvrknuti. Len v noci ho nechcem budit, lebo malokedy sa mi ho podari prebalit tak, aby sa neprebral celkom a zaspal. Tak preto som v nasom arzenaly hladala nieco save. Inak Matovi zatial (klopem na drevo) nevadi a nebudi sa, ked je pocurany... som zvedava dokedy mu to vydrzi.
@susul tak na jednej strane ma to hneva, na druhej strane som rada, ze nie som sama - uz som si pripadala divna, ze mi taka uzasna plienka robi problemy. dnes cez den som skusala tu druhu V2 a vyzera, ze drzi, tak ju skusim nad ranom... ak budem mat odvahu 😀 .

katka888
23. feb 2012

@maticap.
tak potom skus nohavickove bambusove plienky... ja skor prebalujem ani nie preto, zeby sa budil, ale osobne nechcem , aby mal dlho mokro, predsa len mat nacikane a s tym spat... ale to je moj pohlad a samozrejme , nikde nie je napisane, ze je najspravnejsi 😀 😀 ja v noci casto kontrolujem a aj ked je len cvrknute, tak menim... cize osobne nepoznam pojem, ze " dovypchavat " plienku a klop klop som rada, ze mojim detom prebalovanie v noci nevadi, chapem ale , ze su aj deticky, ktorym to vadi a mamky hladaju riesenia.

iron
23. feb 2012

@sima.p a preco by to nemala byt Little Lamb? Je to novinka a vola sa Osfa 😉

iron
23. feb 2012

@maticap. Tieto plienky mam dve, ale nie su vhodne na noc....teda urcite nie. Pouzivam ich len cez den a max. na dve hodiny

majka1981
23. feb 2012

@maticap. ja som tu plienku posunula dalej, uz ako prvu.. tiez pretekala, tak som sa nastvala a predala ju 😎

iron
23. feb 2012

@maticap. este som chcela dopisat. Presne ako ti hovori @katka888 Na noc su vhodne nohavickove plienky a vedie bambus. Pouzivam ich a nemam problem. V noci neprebalujem, pretoze dieta potom uspat je horor a hlavne som rada, ked to uz vecer chrape a mam chvilku klud..konecne
Ja pouzivam bambusove nohavickove s vkladackami ktore su pri nich ako original, nedovypchavavam..mozno moje dieta je take, ale zatial sa podarilo ze precikala hadam tri krat. Najvacsi naval mocu aj tak pusta rano ked sa prebudi, tak to stiham prebalit.
Ak nechces mat pocit ze je v mokrom, lebo ak neprebalis tak urcite je. Skus dat stay dry vrstvu. Nezostane urcite 100% v suchu, ale aspon sa to eliminuje. Nevyhoda je ze bude v kontakte so syntetickym materialom co pocas noci nemusi znasat velmi dobre....

tortelinka
23. feb 2012
dadenka1
23. feb 2012

@tortelinka ja nepoznám, ale kupujem poctivo do zásoby tu z bazáriku... a už mám 20ks bavlnených plienok, jedny PUL nohavičky, jedny Mummy´s Touch AIO a jedny babyland jednoveľkostné.. juj tak sa teším

tortelinka
23. feb 2012

@dadenka1 tak si sa dala nalakat? 😀

dadenka1
23. feb 2012

@tortelinka jednoznačne áno... 😀 a už som tým oblbla celú rodinu.. kukajú na mňa jak na jednorožca, ale mama som ja, tek nech čušia 😀